האינטרנט כפי שאנו מכירים אותו נמצא בסכנה חמורה. נציבות התקשורת הפדרלית של ארצות הברית (FCC) מתכוונת למסור את הסמכויות שיש לה כיום לאכוף כללי נייטרליות נטו על ספקי שירותי אינטרנט (ISPs).


זה יאחד את כוחם של עסקים גדולים, יחניק את החדשנות ויסלול את הדרך לעבר אינטרנט דו-שכבתי בו רק בעלי ההון יכולים להרשות לעצמם גישה בלתי מוגבלת לטכנולוגיה זו שמשנה את המשחק. זהו מהלך שאינו מעניין אף אחד פרט לספקי השירות הגדולים של ארצות הברית, אשר התאמצו מאוד בגלל השינויים.

ב- 12 ביולי, אמזון, רדיט, מוזילה, StartPage, ProPrivacy.com וחברות אינטרנט רבות אחרות מצטרפות לפעילי נייטרליות נטו עבור "יום פעולה באינטרנט כדי להציל ניטרליות נטו." הקמפיין מאורגן על ידי קבוצת התמיכה במלחמה למען העתיד (FFTF) לזכויות דיגיטליות.

מהי ניטרליות נטו?

נייטרליות נטו היא הרעיון שכל התעבורה באינטרנט מטופלת באופן שווה על ידי ספקיות האינטרנט והממשלות. המשמעות היא "לא להפלות או לחייב באופן דיפרנציאלי על ידי המשתמש, התוכן, האתר, הפלטפורמה, היישום, סוג הציוד המצורף ואופני התקשורת."

זוהי אבן יסוד בחדשנות וביטוי חופשי באינטרנט. ללא נייטרליות נטו, האינטרנט פשוט לא היה ההצלחה שהיא. ללא נייטרליות נטו:

  • ספקי האינטרנט יכולים להפלות שירותים יריבים. לדוגמה על ידי חיטוט (או אפילו חסימת) ספקי תוכן כמו נטפליקס, פייסבוק וגוגל, תוך מתן גישה ללקוחות ללא הגבלה, עדיפות ושירותים משלהם..
  • חדשנות מקוממת. נטפליקס, פייסבוק וגוגל ככל הנראה יכולים להרשות לעצמם לשלם לספקי שירותי אינטרנט כדי לספק רוחב פס מוגבר עבור שירותיהם. עם זאת, חברות הזנק לא יוכלו לעשות זאת. זה למעשה ישאיר חברות קטנות וחדשניות מתות במים, תוך חיזוק האחיזה המונופוליסטית שיש לחברות גדולות ומבוססות באינטרנט.
  • אין כל מניעה לספקיות האינטרנט להצער או אפילו לצנזר תכנים מטעמים פוליטיים, חברתיים או דתיים.
  • האינטרנט יתפצל לשני "שכבות" או יותר. לקוחות פחות אמידים יכוונו לחבילות אינטרנט מיוחדות בסגנון "כבלים" המספקות גישה לשירותים נבחרים בלבד. גישה בלתי מוגבלת לאינטרנט תהיה זמינה רק למי שיכול להרשות לעצמו לשלם עבורו. זה יעמיק את הפער הדיגיטלי ויוביל להגברת אי השוויון הכלכלי והחברתי.

במילים אחרות, כסף גדול יורשה לרכוב על גדותיהם על האינטרסים של האנשים הפשוטים.

מדוע זה בסכנת קברים?

בשנת 2014 נעשה ניסיון דומה לפרק את נייטרליות הרשת, אולם ה- FCC נאלץ לבצע פניית פרסה. יו"ר ה- FCC לשעבר טום ווילר, לוביסט בענף הטלקום לשעבר, הראה תיאבון מועט לחיסכון בנטרליות נטו לאחר שפסיקת בית משפט פסלה את הכללים הקיימים..

בעקבות קמפיין מסיבי של שורשי דשא של פעילי אינטרנט, ה- FCC פתח את הצעותיו לקראת התייחסות ציבורית. לאחר שהתקבלו יותר מארבעה מיליון תגובות, שגרמו לאתר FCC להתרסק פעמיים, וילר נכנע.

ה- FCC עבר להגנה על נייטרליות רשת על ידי סיווג האינטרנט ככלי שירות של כותרת II. זה הביא את ספקי שירותי האינטרנט בשליטת ה- FCC ואיפשרו לו להציג כללי ניטרליות רשת ברורים ומחמירים למדי.

עם זאת, ל- FCC יש כעת יו"ר רפובליקני חדש שמונה על ידי דונלד טראמפ. אג'יט פאי הוא לוביסט לשעבר של ורייזון, ואנטיפתיה לוויסות התעשייה ידועה היטב. בעבר הוא תיאר את כללי ניטרליות הרשת הקיימת של ה- FCC כ"טעות ", וכעת הוא רוצה להפוך את החלטתו של ווילר מ -2014.

מה מציע פאי במקום?

פאי רוצה לסווג מחדש את הפס הרחב כ"שירות מידע על כותרת I ", כלומר הכללים בנושא חסימת, מצערת וקדימויות בתשלום ייעלמו למעשה. כשירות כותרת I, האינטרנט ייפול בסמכותה של נציבות הסחר הפדראלית (FTC) במקום ה- FCC.

עם זאת, ל- FTC יהיו מעט מאוד שיניים בתפקיד זה. ההודעה שפורסמה כרגע בהכרעה להצעת קבע (.pdf) לא ברורה באופן ברור בנושאים מרכזיים. צופים מומחים צופים כי במקום הכללים האכיפה הנוכחיים, ספקי שירותי האינטרנט יתבקשו להתחייב מרצון ולא מחייב לעקרון הניטרליות הרשתית..

להלכה, ה- FTC יכול ללכת אחרי ספקי האינטרנט שאינם מקיימים את ההבטחות הללו, בטענה שהם הטעו לקוחות. עם זאת, כפי שקוראים נילי פאטל מה Verge, ויועץ ה- FCC לשעבר ג'יג'י סון, אין זה סביר שזה אכן יקרה.

חברות משנות את תנאי השירות שלהן כל העת מבלי שה- FTC יתערב. גם אם זה היה מתערב, ה- FTC יכול היה להגיב רק באופן תגובתי לאחר שנגרם נזק.

יתרה מזאת, לא ברור כי על פי הצעותיו של פאי נדרשים ספקי ספק לספק הבטחות כאלה! כפי שצפו בפנינו דובר המומחה לפרטיות צרכנית ודוברת StartPage.com,

ספקי שירותי אינטרנט כמו Verizon ו- AT&אני לא סחף על בקשות "אל תעקוב" מרצון. היינו אידיוטים לסמוך עליהם בנייטרליות נטו מרצון."

ייעוץ ציבורי

לפחות במופע סימני של האזנה לצרכנים, ה- FCC הזמין את הציבור האמריקני להגיב על הצעותיו. אולם עם זאת, מה שהתברר בשפע הוא שאין בכוונתה הקטנה להישמע לתוצאות הייעוץ הזה. למעשה, היחס שלה לכל התהליך היה שערורייתי למדי. דוגמאות מכילות:

  • נראה כי עד 20% מההערות שהתקבלו על ידי ה- FCC הוגשו על ידי בוטים של דואר זבל באמצעות זהויות שהושגו באמצעות הפרת נתונים מקוונת. כאשר כמה מאלו שהתחזו (או קרוביהם, במקרה שההערות הוגשו לכאורה על ידי אנשים שמתו) התלוננו, ה- FCC בחר להתעלם מהם ולהתייחס לתגובות כמתקפות.
  • לאחר שהקומיקאי ומגיש הטלוויזיה ג'ון אוליבר עודדו את הצופים להגיב בתמיכה בנטרליות נטו, אתר FCC התרסק. זה הביא לאובדן מספר גדול של הערות נייטרליות פרו-נטו. ה- FCC האשים את ההתקפה הסיבררית של הכחשת השירות (DDoS) בהתרחשות הנוחה למדי, אך סירב לספק כל עדות לגיבוי טענה זו..
  • למרות התמיכה המוחלטת בנטרליות נטו בתגובות, אג'יט פאי בחרה לבטל מכתב אחד שנשלח על ידי 19 ספקי פס רחב עירוניים ללא מטרות רווח לתמיכה בשינויים המוצעים. עם זאת, הרוב המכריע של ספקיות האינטרנט הקטנות דחקו בפאי לשמור על הגנות כותרת II במקום.

בקיצור, נראה כי אג'יט פאי וה- FCC נחושים להמשיך ולתכנן את נטרליות הרשת ללא קשר למתנגדות ציבורית המונית לרעיון..

הגיע הזמן להילחם בחזרה!

נייטרליות נטו קיימת רק בארה"ב בגלל התגייסות המונית על ידי פעילי נייטרליות נטו בשנת 2014. זה מוכיח שאפשר לכפות על ה- FCC להקשיב אם מספיק אנשים מפגינים מספיק דאגה בנושא..

זו הסיבה ש- ProPrivacy.com הצטרפה לשורה ארוכה של חברות אינטרנט אחרות בכדי להפוך למשתתפת רשמית במאבק על העתיד הקרב על יום האינטרנט ב- 12 ביולי, 2017.

הכוונה היא להעלות את המודעות הציבורית לנושא מכריע זה ולעודד את כל הקוראים בארה"ב לרשום את השקפותיהם באתר ה- FCC. אכן, אם אתה אזרח אמריקני שטרם עשה זאת, אנא עשה זאת כעת! ה- FCC מעיר הערות על הצעות ניטרליות נטו עד 16 באוגוסט.

אנו גם חושבים שחשוב שהקוראים הבינלאומיים יהיו מודעים למתרחש ב- United Stares. אחרי הכל, כ- 80% מכלל התעבורה באינטרנט עוברת דרך ספקי האינטרנט האמריקניים. בנוסף לכל אלה, ספקיות האינטרנט והממשלות ברחבי העולם עוקבות בהתפתחויות בארצות הברית בעניין רב.

זהו קרב חשוב עבור כל משתמש באינטרנט, וההשלכות שלו יהיו מרחיקות לכת. לכן אנו מבקשים מכל מי שיכול, לתרום בכל דרך שהיא יכולה. אחת הדרכים לעשות זאת היא לשתף את המאמר או את הקרב הרשמי בדף האינטרנט בחשבונות המדיה החברתית שלך כדי להפיץ את הבשורה. אחרי הכל, ככל שאנו עושים יותר רעש, כך הסיכוי ש- FCC יהיה למטה!

קרדיט תמונה: מאת מריה מרקולובה, עיתונות חופשית / קרן העיתונות החופשית / פליקר.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me