הלוגו של פייסבוק לצד הפוך כמו סמלים

דוח מרשיע של TechCrunch חשף כי פייסבוק משלמת למשתמשים כבר מגיל 13 כדי להתקין אפליקציית מחקר שמאפשרת להם גישה שורשית לתעבורת הרשת בטלפונים של המשתתפים..

ענקית הטק שילמה לבני נוער 20 דולר לחודש, בתוספת בונוסים להפניה, כדי להוריד אפליקציה שאפשרה לפייסבוק גישה חסרת תקדים לפעילות הטלפונית של המשתמשים. באמצעות האפליקציה הם יכלו לפקח ולנתח כל דבר, החל מההודעות הפרטיות שלהם ועד הרגלי הגלישה באינטרנט ונתוני מיקום בזמן אמת.

פייסבוק הודיעה ל- TechCrunch כי האפליקציה נועדה לאפשר לחברה לאסוף נתונים על הרגלי השימוש של המשתתפים. בגירסה אחת של התוכנית המשתתפים אף התבקשו לצלם צילומי מסך של דף היסטוריית ההזמנות שלהם באמזון.


נראה שהאפליקציה מפרה ישירות את התנאים של תוכנית המפתחים הארגוניים של אפל. פייסבוק השתמשה בשירותי בדיקות בטא של צד שלישי כגון Applause, BetaBound ו- uTest כדי להפיץ את התוכנה למשתמשים, תוך הימנעות מכלי בדיקת הבטא הרשמית של אפל TestFlight. מאמץ לכאורה לעקוף כל פעולה אפשרית מצד אפל או להגביל לכמה משתמשים החברה יכולה להפיץ את היישום אליו.

דובר מטעם אפל הסביר ל- TechCrunch כי: "תכננו את תוכנית המפתחים הארגוניים שלנו רק להפצה פנימית של אפליקציות בארגון. פייסבוק השתמשה בחברות שלהם בכדי להפיץ אפליקציה לאיסוף נתונים לצרכנים, המהווה הפרה ברורה של ההסכם שלהם עם אפל. כל מפתח שישתמש בתעודות הארגוניות שלהם כדי להפיץ אפליקציות לצרכנים, יבוטל האישורים שלו, וזה מה שעשינו במקרה זה כדי להגן על המשתמשים שלנו ועל הנתונים שלהם. "

פייסבוק הסכימה להשבית את הפעולה עבור משתמשי אפל בתגובה לדיווח TechCrunch שהאפליקציה תישאר זמינה עבור משתמשי אנדרואיד.

במקור, פייסבוק פירסמה את ההזדמנות כמחקר מחקרי בתקשורת חברתית בתשלום, ששמו קוד Project Atlas, בשנת 2016 ב- Snapchat ובאינסטגרם באמצעות uTest, וממוקדת למשתמשי מדיה חברתית בת 13 עד 17. הירשמו לתכנית דרך מחיאות כפיים ו- BetaBound לא הצליחו לציין בפירוש את פייסבוק מפעילה את הפרויקט, והציעה שהחברה רוצה להפעיל אותו בצורה סמויה ככל האפשר. לאחר שהמשתמשים נרשמו והחלו בתהליך ההורדה הם התבקשו להתקין את תעודת השורש, שהעניקה לפייסבוק גישה מלאה לחייהם הדיגיטליים..

וויל סטראפך, מומחה האבטחה של Guardian Mobile Firewall, הסביר ל- TechCrunch כי: "הצעד הטכני למדי של 'התקן את אישור השורש שלנו' הוא מחריד. גישה רציפה של פייסבוק לנתונים הרגישים ביותר אודותיך, ורוב המשתמשים לא יוכלו להסכים לכך באופן סביר ללא קשר להסכם כלשהו שהם מכיוון שאין דרך טובה לנסח בדיוק כמה כוח מועבר לפייסבוק כשאתה עושה זאת. "

דובר בפייסבוק הכחיש בתוקף כי החברה הטעתה את המשתתפים או שהתוכנית הפרה את התנאים של אפל: "לא היה שום דבר 'סודי' בזה ... זה לא היה 'ריגול' שכן כל האנשים שנרשמו להשתתף עברו תהליך ברור המבקש את רשותם ושולמו להם כדי להשתתף. לבסוף, פחות מחמישה אחוזים מהאנשים שבחרו להשתתף בתכנית מחקר שוק זה היו בני נוער. כולם עם טפסי הסכמה הורית חתומים. "

לצד המדיניות של אפל, זו גם פגיעה גסה בפרטיות האישית, ללא קשר לעובדה שהמשתתפים קיבלו שכר או שהקטינים שהשתתפו בפרויקט מחקר השוק סיפקו לכאורה הסכמת הורים. האירוע הזה מראה עד כמה הפך פייסבוק למגע עם שמירה על פרטיות המשתמשים. העובדה שהחברה תנצל אנשים צעירים עבור נתונים אישיים יקרי ערך תמורת 20 דולר בלבד היא מדאיגה ובלתי נסלחת

כל מי שעדיין מעוניין להשתמש בפייסבוק, הדרך הטובה ביותר להימנע מעשייה כזו בפעילויות הדיגיטליות הפרטיות שלך היא לא להשתתף בתוכניות "מחקר שוק" מלכתחילה. דרך חיונית נוספת להגן על פרטיותך באופן מקוון היא להשתמש בשירות VPN איכותי. ה- VPN הטובים ביותר הזמינים כיום יכולים לעזור לך לשמור על ביטחון מקוון על ידי מיסוך כתובת ה- IP שלך והצפנת כל תקשורת האינטרנט שלך בכדי להבטיח שהנתונים שלך יישארו מאובטחים ואינם נופלים לידיים הלא נכונות..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me