גבריאל וויינברג הוא המייסד והמנכ"ל של DuckDuckGo, מנוע חיפוש פופולרי ומצוחצח מאוד המכבד את פרטיותך. גבריאל היה לאחרונה אדיב כדי להעניק לי ראיון בו דנו במצב הפרטיות המקוונת.


DuckDuckGo השמיע את שמו הטוב בכך שהוא מנוע חיפוש שמכבד את פרטיות המשתמשים. האם הוגן להניח, אם כן, שפרטיות חשובה לך? ולמה?

כן, אני מאמין שבחברה המודרנית, הפרטיות צריכה להיות זכות יסודית, לצד אחרים כמו חופש הביטוי והעיתונות.

מה אתה מחשיב כאיומים העיקריים על הפרטיות עבור משתמשי אינטרנט רגילים ברגע זה?

ברור שהטכנולוגיה הדיגיטלית עושה את דרכה לחלקים רבים יותר מחיינו, והנתונים שלנו הופכים במהרה ליותר ויותר בעלי ערך, גם לנו וגם לאחרים. האיום העיקרי הוא שיש כיום מגבלות חוקיות מוגדרות היטב למעקב מקוון, ובלעדיהן חברות וממשלות הופכות פולשניות יותר ויותר לקבל גישה לנתונים אישיים יקרי ערך זה. כבר שמנו גבולות חוקיים על טכנולוגיות פיננסיות, רפואיות, צבאיות, תחבורה, טלקומוניקציה וחקלאות. מדוע לא מעקב מקוון?

DuckDuckGo BillboardWide_cc

כבר שמנו גבולות חוקיים על טכנולוגיות פיננסיות, רפואיות, צבאיות, תחבורה, טלקומוניקציה וחקלאות. מדוע לא מעקב מקוון?

פוליטיקאים בימינו נלהבים מאוד לדבר על חילופי פרטיות / ביטחון, ועל הצורך למצוא את "האיזון" הנכון בין סדרי העדיפויות הללו. באופן אישי אני רואה בכך דיכוטומיה שקרית שמקודמת למטרות פוליטיות. מהן המחשבות שלך בעניין?

כן, אני מאמין שזו דיכוטומיה שקרית. דרך נוספת להגדיר את הדיון היא הצפנה חזקה לעומת חלשה. הצפנה חזקה היא הדבר העיקרי שמגן על המידע הרגיש שלנו כמו רשומות בנקאיות, רפואיות ואפילו ממשלתיות. לעומת זאת, הצפנה חלשה מאפשרת הפרות נתונים מאסיביות עליהן אנו ממשיכים לשמוע. אני מאמין שאם אתה מחליש את ההצפנה, אתה מחליש את האבטחה בתהליך.

"בריטניה רק ​​חוקרה את המעקב הקיצוני ביותר בתולדות הדמוקרטיה המערבית" (לצטט את אדוארד סנודן). האם אתה חושב שזה הכיוון אליו העולם בדרך כלל פונה?

לא, אני לא חושב שמעקב המוני הוא בלתי נמנע. אני חושב שאנחנו יכולים להחליט לשים גבולות סבירים למעקב מקוון ולהפוך את הפרטיות לזכות יסודית. עם זאת, החלטות אלה מתרחשות מדינה אחר מדינה, ותלויים באינטרס של האזרחים המדוברים. סנודן הבין היטב את הצורך הזה בדיון ציבורי והביא אותו. עכשיו עלינו להמשיך בזה. מניסיוני כאשר אנשים מבינים היטב את הנושאים, אחוז גדול מהאנשים רוצים להגן על זכויות הפרטיות שלהם.

אני חושב שאנחנו מסכימים שעם המצב הפוליטי הנוכחי מאוד בלתי צפוי בארצות הברית, מי יודע מה העתיד יביא? אבל אם היית מסתכל בכדור הגביש, היית מוכן לחלוק כל השערות?

כמו בבריטניה, אני מאמין בכל דמוקרטיה, מצבים פוליטיים בסופו של דבר הולכים אחר רצון האזרחים, אם זה חזק מספיק. בארצות הברית, הגדלת האחוזים של האנשים עוסקים במעקב מקוון, ואני מאמין שזה בסופו של דבר יביא לכך שרגולציה תשים עליה גבולות. עם זאת, אני לא בטוח לגבי ציר זמן.

מנכ

לא, אני לא חושב שמעקב המוני הוא בלתי נמנע. אני חושב שאנחנו יכולים להחליט לשים גבולות סבירים למעקב מקוון ולהפוך את הפרטיות לזכות יסודית

יש הרבה חדשות רעות בימינו בכל הקשור לפרטיות ואבטחה מקוונת, אבל האם אתה רואה גם מגמות חיוביות?

כן, במהלך השנים האחרונות מאז גילויי סנודן, מספר גדל והולך של אנשים התחככו יותר בנושאי פרטיות ואבטחה מקוונים, והחלו לחשוש אמיתית ולנקוט בפעולות של ממש כתוצאה מכך. במחקר של PEW, למשל, 40% מהאמריקנים אמרו שהם רוצים שספק החיפוש שלהם לא יעקוב אחר פעילות החיפוש שלהם.

לא הסכמת עם המאמר האחרון שלי, בו אמרתי שלהיות חברה בארה"ב זה רע לפרטיות. האם תרצה להסביר מדוע אני טועה?

כן . DuckDuckGo אינו אוסף או משתף מידע אישי כלשהו. זוהי מדיניות הפרטיות שלנו על קצה המזלג. פעולות פרטיות בארה"ב - כמו NSLs - נועדו לחלץ רשומות עסקיות קיימות. במקרה שלנו, אין לנו עם מי לחלוק מכיוון שאנו לא אוספים או משתפים מידע אישי, ולכן פעולות וחוקים קשורים אלה אינם חלים עלינו. האמונה שממשלת ארה"ב יכולה להכריח כל חברה אמריקאית לעשות הכל היא סתם שקרית, כפי שעולה בפרשת אפל מול ה- FBI האחרונה..

באופן כללי יותר, כפי שאתה מציין לעיל, בריטניה ומדינות רבות אחרות טענות, ככל הנראה, על חוקי פרטיות גרועים כמו תקדימים משפטיים אחרים כמו ארה"ב כאשר הם מוחלים על מקרה מסוים. כל מקרה מסוים באמת תלוי במצב הספציפי ובפרמטרים המפורטים המעורבים, המכונים לעתים קרובות יותר הערכת איום. בהערכות אלה, כאמור לעיל, DuckDuckGo הוא בכיתה שונה מחברות אחרות מכיוון שאנחנו פשוט לא אוספים או משתפים מידע אישי. כלומר, משהו כמו אימייל, שם יש רשומות עסקיות קיימות, שונה מאוד מחיפוש, שם אין לנו מידע אישי לשתף.

מה צופן העתיד עבור DuckDuckGo? האם יש לך תוכניות בצינור שתרצה לשתף?

אנו ממשיכים להיות בסביבה כבר עשור! באופן נרחב, אנו רוצים להמשיך ולהתקדם בחזון שלנו להעלות את רמת האמון באופן מקוון ובמשימה הנוכחית שלנו להיות מנוע החיפוש המהימן ביותר בעולם. בהקשר זה, אנו מעוניינים, עם הזמן, לעזור לך יותר להגן על פרטיותך באופן מקוון, אם כי כרגע אין לי הודעות ספציפיות.

DuckDuckGo Office_cc

DuckDuckGo הוא בכיתה שונה מחברות אחרות מכיוון שאנחנו פשוט לא אוספים או משתפים מידע אישי

מהם טיפים בנושא הפרטיות המובילים שלך לקוראים שלנו?

אכן ישנם כמה פתרונות המעניקים לך הקלה חלקית מכאבי המעקב המקוון. ראשית, החלף את מנוע החיפוש, הדוא"ל שלך ושירותים גדולים אחרים שבהם המידע האישי שלך מעקב כבד אל חלופות פרטיות טובות, כמו DuckDuckGo לחיפוש. שנית, הוסף את התוסף HTTPS Everywhere של EFF לדפדפן שלך, אשר יצפין חיבורים לאתרי אינטרנט במידת האפשר. שלישית, הוסף לדפדפן שלך את התוסף 'פרטי גירית פרטיות' של EFF, החוסם עוקבים של צד שלישי. שלושת השינויים הפשוטים הללו יפחיתו בצורה חלקה ומשמעותית את טביעת הרגל הדיגיטלית שלך.

אז מה יש עם ברווזים?

כמו רוב האנשים באינטרנט, אני אוהב דברים חמודים וידידותיים!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me