VPNBook

VPNBook הוא VPN בחינם עמוס בכמה הפתעות נהדרות. למרות שלשירות אין אפליקציה משלו וחסר מספר רב של מיקומי שרת, הוא טוב מאוד להיכנס לשירותי הזרמת וידאו. אז אם אתה רק רוצה ש- VPN יכנס לנטפליקס ארה"ב, זה יכול מאוד להיות זה בשבילך!

ProPrivacy.com ציון
6 מתוך 10

סיכום

החברה ממוקמת בשוויץ, כאשר מחלקת התמיכה בלקוחות ממוקמת בציריך. שוויץ היא מיקום טוב עבור VPN מכיוון שחוקי להוריד שם חומר המוגן בזכויות יוצרים מבלי לשלם כל עוד הוא מיועד לצפייה אישית בלבד. עם זאת, לשירות יש הגבלות על הורדת P2P.

מקצוענים

 • שירות חינם (נתמך בפרסום)
 • אפליקציית OpenVPN של צד שלישי עבור Windows, OS X, iOS, Android ו- Linux
 • אפשרות להשתמש ב- UPD או TCP
 • פרטיות משופרת
 • מהירויות טובות

חסרונות

 • רשת שרתים קטנה
 • יומני חיבור נשמרים למשך שבוע

מאפיינים

התכונות של חבילת החברה הן:


 • שרתים בארבע מדינות
 • לגמרי חופשי
 • אין יומני פעילות
 • P2P מותר בשני שרתים
 • אין מגבלות תפוקת נתונים
 • ממשק רב לשוני

בעיה גדולה עבור בריטים בחו"ל היא של- VPN אין שרתים בבריטניה. השרתים הזמינים נמצאים במנסאס בוירג'יניה, מונטריאול בקנדה, פרנקפורט בגרמניה ובוקרשט ברומניה.

החברה אינה משתמשת באפליקציה שלה, אלא מסתמכת על משתמשים שמורידים את OpenVPN GUI. זוהי פיסת תוכנה בחינם המסופקת על ידי הארגון המנהל את תקן OpenVPN. בעיה אחת בממשק זה היא שהיא מחייבת להזין שם משתמש וסיסמא בכל פעם שאתה מתחבר לשרת.

אבטחה

VPNBook מציע PPTP להגדרה ידנית ו- OpenVPN דרך ממשק GUI של OpenVPN. יישום OpenVPN משתמש בהצפנת AES עם מפתח 128 סיביות. רוב ה- VPNs משתמשים במפתח 256 סיביות לצורך הצפנת AES שלהם. אלה הדוגלים במפתחות 128 סיביות מסבירים כי ההצפנה מעולם לא נסדקה באמצעות מקש 128 סיביות. כיוון שכך, אין טעם ליצור המון עבודה נוספת כאשר הצפנה זו מספקת הגנה מספקת.

AES היא מערכת מפתח סימטרית. המשמעות היא שאותו מפתח משמש להצפנת ופענוח הודעות. זה מסמל ששני צידי החיבור צריכים להיות בעלי אותו מפתח. ביישומי OpenVPN, זה רגיל להשתמש בהצפנת RSA כדי להגן על חלוקת אותם מפתחות.

מרבית ה- VPNs משתמשים במפתח 2048 סיביות לצורך הצפנת RSA שלהם וחברות ה- VPN המובילות בעולם החלו להשתמש במפתח 4096 סיביות. אז VPNBook נמצא קצת מאחורי החבילה מבחינה זו.

למרות שזה לא דבר רע במיוחד ש- VPNBook מסתמך על תוכנית ה- OpenVPN GUI החינמית לממשק שלה, היעדר אפליקציה בהתאמה אישית פירושה שהחברה לא הצליחה לבנות אמצעי בטיחות נוספים הנפוצים בקרב שירותי VPN. מאפיין האבטחה העיקרי שיש להוסיף לממשק הוא מתג להרוג כדי למנוע מאפליקציות לגשת לאינטרנט מבלי שה- VPN יהיה פעיל בקו. אמצעי אבטחה שימושי נוסף הכולל VPNs אחרים הוא הגנת WiFi אוטומטית, אשר ל- VPNBook אין.

האם VPNBook שומר יומנים?

החברה קובעת שהיא לא שומרת יומני פעילות. לרוע המזל, הוא אכן שומר על יומני חיבורים, הכוללים כתובת IP וחותמות זמן. מידע זה הוא כל שעורכי הדין בזכויות יוצרים יצטרכו לעקוב אחר הפעילות שלך לדלתך. החברה מחזיקה את יומני החיבורים הללו למשך שבוע ולמרות כוונותיהם המכובדות, היא הייתה חייבת למסור את הרשומות הללו אם תוצג להם צו בית משפט.

אנונימיים האשימו את VPNBook בהיותה יערת-יערה שהוקמה על ידי הרשויות בארה"ב בכדי ללכוד עוברי עבריין. הסיבה לכך היא שרשומי חיבורים דרך VPNBook הופיעו במשפט של מספר מחברי הארגון. עם זאת, יכול להיות שזה יהיה מזל רע שהרשויות הצליחו להוציא צו בבית המשפט לרשומות במהלך השבוע בו VPNBook שומר על יומני החיבור שלו..

מהירות

בדיקות המהירות של שירות VPNBook נערכו תוך כדי שימוש ביישום OpenVPN של החברה, תוך שימוש ב- UDP מעל יציאה 53. בכל מקרה, חמש ריצות מבחן נערכו עם testmy.net ממקום בקאריביים. התקשרו לארצות הברית לשרת במיאמי והבדיקות בגרמניה עברו לשרת בפרנקפורט.

השתמשתי ב- IPLocation.net כדי לבדוק את המיקום האמיתי של שרתי VPNBook שאליהם ניגשתי. שרת US1 לא היה זמין ולכן בדיקות על חיבורים לארצות הברית התקיימו ללא VPN ואז דרך חיבורים לשרתי VPNBook US2 וקנדה. בדיקות טרנס-אטלנטיות עברו דרך שרת VPNBook בפרנקפורט-אם-מיין.

הגרפים מראים את המהירויות הגבוהות ביותר, הנמוכות והממוצע עבור כל שרת ומיקום. לפרטים נוספים ראה הסבר על מבחן המהירות המלא שלנו.

כשאתה משתמש ב- VPN כדי להיכנס לשירותי הזרמת וידאו בחו"ל, אתה צריך להיות בטוח ש- VPN לא מאט את החיבור עד כדי כך שהוא איטי מכדי לצפות בווידיאו זורם בנוחות. אתה צריך בערך 2 Mbps כדי לצפות בווידיאו SD ו- 3 Mbps לווידיאו HD.

כפי שניתן לראות מהתוצאות, השרת האמריקני האט את החיבור למטה במהירויות הנחוצות להזרמת וידאו. עם זאת, הצלחתי לצפות בסרטונים מאתרים אמריקאים - הם פשוט לקחו זמן רב לטעון. מהירויות האינטרנט המקומיות לא היו מהירות במיוחד, ולכן אם אתה נמצא במיקום עם אינטרנט בסיסי מעט טוב יותר, אז הפגיעה ב- VPNBook לא הייתה מאפשרת לצפות בווידיאו זורם מארה"ב..

מהירויות ההורדה דרך השרת הקנדי היו טובים בהרבה והיו מאפשרים לצפות בווידיאו SD דרך האינטרנט. עם זאת, מהירויות ההעלאה באותו חיבור היו אטיות בצורה לא מוסברת. ניתקתי וחיברתי שוב מספר פעמים ובדקתי את מהירות הקו הלא מוגן בכל פעם מחדש כדי לוודא שהביצועים האלה לא נבעו בגלל תקלות בשירות האינטרנט הבסיסי. עם זאת, מהירויות העלאה איטיות התרחשו בכל פעם שהייתי מחובר לשרת VPNBook הקנדי ולא בקו הלא מוגן..

בדיקות נוספות בוצעו עם ipleak.net בזמן שהייתי מחובר לשרת VPNBook US2, כדי לבדוק דליפות DNS ואת באג ה- WebRTC. אתר זה דיווח על מיקומי כמנאסס, וירג'יניה וכל שרתי ה- DNS שאתר הבדיקה תיעד היו בארצות הברית. אז VPNBook הסתיר בהצלחה את זהותי.

כשהייתי עדיין מחובר לשרת US2, ניגשתי לאתר הבדיקה doileak.net שגילה גם את מיקומי כארצות הברית. אתר בדיקה זה לא מצא שום חוסר עקביות ב- WebRTC או דליפות DNS.

ספק שירותי האינטרנט שלי אינו משתמש בכתובות IPv6 ולכן לא הצלחתי לבדוק אם קיימות דליפות IPv6.

סיכום

VPNBook אינו מושלם, אך היכולת שלו להיכנס לנטפליקס ארה"ב היא הישג יוצא דופן שמציב את השירות הזה לפני הרבה VPNs יקר מאוד..

יהיה נחמד אם החברה תוכל לתכנן אפליקציה משלה ולכלול מתג להרוג והגנת WiFi אוטומטית. זה יהיה נחמד גם אם הם יוכלו להפוך שרת בבריטניה לזמין. הצפנה חזקה יותר הן RSA והן AES יהיה רעיון טוב אם החברה רוצה למשוך משתמשים מסין והמזרח התיכון.

החברה מאוד פתוחה לגבי שמירת יומני החיבור למשך שבוע. יהיה טוב אם הם ימצאו דרך לפקח על המערכות שלהם מבלי שייאלצו לשמור את היומנים האלה. טוב שהחברה מבהירה באתר אילו שרתים ניתן להשתמש בהורדת P2P ואילו לא.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me