VPN Master


 • stanovenie ceny

  z $ 3,95
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
2 z 10

zhrnutie

VPN Master je malá spoločnosť so sídlom v USA (Virtual Private Network) (VPN). Je to hrozná VPN, ktorá sa prihlásila na pripojenie a neposkytuje žiadne záruky na implementáciu ochrany osobných údajov a šifrovania. Cena VPN je lacnejšia na trhu, ale rozhodne nestojí za peniaze, ktoré požaduje. Táto služba má funkcie, ktoré webová stránka spoločnosti ne inzeruje, a dokonca ani pracovníci zákazníckej podpory v systéme živého chatu nevedia o dostupných zariadeniach. Funkcie VPN však napriek tomu zvyčajne nefungujú.

V tejto recenzii sa dozviete dobré a zlé stránky o VPN Master, o tom, ako sa môžete zaregistrovať v službe, a čo môžete očakávať, ak sa rozhodnete ju používať..

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  5 Mbps
 • jurisdikcie
  US
 • Súčasné spojenia
  1
 • krajiny
  14

Navštívte VPN Master »

Hlavné ceny a plány VPN

VPN Master nie je strašne drahý, najmä ak ide o ročný plán. však, služba nemá polovicu funkcií nájdených na VPN s podobnými cenami, Preto túto službu vôbec neodporúčame.

Ceny VPNMaster

Ak sa zaregistrujete na dlhšie obdobie, získate lacnejšiu mesačnú sadzbu. Musíte však zaplatiť celé predplatené obdobie vopred.

Spoločnosť zhromažďuje platby prostredníctvom služby PayPal, prostredníctvom tohto systému však môžete platiť kreditnou kartou, aj keď nemáte účet PayPal. Nižšie uvedený zoznam typov platobných typov bol prevzatý z webovej stránky VPN Master.

Tento zoznam spôsobov platby nezahŕňa bitcoíny, ale môžete za ňu platiť za službu VPN Master.

Hlavné funkcie VPN

Funkcie balíka spoločnosti sú:

 • Servery v 14 krajinách
 • Vlastná aplikácia so systémom PPTP pre Windows
 • Protokol PPTP a tunelový protokol vrstvy 2 (L2TP) sú k dispozícii pre manuálne nastavenie
 • Žiadne denníky aktivity
 • P2P je povolený na nemeckých, ruských a poľských serveroch
 • Žiadne limity priepustnosti údajov

Sieť servera VPN Master má pobočky v USA, Kanade, Veľkej Británii, Holandsku, Nemecku, Francúzsku, na Islande, vo Švédsku, Švajčiarsku, Španielsku, Rakúsku, Poľsku, Rumunsku a Rusku..

Väčšina služieb VPN umožňuje pripojenie viacerých zariadení súčasne. Sieť VPN Master vám však umožňuje naraz pripojiť iba jedno zariadenie.

Navštívte VPN Master »

Je VPN Master zabezpečený

VPN Master inzeruje iba svoje servery PPTP. Systém používa 128-bitové Microsoft Point-to-Point Encryption (MPPE). PPTP nie je veľmi bezpečný protokol. Bol to jeden z prvých systémov vymyslených pre VPN a mal niekoľko slabých stránok. Obava z neistoty PPTP viedla spoločnosť Microsoft k vytvoreniu protokolu Secure Socket Tunneling Protocol (SSTP). Jednou z výhod protokolu PPTP je, že ho môžete nainštalovať takmer všade, a to aj na inteligentné televízory, set-top boxy a smerovače. Táto prenosnosť je však narušená. Keď spoločnosť Apple zmenila svoj operačný systém Mac z Mac OS X na MacOS, odstránila podporu PPTP.

OpenVPN je oveľa lepší protokol VPN ako PPTP a väčšina služieb VPN sa zameriava na tento protokol. Jednou neobvyklou vlastnosťou implementácie VPN Master PPTP je, že spoločnosť pre ňu vytvorila aplikáciu. Očakáva sa, že používateľ vytvorí pripojenie VPN prostredníctvom sieťových nastavení zariadenia.

Implementácia OpenVPN zahŕňa iba prístup k jednému serveru. Zdá sa, že ide o novú službu a nikto v spoločnosti nemá veľa informácií o šifrovaní, ktoré sa používa. V protokolovom súbore služby sa tieto informácie neuvádzajú.

Nakoniec som zistil, že systém používa šifrovanie AES (Advanced Encryption Standard) s 256-bitovým kľúčom. Avšak bez akýchkoľvek podrobností o implementácii handshake a auth nie je možné povedať, či je OpenVPN na tejto platforme bezpečný.

Je VPN Master súkromný?

Zásady ochrany osobných údajov prekvapujúco nespomínajú spracovanie údajov, ktoré prechádzajú službou VPN. Všetky zásady ochrany osobných údajov sa vzťahujú na údaje, ktoré VPN Master zhromažďuje na návštevníkoch webovej stránky, a platobné údaje, ktoré zhromažďuje v mieste nákupu. Toto sa týka, pretože jednoducho nemôžete povedať, či táto sieť VPN poskytuje ochranu údajov alebo nie.

Hlavná webová stránka VPN

Web VPN Master nie je veľmi príťažlivý. Domovská stránka predstavuje hlavné body služby, ale na ďalších stránkach nie sú žiadne ďalšie podrobnosti, takže podrobnosti o službe sú veľmi tenké.

Webový server VPN Master

Spoločnosť prevádzkuje tri domény: vpnmaster.com, vpnmaster.org a vpnmaster.info. Stránky .com webu majú logo VPN Master, ale stránky .info majú hlavičku, ktorá pochádza od spoločnosti poskytujúcej webové služby, ktorá je hostiteľom stránky VPN Master. Patria sem stránky pokladnice a stránky podpory. Domovská stránka je na adrese .com a na stránkach .org, ktoré tiež zobrazujú logo VPN Master, zahŕňajú stránky O nás, Zásady ochrany osobných údajov a Podmienky poskytovania služby..

Táto stránka obsahuje oblasť členov, kde môžete skontrolovať svoj účet.

Prístup k tejto časti webu získate až po registrácii do služby. Stránka Stav servera je ďalšou časťou webu, ktorá je vyhradená pre predplatiteľov. Na tejto stránke nie sú uvedené všetky servery a ich stav, ale iba upozornenie na výpadky služieb.

Podpora VPN hlavného zákazníka

Hoci stránky podpory zákazníkov na webe sú všetky v doméne vpnmaster.info, e-mailová adresa podpory je [chránená e-mailom]

Hlavným kanálom pre rýchle odpovede je živý chatovací systém. K tomu je možné získať žlté upozornenie v pravej dolnej časti stránky. Našiel som tento helpdesk obsadený pri každej návšteve webu.

Na začatie konverzácie nemusíte zadávať svoje meno ani e-mailovú adresu. Stačí zadať otázku.

Pracovník podpory nebol o systéme príliš informovaný. Jej odpoveď na technické otázky týkajúce sa šifrovania použitého v systéme spočívala v dlhom tichu. Vždy, keď som navrhla, aké možnosti VPN budú dostupné, jednoducho sa mnou súhlasila, čo si vyžadovalo viac otázok, aby sme sa dostali k pravde.

Ďalším kanálom podpory je formulár podporných lístkov. Toto je dostupné výberom položky Podpora z hlavnej ponuky a potom kliknutím na položku Kontaktujte nás z ponuky Podpora.

Máte tiež možnosť kontaktovať tím podpory prostredníctvom e-mailu. Ak si prostredníctvom webovej stránky zvýšite podporný lístok, môžete získať prístup k odpovediam na vaše problémy prostredníctvom klientskej časti webu. Vždy, keď sa uverejní odpoveď, dostanete e-mail. Personál technickej podpory je veľmi rýchly a odpovede na moje problémy som dostal vždy do pol hodiny od odoslania žiadosti.

Znalostná základňa webových stránok nie je príliš informatívna.

Proces

Registrácia

Kliknite na obdobie predplatného, ​​ktoré vás zaujíma, z troch cenových polí na domovskej stránke. Týmto sa spustí proces nákupu.

Prihlasovací formulár vyžaduje vašu adresu a telefónne číslo, ako aj vaše meno a e-mail. Je dôležité zadať skutočnú e-mailovú adresu, pretože na webe nie je žiadna stránka na stiahnutie, takže e-mailom dostanete odkazy na softvér a zoznam adries servera..

Prejdite nadol a vyplňte svoje platobné podrobnosti a potom kliknite na ikonu "Kompletná objednávka" gombík.

Po zaplatení za službu dostanete e-mail obsahujúci podrobnosti o vašom účte a odkazy na softvérové ​​súbory na stiahnutie.

Klient VPN VPN systému Windows Master Windows

Môžete si stiahnuť dve aplikácie pre Windows. Jednou z nich je vlastná aplikácia pre PPTP. Inštalačný súbor by mal vytvoriť odkaz na aplikáciu PPTP na pracovnej ploche.

Musíte sa prihlásiť pomocou poverení uvedených v uvítacom e-maile.

Existuje len veľmi málo nastavení, ktoré je potrebné riešiť.

Musíte si vybrať server z rozbaľovacieho zoznamu v hornej časti aplikácie. Získate tak možnosti pripojenia sa do 14 krajín. Vo Veľkej Británii sú dva servery a v USA desať.

Po nadviazaní spojenia VPN dostanete systémové upozornenie.

Po pokuse o pripojenie k obom britským serverom, všetkým americkým serverom a kanadskému serveru sa mi nepodarilo nadviazať funkčné spojenie s touto aplikáciou.

Prístup k aplikácii OpenVPN získate prostredníctvom webovej stránky. Po stiahnutí inštalačného súboru kliknutím naň nainštalujte aplikáciu. Inštalačný program by mal na ploche umiestniť odkaz na OpenVPN Connect.

Aplikácia beží v minimalizovanom režime. Na hlavnom paneli pracovnej plochy vyhľadajte ikonu kľúčovej dierky. Kliknutím na ikonu zobrazíte ponuku aplikácie.

Ponuka obsahuje možnosti na výber, či sa má spustiť pomocou protokolu UDP (User Datagram Protocol) alebo protokolu TCP (Transmission Control Protocol). Jazyk ponuky môžete zmeniť aj na obrazovke Nastavenia.

Máte k dispozícii iba jeden server, ktorý je v Holandsku.

Výkon (testy rýchlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Pokúsil som sa otestovať službu PPTP VPN. Napriek tomu, že som sa pokúsil prihlásiť na dva servery vo Veľkej Británii, jeden v Kanade a desať v USA, nedokázal som zo služby získať žiadne zmysluplné spojenia. Nemohol som sa spojiť s kanadským serverom a tromi z desiatich amerických serverov. Zo zvyšku by sa po pripojení k sieti VPN nenačítala žiadna webová stránka v prehliadači.

Testy rýchlosti služby VPN Master sa uskutočňovali pri používaní OpenVPN nad UDP. Táto služba však ponúka iba server na jednom mieste (Holandsko). Testoval som pravidelné pripojenie do Veľkej Británie, potom to isté spojenie so serverom VPN Master, ktorý riadi komunikáciu. V oboch prípadoch som vykonal päť testovacích cyklov s testmy.net z miesta v Karibiku. Na testovanie skutočného umiestnenia servera VPN Master som použil IPLocation.net. Nachádza sa v Haarleme v Severnom Holandsku.

Vpnmaster Download TestGrafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie.

VPN fungovala dobre, ale výsledky boli neobvyklé (VPN by nikdy nemala zrýchliť rýchlosť internetu).

Počas pripojenia k serveru VPN Master v Holandsku som skontroloval úniky DNS (Domain Name System) s ipleak.net. Tento test ukázal päť hovorov DNS. Dva z týchto DNS odkazov boli urobené na serveroch v Holandsku, ale ďalšie tri kontaktované servery v Dominikánskej republike, ktoré rozdali moje skutočné umiestnenie.

Testovacia stránka doileak.net tiež detekovala volania DNS v Dominikánskej republike. Táto stránka tiež zaznamenala, že nastavenie časového pásma môjho operačného systému bolo odlišné od časového pásma môjho predpokladaného umiestnenia.

Nepodarilo sa mi otestovať úniky IPv6, pretože môj poskytovateľ internetových služieb (ISP) nepoužíva adresy IPv6.

Po pripojení k serveru VPN Master som sa pokúsil o prístup k Netflix. Aj keď by som sa mohol dostať na web a prezerať dostupné videá, systém na doručovanie obsahu si všimol VPN a zablokovaný prístup.

Ďalšie platformy

Aplikácia VPN Master PPTP je k dispozícii pre zariadenia Windows a Android. Majitelia modulov gadget Mac OS X, iOS a Linux môžu VPN VPN PPTP alebo L2TP nastaviť manuálne. Na počítačoch MacOS je k dispozícii iba L2TP.

Aplikáciu OpenVPN Connect môžete nainštalovať do systému Windows.

VPN Master Review: Záver

Vzhľadom na to, že pripojenia PPTP nefungujú a služba OpenVPN ponúka iba jedno umiestnenie, je ťažké zistiť, ako by niekto mohol mať úžitok z predplatného tejto VPN.

Mal som rád:

 • Aplikácia pre PPTP
 • Prijíma PayPal a bitcoíny
 • Online chat na podporu
 • Veľmi rýchla technická podpora

Nebol som si tým istý:

 • Hostiteľ online chatu nič nevedel

Nenávidel som:

 • PPTP nefungoval
 • Iba jedno miesto pre OpenVPN
 • Lehota na vrátenie platby iba 24 hodín
 • Povolené je vždy len jedno pripojenie

VPN Master je zamestnaný s slušnými a sympatickými ľuďmi. Je preto škoda, že služba nefunguje a že je k dispozícii len veľmi málo informácií o úrovni šifrovania a súkromia, ktoré sa poskytujú.

Webové stránky nevysvetľujú, že OpenVPN je k dispozícii a Bitcoin sa nespomína, pokiaľ sa nedostanete k bodu platby.

VPN Master by mal zrušiť svoju zbytočnú a zastaranú službu PPTP VPN a zamerať sa na rozšírenie svojej implementácie OpenVPN. Spoločnosť musí dôkladne otestovať službu a ubezpečiť sa, že je funkčná skôr, ako začne zbierať peniaze od zákazníkov.

Navštívte VPN Master »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me