אתמול עדכנה מיקרוסופט את תנאי השימוש למספר שלם של שירותיה. לרוב, השינויים הם די בעלי השלכות. עם זאת, בחלקים מהמסמך המעודכן יש שודדי לשון - מכיוון שיש להם השפעה מזיקה על זכויות הפרטיות הדיגיטליות של הצרכנים.


השינויים ב"הסכם השירותים של מיקרוסופט "חלים על מגוון רחב של שירותים כולל Xbox, Skype, Cortana, Office 365 ו- OneDrive. למעשה, הוא מכסה מעל 90 שירותי מיקרוסופט בסך הכל. החלק הנוגע בדבר מגיע בצורת נקודות הכדור מספר 3 (א) ו- 5, בהן נכתב:

"בחלק של קוד ההתנהגות הבהרנו כי השימוש בשפה פוגעת ופעילות הונאה אסור. כמו כן, הבהרנו כי הפרה של קוד ההתנהגות באמצעות שירותי Xbox עשויה לגרום להשהיות או איסורים מהשתתפות בשירותי Xbox, כולל חילוט על רישיונות תוכן, זמן חברות ב- Xbox Gold, ויתרות חשבונות של מיקרוסופט הקשורות לחשבון. "

"אין להציג או להשתמש בפומבי בשירותים כדי לשתף תוכן או חומר בלתי הולמים (הכוללים, למשל, עירום, חיוניות, פורנוגרפיה, שפה פוגעת, אלימות גרפית או פעילות פלילית)."

כפי שאתה יכול לראות, על פי הסכם המשתמשים החדש, זוגות אינם מורשים עוד לעסוק בסריקינג זה לזה בפלטפורמת הסקייפ - לא משנה כמה הם מתגעגעים זה לזה - או למרות העובדה שהם מסכימים עם מבוגרים. כמו כן, ההשבעה במהלך שיחה אינה חוקית - וכך גם שמירת מסמך עם שפה פוגעת ב- OneDrive.

השתנקות במהלך סיבוב של Halo, בזמן שאתה מקפץ למסע יריות, עלול גם להטריד אותך בצרות עם מ 'הגדול רואה-הכל. אם יימצא לך אשם בהשבעה אתה יכול לאבד את חשבון ה- Xbox Gold שלך, ומיקרוסופט עשויה אפילו להחרים את כל יתרות החוב שיש עליו. למעשה, אפילו התעסקות בקורטנה עלולה להוביל לפגיעה בפרטיותך.

הסכם מיקרוסופט 1

VPN יכול לעזור לך לשמור על פרטיותך, עיין במדריכים שלהלן למידע נוסף:

  • VPN של Xbox One
  • VPN של Windows
  • VPN לסקייפ

הרבה יותר פולשני

במבט מהיר, מותר לך לחשוב שתנאי השירות החדשים אינם ניתנים לאכיפה. עם זאת, הדברים מסתבכים עוד יותר כשמתעמקים בהסכם החדש. בסעיף סעיף 3 (ב) נכתב כי:

"בחקירת הפרות לכאורה של תנאים אלה, מיקרוסופט שומרת לעצמה את הזכות לעיין בתוכן שלך כדי לפתור את הבעיה."

בעיקרון, מיקרוסופט נותנת לעצמה הרשאה לגשת להודעות הסקייפ שלך אם היא מאמינה שיש לזה סיבה. הדבר נכון גם לכל אחד מהשירותים האחרים - אם אתה מסומן לשפה גרועה - מיקרוסופט שומרת לעצמה את הזכות להיכנס לחשבונות שלך ולחטט בסביבה.

פעיל זכויות האזרח וסטודנט למשפטים ג'ונתן קורבט, סבור בצדק כי התנאים החדשים של מיקרוסופט רחבים מדי. בפוסט בבלוג שפורסם אתמול התייחס קורבט:

"מה שברור כאן הוא שמיקרוסופט שומרת לעצמה את הזכות לבטל את חשבונך בכל פעם שמתחשק לו. הם לא עושים דבר כדי להגדיר "שפה פוגעת" (או "אלימות גרפית" לצורך העניין) ובשנת 2018 כשכל אחד יכול להיעלב מכל דבר, מונחים אלה מאפשרים לצוות מיקרוסופט לשחק צנזורה בלתי מרוסנת אם וכאשר הם בוחרים. "

קורבט גם מציין כי חקירה לא בהכרח צריכה להיות מופעלת על ידי תלונה:

"נראה כי התנאים אינם מצריכים הגשת תלונה כלשהי כלפיך - רק שעובד מחליט שהוא רוצה "לחקור.""

לנקוס

שפה פוגענית

ללא הגדרות ברורות לגבי מה שנחשב ל"שפה פוגעת ", אי אפשר לצרכנים להיערך כראוי לשינויים אלה. ולמה הם אפילו יצטרכו לעשות זאת? אין ספק שהשבעה בפרטיות (או עירום פרטי) לא צריכה להיות מחוץ לחוק באופן אוטומטי?

עם האפשרות האמיתית של אובדן נרחב של פרטיות דיגיטלית בשירותי מיקרוסופט, על הצרכנים לפחות לתת מפרט מדויק לגבי מה שהם יכולים ואינם יכולים לעשות.

מה אם לדוגמא מישהו כותב מותחן ב- Onedrive? האם הפיכתם של גיבור הגנגסטר לגיבורתם לאורך כל הרומן פותחת אותם בפני אפשרות של אובדן פרטיות בפלטפורמות אחרות של מיקרוסופט כמו סקייפ? בהחלט נראה שהיא אפשרות.

ומי מחליט מה מהווה "פוגעני"? אחרי הכל, מה שפוגע באדם אחד - עשוי להיחשב סתמי לאדם אחר.

למרבה הצער נראה כי צנזורה עשויה להפוך לנורמה בשירותי מיקרוסופט, ולא ברור באיזו תדירות מיקרוסופט עשויה לתת לעצמם סיבה סתם לפלוש לפרטיות המשתמשים שלהם. אם לאופי הפולשני של מערכת ההפעלה חלונות, נראה כי ענקית הטכנולוגיה תשתמש ביכולתה לעצור ולחפש לעתים קרובות יותר מכפי שהייתי רוצה לקוות.

נסה מיקרוסופט

היסטוריה של חטטנות

יתכן והדבר הנוגע ביותר לשינויים אלה הוא התזכורת הקשה שמיקרוסופט יכולה לעשות ולסרוק את מה שאתה אומר בסקייפ. מאז גילויי סנודן, סקייפ נמצא על הרדאר לצורך התנגשות עם ה- NSA. בשנת 2013 נחשף כי סקייפ שילש את כמות המידע הווידיאו והשמע שהוא מסר ל- NSA.

עם זאת, נראה הוגן לתהות אם מיקרוסופט תשתמש בזיהוי אוטומטי של "שפה פוגעת" כדי לתת לעצמם אישור לגשת לתוכן של הודעות הסקייפ של האנשים. מיקרוסופט טוענת כי:

"איננו יכולים לפקח על כל השירותים ואיננו מנסים לעשות זאת."

למרבה הצער, זה לא מציב את דעתי במנוחה, מכיוון שההסכם החדש משאיר יותר מדי שטחים אפורים ואנחנו פשוט לא יכולים לדעת בוודאות. אם יהיה מעבר לעבר - יכול להיות שזו הרשויות בארה"ב - כמו גם מיקרוסופט, שבסופו של דבר עוקפים אחר החשבונות שלך.

הצפנת E2E

הצפנת E2E

נצנוץ תקווה אחד עבור משתמשי סקייפ הוא שמיקרוסופט הודיעה בינואר כי המסנג'ר מקבל הצפנת End to End (E2E) באמצעות פרוטוקול האותות. למרבה הצער, לעת עתה, ההצפנה הזו תחול רק על הודעות טקסט. בנוסף, על המשתמשים להפעיל את פונקציית ההצפנה הזו (המכונה שיחות פרטיות) כדי להגן על פרטיותם הדיגיטלית.

לכל מי שדואג לפרטיותו מומלץ מאוד להפעיל את תכונת השיחות הפרטיות, במיוחד לאור הסכם השירותים החדש של מיקרוסופט. למרבה הצער, ניתן להפעיל שיחות פרטיות רק בינך לבין איש קשר אחר. התכונה אינה נתמכת בקבוצות. בנוסף, קידוד E2E זמין רק בסקייפ ב- iOS ואנדרואיד (6.0+).

כדי להפעיל את התכונה, בצע את הצעדים הבאים:

  1. הקש או לחץ על סמל +.
  2. בחר שיחה פרטית חדשה.
  3. בחר את איש הקשר שאיתו תרצה להתחיל את השיחה הפרטית. תועבר לצ'אט חדש עם אותו איש קשר.
  4. הזמנה תישלח לאיש הקשר שלך בבקשה לקבל את ההזמנה שלך. הזמנה זו תקפה רק למשך 7 ימים. אם הם לא יסכימו לפני כן, ההזמנה תפוג.
  5. אם איש הקשר מקבל, השיחה הפרטית תהיה זמינה באותו מכשיר ספציפי. כדי להעביר את השיחה למכשיר אחר, עליך לשלוח שוב להזמנת ה- CONversations הפרטית במכשיר האחר.

למה עכשיו?

אז, מדוע ביצעה מיקרוסופט את השינויים האלה עכשיו? בדרך כלל נהוג לחשוב כי מדובר בחוק הסחר המקוון בנושא הסחר במין המקוון (FOSTA). קרן החזית האלקטרונית התייחסה לחלוף מעשה זה כ"יום אפל לאינטרנט "מכיוון שזו" הצעת חוק שמשתיקה את הדיבור המקוון בכך שהיא מכריחה פלטפורמות אינטרנטיות לצנזר את המשתמשים שלהם. "

ל- FOSTA / SESTA הכוח להחזיק פלטפורמות האחראיות לדיבור של המשתמשים, לתוכן משותף באופן לא חוקי וכל דבר אחר שיכול להתפרש כסחר בסחר.

הדעות הן של הסופר.

אשראי תמונת כותרת: tanuha2001 / Shutterstock.com

קרדיט לתמונות: dennizn / Shutterstock.com, ShendArt / Shutterstock.com, g0d4ather / Shutterstock.com,

Profit_Image / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me