על פי מספר משתמשי Reddit בפורום r / privacy הפופולרי, פייסבוק משתמשת "פעילות יוצאת דופן" אזהרות ללחוץ על אנשים להיפרד ממספרי הטלפון שלהם.


לאנשים שמעריכים את פרטיותם, הצורך למסור מספר טלפון לפייסבוק עשוי להרגיש פולשני. עם זאת, עבור אנשים רבים נראה כי היא הופכת לבחירה בין התרחקות מחשבון - או מתן מספר טלפון להחזרת הגישה אליו. באופן היסטורי, פייסבוק ידעה אפילו כי היא מבקשת מהמשתמשים דרכונים על מנת להעניק להם גישה לחשבונות החסומים שלהם.

הודעה בפייסבוק נעולה

באופן מדאיג, חלק ממשתמשי Reddit מאמינים שפייסבוק למעשה מבלפת. הם מאמינים כי הטענות על פעילות חריגה מזויפות, אך חשבונותיהם נחסמים לחלוטין עד שהם מוסרים מספר. פוסטר אחד פתח רק לאחרונה את חשבון הפייסבוק שלו לעבודה כשקיבל את הבקשה.

משתמש Reddit TuckerMcInnes כותב:

"פייסבוק & אינסטגרם מזייפת "פעילות יוצאת דופן בחשבונך" לגרום לך למסור להם את מספר הטלפון שלך. התפקיד שלי נדרש ליצור חשבון FaceBook ואינסטגרם. יצרתי אותם בנפרד במהלך כמה שבועות. שמתי לב בשני המקרים, לאחר יצירת החשבונות, כשעה לאחר מכן שני השירותים התנתקו בגלל "פעילות יוצאת דופן" (ממש ממש לא השתמשתי בחשבונות במשך כלום) וחסמתי גישה נוספת עד שיוכלו לאשר את מספר הטלפון שלי. "

נראה כי אי-נוחות הולכת וגוברת כי פייסבוק עשויה לזייף פעילות חשודה בחשבון על מנת לכפות משתמשים למסור את מספר הטלפון שלהם..

לא רק בפייסבוק

על פי רבים מהדיווחים המופיעים ב- Reddit, לא סתם פייסבוק משתמשת בפחדי אבטחה כדי לשדל אנשים להיפרד ממספרי הטלפון שלהם. משתמש אירי אחד שעבר ליד ידית Reddit eirereddit כותב:

"גוגל עושה את אותו הדבר. אני נאלץ להשתמש ב- Gmail מכיוון שהמכללה שלי משתמשת בזה. ניסיתי לגשת לדוא"ל שלי מתוך המכללה והוא אמר שזו פעילות יוצאת דופן. אפילו לא רואה איך המספר שלי עזר. יכולתי ללכת לחנות וקניתי טלפון ב 20 אירו. כנראה שהיה צריך. "

פוסטר אחר, Deadlock93 טוען שאותו הדבר קרה בטוויטר. באותה הזדמנות המשתמש פנה ישירות לטוויטר כדי להימנע ממסירת הספרות:

"האם זה קרה לי בעת יצירת חשבון טוויטר ליצירת קשר עם מישהו. הושטתי יד לתמיכה בטוויטר ואמרתי להם שפתרתי את הקאצ'קה שלהם ושאני שולח להם את הדוא"ל הזה כך שדי ברור שאני לא רובוט ורציתי שהחשבון שלי לא יינתק. הם חייבו. אנחנו צריכים לעמוד מול החבר'ה האלה שמנסים לתפוס את כל מספרי הטלפון שלנו. "

לקוחות דואר אלקטרוני חוו גם את התופעה. Reddit המשתמש kpham12 הערות:

"למישהו יש את אותה בעיה עם השקפות? זה עתה יצרתי חשבון outlook חדש וברור, לעולם אל תשתמש בחשבון עבור שום רישום אתרים אלא אמרו לי אותו דבר ובקשה למספר הטלפון שלי. "

האם פייסבוק וחברות טק אחרות מנסות להפחיד אותנו להיפרד מהמידע שלנו? או שמא משהו לגיטימי גורם להתראות פעילות חריגה זו? אם חשבון חדש לגמרי, נראה שלא סביר שהוא יכול להיפגע על ידי האקר, אך עם זאת, חלק ממשתמשי Reddit טוענים שהם רק פתחו את החשבון שלהם - ובקושי השתמשו בו.

מצד אחד, ייתכן שהמשתמשים כבר נפלו קורבנות לפריצה בעבר. אם זה המקרה, ומישהו כבר הדביק את המחשב שלהם באמצעות טרויאני keylogger, ייתכן שהאקר ניסה לגשת לחשבון הפייסבוק החדש שלהם שנפתח לאחרונה..

שנית, יתכן כי השימוש בפרוקסי או ב- VPN מסמן את משתמשי פייסבוק אלה כבעלי פעילות לא סדירה. זה לא בלתי אפשרי, שפייסבוק נועלת חשבונות על סמך העובדה שלא סביר שמישהו יהיה בשתי מדינות, או יותר, באותה פרק זמן.

לא ברור אם פייסבוק עושה משהו לא מסודר, או שהמערכות האוטומטיות שלה אינן פועלות, אך אמון הציבור בפייסבוק מטלטל מאז שערוריית קיימברידג 'אנליטיקה, ומוזרויות כאלה לא עוזרות.

הושטנו לפייסבוק לתגובה, אך בזמן הפרסום הם לא הגיבו.

אם סיפור זה הניע אותך לאבטח את הנתונים שלך, מומלץ לשקול להשתמש ב- VPN. למידע נוסף עיין במדריך ה- VPN הטוב ביותר שלנו לשנת 2019.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me