מחקר שפורסם לאחרונה ב- PLOS ONE מציע שמשתמש בפייסבוק הממוצע ידרוש פיצויים של יותר מאלף דולר כדי לבטל את חשבונם במשך שנה..

הממצאים חמים על עקבי שערוריית קיימברידג 'אנליטיקה שהתפרסמה בשנה שעברה והדיווח הארור של הניו יורק טיימס. דו"ח NYT חשף כיצד ענקית המדיה החברתית שיתפה כמויות חסרות תקדים של נתוני משתמשים עם חברות שותפות. נראה שלמרות כל אלה, משתמשי פייסבוק עדיין חשים שהיתרונות והנוחות של הפלטפורמה עולים על סיכוני האבטחה והפרטיות הדיגיטלית..

חוקרים שערכו את המחקר, בהם כמה כלכלנים וחוקר מדיה חברתית, מומנו על ידי מענקים ממכללת קניון ואוניברסיטת מישיגן. המטרה העיקרית של המחקר הייתה לקבוע מה הערך שיש לפלטפורמת המדיה החברתית לצרכנים, בהתחשב בעובדה שהשירות מוצע ללא עלות. חוקרים ערכו סדרת מכירות פומביות בהן הוצע למשתתפים פיצוי כספי בגין השבתת חשבונות הפייסבוק שלהם למשך תקופה שנעה בין יום לשנה..

אחד מחברי המחקר, ג'יי קוריגאן, הסביר את חשיבתם של החוקרים בהודעה לעיתונות: "אנו יודעים שאנשים חייבים להפיק ערך אדיר מפייסבוק, אחרת הם לא היו מבלים מיליוני שעות באתר כל יום. האתגר הוא כיצד לשים ערך דולר על שירות שאנשים לא משלמים עבורו. "

שלוש המכירות הפומביות שהוקמו על ידי החוקרים התמקדו בשני דגימות של סטודנטים מאוניברסיטאות במערב-מערב, מדגם אחד מהמשתתפים מהקהילה הכללית ודגימה מקוונת אחת. החוקרים מצאו כי מדגם אחד מההצעה הממוצעת של משתתפי הסטודנטים היה מעל 2,000 $ כדי להשבית את פייסבוק למשך שנה, בעוד שההצעה הממוצעת במדגם הקהילתי הייתה קצת יותר מאלף דולר לשנה ללא Facebook.

ממצאים אלה בהחלט מראים ומצביעים על כך שמשתמשים שמים ערך כספי גבוה על חווית המדיה החברתית שלהם, אפילו לנוכח שערורייה וחששות פרטיים אישיים רציניים. קוריגאן הצהיר בתגובה ל- CNBC כי פייסבוק היא: "כל כך כיף וכל כך שימושי עד שהם [מוכנים להניח בצד את חששות הפרטיות שלהם."

המחקר שיתף כמה נתונים סטטיסטיים מדהימים המראים עד כמה פופולרי אתר המדיה החברתית, ופשוט עד כמה השירות מוטבע בחיי היומיום של המשתמשים בו: "אם פייסבוק הייתה מדינה, היא הייתה הגדולה בעולם מבחינת אוכלוסייה עם מעל 2.20 מיליארד משתמשים פעילים חודשיים, כאשר 1.45 מיליארד מהם פעילים על בסיס יומי, ומבלים בממוצע 50 דקות בכל יום בפלטפורמות בבעלות פייסבוק (למשל, פייסבוק, מסנג'ר, אינסטגרם). משמעות הדבר היא כי באופן קולקטיבי, המשתמשים שלה מבלים יותר מ- 100,000 שנה בפייסבוק בכל יום. "

"למרות החששות מאובדן הרלוונטיות עקב ירידה בפוסטים אישיים של משתמשים, הפחתת העניין באימוץ ושימוש בקרב בני נוער ומבוגרים צעירים, טענות על מניפולציה אפשרית של תוכנו למטרות פוליטיות, והדלפות המטילות ספק בטיפול בחברה בנתוני משתמשים פרטיים, פייסבוק נותר אתר הרשתות החברתיות המובילות בעולם והאתר השלישי הכי נצפה באינטרנט אחרי גוגל ויוטיוב. "

זה מציע שפייסבוק הפכה לנוכחות כה חזקה בחייהם של אנשים, עד שרבים מוכנים להתעלם מההתייחסות לכאורה של הרשת החברתית בנתוני משתמשים לטובת היתרונות הנתפסים בה. המחקר הגיע למסקנה כי "החששות בנוגע לפרטיות הנתונים, כמו הטיפול הבעייתי לכאורה של קיימברידג 'אנליטיקה במידע הפרטי של המשתמשים, שנחשב לשמש כדי להשפיע על הבחירות לנשיאות ארה"ב 2016, רק מדגישים את הערך שמשתמשי פייסבוק צריכים להפיק מהשירות . למרות מצעד הפרסום השלילי סביב גילויי קיימברידג 'אנליטיקה באמצע מרץ 2018, פייסבוק הוסיפה 70 מיליון משתמשים בין סוף 2017 ל -31 במרץ 2018. זה מרמז על הערך שמשתמשים מפיקים מהרשת החברתית יותר מקוזז את חששות הפרטיות. "

זה לא אומר בהכרח שמשתמשי פייסבוק אינם מודעים לדאגות לפרטיות, וזה לא אומר שמשתמשים לא צריכים להיות ערניים לגבי פרטיותם האישית בעת השימוש באתר. זה פשוט מראה שמשתמשים תופסים כמות מסוימת של ערך מהחוויה שלהם בפייסבוק העולה על כל סיכוני הפרטיות הקשורים לשימוש בפלטפורמה.

למרות שממצאי המחקר פוקחים עיניים, הם לא מפתיעים. הרשת החברתית הטמיעה את עצמה בהצלחה כחלק מהותי מחיי היומיום של מיליארדי אנשים. טווח ההגעה של פייסבוק ושל הפלטפורמות השונות האחרות שלה הוא מונוליטי, ויותר ויותר נרגש בגלל הכמות העצומה של נתונים אישיים שהחברה מטפלת בה.

משתמשי פייסבוק המודאגים מפרטיותם האישית באינטרנט צריכים לשקול להשתמש ב- VPN לאבטחת הנתונים המקוונים שלהם. ה- VPN המובילים הקיימים כיום יכולים לעזור למשתמשים להצפין את התקשורת המקוונת שלהם ולאבטח את פרטיותם האישית תוך כדי שימוש בפייסבוק או עושה כל דבר אחר באינטרנט.

אם סיפור זה גרם לך לשקול מחדש את האבטחה המקוונת שלך, מדוע שלא תסתכל בדף שירותי VPN הטוב ביותר שלנו למידע נוסף.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me