כפי שרוב הקוראים שלנו ודאי יידעו עד עכשיו, נציבות התקשורת הפדרלית (FCC) סיימה למעשה את נייטרליות הרשת בארצות הברית בדצמבר..

המעשה לשיקום חופש האינטרנט מחליף חוקים נייטרליות נטו חזקה בכללים "קלים לגעת, מבוססי שוק", שיוסדרו על ידי ועדת הסחר הפדרלית נטולת השיניים (FTC). ה- FCC עשה זאת למרות שכמעט אף אחד לא רוצה את זה.

כללי הניטרליות הרשתית הישנה סיפקו אמצעי הגנה חיוני לכל צרכני האינטרנט כנגד תאוות הבצע האכזרית של ספקי שירותי אינטרנט גדולים (ISPs) שהם היחידים שנהנים מהשינויים..

לא מפתיע אם כן, כי זעקה ציבורית והתנגדות לפסק הדין של ה- FCC היו עזות. הבולטת ביותר, מספר מדינות שאמרו כי הן ימשיכו לאכוף כללי נייטרליות נטו, בניגוד להוראות פסק הדין של ה- FCC..

קליפורניה, ניו יורק וניו ג'רזי הצהירו כי ספקיות האינטרנט חייבות לפעול על פי כללי נייטרליות נוקשות. בנוסף לכל אלה, 22 מדינות תובעות את ה- FCC בנושא.


חוק ביקורת הקונגרס

להילחם למען העתיד (FFTF) היא קבוצה העוסקת בתחום זכויות הדיגיטל בתחום הזכויות הדיגיטליות שהייתה בחזית ההתנגדות ל- FFC והתקפתה על נייטרליות נטו. וזה פגע בשורה חדשה של התקפה ...

"חוק ביקורת הקונגרס (CRA) ... מסמיך את הקונגרס לבחון באמצעות הליך חקיקה מזורז תקנות פדרליות חדשות שהונפקו על ידי סוכנויות ממשלתיות ובאמצעות החלטה משותפת, לבטל תקנה."

במילים אחרות, היא מאפשרת לנבחרי הציבור לקונגרס לבטל החלטות שהתקבלו על ידי סוכנויות פדרליות כמו ה- FCC.

"ה- CRA היה מבטל בצורה נקייה את החלטת ה- FCC מה -14 בדצמבר ומשיב את כללי הניטרליות הרשתיים הקודמים שלעולם לא היו צריכים לבטל אותם. פייסבוק, טוויטר וגוגל אמרו כולם כי הם תומכים במאמץ ה- CRA בהצהרה לסנטור מארקי בגבעה. בנוסף להיותו הדרך הברורה ביותר להשבת הכללים, היא ממלאת תפקיד מכריע במניעת החקיקה המגובה של ספק שירותי האינטרנט, שהפכה ללא מתנע בזכות המומנטום שעומד מאחורי ה- CRA. "

27 בפברואר - יום פעולה!

"קרב למען העתיד" אומר כי יש לה כבר 50 סנאטורים המחויבים לתמוך בשימוש ב- CRA כדי לבטל את צו הניטרליות הרשתית של ה- FCC. על מנת לקבל החלטה בסנאט, דרושה רק הצבעה אחת נוספת!

אם ה- CRA יעבור בסנאט הוא יפעיל לחץ עצום של לחץ פוליטי על הבית, שמודע היטב עד כמה לא פופוליסטיות הפושעים הבוטים של ה- FCC עם הבוחרים.

עם זאת, לא יהיה קל לקבל את ה- CRA דרך הבית. יש צורך ברוב פשוט (218 קולות) שיחייב זכייה בלמעלה מ- 20 חברי רפובליקאים בבית. כמו שאמר לנו פירס סטנלי מ- FFTF,

"זה יהיה קרב עליון רציני, אבל זה אפשרי."

והכי חשוב, לעת עתה, שזה עוד קרב לעוד יום. הדבר הראשון הוא להעביר את ה- CRA דרך הסנאט, שפירושו להביא סנאטור רפובליקני אחד או יותר על סיפונה. FFTF קוראת כעת לדחיפה ב- 27 בפברואר, כדי לקבל את ההצבעה האחרונה.

מה אוכל לעשות כדי להילחם בנטרליות נטו?

אזרחי ארה"ב שרוצים לעזור להעביר את ה- CRA דרך הסנאט יכולים לדחוף שיחות ומיילים לקונגרס כחלק ממאמץ מתואם עם חברות אחרות וקבוצות אינטרס ציבוריות ב- 27 בפברואר 2018.

כדי להסתבך, אנא הצטרף לקרב על קמפיין ה- Net שמאורגן על ידי FFTF. זכור - רק הצבעה אחת נוספת כדי שזה יעבור בסנאט!

ניטרליות נטו - פריימר

רק למקרה שחייתם במאדים בחודשים האחרונים, נייטרליות נטו היא הרעיון כי ספקיות האינטרנט והממשלות מתייחסות לכל התעבורה באינטרנט באופן שווה. המשמעות היא "לא להפלות או לחייב באופן דיפרנציאלי על ידי המשתמש, התוכן, האתר, הפלטפורמה, היישום, סוג הציוד המצורף ואופני התקשורת."

זוהי אבן יסוד בחדשנות וביטוי חופשי באינטרנט. ללא נייטרליות נטו, האינטרנט פשוט לא היה ההצלחה שהיא. ללא נייטרליות נטו:

ספקי שירותי האינטרנט יכולים להפלות נגד שירותים מתחרים

לדוגמה על ידי חיטוט (או אפילו חסימת) של ספקי תוכן כמו נטפליקס, פייסבוק וגוגל, תוך מתן גישה ללקוחות בעדיפות מוגבלת ללא עדיפות לשירותים שלהם..

זה קורה כבר. Verizon פוטרת את שירות Go90 שלה מתוכניות הנתונים של לקוחותיה, AT&T עושה את אותו הדבר עבור סטרימינג מקוון משל עצמה עכשיו, ו- T-Mobile עשתה עסקאות עם ספקי תוכן כדי לאפשר ללקוחות שלהם לעקוף את מגבלות הנתונים הרגילות שלה..

חדשנות מחוממת

נטפליקס, פייסבוק וגוגל ככל הנראה יכולים להרשות לעצמם לשלם לספקי שירותי אינטרנט כדי לספק רוחב פס מוגבר עבור שירותיהם. עם זאת, חברות הזנק לא יוכלו לעשות זאת. זה למעשה ישאיר חברות קטנות וחדשניות מתות במים, תוך חיזוק האחיזה המונופוליסטית שיש לחברות גדולות ומבוססות באינטרנט.

האינטרנט יתפרק לשני "שכבות" או יותר

לקוחות פחות אמידים יכוונו לחבילות אינטרנט מיוחדות בסגנון "כבלים" המספקות גישה לשירותים נבחרים בלבד. גישה בלתי מוגבלת לאינטרנט תהיה זמינה רק למי שיכול להרשות לעצמו לשלם עבורו. זה יעמיק את הפער הדיגיטלי ויוביל להגדלת אי השוויון הכלכלי והחברתי.

אין גם כל מניעה לספקיות האינטרנט להצער או אפילו לצנזר תכנים מטעמים פוליטיים, חברתיים או דתיים. במילים אחרות, כסף גדול יורשה לרכוב על גדותיהם על האינטרסים של האנשים הפשוטים.

סיכום

נייטרליות נטו חיונית לאינטרנט חופשי ושוויוני, ולכן המאבק על נייטרליות נטו הוא מאבק על נשמתה של החברה הדיגיטאלית ההולכת וגוברת שלנו..

האם אנו רוצים לחיות בעולם בו הגישה לטכנולוגיה המהפכנית ביותר הקיימת למין האנושי מכיוון שלפחות המצאת בית הדפוס היא גן סגור אשר שומרי הסף שלו הם תאגידים גדולים המוקדשים לתאוות בצע ועניין עצמי.?

אם לא, אנא הצטרף למאבק על נייטרליות רשת, החל מיום הפעולה של FFTF ב- 27 בפברואר.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me