IPVanish היא חברת VPN מבוססת ארה"ב מבוססת, שתמיד טענה שיש לה מדיניות ללא יומני מחמירה. נראה שזה היה שקר.

יש לציין כי בולי העץ מתייחסים לאירוע שאירע ביוני 2016, ומאז נרכשה חברת IPVanish על ידי חברה שלא מתעקשת כי יומנים לא ישמרו עליה. זה בכל זאת סיפור עכור מאוד ...

התביעה ללא יומני

באמצעות מכשיר ה- Wayback Archive של האינטרנט, אנו יכולים לראות בבירור כי גם לפני האירוע וגם לאחריו, IPVanish טענה כי לא קיימת יומנים כלל:

"IPVanish לא אוספת או רושמת שום תנועה או שימוש בשירות הרשת הפרטית הווירטואלית שלה. "

Ipv 1


כך נראה עמוד הבית של IPVanish ביוני 2016 כאשר האירוע התרחש.

התקרית

ב- 4 במאי 2016, חוקר מחלקה לביטחון פנים בארה"ב פטפט במסתערבים עם חשוד שפרסם כמה קישורים לפורנוגרפיית ילדים. הסוכן המיוחד התחקה אחר כתובת ה- IP בה השתמש החשוד בחזרה לקבוצת Highwinds Network Group, חברת CDN שהחלה את דרכה בתעשיית Usenet והייתה בבעלותה IPVanish באותה תקופה.

עם קבלת זימון שאינו מחייב חוקית, Highwinds אישרה שכתובת ה- IP שייכת לה, אך אמרה שהיא לא יכולה לסייע בחקירה מכיוון:

"כדי להגן על נתוני לקוחות, אנו לא רושמים שום מידע על השימוש. לכן אין לנו מידע לגבי ה- IP שאליו אנו מוזמנים. "

בינתיים הכל טוב. מה שהופך אותו לחלק הבא בתצהיר בית המשפט המשמש למשפט שלאחר מכן מוזר במיוחד!

"קבוצת רשת Highwinds הציעה ל- HSI להגיש זימון שני לבקשת מידע מנויים מפורט יותר באופיו."

חקירות המשרד לביטחון פנים (HSI) עשו זאת כדין וזכו לתגמול עם קבוצה של יומני חיבור מפורטות המזהים את החשוד בבירור.

Ipv 2

ניכר כי IPVanish קיימה יומנים אם כי לטענתם מדיניות "אפס יומני". המצב מחמיר בגלל העובדה שנראה כי Highwinds שיתפה פעולה בחופשיות עם HSI במסירתם.

עניין של אמון

מר גבירץ הוא בן אנוש באמת בזוי ואנחנו שמחים שהוא נתפס. עם זאת, אנשים רבים משתמשים ב- VPN כדי לספק פרטיות מסיבות לגיטימיות לחלוטין, ואנשים אלה צריכים להיות מסוגלים לסמוך על טענות הפרטיות שמציע ספק ה- VPN שלהם. החשובה מבין הטענות הללו היא שמירת יומנים.

IPVanish נמצאת כיום בבעלות חברה אחרת

הנושא כולו מסובך מהעובדה ש- Highwinds (ולכן IPVanish) נרכשה על ידי StackPath בפברואר 2017. בתגובה לדיון באדישות בנושא, פרסם מנכ"ל Stackpath, לאנס קרוסבי את הדברים הבאים:

"IPVanish תמיד שיווקה את עצמה כ- VPN" ללא כניסה ". בעת הרכישה 2/6/17, צוות StackPath וצד ג 'ביצעו בדיקת נאותות על הרציף. לא היו קיימים יומנים, לא היו מערכות רישום ולא הייתה שום כוונה קודמת / נוכחית / עתידית לשמור יומנים. כך גם כיום. אנחנו יכולים רק לשער, זו הייתה הוראה חד פעמית מכוונת מצד הרשויות. איננו יכולים למצוא היסטוריה של רישום כניסה בשום רמה. "

הצהרה זו גובתה על ידי ג'רמי פאלמר, סגן נשיא חברת IPVanish & שיווק:ג'רמי פאלמר 2

"IPVanish לא, אין, ולא תיכנס או תאחסן יומנים של המשתמשים שלנו כחברת StackPath. אני לא יכול לדבר עם מה שקרה בשמירה של מישהו אחר, וצוות הניהול הזה כבר מזמן איננו. אך דע זאת - בנוסף לאי רישום, StackPath תגן על פרטיות המשתמשים שלנו, ללא קשר למי דורש אחרת. "

הבעיה היא שלמרות שכיום היא בבעלות חברה אחרת, אנו יודעים שרבים מהצוות הבכיר של חברת IPVanish מלווים את החברה במשך שנים. ואכן, ג'רמי פאלמר אמר לנו לעצמו לאחרונה שהוא נמצא בחברה מאז שנת 2015, וסמנכ"ל הכניסה הראשי ג'וש טווי מלווה את החברה מאז הקמתה.

ארצות הברית של המעקב

עוד בשנת 2013, משרוקית ה- NSA אדוארד סנואדן חשף את ההיקף והאמביציה המדהימים של תוכנית המעקב ההמונית של ארצות הברית. זה באמת מקרה של "אסוף את הכל", ולמרות שנשפך דיו דיגיטלי רב בנושא, שום דבר במונחים ממשיים לא השתנה מאז.

באמריקה אין חוקים לשמירת נתונים חובה, אך בעולם בו אפילו חברות טק פרטיות אמריקאיות קטנות היו חמושות למסור את מפתחות ההצפנה של לקוחותיהן, תמיד נראה לנו בלתי נתפס שחברות VPN בעלות פרופיל גבוה יכולות אולי להתחמק נפגעת על ידי ממשלת ארה"ב.

עניין של ספקולציות טהורות, יתכן כי משהו מסוג זה קרה עם IPVanish. אבל אז, גישה פרטית מבוססת ארה"ב (PIA) מבוססת ארה"ב היא אחת המעטות מאוד של חברות VPN בכל מקום שהוכיחו את טענות אי-היומנים שלה מול בית משפט - לא רק פעם אחת, אלא פעמיים!

אז האם אני יכול לסמוך על IPVanish עכשיו?

מי יודע? IPVanish אינו ספק ה- VPN הראשון שמצא את עצמו במצב זה. שניהם מצאו כי PureVPN ו- HMA סייעו בחקירות באמצעות מסירת יומנים. עד שלא תהיה דרך לבקר באופן עצמאי את טענותיהם של ספקי הרישום ללא יומני, הדרך היחידה לדעת בוודאות אם שירות VPN כן הוא ביחס למדיניות הרישום שלו היא כאשר הוא מוכיח את הטענות הללו בבית המשפט..

גם אז, תיאורטיקני קונספירציה יכולים בקלות לרקוח תרחישים מלאי פרנויה שמטילים ספק אפילו ברמת הוכחה זו. אחרי הכל, למרות מקרי בית המשפט המוכיחים את טענותיה, העובדה ש- PIA מבוססת בארה"ב עדיין נוגעת בנו ...

מה שבטוח הוא ש- VPN יגן על פרטיותך הרבה יותר ממה שיבנה ספק שירותי האינטרנט שלך. במקרה של IPVanish, העובדה שהיא מנוהלת כעת על ידי חברה אחרת שמכחישה את פעולות הנהלת העבר שלה, מעניקה לה משהו מסעיף גט-אאוט.

אך מצד שני, אנשי צוות בכירים רבים היו גם אנשי צוות בכירים כאשר האירוע התרחש. וגם אמריקה.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me