אתר אבטחה GCHQ


סוכנויות מודיעין בבריטניה מתכוונות להרחיב באופן משמעותי את פעולות פריצת הנתונים בהיקף נרחב, במטרה לזהות בצורה יעילה יותר איומי ביטחון לאומי פוטנציאליים.

קבוצות חירויות אזרחיות ומעוררי פרטיות דיגיטלית מעוררים חששות לגבי המשמעות של הרחבה כזו של "משטר ההפרעות בציוד בכמויות גדולות" (EI) על פרטיותם האישית של אזרחים רגילים.

משטר ה- EI בתפוצה רחבה הוא המסגרת המאפשרת לסוכני GCHQ לפרוץ לטלפונים, מחשבים, מקלות USB ואפילו רשתות תקשורת שלמות. על התרחבות ה- EI חוששים מומחי פרטיות כי הדבר יאפשר לסוכנויות ממשלתיות בבריטניה לממשל חופשי להפעיל פעולות חטטנות המוניות ללא בדיקה וללא הגבלה.

כשחוק מעצמות החקירה עבר בפרלמנט בשנת 2016, הוא נמתח ביקורת מיידית על ידי אדוארד סנודן כתוכנית המעקב הממשלתית הגורפת ביותר בעולם המערבי. "בריטניה רק ​​חוקרה את המעקב הקיצוני ביותר בתולדות הדמוקרטיה המערבית. זה מרחיק לכת מהרבה אוטוקריות רבות ", צייץ סנודן באותה העת. לורד דייוויד אנדרסון, הסוקר העצמאי בבריטניה על חקיקת טרור, ציין בשנת 2016 כי EI ישמש "במשורה" רק תחת IPA..

החודש שלח שר הביטחון בן וואלאס מכתב לדומיניק גריב, ראש ועדת המודיעין והביטחון, והסביר כי עמדתו של ה- GCHQ בנושא EI "התפתחה מאז שחוק מעצמות החקירה קיבל הסכמה מלכותית בשנת 2016."

וואלאס אומר בעצם שעל ה- GCHQ להרחיב את ה- EI כדי להסביר את ההתקדמות הטכנולוגית בכלי התקשורת מאז אותה תקופה. סוכני GCHQ אינם יכולים למקד כראוי לטווח חדש לחלוטין של התקני חומרה ויישומי תוכנה ללא הרחבת ה- EI.

"פעולות ה- EI הן יכולת קריטית עבור סוכנויות הביטחון והמודיעין שלנו על מנת לשמור על המדינה. מאז מתן הצעת החוק, סביבת התקשורת המשיכה להתפתח, במיוחד מבחינת מגוון התקני החומרה ויישומי התוכנה שצריך לכוון. בנוסף, הפריסה של מכשירים פחות מסורתיים והשימוש בטכנולוגיות אלה על ידי אנשים המעניינים התקדם משמעותית. לאחר סקירת המציאויות התפעוליות והטכניות הנוכחיות, GCHQ חזרו בעמדה הקודמת וקבעו כי יהיה צורך לנהל שיעור גבוה יותר של פעילות מבצעית ממוקדת בחו"ל תוך שימוש במשטר ה- EI בכמויות גדולות ממה שנצפה במקור ", הסביר וואלאס במכתבו..

הרחבה משמעותית של המגוון המורחב שכבר של מעקב ממשלתי, בהחלט לא יושב טוב עם תומכי הפרטיות בבריטניה. חנה קושמן, מנהלת סנגור ומדיניות בחירות, שמה לה למטרה "להוכיח כי לעולם לא ניתן יהיה להצדיק מעקב בכמויות גדולות בדמוקרטיה המכבדת זכויות."

קושמן מסביר, "אחד ההיבטים המטרידים ביותר במשטר המעקב של בריטניה הוא השימוש ב"סמכויות בכמויות גדולות". סמכויות אלה מאפשרות למדינה לרחף ולשמור כמויות עצומות של נתונים על מגוון רחב של אנשים. אינך צריך להיות חשוד בפשע כלשהו או בעוולת עוולות כדי להפר את פרטיותך בדרך זו. זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו - או, קרוב לוודאי, למספר עצום מאיתנו. צו עיקרי יכול לחול על אוכלוסייה שלמה. "

ההיקף הבלתי מוגבל של מה שההתרחבות המוצעת של מעקב בתפזורת תאפשר הוא סיכוי מפחיד עבור אנשים בעלי אופי פרטיות. קושמן ועורכי פרטיות אחרים אינם מוכנים לתת לזה לקרות ללא קטטה: "חירות נלחמה זה מכבר נגד סמכויות פיקוח המוניות. ממשלת בריטניה אימצה מספר משטרי מעקב פולשניים עמוקים, וחירותי תמיד עלתה לאתגר להתנגד לסמכויות המדינה הפולשניות הללו. "

קושמן ממשיך ומזהיר כי מעקב בכמויות גדולות, "יכול לשמש את הממשלה כדי לגשת למידע האישי הרגיש ביותר שלנו - ההודעות שלנו לחברים ובני משפחה, האתרים שאנו מבקרים בהם ומה אנו מפרסמים ברשת, לאן אנו הולכים ומי אנחנו הולכים. ניתן להשתמש במידע זה לבניית פרופילים מפורטים ומטרידים אודותינו. "לא רק זה, אלא גם סוג זה של נוהלי פיקוח המוניים ללא הגבלה מצד סוכנויות ממשלתיות יכולים להשפיע לרעה עמוקה על ההתנהגות האנושית כולה. מעקב בתפזורת מאפשר פלישה לפרטיות כה חודרת שהוא יכול לגרום לאנשים לצנזורה עצמית ולשנות את התנהגותם לחלוטין, טוען קושמן.

המחשבה לחיות בצל התמידי של קיום כל אינטראקציה מקוונת שלך לבדיקה מצד סוכנויות ממשלתיות היא ללא ספק מעוררת התפעלות אצל רבים. אחת הדרכים הטובות ביותר להילחם בבדיקה כזו ולהבטיח את פרטיותך המקוונת היא להשתמש ב- VPN. עם ההתרחבות העתידית של נוהלי מעקב המונים ללא בדיקה בבריטניה, כעת חיוני מתמיד להצפין את תעבורת האינטרנט שלך באמצעות VPN. על ידי שימוש באחד משירותי ה- VPN הבריטים המובילים, באפשרותך להגן בקלות על פרטיותך באופן מקוון ולהמנע מנגישות הנתונים האישיים הרגישים שלך כל העת לסוכני הממשלה.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me