טכנולוגיות Kape, החברה שמאחורי ענקית ה- VPN העולמית CyberGhost, הודיעה על רכישת מותג VPN מתחרה - ZenMate. ספק ה- VPN הגרמני שהוקם נקנה על הסף על ידי חברת הטכנולוגיה, שממוקמת באי מאן.


ZenMate הודיעה באוגוסט כי הגיעה ל 45 מיליון התקנות. קייפ נרכש על ידי קייפ כדי לחזק את נוכחותה האירופאית החזקה כבר בשוק הפרטיות הדיגיטלית. עידו ארליכמן, מנכ"ל קאפה, העיר:

"אספקת פתרונות הגנה על נתונים היא מוקד מפתח עבור קייפ, כאשר השוק צפוי להמשיך בצמיחה הדו ספרתית בשנים הקרובות. אנו שמחים אפוא להוסיף את ZenMate לפורטפוליו הקיים שלנו מכיוון שהוא משלים מאוד, מחזק את הנוכחות שלנו באירופה ומרחיב את בסיס המשתמשים של SaaS שלנו. "

הרכישה כוללת גם את ZenMate וגם את חברת האם ZenGuard שלה.

"Kape, עסק תוכנת האבטחה הצרכנית, שמח להודיע ​​על רכישת הון המניות המונפק כולו של ZenGuard GmbH ו- ZenMate, עסק תוכנת אבטחה מרובת פלטפורמות עם דגש על מתן פתרונות רשת פרטיים וירטואליים, תוך שיקול כולל של 4.8 מיליון אירו ."

תצוגה מקדימה של תכונות ZenMate

שינויים קדימה?

בעקבות הרכישה, ZenMate תמשיך לסחור תחת שמה שלה. פירוש הדבר שמנויים קיימים יכולים לנוח בקלות. למעשה, הצרכנים יכולים לצפות לשיפורים בתשתית VPN ובתוכנה בעתיד, כאשר תכונות מתקדמות צפויות להיגרם מ- VPN הקיים, CyberGhost. אנדריי מוחולה, מנכ"ל ZenMate חיובי לגבי עתידו של ZenMate.

"אנו שמחים מאוד להצטרף למשפחת קייפ ולהתחיל לשתף פעולה עם צוותים שונים בכדי לספק את ההגנה המקוונת וחוויית המשתמש הטובה ביותר. אני חושב שקיימות סינרגיות טבעיות בין החברות שלנו שיסייעו לנו להקים את העסק בכללותו, לא רק ל- VPN או להגנה נגד תוכנות זדוניות. "

סימן לבאות

הרכישה של קייפ את מותג ה- VPN המתחרה היא המשך של מגמה שהולכת ומתעצמת בתקופה האחרונה: מגמה שצפויה לכדור שלג בעתיד. עבור חברות VPN קטנות יותר העתיד נראה בולט, כאשר רבים כבר נאבקים להתמודד עם קומץ ענקי ה- VPN המתעוררים לאט לאט..

השוק צפוף, התחרות גבוהה וכמה מהשחקנים הגדולים ביותר בענף האבטחה עברו לגור באסטרטגיות. לא מפתיע, בהתחשב בעובדה ש- VPN הם ענף של 16 מיליארד לשנה - שצפוי להכפיל אותו עד 2025.

בשנת 2012 השיקה סימנטק, המשרד מאחורי האנטי-וירוס הפופולרי נורטון, VPN משלה בשם Norton WiFi Privacy. ואז, בשנה שעברה, רכשה סימנטק את SurfEasy VPN מבוסס קנדה שקיים מאז 2010.

מעבדות קספרסקי - חברת האנטי-וירוס הרוסית הנודעת ואבטחת האינטרנט הרוסית - השיקה בשנה שעברה VPN בשם Secure Connection. בשנת 2013, פייסבוק רכשה את חברת VPN הישראלית Onavo. בחודש מרץ, McAffee תיארה את מעמקה בשוק ה- VPN על ידי רכישת ספק VPN הקנדי TunnelBear. בעת הרכישה, מקאפי העיר כי היא מתכננת לשלב את הטכנולוגיה של Tunnelbear בשירות ה- VPN הקיים שלה (Safe Connect)..

לוגו של קייפ

משיב מלחמה

רכישת ZenMate של קייפ מוכיחה כי לא רק המצטרפים החדשים של ביג טק יש תיאבון לאכול מותגי VPN מתחרים. בשנה שעברה, StackPath, חברת CDN שמאחורי ענקית ה- VPN האמריקאית IPVanish, עשתה את אותו הדבר על ידי רכישת StrongVPN. השמועות רומזות כי יתכן שהיה לה יד לשחק ב- VPNHub - ה- VPN שהשיקה PornHub בתחילת השנה..

מרטין מולר, מנכ"ל PrivateVPN מאמין שאנחנו יכולים לצפות לראות "גישה אגרסיבית יותר" לרכישות מסוג זה בעתיד. מולר אמר ל- ProPrivacy.com,

"אני חושב שאנחנו רואים שוק מתאגד וזה לא סוד שאיתנו פנו כמה חברות מובילות."

לדברי מולר, "סביר להניח שזול יותר לקנות ספקי VPN קטנים יותר מאשר לבזבז טונות של כסף על פרסום." עם זאת, נראה שסביר להניח כי הרבה VPNs קטנים יותר פונים באופן קבוע עם הצעות. רק הזמן יגיד, אך נראה כי לפחות חלק מאותן ספקיות יתכוון להצעות לרכישה טובות מכדי לסרב לה.

עם תחזיות שורות לגבי עתידו של שוק ה- VPN - חברות קטנות יותר בוודאי מקוות לשמור על הראש מעל המים לאורך זמן רב ככל האפשר; עד לתקופה כזו שהם יכולים למכור במחיר מבוקש גבוה יותר.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me