זה תעתיק של ראיון בעל פה שעשיתי עם החבר'ה ב- IPVanish. ערכתי אותו לצורך הקריאה, אך כיוונתי לשמור על נימת השיחה של הצ'אט שלנו.


שלום חבר'ה, תודה שהסכמת לשוחח איתי. האם אתה יכול בבקשה להציג את עצמך ולהסביר מה אתה עושה ב- IPVanish?

ג'רמי: בטח, אני ג'רמי פאלמר, סמנכ"ל מוצר ושיווק. הצטרפתי לחברה לפני כמעט שלוש שנים. התחלתי את דרכי במחלקת השיווק ועוזר ל- IPVanish להרחיב את ערוץ השותפים שלנו. לאחרונה, בחודשים האחרונים, עברתי גם לתפקיד ממוקד מוצר, ועוזר לעצב את כיוון המוצר של IPVanish.

ג'רמי פאלמר 2

ג'וש: אני ג'וש טווי, אדריכל VPN הראשי. הייתי בחברה כמעט שמונה שנים. חבשתי כובעים רבים במהלך השנים ועברתי יותר לתפקיד איטרציה של מוצרים עבור IPVanish. אני צריך להוסיף שפיתחתי את הזוג הגרסאות הראשון של אפליקציות ה- Mac ו- iOS שלנו עבור IPVanish.

אתה יכול לספר לי קצת על IPVanish כחברה - איך, מתי ולמה זה הוקם?

ג'רמי: מקורו של IPVanish באמת חזר לשנים 2001-2002. זה התחיל בחברה בשם Highwinds Network Group שהחלה את דרכה בתעשיית Usenet. בבעלותה היו רבים מהמותגים הגדולים בקטגוריית Usenet, כולל Usenet Server ו- News Hosting ואחרים.

בשנת 2008 Highwinds Network Group מינופה את התשתית שלהם הם השתמשו עבור Usenet כדי להשיק רשת למסירת תוכן (CDN). עוד בשנת 2012 החלטנו למנף את תשתית הרשת שלנו (שוב) להשקת שירות VPN ברמה העולמית.

זה היה הזמן שג'וש וכמה אנשים מצוות ההנדסה שלנו התאגדו ויצרו את הרעיון הראשון של המוצר ל- IPVanish. אז זה חוזר לשנת 2012. ג'וש - אולי אתה יכול להשתלט ולדבר על הימים הראשונים של IPVanish ואיפה שאנחנו נמצאים היום?

ג'וש: השקנו עם אפליקציית Windows בהתחלה, ואז לא הרבה אחרי שהתבקשתי לפתח את אפליקציית ה- Mac.

בתחילה, תמכנו רק ב- L2TP, PPTP והגבלת OpenVPN. כיף לראות הרבה שגדלנו. קדימה במהירות שנתיים והעבודה שאנו יכולים לעשות עם מערכות הפעלה שונות צמחה באמת, והארצות בהן אנו תומכים גדלו, ומה שאנו מציעים צמח..

היה מדהים לראות והייתה נסיעה ארוכה. מוקד הביטחון בענף צמח, כמו גם הצורך להבטיח ללקוחותינו בטוחים. אנו תומכים כעת ב- IKEv2, OpenVPN, OpenVPN Scramble. אנו עדיין תומכים ב- PPTP עבור לקוחות מדור קודם

ג'רמי: דבר אחד אני אגיד על PPTP הוא שאנחנו תומכים בזה טכנית עבור לקוחות שמעדיפים את זה (במקרים מסוימים לשימוש). אך אנו בהחלט לא מפרסמים את זה ואנחנו לא ממליצים לאף אחד מלקוחותינו. ברור שאנו מנסים להביא אותם לפרוטוקול מאובטח ומעודכן יותר.

ג'וש: כן, זה רק שם מכיוון שלקוחות מסוימים עדיין רוצים להשתמש בו. אבל היה מעניין לשנות לבסיס לקוחות גדול יותר.

ג'רמי: אני חושב שיש לנו יותר מ 1000 שרתים עכשיו ב 60- מדינות, ואני אפילו לא בטוח לגבי המספר הכולל של המיקומים שכן זה משתנה משבוע לשבוע! אז כן, חווינו צמיחה אדירה במהלך השנים האחרונות וזו הייתה נסיעה מהנה!

מה לדעתך מציעה IPVanish המבדילה אותה משירותי VPN אחרים?

ג'רמי: אני חושב שהמבדל מספר אחת בינינו לבין הרשתות האחרות שם הוא שבבעלותנו ומפעילים 90% מהרשת שלנו. יש לנו נקודות נוכחות משלנו (POPs) בהן אנו שולטים במתלה ונערמים (התצורה השלמה). זה מאפשר לנו לבצע אופטימיזציה למהירויות, למטב את הפרטיות והביטחון.

אני מכיר אתם (ProPrivacy.com) השיקו לאחרונה מבחן מהירות חדש שמדירג אותנו בעקביות בשלושת הראשונים, ולעתים קרובות גם המבחן המובחן במבחנים שונים. אז אני חושב שהמהירות, הפרטיות והביטחון בהפעלת הרשת שלנו זה מה שמבדיל אותנו באמת.

יש סיבה טכנית שאני אומר שבבעלותנו 90% מהרשת שלנו במקום 100% וזה יכול להציע מיקומים מסוימים לבסיס הלקוחות שלנו. לדוגמה, זה לא יהיה נבון מאיתנו לפתוח מרכז נתונים או POP באלבניה.

אך ישנם ספקים אחרים שבהם אנו יכולים לחכור חומרה עבור התשתית שלנו. זה יהיה היכן ש 10% האחרים מתעבורת הרשת שלנו נמצאים במקום בו היא נשלטת.

ג'וש: אנו בהחלט מעדיפים לעשות רשת משלנו, מרכזי נתונים משלנו ושרתים משלנו בכל מקום אפשרי מבחינה אנושית. אבל כמו שג'רמי אמר, לא תמיד ניתן מבחינה טכנית להיות במקום. אבל הלקוחות דורשים זאת, ולכן אנו מספקים את מה שהם צריכים.

אני לא היחיד שהיה עם IPVanish מאז המוקדם מאוד. יש בינינו קבוצה צמודה שמוקדשת באמת מה שאנחנו עושים ומה שאנחנו מספקים. אני חושב שזה מה שמבדיל אותנו זה שבאמת אכפת לנו ממה שאנחנו עושים.

אז רק כדי להבהיר: כשאתה אומר שאתה הבעלים של רשת משלך, אתה מתכוון שאתה הבעלים של שרתי VPN משלך?

ג'רמי: כן, ויש לנו עמוד שדרה גדול שגם אנו ממנפים אותו - רשת הסיבים בפועל.

לא הייתי מודע לזה לגמרי. אני יודע של- VyprVPN יש משהו דומה.

ג'וש: היסטוריה עם קבוצת רשת Highwinds זה מועיל. בילינו שנים בגידול רשת הסיבים שלנו ואנחנו אוהבים להשתמש בזה כשאנחנו יכולים! זה משהו שמבדיל אותנו, מכיוון שרבים מהמתחרים שלנו משתמשים בשרתים וירטואליים או מחכירים שרתים פיזיים, ורבים מהם אינם בעלי עמוד שדרה אינטרנטי להתקשר שלהם.

זה מרשים! הזכרת את IKEv2 שאתה פורס. האם תוכל לספר לי עוד קצת על זה?

ג'וש: זה היה מהנה כאשר הוכרז ב- WWDC 2014. אפל התכוונה לתמוך בחיבורי VPN מקוריים ב- iOS. במקרה הייתי שם, וכך למדתי מוקדם מה קורה. אז אני ואחד ממנהלי האינטרנט שלנו, מהנדס מערכת החינוך, זאפ גילן בילינו כמה חודשים באותו קיץ ממש במאבק ומחשבים את פעולתו הפנימית של IKEv2.

IPVanish ג'וש טווי

מבחינתי, IKEv2 אינה טכנולוגיה בשלה זהה ל- OpenVPN. זה לא נבדק נגד ה- NSA באותו אופן. מהן המחשבות שלך זה?

ג'וש: זוהי טכנולוגיה הולכת וגדלה, ויש הרבה RFCs וסקירות עמיתים ברחבי הקהילה לפרוטוקול הבסיסי. אפל עצמה מציגה את זה קדימה כמספר אחד לכידת כל שכבת ה- TCP - רק כדי לחסל חומות אש כאשר UDP חסום מעין דברים.

OpenVPN מבוסס על אנשים עם זאת שרוצים לעשות זאת, ואילו IKEv2 הוא פרוטוקול מוגדר היטב שיש בו סטנדרטים מגובים אחוריים. זה ממש נהדר מכיוון שכל אחד יכול ליישם תוכנה כדי לבצע את הפרוטוקול עצמו.

אז בזמן שזה הולך וגדל באימוץ, אנשים עדיין מבינים כיצד להגדיר זאת. אני חושב שתוכנה כמו strongSwan נאלצת ללמוד שאולי לא היו להם כמה דברים בסדר גודל. אבל זה בהחלט פרוטוקול בוגר - הפרוטוקול עצמו סולידי.

ג'רמי: אני חושב שבבדיקות שלנו מצאנו שהוא ביצועים יותר מאשר OpenVPN.

ג'וש: כן, זה מפריע את OpenVPN מהמים ברוב המקרים. ויש דברים שאתה יכול לעשות עם זה (אני לא רוצה לומר יותר מדי כי אני לא רוצה לתת את כל הסודות שלנו למתחרים!) שיכולים באמת להגדיל את היעילות. יש דברים ברורים, כמו הוראות לשיפור ההצפנה, אך ישנם דברים אחרים שאנו מחפשים לעשות כדי להאיץ אותה באמת.

הבסיס הבסיסי של IKEv2 הוא IPsec, שמשמש כסטנדרט במשך זמן רב מאוד. Internet Key Exchange 2 (IKEv2) עדיין למעלה על ערימת ה- IPSec.

כן, אני מבין שזה פופולרי כרגע ב- VPN בזכות היתרונות המוגברים בביצועים, אבל תהיתי יותר כיצד הוא משווה ל- OpenVPN בחזית האבטחה.?

ג'וש: למען האבטחה, IKEv2 הוא בהחלט הפרוטוקול שבחרתי, ואני סומך עליו יותר מכפי שאני סומך על הרבה דברים מבחינת פרוטוקול. בהחלט יותר מ- PPTP! בהחלט יותר מ- L2TP. ואני ארחיק ואומר שברוב המערכות אם הייתה לי אפשרות לבחור בין OpenVPN ל- IKEv2, הייתי הולך עם IKEv2 כל יום.

ג'רמי: OpenVPN יכול להועיל זה בנסיבות בהן IKEv2 נחסם - OpenVPN עובר על יציאות SSL סטנדרטיות (יציאת TCP 443) יכול לעקוף אותך. לכן אנו מציעים שני פרוטוקולים לכל לקוח.

אך אנו נוטים, כמובן, ללכת עם זה שפרפורמטיבי יותר. הרבה מהלקוחות שלנו באמת רוצים שה- VPN יתנהג כמו חיבור אינטרנט רגיל - הם לא רוצים להאט כלל. גילינו כי IKEv2 מקרב אותם לזה מ- OpenVPN.

אני חושב שזה מספיק הוגן. תודה על התובנה! אז מה לדעתכם הדבר החשוב ביותר שמשתמשי VPN באמת צריכים להבין?

ג'וש: כשאתה לא נמצא ב- VPN כל התנועה שלך עוברת. הרבה אנשים אומרים, "אבל אני משתמש ב- HTTPS, אז זה לא ממש משנה." אבל זה לא המקרה.

ספקי DNS זדוניים יכולים להתכוון לכך שאתה משתמש באתר אחר מזה שאתה אמור, וכמה התקפות אמצע אמצע מיומנות מאוד יכולות לעלות לך. עם זאת, הברור ביותר הוא ש- ISP שלך עדיין רושם כל חיפוש בודד שאתה מבצע עבור כל אירוח. כשאתה משתמש ב- VPN זה לא קורה - אתה מובטח הרבה יותר פרטיות בגלל השימוש שלך ב- ISP.

וכאשר אתה משתמש בנקודה חמה, כל אחד יכול לחטט בתנועה זו. אז אתה צריך להגן על עצמך, ואתה יכול לטעות HTTPS כל היום. לא כל אתר עושה HTTPS, ורבים לא עושים את זה כמו שאתה עשוי לחשוב. VPN עוזר להגן על העברת האינטרנט שלך.

אז האם אתה חושב שיש מכשולים שמשתמשי VPN צריכים להיות מודעים אליהם?

ג'רמי: VPN הוא בהחלט חלק ממגבלת הפרטיות והביטחון שלך, אך הוא לא שלם. חשוב להשתמש בדברים כמו חוסם מודעות ולהבין מה VPN יכול ולא יכול לעשות בשבילך מבחינת שמירה על פרטיותך.

VPN הוא קטע קריטי מזה, ובמקרים מסוימים הקטע החשוב ביותר, אך הוא אינו שלם. אני חושב שאנשים באמת צריכים להבין שאנונימיות של 100% אינה אפשרית, אבל אתה יכול להתקרב למדי אם אתה משתמש בכלים הנכונים המוגדרים בצורה הנכונה.

לרוע המזל, אני חושב שאנשים מרגישים לפעמים בלתי מנוצחים, והם צריכים להבין שאתה חזק כמו הקשר הכי חלש שלך. זה יכול להיות דלת אחורית בתוכנה שלך או איזו חולשה אחרת שלא חשבת עליהן מבחינת היגיינת הפרטיות שלך.

אני חושב שחשוב לחנך את עצמך בענייני פרטיות, ולהבין את תפקידו של VPN כך שתוכל ככל יכולך לעשות כמיטב יכולתך כדי להישאר פרטית ובטוחה ברשת.

ג'וש: דוגמה טובה למלכודת ההיא עלתה במהלך שיחה פנימית אתמול. ספקי VPN אחרים בחוץ לא ישלחו טוב במיוחד עם קיומני VPN אחרים במערכת שלך. בסופו של יום, VPN מצפין את התנועה שלך - הוא לא יכול להגן עליך מפני תוכנית אחרת המתחרה על תשומת לב ששולחת את בקשות ה- DNS שלך למקום אחר.

ג'רמי: ואם אתה מחובר לפייסבוק בזמן VPN, זה די ברור מי אתה! זה גם יעקוב אחריך. אז לדעתי הנוהג הטוב ביותר הוא מבחינת השימוש בחלונות גלישה בסתר וחוסמי מודעות. בשילוב עם VPN זה יביא לך 95% מהדרך לשם.

אה, היזהר משבב ה- GPS במכשיר הנייד שלך. אם אתה אומר "כן, אני יאפשר גישה למיקום שלי", VPN לא מתכוון להגן עליך.

אני חושב שזה עונה חלקית על השאלה הבאה שלי, אבל אני אשאל אותה בכל מקרה: אני תמיד חושב על VPN ככלי חיוני בתיבת הכלים המקוונת והביטחון שלי. אילו כלים אחרים היית ממליץ למשתמשים ב- VPN שלהם?

ג'וש: מנהלי סיסמאות לאחד. כמו שאמרתי, אתה בטוח רק כמו הקישור החלש ביותר שלך, ואנשים משתמשים בסיסמאות מאוד לא בטוחות ואותן סיסמאות שוב ושוב. זה רע מאוד אם למספר אתרים יש את הסיסמאות שלך ואחד מהם מופר.

לכן מנהלי סיסמאות הם חשובים, מכיוון שאנו צריכים להשתמש בסיסמאות מאובטחות יותר ולא באותן. גם באמצעות חוסמי מודעות מודרניים, ופשוט להיות שומרי מצוות. היזהר מכל דבר שנראה דגי.

ג'רמי: אני משתמש בדפדפן האמיץ וב- Firefox Focus (ראה 5 הדפדפנים הכי מאובטחים) לא מעט לצורך הגלישה האישית שלי. ואני ממליץ להשתמש במצב גלישה בסתר בכל דפדפן.

אני מעדיף את Firefox במצב גלישה בסתר לשימוש יומיומי, אבל התנסיתי בדפדפן אמיץ, שמונע מעקב כברירת מחדל. אני חושב שיש דפדפן טוב והגדרות טובות בדפדפן שלך עושה דרך ארוכה.

לצורך דוא"ל אני משתמש ב- ProtonMail עבור מה שאני מחשיב לדוא"ל הפרטי שלי. יש לנו גם דוא"ל ארגוני משלנו, כמובן, אבל אני חושב שדוא"ל מוצפן מקצה לקצה ProtonMail הוא די טוב.

וסימן, כמובן, שאני יודע שכתבת עליו רבות באתר האינטרנט שלך.

ג'וש: כן, אני חושב שסיגנל הוא פנטסטי באופן אישי. היזהר גם ממנועי חיפוש. גוגל נותנת תוצאות נהדרות, אבל אתה הולך לעקוב אחרך. אז אולי במקום זאת השתמש ב- DuckDuckGo.

מגניב. אז ... IPVanish הוא שירות מבוסס ארה"ב. אנו יודעים כי ה- NSA ודומיו ממלאים משימה לרגל אחר הכל וכולם, ללא קשר אם הם אזרחי ארה"ב או לא. מה לדעתך ההשלכות של זה על שירות VPN כמו שלך?

ג'רמי: אני חושב שהדבר החשוב ביותר להבין הוא שה- NSA עובד בשיתוף פעולה עם מדינות בכל העולם. אז טווח ההגעה שלה הרבה מעבר לגבולות ארה"ב. אתה צריך להיות מודע לכך שתוכנה וחומרה שלך - ארכיטקטורת הליבה של התיבה שלך - יכולה להיות מורכבת או נפרצת בכל עת.

זה לא נוגע רק ל- NSA - ישנם גם האקרים שיכולים לגשת לנתונים אלה. אז עיצבנו את הארכיטקטורה שלנו בצורה כזו שאם היה מורכב תיבה, אין רשומות או כל דבר אחר שיכול לפגוע בפרטיות המשתמשים שלנו שנשמרים עליה.

אני חושב ש- NSA יש יותר שקיפות לגבי המתרחש עם ממשלת ארה"ב מאשר עלולה להתרחש במדינות אחרות. רק בגלל שה- NSA היה בחדשות זה לא אומר שלכל מדינה אחרת אין ארגון ממשלתי שעושה משהו דומה מאוד.

יתכן ויהיה להם תהליך וצעדים פחות נאותים שהם צריכים לעבור כדי לאסוף מידע. העניין של NSA הוא אולי שיווק גרוע יותר עבור ארה"ב, למרות שהוא עבר יתר על המידה ולא מכבד מאוד את הפרטיות.

אך יחד עם זאת זה מניע אנשים למוצר שלנו. זה דבר טוב מכיוון שזה מראה שאנשים באמת דואגים לפרטיותם ועושים מאמצים נוספים כדי להגן עליה.

ג'וש: אנחנו מנסים להקדים את המשחק. חלק מהתפקיד הוא לחשוב איך נוכל להתמודד עם כל איום שנע קדימה.

ג'רמי: ברגע שקטעים ובתים מתחילים לנוע מעבר לגבולות, ה- NSA משתמש בכל השיטות והכוונה שהם צריכים לנסות לחדור לזה. אז אני חושב שהיות מחוץ לארה"ב נותנת תחושת ביטחון שגויה. אם אתם באירלנד אתם עשויים לחשוב שאירלנד שומרת על הפרטיות וכך תוכלו לעשות דברים מבלי להתחקות אחר ... אני חושב שזה תמים.

ג'וש: זו הייתה כל העניין של PRISM, שם היו לנו מנסרות בפועל המפצלות את התנועה בכבלים אופטיים ב- AT&כאן בניו יורק. הם רק ניקו את הכל. יש אנשים שיגידו כי "אני לא משתמש ב- AT&T, אז אין שום בעיה, "או" אני מעבר לים, אז אין בעיה ", אבל האמת שהנתונים שלך עברו במתג ההוא והועתק. אז יש להם תחושת ביטחון שגויה.

בסופו של יום אנו מגנים על המשתמשים כמיטב יכולתנו, אך דבר אינו מושלם. VPN עוזר, אך היזהר והגן על עצמך.

בארצות הברית ה- FCC נהרג נייטרליות נטו והותרו לספקיות האינטרנט למכור את נתוני הלקוחות שלהם לשותפי פרסום. הניחוש שלי הוא ש- ספקי האינטרנט יבצעו גישה לאט-לאט לניצול השינויים הללו על מנת להימנע מהזעם הציבורי. עם זאת, VPNs יהפכו לכלי חיוני כמעט לשמירה על פרטיות ולמניעת אפליה בתעבורה.

האם אתה חושב שאמריקה תראה פריחה בשימוש ב- VPN? ואם כן, כיצד לדעתך ספקי האינטרנט יגיבו?

ג'רמי: כולם בחברה שלנו דואגים לחופש באינטרנט. ניסינו לשדל, ניסינו להיות פעילים ולעבוד עם הקהילות המקומיות והלאומיות שלנו, כדי למנוע מהדברים האלה להתרחש אי פעם. כל הדברים האלה עזרו לעסק שלנו, אבל זה לא מה שחיפשנו.

אנו מעדיפים שתהיה ענף ועסק בו אנשים אינם זקוקים לנו בכדי לעקוף חסידי ספק שירותי אינטרנט או למנוע מפי ספקי האינטרנט לרגל אחריהם. אך למרבה הצער, ככה זה. וזה הוביל אנשים לעסק שלנו במספר שיא במהלך 18 החודשים האחרונים. ראינו עלייה חדה בלקוחות בגלל ריגול של ספק שירותי האינטרנט ונושא הניטרליות הרשתית.

האם אתה חושב שיכול להיות ניתוק מה- VPN על ידי ספקי רשת בגלל זה? כעת, כשאין חוקי נייטרליות נטו, למשל, ספקי שירותי אינטרנט יכולים פשוט לחסום או להצער את כל תנועת ה- VPN.

ג'רמי: אתה מעלה נקודה מעניינת. אני מגלה שכמה רשתות WiFi ציבוריות משתמשות במשהו כמו OpenDNS, שחוסם את IPVanish ושלל VPNs אחרים. כך שלא ניתן להעלות על הדעת שאם ספקי האינטרנט חושבים שהם מאבדים חלק מהתנועה ל- VPN, הם יכולים תיאורטית לחסום את הגישה אלינו.

מצאנו תוכניות לעקוף את התרחיש הזה במידה מסוימת. אבל זו מציאות קרה ש- ISPs הם ה- POP הראשון (נקודת הנוכחות) באינטרנט, ואם הם היו מצמצמים אותנו זה היה פוגע בעסק שלנו.

אנו בהחלט עובדים על דרכים להבטיח כי השירותים שלנו יהיו זמינים למי שזקוק להם.

ג'וש: ישנן דרכים לנסות להבטיח שהקשרים שלנו טובים אפילו יותר, כדי לאפשר למיליוני המשתמשים שלנו להמשיך להשתמש בשירות שלנו גם אם ספקי שירותי האינטרנט החלו להצער אותנו..

ג'רמי: אם להיות באמת כנה, אני חושב שזה רעיון אפוקליפטי. אני לא חושב שזה תרחיש סביר. היו מספר תביעות והרבה הליך הוגן לפני שמשהו כזה יכול להתחיל להשפיע על היכולת שלנו לעשות עסקים.

אמנם אני חושב שיש סיכוי מרוחק שמשהו כזה יכול לקרות, אבל אני לא חושב שזה דאגה ראשונה לעסק כרגע.

ג'וש: אני חושב שהדאגה המיידית הסבירה יותר היא ש ספקי האינטרנט המוכרים את נתוני הלקוחות, ו- VPN יגן מפני זה.

ג'רמי: היה גם דחיפות חזקה מצד שני הצדדים בקונגרס כדי לנסות לבטל את הביטול האחרון של הגנות על נייטרליות נטו.

ג'וש: אנחנו במרחק הצבעה בודדת מלעשות את זה.

ג'רמי: אנחנו מדברים על חודשים ואפילו שנים לפני שחלק מהדברים האלה מתחילים להתרחש, אז אני אופטימי לטווח הארוך. אני חושב שבסופו של יום זה יהיה פחות מדאיג.

ג'וש: מדינות מסוימות נקטו בעמדה נגדה, מנסות לאכוף מחדש את נייטרליות הרשת על ידי אמירה לספקיות האינטרנט שאם הן רוצות חוזים של ממשלת ממשל, ספקיות האינטרנט אינן חייבות להכשיל משתמשים וכאלה. קליפורניה וניו יורק למשל.

מהן השקפותיך בנוגע למצב הגלובלי של הפרטיות המקוונת? האם הכל אבדון וקדרות, או שאתה רואה כמה מגמות חיוביות?

ג'רמי: אני מתחיל לראות כמה מגמות חיוביות באירופה. אני לא בהכרח חושב ש- GDPR זה דבר טוב, אבל אני חושב שמה שהוא מייצג זו הכרה מצד אנשים וממשל כאחד כי פרטיותו של משתמש אינטרנט היא חשובה, ואנחנו צריכים אמצעים כדי להגן עליה.

יתכן שהם מתנהלים בצורה לא נכונה, אבל אני חושב שרק ההכרה בכך שהדברים הרחיקו לכת מדי עם פייסבוק וגוגל, ומידע שנשאר ברשת לנצח, היא חשובה.

אני חושב שזה בדרך כלל דבר טוב שהם נוקטים בצעדים לשיפור פרטיות המשתמשים, גם אם חלק מהכוונות הטובות הללו אינן ממוקדות היטב. אז אני אופטימי לטווח הארוך, במיוחד באזורים מערביים מסוימים.

יש הרבה יותר מה לדאוג כשמדובר במשטרי דיכוי, כמו רבים מאלו במזרח התיכון או בסין. אני חושב ששיפור הולך להיות תהליך איטי שעשוי לקחת עשרות שנים (ולא שנים) כדי להירגע באמת.

אבל אני מרגיש שנקיטת צעדים ארוכי טווח, בעיקר על ידי האזרחים, כדי להגן על פרטיות המשתמשים.

ג'וש: אני חושב שרק הצמיחה של ענף ה- VPN בכללותו מראה שאנשים לא מתעלמים. אם אתה מתחיל לסלק את החירויות שלהם או להתחיל לרגל אחריהן, הם אומרים "אני לא אוהב את זה" ו"אני לא רוצה להיחסם ". אנשים אוהבים את חופש האינטרנט שלהם.

אני חושב שאנשים מודעים יותר למתרחש, וחשיפה לכמה מהמורות יכולה להביא לכך שהדברים יהיו טובים יותר בטווח הרחוק. זה הופך אותי לאופטימי מאוד.

מהם מיקודי המפתח שלך כעסק ואיפה אתה רואה IPVanish בשלוש השנים הבאות?

ג'רמי: הפיכת הפרטיות לתמונה מלאה, ו- VPN להיות אחד הכלים האלה, זה המקום בו נוכל להתחיל בשיחה הבאה. ישנם דברים רבים שאתה יכול לעשות באמצעות הדפדפן, כגון חסימת מודעות, התנהגות דפדפן ותצורת דפדפן, שיכולים לעזור להפוך את המשתמשים לפרטיים ובטוחים יותר..

מה ש- IPVanish מנסה לעשות, אסטרטגית, הוא להפוך לחברת פרטיות במעגל מלא. אנו בוחנים פתרונות וטכנולוגיות שיגנו על המשתמשים מפני כל וקטור התקפה אפשרי. VPN הוא אחד ההיבטים היותר ברורים (וגם) ביקורתיים, אך ישנן דרכים אחרות שניתן לחשוף את פרטיותם של אנשים.

לשם כך, המוצר שאנו עובדים על פיתוח השנה ובשנתיים הקרובות תקווה תקווה להגנה נוספת של 360 מעלות.

ג'וש: אנו בודקים כיצד לספק את ההצפנה הטובה ביותר עבור הלקוחות שלנו, ובמקביל אנו מציעים את המהירויות הטובות ביותר האפשריות. זה לא רק מכשיר המשתמש, אלא גם העיבוד בסוף השרת. אנו מחפשים תמיד דרכים לשיפור מצב זה באמצעות פרוטוקולי הצפנה שונים ובאופן כללי לשפר את ערימת מה שאנחנו עושים.

ג'רמי: המטרה הסופית היא ש- VPN יפעל ברקע כך שאתה אפילו לא יודע שהוא שם - המחשב שלך מהיר באותה מידה, אך יש לך את היתרונות הנוספים של פרטיות ואבטחה. לזה אנו מתקדמים מדי יום.

ג'וש: חלק מהמשתמשים נהנים לכוונן הגדרה כזו וכזו, אך הרבה משתמשים רק רוצים לשפר את הפרטיות והביטחון שלהם. הם לא יודעים הרבה על איך עובד VPN ולא אכפת להם. הם פשוט רוצים שזה יעבוד! אז אנו מנסים להוריד את האינטראקציה של המשתמשים כדי לשפר זאת.

אם לכל אחד מכם הייתה מקבלת משאלה אחת, מה זה יהיה ולמה?

ג'וש: ממרום ראשי, הייתי רוצה יותר יכולת לקלוט ידע ויש לי יותר שעות ביום לעשות זאת. הסיבה לכך היא תקווה - הידע טוב ומשפר את הכל לטובת כולם.

ג'רמי: הייתי רוצה שהילדים שלי יגדלו בעולם שהוא טוב יותר מהעולם שגדלתי בו. אני יודע שזה מאוד כללי, אבל יש לי שלושה ילדים וזה יכול להיות עולם מאוד מפחיד שם בחוץ.

תודה שקיבלת את הזמן לדבר איתי. חשבתי שזה ראיון נהדר! האם יש עוד משהו שאתה רוצה להוסיף?

ג'רמי: אני רק רוצה לומר שאנחנו מעריכים את ההזדמנות לדבר איתך. אנחנו אוהדים גדולים של ProPrivacy.com. זה היה אחד האתרים הראשונים שנתקלנו בהם כשנכנסנו לראשונה לתעשייה הזו, אתם הייתם אלופים גדולים בפרטיות ובביטחון.

לדעתי אתם דאגו מאוד (במיוחד לאחרונה) לחסל כמה הטיות שמצאו את דרכם באתרי אינטרנט אחרים. לדוגמה, בדיקות המהירות החדשות שלך מראות כיצד הן עובדות ומציגות את התוצאות בצורה לא משוחדת.

אני חושב שזה היה דבר חיובי באמת לענף, ומקווה שאתרי אינטרנט אחרים נעים לאותו כיוון.

ג'וש: חיבבתי את החדשות האחרונות בנושא פרטיות וחופש באינטרנט, שהן עברו לעצמי במהלך החודש האחרון. נראה שזה מספק נקודת מבט אובייקטיבית יותר.

תודה, אלה מילים חביבות מאוד! ותודה שוב על הראיון.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me