זו הייתה הודעת ההלם בתערוכת מוצרי האלקטרוניקה בשבוע שעבר בלאס וגאס. משרד בריטי מצא דרך להשתמש בבינה מלאכותית כדי למנוע מאנשים לשתף סיסמאות נטפליקס עם בני משפחה וחברים.


שיתוף סיסמאות של Netflix נפוץ כל כך שהאינטרנט עמוס ב- memes המוקדשים לתרגול. שיתוף זה בין קבוצות של חברים ובני משפחה מורחבת הייתה מזמן דרך קלה לקבוצות קטנות לפצל את העלות של חשבון סטרימינג בודד. כפי שהייתם מצפים שזה פוחת ברווחי שירות הסטרימינג עצמו.

כעת, חברה בשם Synamedia מאמינה שמצאה את הפיתרון. היא המציאה מערכת AI המנטרת את הרגלי הזרימה של חשבונות בודדים - תוך סימון חשבונות שחושבים שהם חולקים את הסיסמה שלהם. למרבה הצער נראה כי כלי זה לתובנות של שיתוף תעודות יכול גם להשפיע לרעה על משתמשי ה- VPN. כלומר, צרכנים המשתמשים בכתובות IP מרובות מסיבות פרטיות (כמו גם לצורך זיוף גיאוגרפי), יכולים תיאורטית למצוא את עצמם מסומנים כמחלקים סיסמאות גם אם הם לא.

הסיסמה רשומה לשיתוף

איך זה יעבוד?

בתיאוריה, הכלי של Synamedia הולך להיות שימושי כמעט לכל פלטפורמת סטרימינג שתוכלו לחשוב עליהם. המשמעות היא שמנויי פלטפורמות כמו Hulu, Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go, BT Sports, Sky TV - ורבים אחרים - עלולים לאבד את היכולת לשתף את הסיסמא שלהם בגלל טכנולוגיית AI חדשה זו. לטענת המשרד הבריטי שיצר את הטכנולוגיה, הכלי משתמש במגמות ניטור וכתובות IP של כתובות IP כדי להבין האם סיסמת חשבון חולקה. ב- Synamedia טוענים שהטכנולוגיה חכמה מספיק כדי להבין אם משתמשים בפלטפורמת סטרימינג על ידי משפחת בעל חשבון יחיד.

אם חשבון משתמש ב- IP במיקומים גיאוגרפיים שונים בהרבה ויש לו טעמים והרגלי צפייה פרועים - הטק יאפשר לפלטפורמת הסטרימינג לדעת שמשהו לא מתרחש. על פי Synamedia, הכלי יוכל לנחש נכון אם משתמשים בחשבון בזמן שאדם לא נמצא בחופשה, ובנסיבות רגילות אחרות..

הזרמת טלוויזיה בטאבלט

האם משתמשי VPN בצרות?

כל עוד הכלי לשיתוף אישורים יעיל, והוא מסוגל להשתמש בהרגלי צפייה של צרכנים בכדי להבחין האם מנוי בודד משתמש במספר גדול של כתובות IP - משתמשי Netflix VPN צריכים להיות בסדר. עד עכשיו נטפליקס הקפידה ללכת אחרי כתובות IP של VPN ולא על מנויים המשתמשים ב- VPN. הסיבה לכך היא שמספר גדול של אנשים בימינו משתמשים ב- VPN לצורך פרטיות, וביטול חשבונות האנשים לצורך שימוש ב- VPN ייחשב כאינטואיטיבי..

מה שכן, למרות שקיבלו כמויות גדולות של עיתונות, אין שום עדות לכך שפלטפורמות סטרימינג כמו נטפליקס למעשה הסכימו להתחיל להשתמש בכלי של Synamedia. זה לא אומר שטכנולוגיה זו לא תאסוף על ידי פלטפורמות סטרימינג בעתיד. ראוי לציין כי סקיי בריטניה השקיעה סכומים גדולים בסינמדיה מאז שנחשף הכלי AI ב- CES בשבוע שעבר. זה אומר שלפחות פלטפורמות מגלות עניין בטכנולוגיה. למעשה, על פי הודעה לעיתונות משלה שהיא עובדת כרגע (בין היתר): AT&T, Astro, beIN, Bharti Airtel, Charter, China DTH, Comcast, Cox, Disney, Foxtel, Get, Liberty Global, Oi, OSN, Rogers, Sky, Shaw, Tata Sky, Verizon, Viasat ו- Vodafone.

לוגו החברה של נטפליקס

האם משתמשי נטפליקס צריכים לדאוג?

נראה שלא. דבר אחד שכדאי לזכור הוא שמנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס אמר בעבר כי המשרד אינו מודאג ממנהלי חשבונות. למעשה, ב- CES 2017 אמר הייסטינגס כי שיתוף בחשבון נתפס כפרסום אורגני - מכיוון שהוא למעשה מציג למשתמשים חדשים את היתרונות של נטפליקס: "אנחנו אוהבים אנשים שמשתפים את נטפליקס. זה דבר חיובי, לא דבר שלילי."

ProPrivacy.com יצר קשר עם Synamedia ונציגם אמרו לנו, "נטפליקס אינה לקוח. לרוע המזל העיתונות הצהובונית בבריטניה נסחפה."

בכל דרך לסובב אותה?

מה קורה אם חשבון סטרימינג אליו נרשמת כעת מחליט להתחיל להשתמש בטכנולוגיה זו? האם תיתפס כשאתה משתף את הסיסמה שלך? התשובה הפשוטה ביותר היא שאם אתה לא עושה כלום וממשיך לשתף את הסיסמה אז כן, כנראה.

החדשות הטובות הן שזו דרך שאנשים יוכלו להמשיך לשתף את סיסמאות חשבון הזרימה שלהם - אפילו אחרי שהכלי של Synamedia מופעל. הפיתרון יהיה להשתמש ב- VPN IP ייעודי, על ידי שיתוף הכניסה של כתובת IP VPN ייעודית לאלה ששיתפתם את סיסמת חשבון הזרימה שלכם, כולם צריכים להיות מסוגלים להמשיך לצפות.

כתובת IP VPN ייעודית היא כתובת IP מרוחקת הניתנת להשכרה מחברת VPN. היופי של כתובת IP ייעודית הוא שהוא נשאר סטטי. זה אומר שבכל פעם שאתה (או חבריך) משתמשים בנטפליקס, נראה שאתה תמיד מגיע מאותה כתובת IP (מה שגורם לה להיראות כמו בית יחיד).

מרבית ספקי ה- VPN מתירים עד 5 חיבורים בו זמנית לכתובת IP ייעודית. המשמעות היא שתאורטית תוכלו לשתף את הסיסמה של חשבון הסטרימינג שלכם עם חמישה חברים, וכל עוד הם תמיד זוכרים להתחבר לכתובת ה- IP הייעודית של VPN; על הכלי של Synamedia לא להיות מסוגל לדעת כי מספר משקי בית משתמשים באותו חשבון סטרימינג.

נקודות זכות: Tero Vesalainen / Shutterstock.com, sabrisy / Shutterstock.com, r.classen / Shutterstock.com.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me