פייסבוק שוב עומדת בפני ביקורת בגלל הגישה האדישה שלה לפרטיות המשתמשים. הניו יורק טיימס חשף השבוע בדו"ח נפץ כי פייסבוק מאפשרת לענקי אינטרנט אחרים כולל נטפליקס, ספוטיפיי, אמזון ויאהו גישה חסרת תקדים לנתונים הפרטיים של המשתמשים מזה שנים..

פייסבוק נחשפה על ידי דו

החקירה של ה- NYT הסתמכה על ראיונות עם עובדי פייסבוק לשעבר, גורמים ממשלתיים וחסידי פרטיות כדי לחשוף את המציאות הפוקחת את העין של איך הרשת החברתית הגדולה בעולם חולקת את הנתונים האישיים של המשתמשים שלה. בנוסף לראיונות, השיג ה"טיימס "למעלה מ- 270 עמודים של מסמכי פייסבוק פנימיים שהודלפו ואשרו כי מארק צוקרברג ושות 'אפשרו לנטפליקס, ספוטיפיי ולבנק המלכותי של קנדה גישה לקרוא, לכתוב ולמחוק את ההודעות הפרטיות של המשתמשים וכיצד היא שיתפה נתונים פרטיים עם צדדים שלישיים, אולי ללא הסכמת משתמש מתאימה.

על פי הדיווח, פייסבוק יצרה שותפויות עם יותר מ -150 חברות ושיתפה איתם נתוני משתמשים פרטיים במאמץ לעודד כמויות גדילה אדירות ולפזר את השפעתה של החברה רחוק ככל הניתן. שותפויות אלה החלו בשנת 2010, וחלקן עדיין היו בתוקף השנה למרות שרבות מהחברות הפסיקו מאז את הפיצ'רים שלגביהן המידע משותף במקור. למשל, ליאהו עדיין הייתה גישה רחבה לנתוני משתמש בפייסבוק בשנת 2017 הדרושים לפיצ'ר שיאהו נטש בשנת 2012. באופן דומה, לניו יורק טיימס עדיין הייתה גישה לנתוני משתמש בפייסבוק בשנת 2017 שארגון החדשות כבר לא נדרש לאחר ששלף את התקע על תכונת שיתוף חדשות בשנת 2011.


אלה רק כמה מהדוגמאות הרבות בהן פייסבוק ניהלה באופן שגוי את השימוש שלה בנתוני משתמשים פרטיים באמצעות תוכנית השותפות שלה. בנוסף להמשיך ולשתף נתוני משתמשים עם חברות במשך שנים ארוכות מהנדרש, פייסבוק גם על נתוני משתמשים משותפים שפשוט לא היו נחוצים לאינטגרציות מסוימות. מתן נטפליקס, ספוטיפיי והבנק המלכותי של קנדה גישה יוצאת דופן להודעות פרטיות של משתמשים, כולל מידע על כל המשתתפים בשרשור ספציפי, עולה על מעבר למה שנדרש אי פעם..

יתר על כן, על פי עובדים לשעבר שדיברו עם חוקרי ניו יורק טיימס, פייסבוק לא עשתה הרבה בדרך לבחון ולבדוק מה השותפים שלה עושים עם המוני הנתונים המשותפים איתם. העובדים לשעבר גם הציעו כי מנהלים בחברה לא התייחסו מעט לביצוע ביקורות וביקורות בנושא פרטיות, וטענו כי משימות מסוג זה יעסיקו יוזמות חדשנות וצמיחה..

בכל הפעילות הזו טוענים תומכי פרטיות בכי עבירה, ומאשימים את פייסבוק בהפרת הסדר משנת 2011 שהחברה הסכימה עם נציבות הסחר הפדרלית הדורשת, "פייסבוק נוקטת בכמה צעדים כדי להבטיח שהיא תעמוד בהבטחותיה בעתיד, כולל מתן הודעה צרכנית ברורה ובולטת וקבלת הסכמתם המפורשת של הצרכנים לפני שהמידע שלהם ישותף מעבר להגדרות הפרטיות שקבעו. "

ראש מרכז המידע האלקטרוני בנושא פרטיות ומומחה לפרטיות מקוונת, מרק רוטנברג, אמר בהצהרה ל- NYT, "היה מטח אינסופי של איך פייסבוק התעלמה מהגדרות הפרטיות של המשתמשים, ואנחנו האמנו באמת שבשנת 2011 פתרנו את הבעיה הזו. הבאנו את פייסבוק תחת הסמכות הרגולטורית של ה- F.T.C. אחרי עבודה אדירה. ה- F.T.C. לא הצליח לפעול. "

בכירי פייסבוק עצמם טוענים כי החברה אינה מפרה את ה- F.T.C. הסכם בגלל חריג ביישוב שמסווג את חברות השותפים כ"נותני שירותים "שפועלים בעיקרו כהרחבה של הרשת החברתית. לטענתם, מכיוון שחברות השותפות משתמשות רק בנתונים לצורכי שילוב עם פייסבוק ובניהולה של פייסבוק, אין כל בעיה עם שיתוף הנתונים בנסיבות אלה..

מרבית החברות השותפות הכחישו כי הן לא ידעו דבר על היקף הגישה לנתונים שהעניקו להן פייסבוק. החברות שאליהן פנה ה- NYT טענו כי הן בשום דרך לא השתמשו בנתונים למטרות פרסום או למטרות אחרות מלבד מה שנדרש במפורש לשילובן בפייסבוק..

למרות ההבטחות הללו מפייסבוק שהיא פועלת בזכויותיה, ומחברות שמתעקשות שלא השתמשו לרעה בנתונים, רבים לא ממש משוכנעים. משרד היועץ המשפטי לממשלה בוושינגטון הבירה היום (רביעי) תביעה נגד פייסבוק בטענה שהחברה גברה על גבולותיה ושיתפה את הנתונים ללא ידיעת המשתמשים ומבלי שקיבלה את הסכמתה הראויה. אף שהתביעה מתרכזת סביב שערוריית קיימברידג 'אנליטיקה, הגילויים השבוע סביב נתונים המשותפים לחברות שותפות ממלאים תפקיד משמעותי בתביעה. כל זה מסתכם במה שיכול להיות קנס אדיר עבור ענקית הטכנולוגיה שעשויה להגיע ליותר מליארד דולר.

"פייסבוק לא הצליחה להגן על פרטיות המשתמשים בה והונתה אותם לגבי מי הייתה גישה לנתונים שלהם ואופן השימוש בהם. ערכנו תחקיר ומצאנו עדויות לכך שהמעקב הרפה של פייסבוק על פרוטוקולי הפרטיות שלה והגדרות הפרטיות המבלבלות מציב את המידע האישי של מיליוני אמריקאים. מצאנו כי פייסבוק לא הצליחה ליידע את הצרכנים כי היא העניקה לחברות המועדפות מסוימות הרשאות מיוחדות שאיפשרו לחברות אלה לגשת לנתוני צרכנים ולעקוף את הגדרות פרטיות הצרכנים, "אמר היועץ המשפטי לממשל, קרל ראקין בהצהרה.

אימה ארצ'יבונג, סמנכ"ל שותפויות המוצר בפייסבוק הפריך באופן מוחלט את הטענות הללו בפוסט בבלוג שפורסם ביום רביעי. "ביום האחרון האשימנו אותנו בחשיפת המסרים הפרטיים של אנשים לשותפים ללא ידיעתם. זה לא נכון - ורצינו לספק עובדות נוספות על שותפויות ההודעות שלנו. "

ארכיבונג ממשיך ומסביר זאת, "כדי שתוכל לכתוב הודעה לחבר בפייסבוק מתוך Spotify, למשל, היינו צריכים לתת ל- Spotify "גישה לכתיבה." כדי שתוכל לקרוא הודעות חזרה, היינו צריכים ש- Spotify תהיה "גישה לקריאה." " המשמעות של מחק גישה "פירושה שאם תמחק הודעה מתוך Spotify, היא גם תמחק מפייסבוק. אף צד שלישי לא קרא את ההודעות הפרטיות שלך, או כתב הודעות לחברים שלך ללא הסכמתך. סיפורי חדשות רבים רומזים על כך שאנו מעבירים הודעות פרטיות לשותפים, דבר שאינו נכון. "

בפוסט בבלוג נפרד הבהיר קונסטנטינוס פפמילטיאדיס, מנהל הפלטפורמות והתוכניות למפתחים של פייסבוק, "כדי להיות ברור: אף אחת מהשותפויות והפיצ'רים הללו לא נתנה לחברות גישה למידע ללא אישור של אנשים, ואף לא הפרה את ההסדר שלנו עם FTC ב -2012. היינו פומביים בקשר לתכונות ושותפויות אלה במשך השנים מכיוון שרצינו שאנשים ישתמשו בהם בפועל - והרבה אנשים עשו זאת. הם נדונו, נבדקו ונבדקו על ידי מגוון רחב של עיתונאים ומעוררי פרטיות. "

הטענות כי המשתמשים נתנו לפייסבוק אישור מפורש להשתמש בנתונים שלהם בדרך זו, וכי פייסבוק לא הפרה את הסדרה עם ה- FTC עומדות לדיון. תומכי הפרטיות מרגישים שפייסבוק לא חשפה כראוי אילו נתונים חולקים ואיך משתמשים בהם, וכתוצאה מכך המשתמשים לא היו מודעים להיקף המלא של מה שהם מסכימים לו.

בלי קשר, הרפיון שמציגה פייסבוק על ידי שיתוף נתוני משתמשים הרבה יותר מהנדרש במקרים מסוימים, ויחסם הרפה לכאורה של המנהלים ביחס לפרטיות המשתמשים אינו מצייר את החברה באור חיובי. עם הגילויים האחרונים שעלו על פני השטח, לפייסבוק יש לעשות עוד יותר עבודה כדי להחזיר את אמון הציבור. אם החברה לא תעשה מאמץ מרוכז ואמיתי להוכיח שהיא אכן דואגת לפרטיות המשתמשים, יותר ויותר אנשים יצטרפו לעגלת הלהקה #Delete פייסבוק.

עבור אותם משתמשים שאכפת להם מפרטיותם המקוונת, אך עדיין אינם מוכנים לוותר על הרשת החברתית, הנה כמה אמצעי אבטחה חיוניים ליישום: הימנעו משימוש בפייסבוק בכניסה לאפליקציות של צד שלישי, אל תקבלו חבר בקשות מאנשים שאינך מכיר, אל תשתף מידע אישי יותר מדי, הפעל את הגדרות הפרטיות בפרופיל שלך. אם ברצונך להעביר את האבטחה המקוונת שלך לרמה הבאה, היכנס באמצעות ספק VPN מהדרגה בכדי להצפין את תנועת האינטרנט שלך ולהגן על הנתונים שלך בכל עת.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me