מסמכים הודלפו באופן מקוון שנראה ששופך אור על השימוש בתעשיית משחקי המחשב בינה מלאכותית (AI) כדי להגדיל את הכנסות הפרסום ומכירות המשחקים. המסמכים החסויים הופיעו באימגור לפני יומיים, ועשו את הסבבים בטוויטר. המסמכים שהודלפו, אם הם אמיתיים, חושפים את האורכים המפחידים שתעשיית משחקי המחשב מוכנה ללכת כדי לחטוף משחקנים המשתמשים ב- AI.


"נחשו הכנסות ממשתמשים"

מהמסמכים נכתב כי נתוני מעקב נאספים כדי להרכיב פרופילים מפורטות אודות המשתמשים. בדוגמה אחת, פיקוח על סמארטפונים ממוקדים כאשר הם מגיעים למהירויות גבוהות ונוסעים "בדרך המסומנת על ידי מפות גוגל". כאשר זה קורה, AI משתמשת בטכנולוגיית האזנה פסיבית כדי להפעיל את המיקרופון של הטלפון החכם. על פי המסמכים, ה- AI משתמש אז ב"רעשי מנוע מרעש המנוע שלנו כדי לאתר סוג מכונית למטרות ניחוש הכנסה ".

המסמכים המפחידים טוענים גם כי מעקב אחר הטלפונים כדי לבדוק אם הם נשארים באותו מקום במשך שמונה שעות ומעלה. אם נמצא שזה נכון, היעד מסומן כ"בית ". המסמכים הלא מאושרים לאחר מכן ממשיכים להסביר את המעקב המפורט המתרחש בבית המשתמש:

"כשאתה בבית, פיקח על שטח של שטח הליכה משותף. זוג עם מידע על מספר גרם המדרגות שנאסף מדפוסי שמע נופלים. נחשו קטעים מרובעים של הבית. "

בקטע שמסומן "תזמן" Z "מיקום ונתונים מקומיים", מוסבר כיצד מעקב אחר גיימרים בשעות האור עבור מיקום עבודה אפשרי, לפני שנאמר:

"הכנסות ממוצעות צולבות באזור. נחשו הכנסות ממשתמשים. נחשו תקציבי יוקרה, בידור ומשחקים למשתמשים. "

סמארטפון למיטה

נרגע בבית?

לאחר מכן, חלק מהמסמך שכותרתו "דוגמה מודגשת" מסביר כיצד הוחלט ש"פגישות משחק בונוס גבוהות בתקופות מרגיעות הן לא הזמן לעודד מעורבות פרמיה. "

על פי אותו חלק מהמסמכים שהודלפו, משתמשים מנוטרים באמצעות נתוני GSM כדי להבין מתי הם "נשכבים" ויש "הטלפון בחיקם בחדר השינה שלהם ". באותה תקופה משתמשים במיקוד עם בונוסים בחינם ומודעות משחק שאינן מניבות הכנסות." על פי הדליפה, בזמנים אלה "ה- AI מרתיע קשות ממודעות הפרימיום."

מעניין לציין כי המסמך טוען כי ה- AI מצא מתאם ספציפי בין אי הצגת תוכן פרימיום ב"זמנים מרגיעים "ו"עלייה בהכנסות בימים שלאחר מכן".

כאילו זה לא מספיק, ה- AI מקשיב, לא רק למילות מפתח אלא גם ל"צלילים שאינם מילים." דוגמאות לכך כוללות קולות מיקרוגל ואפילו רעשי לעיסה, המשמשים לנחש אם אכלו ארוחות ארוזות. אפילו סוג מזון מוגן על ידי תוכנת AI (צ'יפס, ספגטי וכו ').

צלילים אחרים הנחשבים מעניינים כוללים בכי, צעקות, צחוקים, טריקת דלתות ורבים אחרים. למעשה, על פי המסמך, קיימת ספרייה של כ 500,000 "צלילים שאינם מילים" שניתן לעבד ולקטלג.

AI מציין גם אירועים שמפעילים שחקן לתעדף את החיים האמיתיים שלהם על פני משחק. אלה מכונים "אירועי הסחה." AI מקשיב ומנסה לנחש מתי ההסחות הללו נגמרו, ואז מנסה לגרום למשתמש להפעיל שוב - לפעמים באמצעות מודעות ממוקדות במדיה החברתית..

משחקי הנדסה חברתית

מניפולציה פסיכולוגית לעומת הנדסה חברתית

קטע המסומן "לוח זמנים K" מסביר כיצד משתמשים במניפולציה פסיכולוגית בכדי להכריח משתמשים לבצע רכישות. על פי קטע זה, התעשייה ראתה "התנגשות" נגד מניפולציה פסיכולוגית לטובת הנדסה חברתית - שלכאורה נתפסת על ידי המשתמשים כמפתחים "שמנסים לשפר את המשחק".

עם זאת, דוגמה K1 מסבירה שאפשר לעשות מניפולציות על משתמשים לקניית המשחקים שאנשים ברשימת החברים שלהם קונים גם בכך שהם גורמים להם לחשוב "כולם עושים את זה, ואני רק רוצה להשתלב: מה הפגיעה?" בנוסף, AI עשוי לחכות שהשחקנים יהיו עייפים לאחר הפעלות משחק ארוכות. בשלב זה, AI יכולה להפוך את הצבע של כותרות משחק בחינם ומשלמות (בדרך כלל כחול ואדום) על מנת "להערים שחקן לבצע רכישה בטעות."

משחקי האקר

שימוש במזבלות נתונים פרוצות?

לא יאומן, זה מחמיר. על פי המסמכים שהודלפו, תעשיית המשחקים משתמשת גם במזבלות נתונים פרוצות כדי לאסוף נתונים נוספים על משתמשים. קטע שכותרתו "לוח זמנים O" מסביר "כיצד אנו אוספים נתונים של ערוצי צד":

"משתמש נרשם לשירות באמצעות דוא"ל שהוא משתמש במקום אחר. ניתן לשלב פרופילים אלה בפרופיל הנוכחי שלהם. אם משתמשים במספר הטלפון של 2-Factor במקום אחר, ניתן לשלב גם את הפרופילים האחרים האלה. הסיסמה שהוגשה היא סוד, אך חשיפת ה- MD5 שלה ניתנת לחיפוש אחר חכם לפני שהיא מומלחת יחד עם פרטים נוספים על המשתמש.

"אם המשתמש היה חלק מאתר או שירות אחר לפני שנפרץ, יימצאו פרטים דומים. האקרים נהגו לפרסם באופן גלוי מטלות נתונים לפלסטיק, לפני שהתברר כי אותם משתמשים שווים כסף למתווכי נתונים. עכשיו, בגלל הרגלים רעים, הם רק מעלימים מעט את ההטלות שאפשר לאסוף על ידי חברות כמונו. "

ראוי לציין כי החלק האחרון מסומן בחץ מצויר ביד עם הכיתוב "אל תודו שאנחנו עושים זאת" שנכתב לידו..

משחק דליפות 1

הגן על עצמך!

לעת עתה, נותר לראות אם הוכח כי מזבלה של נתונים אלה היא אמיתית. מה שאנחנו כן יודעים הוא שטכנולוגיית האזנה פסיבית ו- AI הם אמיתיים, ועם ההרשאות הנכונות אפליקציות אכן יכולות לפקח על אנשים המשתמשים גם בנתוני GSM וגם במיקרופון. ככאלה, נראה כי מסמכים אלה מהווים עדות מחליקה לגבי אופן השימוש בתעשיית המשחקים ב- AI בכדי להעמיד את משתמשי הסמארטפונים תחת מעקב חמור.

כמו תמיד, אנו קוראים למשתמשים בסמארטפונים להיזהר מהאפליקציות שהם מתקינים. בדוק תמיד אם יש הרשאות פולשניות לפני שאתה מסכים להתקין אפליקציה או משחק כלשהו. אם משחק מבקש אישור להשתמש במיקרופון, אנא זכור כי מעקב מסוג זה עשוי להתרחש.

לבסוף, המשתמשים נזכרים כי פריצות ומזבלות נתונים גדולות מתרחשות על בסיס קבוע. פריצות אלה מדולפות לרוב באופן מקוון, וחושפות את הסיסמאות ושמות המשתמש של האנשים עבור אתרים ושירותים מקוונים פופולריים. סיסמאות אלה עשויות להימכר גם לכל המרבה במחיר ברשת העמוקה. אם משתמשים גם בשם משתמש וסיסמא פרוצים באתר אחר, האקרים יכולים לקבל בקלות גישה לשירותים מקוונים אחרים אלה.

על פי המסמכים שהודלפו, ייתכן שתוכנת AI משתמשת בנתונים שנפרצו בעבר בכדי לקבל גישה לשירותי צד ג '. אם זה קורה, חברות גיימינג עשויות לפרוץ שירותים משניים כדי להעמיד מעקב אחר המשתמשים ולבנות פרופיל מפורט אודותיהם.

לפי שעה, האשמות החמורות הללו טרם הוכחו כנכונות. עם זאת, המשתמשים נזכרים להשתמש תמיד בסיסמאות ייחודיות חזקות עבור כל חשבונותיהם המקוונים השונים - כדי להקשות על חברות להשתמש בפרקטיקות כאלה..

הדעות הן של הסופר.

אשראי תמונת כותרת Robnroll / Shutterstock.com

נקודות זכות: Parinya Feungchan / Shutterstock.com, Trueffelpix / Shutterstock.com, REDPIXEL.PL/Shutterstok.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me