השבוע הורה מודאג פנה לפורום הפופולרי Mumsnet כדי לשאול משתמשים אחרים איך הם מרגישים עם סריקת ילדיהם. בפוסט, אמא של שניים כתבה:


"נכון לעכשיו, בבית הספר יש מערכת של שימוש בכרטיסי מפתח כדי להיכנס לבניינים ולקנות ארוחת צהריים ... בית הספר רוצה לעבור למערכת זיהוי טביעות אצבע מספטמבר ... ככל הנראה, תמונת טביעות האצבע לא תעשה זאת יש לאחסן, אלא במקום זאת אלגוריתם המבוסס על נקודות ייחודיות שנלקחו מתמונת טביעת האצבע.

אני לא ממש יכול לומר מדוע אני לא מרגיש בנוח עם זה אבל אני ... האם לא הגיוני לסרב לאפשר זאת?"

בכל רחבי העולם, בתי ספר בוחרים להשתמש בסריקת טביעות אצבע ביומטרית על מנת לאפשר לילדים להיכנס בבטחה לקמפוסים, בניינים ואפילו להשיג את ארוחות הצהריים בבית הספר. עם זאת, בקרב ההורים גוברת האזנה כי סריקות אלה עלולות לגרום לדאגה.

המתקפה המתמדת של הסיקור התקשורתי על שערוריות פייסבוק, אירועי פריצה והתפשטות טכנולוגיית זיהוי הפנים במקומות ציבוריים גורמת לאנשים להבין שפרטיות הנתונים משפיעה על הדורות הבאים. זה גורם להורים מסוימים לתהות מה בדיוק ההשלכות של התרת סריקות ביומטריות בבתי ספר.

שוב ב- Mumsnet, זה לא נראה כך, מכיוון שהורים אחרים מיהרו לספר לפוסטר המקורי שאין להם מה לדאוג. סילביה וסידני מיהרה להשיב כי "בתה השתמשה בזה בארבע השנים האחרונות לתיכון" והיא מאמינה "זה רעיון טוב." משתמש אחר ב- Mumsnet בשם FelicityBeedle מסכים והעיר כי:

"זו בכלל לא מערכת חדשה, השתמשתי בה בתיכון לפני למעלה מעשור. זה בסדר גמור, כמו שכבר אמרת שהם לא מאחסנים טביעות אצבעות, אז אני נאבק קצת לראות למה אתה כל כך מודאג. "

למעשה, מתברר די מהר שלרוב משתמשי Mumsnet אין שום בעיה בסריקה ביומטרית מסוג זה בבתי הספר. משתמש בשם familycourtq מציין כי:

"אינך סביר, אך דעת הרוב ב- Mumsnet היא שאתה צריך למסור כל דבר שמישהו ברשות מבקש ממנו בכל עת."

טביעות אצבעות דיגיטליות

כפי שקרה עם ההערה של FelicityBededle, נראה כי הסיבה העיקרית לכך שההורים מאמינים כי מסירת נתונים ביומטריים היא בטוחה לחלוטין, היא שבית הספר לא מאחסן את טביעת האצבע עצמה..

עם זאת, כאשר תלמיד מניח את אצבעו על סורק על מנת לרשום את טביעת האצבע שלהם בתוך המערכת - תהליך זה ממיר את הקלט הביומטרי לייצוג דיגיטלי של טביעת האצבע. קוד מספרי ייחודי זה הוא דימוי ישיר של טביעת האצבע עצמה ומתואר בצורה הטובה ביותר כהעתק דיגיטלי של חלק הגוף עצמו.

מה שקשור לכך הוא שמכיוון שטביעות אצבעות לעולם אינן משתנות, ניתן להשתמש בקוד זה בכל נקודה בעתיד כדי לאמת את הילד - גם הרבה אחרי שעזבו את בית הספר והיו בבגרותם..

מה שכן, כי ככל הנראה טביעת האצבע תוחזק לצד נתונים חשובים אחרים כמו שם, תאריך לידה ואולי תמונה - אם נתונים אלה נפרצים על ידי פושעי רשת, או מועברים ישירות לצד שלישי או שלוחה של החברה. שמתקין את מערכת הביומטריה - הסכנה היא שהגרסה הדיגיטלית הזו של טביעת האצבע של הילד יכולה לשמש למטרות שעלולות להיות זדוניות.

עד כה, סורקי טביעות האצבע היו הבחירה הפופולרית ביותר לאימות ביומטרי שהתגלגלה בבתי הספר. עם זאת, יש דיבורים על הצגת סריקת קשתית ואפילו זיהוי פנים בבית הספר. כפי שקורה בסריקות טביעות אצבע אלה מייצרים ייצוגים דיגיטליים מורכבים של אותן תכונות ייחודיות וניתן לסרוק אותן פעם אחר פעם, במקומות שונים ולמטרות שונות..

הרעיון שההורים מאפשרים לילדיהם למסור נתונים אלה מבלי לקבל מידע מפורש על האופן בו ניתן לסרוק קוד זה במקום אחר הוא מאוד ענייני. במיוחד בהתחשב בכך שנראה כי ההורים אינם שואלים שאלות על מדיניות הפרטיות המצורפת למערכות אלה והחברות שמתקינות את הטכנולוגיה.

במקרים בהם טכנולוגיה זו עשויה להיות מותקנת ישירות על ידי סוכנויות ממשלתיות, הסכנה האמיתית קיימת כי ניתן להשתמש בנתונים אלה למעקב ומעקב לאורך העתיד, כלומר ניתן להשתמש בנתונים אלה כדי לצמצם את חירויותיהם העתידיות של ילדיהם באופן זה מזכיר פרק של מראה שחורה.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me