הרשויות הטורקיות תפסו שרת VPN שמנוהל על ידי ExpressVPN, רק כדי לגלות שהשרת לא מכיל יומנים.


ההתקף היה חלק מחקירת רצח 2016 של שגריר רוסיה בטורקיה, אנדריי קרלוב. ההתנקשות בוצעה על ידי קצין המשטרה מבולט מרט אלטינטה, שממשלת טורקיה מאשימה כי היו לו קשרים עם המטיף האמריקאי פתולה גולן.

בערך בזמן ההתנקשות, אנשים או אנשים לא ידועים נכנסו לחשבונות Gmail ו- Facebook של Altıntaş כדי למחוק שיחות הקשורות לפשע. ניתן להבין כי הרשויות בטורקיה מתייחסות למי שהיה אחראי לכך. אולם הם פגעו במבוי סתום מכיוון שהמבצע השתמש ב- VPN כדי להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלו.

VPN יסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך

לפיכך, הרשויות הצליחו לראות רק שהמבצע התחבר לפייסבוק וג'ימייל באמצעות שרת VPN שהופעל על ידי ExpressVPN. על מנת לברר מידע נוסף, פשטו שוטרי טורקיה על מרכז הנתונים ששכן את השרת ותפס אותו.

אולם נאמנה להבטחותיה של ExpressVPN, הרשויות לא מצאו שום יומנים שנשמרו עליה וניתן להשתמש בהן כדי לזהות את המבצע. לאחר מכן הם ביקשו עזרה מ- ExpressVPN. כמו שהסביר לנו דובר ExpressVPN:

"תפיסת השרת התרחשה לפני שהרשויות הטורקיות אפילו פנו אלינו. הם יצרו איתנו קשר כדי לקבוע אם ברשותנו היומנים שהם לא מצליחים למצוא בשרת עצמו ... וזה כמובן לא. "

כפי שמתואר בבירור במדיניות הפרטיות שלה, ExpressVPN אינה מחזיקה יומנים שניתן להשתמש בהם כדי לזהות מה המשתמשים שלהם עושים באופן מקוון:

"" אנחנו אף פעם לא שומרים ביומני תנועה, ואנחנו גם לא מחזיקים יומנים שעשויים לאפשר למישהו להתאים IP וחותמת זמן בחזרה למשתמש. אנו עובדים כולה על בסיס IPs משותפים, כלומר, IP יחיד אינו עוקב אחר משתמש בודד. "

ExpressVPN פרסמה הודעה המאשרת כי היא לא הייתה מסוגלת לסייע בחקירה.

"כפי שאמרנו לרשויות בטורקיה בינואר 2017, ExpressVPN לא ומעולם לא היה ברשותם יומני חיבור לקוחות אשר יאפשרו לנו לדעת איזה לקוח משתמש בכתובות ה- IP הספציפיות שצוינו על ידי החוקרים. יתר על כן, לא הצלחנו לראות אילו לקוחות ניגשו ל- Gmail או לפייסבוק במהלך הזמן המדובר, מכיוון שאיננו מקפידים על יומני פעילות. אנו מאמינים כי תפיסתם של החוקרים וביקורתם על שרת ה- VPN המדובר אישרו את הנקודות הללו. "

יש לציין כי פייסבוק לא מוחקת בפועל שיחות. אתה יכול להסתיר אותם מעצמך, אך הם עדיין מאוחסנים על ידי פייסבוק. כך גם ככל הנראה לגבי גוגל והודעות Gmail שנמחקו.

לכן לא ברור אם פייסבוק וגוגל סירבו לעזור לרשויות הטורקיות, או אם הרשויות השיגו את השיחות ופשוט מחפשות את מי שניסה למחוק אותן..

ExpressVPN נכון למילה שלו

VPNs מועילים למגוון דברים, אך אחד השימושים החשובים ביותר שלהם הוא לספק פרטיות. שמירת יומני מידע על מה שמשתמשים עולים לרשת מקוונת מהווה איום על פרטיות הלקוחות, כך שרוב ה- VPN הטובים ביותר מבטיחים לא לשמור כל יומנים שיכולים להכיל את הפרטיות הזו.

איך נוכל לדעת ש VPNs מקיימים את ההבטחות הללו? ובכן - מקרים כאלו מוכיחים בבירור שרבים כן. יש לשבח בחום את ExpressVPN על כך שהוא עושה בדיוק מה שהוא אומר שהוא עושה - שמירה על פרטיות המשתמשים על ידי שמירת יומנים שאפשר להשתמש בהם כדי לזהות את מה שהם מקבלים באופן מקוון.

שים לב כי ExpressVPN אכן שומר על סטטיסטיקות שימוש אנונימיות, אך ללא יומני חותמת זמן או IP, אין אלה מהווים איום פרטיות על פרטיות המשתמשים. ExpressVPN מאוגד באיי הבתולה הבריטיים (BVI) ואומר שהוא יגיב רק לצו בית משפט מחייב כחוק שהוצא על ידי בית משפט בבי.אס..

"היינו חושפים רק מידע על אחד מהמשתמשים שלנו אם נאלץ לעשות זאת על ידי צו בית משפט חוקי שהוצא מ- BVI. עם זאת, העובדה שאנו מחכירים שרתים ממרכזי נתונים במדינות רבות בעולם פירושה שיש לנו Nexus בתחומי שיפוט אחרים. כאשר רשויות בתחומי שיפוט כאלה פונים אלינו בכדי לברר איזה משתמש ExpressVPN התחבר לכתובת IP מסוימת או אחראית לפעילות רשת מסוימת, אנו אומרים להם כי חסר לנו הידע לענות על שאלות כאלה, מכיוון שאין לנו יומני חיבור או יומני פעילות. "

גם איפה שהוא איכשהו למסור יומני, עם זאת (זה לא), הוא לא היה יכול למסור משהו שאין לו.

הסכנות של שרתי VPN במדינות מרובות

ExpressVPN נהג לאירוע להדגשת הסכנות הטמונות בחכירת שרתי VPN ממרכזי נתונים בהם ניתן יהיה לתפוס אותם:

ספקי VPN מבוססים על תחומי שיפוט ברחבי העולם, חלקם גרועים יותר מאחרים. אבל כשמדובר בהתקפים בשרתים, לא משנה היכן מתבססת חברת VPN; כל ספק נמצא באותה מידה בסיכון. משתמשי VPN צריכים להיות מודעים לבחירת ספק מכובד שמשקיע בשמירה על פרטיותם ואנונימיותם של לקוחותיו. זה כולל הבטחה ששום פיסת מידע המאפשר זיהוי אישי לא תפגע בדיסק מעולם. "

על מנת להבטיח את שלמות נתוני המשתמשים בעתיד, ExpressVPN כבר לא מפעיל שרתים פיזיים בטורקיה שניתן לפשט עליהם. במקום זאת הוא מציע שרתים וירטואליים המספקים כתובת IP טורקית, אך הם למעשה מבוססים בהולנד.

"ב- ExpressVPN השקענו מאמץ רב לא רק להגן על משתמשים מפני דליפות, אלא גם להגן על פרטיות הלקוחות במקרה הגרוע ביותר, כמו למשל כששרתים נתפסים פיזית או נפגשים בדרך אחרת על ידי שחקנים ממשלתיים."

ערך הפרטיות

כעת, יש מי שיתנגד כי מקרה זה מוכיח את ההאשמות החמורות ביותר שהושלכו לעבר VPN - כי הם כלים המשמשים עבריינים כדי להסתיר את פעילותם המצערת. אבל זו בדיוק הנקודה - הם כלים, ונקזים בכלים שימושיים בזה. אבל ממש כמו כל הכלים, הם יכולים להתרגל למטרה רעה. כפי שמציין ExpressVPN:

"רצח השגריר אנדריי קרלוב היה פשע טרגי. אנו בהחלט לא מתירים שום ניסיונות להפריע לחקירת האירוע. התנאים וההגבלות של ExpressVPN מחייבים את הלקוחות להסכים שלא להשתמש ב- ExpressVPN למטרות חוקיות אחרות. "

עם זאת, פרטיות היא זכות אנושית בסיסית. זה נותן לנו מרחב לדון ברעיונות ולגבש דעות משלנו בדברים בלי הפחד שממשלות יסתכלו על כתפינו.

כפי שג'ורג 'אורוול הבין רק טוב מדי, יש סיבה לכך שכל ממשלה מדכאת מאז ראשית הציביליזציה ניסתה לפלוש לפרטיות אזרחיה. פרטיות עומדת בבסיס רעיון החופש,

עובדה זו הופכת את העובדה שהמעקב של הממשלה השמיכה בכל מקום כמעט לכל היבט של חיינו הופך במהירות לנורמה לסיכוי מפחיד באמת. וכשזו לא ממשלות, מדובר בגופים מסחריים הפולשים לפרטיות שלך כדי למכור לך דברים.

אנו זקוקים לכלים כמו VPNs לשמירה על חופשנו לנוכח מעקב המוני. שהן יכולות (ונמצאות) לרעה לרעה הוא טיבו של כלי כלשהו, ​​אבל להתמקד בזה זה לשחק לידי מי שידכא אותנו.

החיפוש נמשך

המשטרה הטורקית מעוניינת לגשת לאייפון השייך ל Altıntaş אך גם לא היה לה מזל בכיוון זה. כל מכשירי האייפונים החדשים מוצפנים מקצה לקצה, ולכן אפל נאלצה להודיע ​​לרשויות הטורקיות שהיא לא יכולה לספק סיוע.

הניסיונות להעסיק חברה פרטית לפריצת הטלפון במקום זאת התבססו מול עלויות גבוהות ללא שום מובטח שהניסיון יהיה מוצלח.

הפרקליטות מקווה כעת כי בחינת קטעי חיות שצילם שדרן המדינה TRT מהזירה בזמן ההתנקשות תביא רמזים נוספים. דוח חדשות Hurriyet Daily News מציין כי 33 חשודים העידו ביחס לירי וארבעה הוצבו במעצר.

סיכום

זה במובנים רבים מצער שתביעות הפרטיות המופיעות על ידי ספקי VPN עומדות רק במבחן כאשר מישהו עושה שימוש לרעה בשירות שלהם. עם זאת, מקרה זה מוכיח כי ניתן לסמוך על ExpressVPN שישגיח על פרטיותך.

קרדיט תמונה: מאת כתב עירוני / Shutterstock.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me