דיווחים מקוונים התבררו כי הטלקום הפיליפיני גלוב טלקום בע"מ חווה פגם נתונים נרחב.

ספק הטלקום הראשי הדליף לכאורה את הפרטים האישיים של הלקוח ללקוחות אחרים באמצעות הדוא"ל. לחברה, מהפופולריות ביותר בפיליפינים, כ- 60 מיליון לקוחות.

ביום שישי, 28 בינואר, מחרוזת תלונות החלה להופיע בטוויטר ה- #Talktoglobe בטוויטר של גלוב. על פי לקוחות זועמים, גלוב שלחה בטעות את פרטי ההרשמה האישיים שלהם ללקוחות אחרים באמצעות דואר אלקטרוני. הלקוחות הבינו לראשונה שמשהו לא כשלים כשהם קיבלו דוא"ל המכיל פרטי חשבון אישיים של מישהו אחר.

לקוח גלובוס אחד שעבר ליד ידית הטוויטר @ rennyjr0528 אמר:

"קיבלתי את ההודעה הזו מ- @enjoyGLOBE ונרשמתי בידיעה שהיא קישור חוקי מאז שהיא הגיעה מהם. לאחר מכן נשלח אלי אימייל עם המידע האישי של מישהו אחר! זה נגד פעולת פרטיות הנתונים! שלום גלובוס! ?? מה ה- **** זה ??? ”


צילום מסך של תקשורת גלובוס

לקוח שגוי

הבעיה התחילה כשלקוחות הגלובוס קיבלו את ההזדמנות להיכנס לקידום לזכייה בכרטיסים כדי לראות את להקת ה- K-Pop הכל-בלט BlackPink. כאשר מילאו את פרטי ההרשמה שלהם, לקוחות גלוב קיבלו דוא"ל ובו המידע האישי של מישהו אחר.

במקום אירוע מבודד, מספר לקוחות בטוויטר דיווחו כולם על אותו הדבר. לקוח גלובוס אחד בשם ג'ף קליפורד קרוז אמר ל- ProPrivacy.com כי:

"הטלקו הזה שלח לנו קידום באמצעות טקסט שאנחנו צריכים לרשום לאתר שלהם כדי להעפיל. אז האנשים שקיבלו את הטקסט פנו לאתר ונרשמו, ואחרי ההרשמה האתר סיפק לנו את מספר האישור והם יצרו איתנו קשר תוך 3 ימי עסקים. מה קרה לאחר מכן, הם שלחו עותק של פרטי ההרשמה שלנו לכתובת הדוא"ל של משתמש אחר. "

קרוז, שעובר ליד ידית הטוויטר @fordcanhandleit, אמר ל- ProPrivacy.com כי הוא נבהל מההוויה:

"הפרטים המלאים שלנו מופיעים בדוא"ל וזה מדאיג."

המידע שהודלף על משתמשים כולל את שמם, כתובות הדואר המלאות ומספרי הנייד.

משיכה יחד בשם הפרטיות

בעקבות התפשטות הדוא"ל, לקוחות גלוב אחרים מכבדים את פרטיותם בכך שהם לא משתפים את הדוא"ל. לקוח אחד שעבר ליד הידית @ kaiko0424 לקח לטוויטר עם העצה הבאה:

"במקרה שקיבלת פרטי לקוח אחרים ששולמו מראש מ- Globe, אנא אל תצלם מסך ופרסמו אותו בטוויטר. בואו נעזור זה לזה להגן על הנתונים האישיים שלנו !!! #OnTheList @ talk2GLOBE לעשות משהו !!! "

שתיקה מהגלוב

המטרידה ביותר בנוגע לדליפת הנתונים היא חוסר התגובה של גלוב. בעקבות גל ההאשמות בטוויטר, לא הצלחנו למצוא מידע מחברת הטלקום לא להתנצל או לייעץ ללקוחות מה עליהם לעשות.

בפיליפינים, הצרכנים מוגנים על ידי חוק פרטיות הנתונים משנת 2012. חקיקה זו קובעת הנחיות קפדניות המודיעות למבקרי מידע על אופן הטיפול בנתוני אנשים. זה כולל איסורים קפדניים למי מבקרי נתונים יכולים לשתף נתונים של אנשים.

מר קרוז מאמין שעל גלובוס לעמוד בקנסות בגין מעשיה:

"@EnjoyGLOBE ו- @ talk2GLOBE צריכים להיות בסדר גם עם הפרת פרטיות הנתונים שלהם כפי שזה קרה לגוגל לאחרונה. #DataPrivacyBreach. "

לעת עתה, צרכנים שנפגעו מהפרת הפרטיות של גלוב מומלץ לפנות לנציבות הפרטיות הלאומית בפיליפינים כדי לרשום תלונה רשמית.

צרכנים שקיבלו נתונים של מישהו אחר בדוא"ל מומלץ להימנע מלשתף את הדוא"ל ולמחוק אותו בבת אחת. אין ליצור עותקים של הדוא"ל, ולא לצלם צילומי מסך כדי לצמצם ככל האפשר את השפעת הנזק שנגרם על ידי גלוב..

ProPrivacy.com יצר קשר עם גלובוס כדי לגלות כמה לקוחות הושפעו מהפרת הנתונים, אך בעת כתיבת שורות אלה הם לא הגיבו.

עדכון 29/01/2019. גלוב טלקום נענתה לבקשתנו לתגובה:

"גלוב טלקום תיקנה את הבעיה מול לקוחות מושפעים על שליחת אישור שגוי לאישור אחר ודיווחה על האירוע לנציבות הפרטיות הלאומית בהתאם לדרישות הרגולציה. זה היה רק ​​מקרה של שליחת אישור רישום הנתונים לאדם הלא נכון ולא נשלח בהמוניו או כקבוצת נתונים. זה השפיע רק על לקוחות ששולמו מראש, שנרשמו לתכנית On The List כדי להיעזר בכרטיסי הופעה ומקומות מוזיקה אחרים של אירועי גלובוס. כ -8,851 לקוחות הושפעו מתוך 60 מיליון לקוחות ששולמו מראש."

לקוחות גלובוס מוזהרים להיזהר מפעילות לא סדירה בחשבונותיהם. בנוסף, קורבנות חוף הנתונים מוזהרים להיזהר מניסיונות דיוג. יש לטפל בזהירות יתרה בכל שיחות טלפון, הודעות טקסט או מיילים המתיימרים להיות מנציגי גלוב. לקוחות מושפעים חייבים להבטיח שהם לא מחלקים את הנתונים האישיים, פרטי ההתחברות שלהם - או נתונים רגישים אחרים - לכל מי שפנה אליהם. במקום זאת, על הלקוחות ליצור קשר ישיר עם גלוב כדי להבטיח שהם מתקשרים עם גלוב ולא עם האקר.

אם סיפור זה עודד אותך להתייחס ברצינות רבה יותר לפרטיותך המקוון, השימוש ב- VPN הוא מקום נהדר להתחיל בו. עיין בדף ה- VPN הטוב ביותר שלנו לרשימת השירותים הטובים ביותר בשנת 2019.

נקודות זיכוי: Photon Photo / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me