אבטחת סייבר היא אחת הבעיות הגדולות בעולם. בין אם מדובר בפריצות פריצה - ובין אם מדובר בפיגועי DDoS - חברות נפגעות ללא הרף מטח של פיגועים שמאטים את הנהלים העסקיים או חושפים את הצרכנים לגניבת נתונים. לרוע המזל, חברות תקועות במצב של תפוס 22 בכל מה שקשור להשתתפות בשוק המקוון התחרותי.


צרכנים דורשים זמני טעינה מהירים, קלות שימוש וסביבת אתר נטולת טרחה עם כמה שפחות חישוקים שיוכלו לעבור עליהם. לעומת זאת, אבטחת סייבר חזקה נוטה להאט את העניינים. זה דורש שדברים יקרו ברקע כדי לאבטח נתונים, וזה דורש מהצרכנים לקפוץ דרך חישוקים כמו אימות דו-גורמי.

מעשה האיזון הזה בין הציפייה של הצרכנים לשימוש לבין אבטחת סייבר חזקה הוא זה שעושה את הצרה הגדולה ביותר. בסך הכל, חברות איכפת מאוד מהשורה התחתונה. אם זמני טעינה מהירים גורמים לאנשים לחזור, סביר להניח כי סחר ביטחוני יתרחש. זה לא אומר שחברות אוהבות לפרוץ או לפרסם הצהרות מביכות.

עם זאת, נכון לעכשיו, הפתרונות הזמינים פשוט לא יכולים לספק את שני חלקי העוגה בצורה יעילה, וכך נעשה חתכים. קצת רפיון נחתך מקו האבטחה כדי לאפשר קצת מהירות נוספת לגולשים. למרבה המזל נראה כי הטכנולוגיה המתהווה ביותר בעולם - הבלוקצ'יין - עשויה להגיע לענות על תפילות כולם.

רשתות למסירת תוכן

נכון לעכשיו, חברות מסתמכות על רשתות אספקת תוכן ריכוזיות (CDN) כדי לספק את שירותי האתר שלהם במהירות גבוהה. לחברות CDN אלה רשת של שרתי פרוקסי ומרכזי נתונים הנמצאים ברחבי העולם. לקוחות CDN ממנפים את אותם שרתים כדי לספק את תוכנם לאורך מרחקים קצרים יותר, ולכן זמני אספקה ​​מהירים יותר.

אמנם זהו פיתרון תקף, אך הבעיה עם CDNs אלה היא שהם בדרך כלל יקרים למדי. אתרי אינטרנט מודרניים נדרשים לעתים קרובות לספק כמויות גדולות של נתונים למשתמשים, ומכיוון ש- CDNs גובים על ידי ה- GB עלויות אלה יכולות להוסיף במהירות. בנוסף, מכיוון ש- CDN מרכזיים הם עצמם חשופים להתקפה. אם וכאשר הם נפגעים, השירותים המחוברים אליהם סובלים גם מהאפלה.

כעת, חברת אבטחה בשם גלדיוס מאמינה כי היא מצאה דרך לרתום את כוחה של שיתוף פעולה דיגיטלי לספק תוצאות דומות ל- CDN בשבריר מהמחיר. על ידי שימוש בטכנולוגיית Blockchain, גלדיוס מתכוון לאפשר למשתמשים ממוחשבים שנמצאים בכל רחבי העולם לספק רוחב פס רזרבי לאתרים הזקוקים לכך. למי שתורם את רוחב הפס שלהם, תזכה בתשלום קטן (בסימני גלדיוס).

עבור החברות העושות שימוש ברשת אספקת התוכן המבוזרת, היתרון הוא לא רק אספקת תוכן מהירה בברק אלא גם הגנה יעילה מפני התקפת DDoS. זה אולי נשמע כמו שתי ציפורים שנפגעות באותה האבן. עם זאת, במציאות, זה כל עדר הציפורים שעלולה להיות מכה. למה? מכיוון שמסירת תוכן זולה ומהירה תאפשר לחברות ליישם אבטחת סייבר חזקה אחרת - שאולי אחרת האטה את חווית המשתמש יותר מדי.

בלוקצ'יין

גיבור בלוקצ'יין

זו לא הפעם הראשונה שחברה צופה להשתמש בכוחו של Blockchain כדי לרתום את כוח המחשוב של האנשים. Otoy, למשל, מתכנן להשתמש ב- blockchain כדי לרתום את כוח העיבוד של אנשים כדי להעביר גרפיקה מרחוק. התוצאה תהיה המקבילה למחשב-על המסוגל להעביר גרפיקה בזמנים מהירים שאפשר להעלות על הדעת. גולם מתכנן לעשות את אותו הדבר.

FileCoin קיבלה רק לאחרונה השקעה שובר שיאים בגלל החזון שלה לרשת אחסון נתונים מבוזר מגובה blockchain. כמו אוטוי וגלדיוס, FileCoin ישתמש ב- Blockchain: הפעם כדי לרתום את שטח הכונן הקשיח הבלתי מנוצל של אנשים. למרות מידה מסוימת של מחלוקת סביב הצעת המטבעות הראשונית של FileCoin (ICO), הרעיון הוא קול.

שלא כמו המשרד הבריטי On-line Plc - ש 394% מערך המניה שלו פשוט על ידי שינוי שמו לבלוקצ'יין און-ליין מקוון - חברות סטארט-אפ אלה מנסות באמת להשתמש בטכנולוגיית Blockchain באופן חדשני ויעיל..

גלדיוס

גלדיוס

אז איך זה יעבוד? גלדיוס יאפשר לאנשים להכניס את רוחב הפס הרזרבי שלהם. רוחב פס זה ישמש לאחר מכן לארח קבצים סטטיים או להקל על התקפות DDoS. התוצאה עשויה להיות מהפכנית מכיוון שרשת מבוזרת פירושה שהאקרים חייבים בו זמנית להפיל צמתים מרובים על מנת להפעיל התקפות. המשמעות היא גם שמפתחים וצרכנים יכולים לתקשר זה עם זה - לחתוך את המתווך - ולאפשר פתרונות בהתאמה אישית.

זהו שיפור עצום ביחס לפלטפורמות ה- CDN הריכוזיות הנוכחיות, שניתן בקלות למקד אותן באמצעות מתקפות DDoS מאסיביות בדומה להתקפה על Dyn (אשר מינופה את כוחם של אלפי מחשבים המשתמשים בבוטנט Mirai). בנוסף, בריכות רוחב הפס האדירות שיצר גלדיוס יוכלו להתמודד בקלות עם מבול המידע שמפיק התקפות DDoS. מה שכן, מכיוון שמשתמשים רבים כל כך יפקחו על גלדיוס בו זמנית, פעילות זדונית כמו התקפות DDoS תאותר במהירות.

הוסף לכך את העובדה שהיא תיצור זרם הכנסות לאנשים ברחבי העולם. אמנם גם מאפשרים לאתרים לעשות שימוש בצמתים למסירת תוכן הממוקמים קרוב יותר לצרכנים (מה שמאפשר להם ליישם סייבר-סייק אחרים וחזקים יותר), ואתם מתחילים לראות מדוע גלדיוס ~ (וסיה) יכול להיות מחליף משחק אמיתי.

קרדיט לתמונת כותרת: dizain / Shutterstock.com

קרדיט תמונה: Zapp2Photo / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me