ממשלת בריטניה מתכננת להגביל את הגישה לתכנים פורנוגרפיים באמצעות אימות גיל כבר בשנת 2018. חקיקה חדשה תאלץ בעלי ומנהלי מערכת של אתרים פורנוגרפיים לבדוק את גיל המשתמשים שלהם לפני שתאפשר להם גישה לתוכן בידור למבוגרים בלבד. על המשתמשים להיות בני 18 ומעלה כדי להציג תוכן פורנוגרפי. כמובן, זה אולי לא נשמע בלתי הגיוני בהתחלה.

נכון לעכשיו אתרי אינטרנט פורנוגרפיים רבים כוללים תיבות סימון המחייבות משתמשים להכיר בכך שהן בנות 18 ומעלה. הבעיה הברורה היא שקטינים יכולים פשוט לשקר. אין כרגע דרך למשטר משתמשים קטינים או למנוע מהם צפייה בתוכן ללא תוכנת בקרת הורים. התוכניות החדשות של הממשלה יאלצו את המשתמשים להזין פרטי כרטיסי אשראי כדי לאמת את גילם. אם אתר אינטרנט לא מציית לחוק הכלכלה הדיגיטלית, ספקי שירותי אינטרנט עשויים לסנן אותו כדי שיהיה נגיש. עם זאת, כל אחד עדיין יוכל לגשת לפורנו ללא "פורנו לעבור".

תוכן ופרסום פורנוגרפיים נמצאים בכל מקום ברחבי האינטרנט. עד כדי כך שרוב ילדי בריטניה נחשפו לפורנו עד גיל 16. חשיפה זו אינה בהכרח מכוונת. מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת מידלסקס ו- NSPCC מצא כי צעירים רבים נתקלו בטעות בפורנוגרפיה, במקום לחפש זאת במפורש בגוגל. ילדים צעירים הגישה לתכנים למבוגרים היא בבירור בעיה. עם זאת, קיימת התנגדות בקרב מבוגרים בשאלה אם בדיקות זהות ממשלתיות הן הפיתרון הטוב ביותר.

מדוע אימות הגיל מקשה על פרטיות וחירות

על פני השטח, הגבלת הגישה לתכנים למבוגרים באמצעות תהליך רישום / זיהוי עשויה להישמע כמו רעיון טוב. אחרי הכל, מרבית ההורים יסכימו כי עצירת הקטינים מגישה לתכנים למבוגרים היא מטרה ראויה. עם זאת, יש הרואים בעניין טקטיקה להפעיל את מיתרי הלב של האזרחים ולתמרן כדי לחלוט את חירויותיהם..

מה שנראה כמו מעשה לא מזיק לטובת ילדינו, יכול בקלות להוביל לחילוט חירויות אינטרנט נוספות. רבים משערים כי הממשלה משתמשת בנושא זה כדי להרגיל אנשים לרעיון החקיקה המקוונת באינטרנט. ניתן לחוק לחקיקת אימות חובה לענפים אחרים. זה יכול בהחלט להיות הצעד הראשון של הממשלה בתוכנית לשנות באופן דרסטי את חירויות האינטרנט.


יתר על כן, רבים נחרדים מכך שהם יצטרכו להזין מספרי כרטיסי אשראי באתרי תוכן למבוגרים בלבד. לאתרים כאלה לא תמיד יש אבטחה מחמירה. לא רק שיש סכנה לגניבת זהות בעת הזנת נתוני כרטיס האשראי שלך, יש גם אובדן אנונימיות. יכול להיות שאימות גיל יופיע בעתיד על דוחות כרטיסי אשראי חודשיים?

למרות שמניעה של ילדים לצפות בתכנים למבוגרים עשויה להיראות ראויה להערכה, זהו גם מדרון חלקלק. אם אתה נותן לממשלה סנטימטר, זה ייקח קילומטר. זו הסיבה שרבים מאזרחי בריטניה מתנגדים לרעיון של בדיקות אימות גיל.

אזור אפור וקריאות שיפוט

יש גם סוגיית הגדרת הפורנוגרפיה. זה לא פשוט כמו להגדיר אותו כמו כל מי שעירום מול מצלמה. אם זה היה נכון, רבות מהדרמות המודרניות האהובות עלינו היו מהוות פורנוגרפיה. משחקי הכס, למשל. הבעיה היא שהגדרת הפורנוגרפיה היא ניואנסת ביותר. למשל, מה עם דוגמנית, או תמונה של מישהו בבגד ים?

מאז ומתמיד התקשו הממשלות להגדיר בדיוק את הכוונה במונח "פורנוגרפיה". הם משאירים החלטות וסיווגים רבים עד לשיחות שיפוט ופרשנויות סובייקטיביות. לדוגמה, בתיק בית משפט אמריקני ב -1964, ג'ייקובליס נגד אוהיו, צוטט השופט סטיוארט באורח כדבריו בנוגע לפורנוגרפיה:

"לא אנסה היום להגדיר את סוגי החומרים שאני מבין שאומקים בתוך התיאור הקצרני הזה [פורנוגרפיה קשה"; ואולי לעולם לא אוכל להצליח בכך. אבל אני יודע את זה כשאני רואה את זה ... "

סוגים אלה של שיחות שיפוטיות ממשלתיות נפוצים במדינות דרום מזרח אסיה, שלעתים קרובות מצונזרות בכבדות. שם, חוקים מנוסחים במכוון שהם אפורים ומעורפלים. זה משאיר הרבה מקום לרשויות לתמרן כראות עיניהם.

בבריטניה, בנובמבר 2016, הממשלה הודיעה על כוונתה לצנזר פורנוגרפיה "לא קונבנציונאלית". המהלך גרם למהומה מצד פעילי דיבור חופשי ואזרחים ממוצעים כאחד.

בהתחשב בניואנסים אלה, מדאיג לחשוב שהממשלה הולכת לאכוף מגבלות, אימות ובדיקות זהות הקשורות לגיל באמצעות כרטיסי אשראי על תוכן שאינו מוגדר בקלות אוניברסלית..

כיצד למנוע מילדים גישה לתכנים למבוגרים בלבד

Shutterstock 447057628

פלישות לפרטיות ואובדן אנונימיות אינן נחוצות כדי למנוע מילדים גישה לפורנוגרפיה. רבים טוענים כי מניעת הגישה לתכנים למבוגרים אינה תלויה בהורים ובאפוטרופוסים החוקיים, ולא בממשלה. ישנן דרכים רבות שהורים יכולים להגן על ילדיהם מפני פורנוגרפיה.

הורים פרואקטיביים יכולים לשבת עם ילדיהם ולשוחח איתם על תוכן למבוגרים בלבד. ליתר דיוק, הורים יכולים להסביר לילדיהם כי פורנוגרפיה אינה מייצגת מערכות יחסים אמיתיות; אלא בדיוני ופנטזיה המיוצרים למטרות בידור.

בנוסף, הורים עשויים לרצות להסביר שמיניות אינה דבר שיש להתבייש בו - היא פשוט חלק מהיותם אנושיים. גישה זו תעזור לילדים להבין מדוע אינך רוצה שהם יראו פורנוגרפיה. ידע זה עשוי לסייע בהגדלת הסקרנות הטבעית שלהם. אחרי הכל, הדרך הקלה ביותר לעודד ילד לעשות משהו היא לאסור עליהם במפורש לעשות זאת.

תוכנת בקרת הורים

השימוש בתוכנת בקרת הורים כאמצעי ההגנה היחיד שלך הוא יותר גישה לסיוע בפס. אפילו עם תוכנת בקרת הורים, חיבורי אינטרנט הם כל כך נפוצים עד כי ילד יוכל לגשת למספר רשתות אלחוטיות מהבית שלך. הוא / היא יכולים גם לגשת למחשבים מרחוק, להתחבר לשרת VPN (Virtual Private Network Network) או להשתמש בשיטות אחרות כדי לעקוף מגבלות. עם זאת, תוכנת בקרת הורים, כחלק מהגישה שלך, היא ללא ספק כלי שימושי לשמירה על ביטחון מקוון של ילדים.

לא זו בלבד שהיא יכולה לסייע במניעת גניבת סייבר, על ידי הבטחה שילדים לא יתפרשו בחדר צ'אט או פורום וידאו מסוכנים, תוכנת בקרת הורים יכולה לסנן תוכן מגונה, פוגעני ופורנוגרפי. זה בדרך כלל מגיע עמוס עם טונות של תכונות שימושיות. אלה מסייעים בבניית השימוש במחשב או בהתקן נייד. התכונה העיקרית היא בדרך כלל סינון תוכן באמצעות רשימות מוגדרות מראש של אתרים מפוקפקים ומבוגרים בלבד.

תוכנות מסוימות לבקרת הורים כוללות גם תכונות שיכולות להגביל את השימוש לשעות מסוימות ביום. באופן זה, ילדים לא יוכלו לגלוש באינטרנט במכשיר שלהם מחוץ לזמנים שנקבעו מראש. הורים יכולים להשתמש בתכונה זו בקלות כדי לתזמן את זמני הגלישה שהם יכולים לפקח עליהם. יתר על כן, כמה פתרונות לבקרת הורים יכולים גם לעקוב אחר נתוני מיקום ופעילות על מנת לאפשר טוב יותר להורים לפקוח עין על הקטנטנים שלהם.

בקרות אלטרנטיביות

יתכן שלא תצטרך לרכוש פיסת תוכנה חדשה כדי ליישם בקרות הורים. יותר ויותר ספקי אנטי-וירוס מקבצים תכונות של בקרת הורים ביישומי האנטי-וירוס שלהם. אתה יכול גם להשתמש באפליקציות בחינם כמו AVG Family Center. אלה מונעים מילדים להשתמש באפליקציות לא מתאימות. לדוגמא, הורים רבים יסכימו שתוכניות כמו אפליקציית Chive מכילות תוכן לא מתאים לילדים צעירים. AVG יכול לחסום את האפליקציה.

הורים מודאגים יכולים ליישם תוכנת בקרת הורים לסינון תוכן פורנוגרפי. הם יכולים גם להקדיש זמן לדבר עם ילדיהם על תוכן למבוגרים ברשת. מכיוון שכך, בדיקות זהות ממשלתיות באתרים אינן נחוצות לחלוטין.

מחשבות אחרונות

בין שאתה מקבל או בז לתעשיית ההתבגרות למבוגרים, התוכניות של ממשלת בריטניה לאלץ את המשתמשים להזדהות על ידי הזנת פרטי כרטיסי אשראי לפני הצפייה בתוכן פורנוגרפי היא אובדן פרטיות וחירות. למרות שזה עשוי להיראות חסר משמעות במבט ראשון, המטוטלת יכולה בקלות להתנדנד הלאה והולכת יותר מאינטרנט חופשי ופתוח.

אשראי תמונת כותרת: Rawpixel.com/Shutterstock.com

קרדיט תמונה: תומאש גוזובסקי / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me