מקור uBlock


ProPrivacy.com ציון
9 מתוך 10

סיכום

uBlock Origin (uBO) הוא חיבור חסימת פלטפורמות חופשי ופתוח עם קוד פתוח הנחשב מאוד שיש לו גם כמה יכולות יעילות למדי למעקב..

סטטיסטיקות מהירות

 • מדינה
  n / a

תמחור

uBlock Origin הוא 100% תוכנה חופשית וקוד פתוח, כלומר כל מפתח יכול לעשות את מה שהוא אוהב עם הקוד מבלי לשלם אגרה. מעניין שהפרויקט מסרב באופן פעיל לתרומות.

uBlock Origin הוא תוסף לדפדפן עבור Firefox, Chrome (כולל כרום ואופרה) ו- Edge.

uBlock Origin הוא מזלג של uBlock, אך לשניהם יש אותו מייסד מקורי. המפתח ריימונד היל "מקורי uBlock" במזלג עצמי לאחר שהעביר את פרויקט ה- uBlock המקורי למפתח אחר בשנת 2015, לאחר מכן שני הפרויקטים היו נפרדים לחלוטין.

איננו יכולים להדגיש די כי אין להתבלבל בין uBlock Origin לבין uBlock, שהאחרון בהם נמצא כיום בבעלות Adblock Plus ומשתתף בכך "מודעות מקובלות" סכמה.

uBlock Origin חולק בסיס בסיס זהה לזה של uMatrix, שמבצע עבודה דומה, אך מכוון למשתמשים מתקדמים יותר. הוא משתמש ברשימות חסימות מבוססות קהילה כדי לסנן תנועה לא רצויה, ומשתמשים חופשיים להוסיף רשימות חסימות חדשות כרצונם.

מאפיינים

uBlock Origin ממולא בזימים עם יותר תכונות ממה שאנחנו יכולים לכסות באופן ריאלי בסקירה זו. הבהרה כוללת:

 • 100% בחינם וקוד פתוח (אפילו לא תרמו תרומות!)
 • משתמש ברשימות חסימות שפותחו על ידי הקהילה ויכולות לבצע רשימות בהתאמה אישית
 • חוצה פלטפורמה
 • קל
 • אין "מודעות מקובלות"
 • סינון דינמי
 • זאפר אלמנטים
 • מפקח אלמנטים
 • סינון אלמנטים בלחיצה אחת
 • חסימת חלונות קופצים ספציפיים לאתר
 • חסימת WebRTC (uBO-Extra נדרש כדי לחסום חיבורי WebRTC ב- Chromium).
 • חסימת קישור לביטוי מראש

רשימות חסימות

עם השנים רשימת התכונות של uBlock Origin גדלה. אבל בליבה אינה תוכנית מורכבת. זה פשוט חוסם דומיינים הידועים כשייכים למקורות פרסום ותוכנות זדוניות על סמך רשימות חסימות שפותחו על ידי הקהילה.

רשימת חסומים

כברירת מחדל משתמשים ברשימות הסינון שלהלן:

 • EasyList

 • רשימת שרת המודעות של פיטר לואי

 • EasyPrivacy

 • תחומים זדוניים

הרשימות הבאות זמינות גם דרך קונסולת האפשרויות:

 • רשימת המעקב המשופרת של Fanboy

 • קובץ המארחים של דן פולוק

 • שרתי המודעות והמעקב של hpHosts

 • בתי MVPS

 • Spam404

 • ורבים אחרים

ניתן גם לייבא רשימות מותאמות אישית מקבצי מארחים ולתחומים ברשימת ההיתרים כפי שאתה רואה הכי טוב.

חוצה פלטפורמה

uBlock Origin הוא תוסף לדפדפן עבור Firefox, Chrome (כולל כרום ואופרה) ו- Edge.

זה היה זמין עבור ספארי, אך למרבה הצער הוטבע בספארי 13 קטלינה על ידי התמיכה של אפל בתוספות בסגנון safariextz מדור קודם. עם זאת, זה עדיין עובד בספארי 12.

uBlock Origin עובד בגירסאות האנדרואיד של פיירפוקס וכרום, אם כי הנחיות המפתחים המגבילות של אפל מונעות מגרסאות iOS / iPadOS של דפדפנים אלה לתמוך בכל הרחבות דפדפן (כולל uBO)..

גוגל דחתה לאחרונה את uBlock Origin מחנות האינטרנט של כרום, אך בעקבות התנגשות זועמת של מעריצים ומפתחים כאחד, שהאשימו את גוגל בהתעללות בעמדת השוק הדומיננטית שלה בכדי לסגור את המפתחים המתחרים, גוגל נכנעה והחזירה את uBlock Origin בחנות האינטרנט של Chrome..

קל

uBlock Origin הוא adblocker יעיל עם טביעת רגל קטנה בזיכרון ותקורת CPU נמוכה. השוואה מעניינת עם AdBlock Plus זמינה כאן.

ככל שמסננים רבים יותר שתשתמשו יגרמו לצריכת צריכת הזיכרון של uBlock Origin, אם כי המפתחים טוענים כי זה עדיין נשאר נמוך בהשוואה לרוב חסמי הפרסומות הנמצאים שם. לא בדקנו זאת בעצמנו, אך מה שבטוח הוא שטביעת הרגל שלה עשויה להיות זניחה בכל מכונה מודרנית.

סינון דינמי

זמין רק למשתמשים מתקדמים (אפשר בכרטיסייה הגדרות במרכז השליטה), סינון דינמי מאפשר לך להתעסק תוך כדי תנועה בעזרת סקריפטים ותחומים שאתה מאפשר לדף אינטרנט לטעון..

בקשות חסומות

זה שימושי בעיקר לתיקון דפים ש- uBlock Origin אחרת נשבר. כל מי שמכיר את uMatrix (עליו בנוי uBlock Origin) צריך להרגיש ממש בבית כאן.

אלמנט זאפר

אם יש אלמנט כלשהו בדף שאינך אוהב, אתה יכול פשוט לזוז אותו בלחיצת כפתור!

מפקח אלמנטים

אתה יכול גם ללחוץ על אלמנט כדי לבדוק את תכונותיו. זה כולל מסנני רשת, פילטרים קוסמטיים ואחסון DOM.

הצגת מודעות שנחסמות

חוסמי אלמנטים

לחלופין, קונסולת uBO מאפשרת חסימת לחיצה בלחיצה אחת של חלונות קופצים, אלמנטים גדולים של מדיה, גופנים מרוחקים ו- JavaScripts..

ublock המציג אלמנטים חסומים בדף אינטרנט

אם אתה מעדיף, אתה יכול לחסום אלמנטים אלה כברירת מחדל ואז לאפשר להם על בסיס אתר אחר אתר.

חסימת WebRTC

עניין מיוחד למשתמשים ב- VPN הוא תכונת החסימה של WebRTC. WebRTC יכול לחשוף את כתובת ה- IP האמיתית שלך לאתרים שאתה מבקר בהם, גם אם אתה משתמש ב- VPN. בפיירפוקס תוכלו להשבית אותו ידנית, אך הגדרה זו מקלה על החיים. לא ניתן להשבית את WebRTC ב- Chrome באופן ידני, מה שהופך את התכונה הזו לבורכת במיוחד עבור משתמשי Chrome.

פשוט גש ללוח המחוונים של uBO -> כרטיסיית ההגדרות -> פרטיות. עם זאת, דבר אחד שיש לשים לב אליו הוא שהרחבה זו לא תמנע דליפות WebRTC בעת השימוש בכרום "VPN סיומת.

חסימת קישור לביטוי מראש

רוב הדפדפנים המודרניים מנסים להאיץ את הגלישה על ידי טעינה מקדימה של קישורים בעמוד בזמן שאתה עסוק בקריאת הדף. אלא אם אתה משתמש ב- VPN כדי להסתיר את כתובת ה- IP שלך מדפים מקודמים אלה, אולם הדבר מהווה סיכון לפרטיות. למרבה המזל, זה נושא ש- uBlock Origin יכול לתקן.

פרטיות ואבטחה

uBO היא תוכנה חינמית וקוד פתוח, ולכן תחום השיפוט לא באמת נושא. החסימה מתבצעת באופן מקומי, כך שלא מועברים או מטפלים בנתונים על ידי צד שלישי. אתה יכול לאפשר גיבוי וסנכרון אוטומטי של ההגדרות שלך באמצעות תכונות הסנכרון של הדפדפן, אך יש להפעיל זאת באופן ידני.

למרות שבעיקר חסימת adblock פשוטה, התכונות של חסימת סקריפט של uBlock Origin משפרות את האבטחה שלך על ידי מניעת הפעלת סקריפטים זדוניים וחסרי ביטחון. וחסמי ברירת המחדל שלו כוללים תחומי מעקב רבים בנוסף לדומיינים של מודעות, ובכך משפרים את פרטיותך בזמן הגלישה באינטרנט.

תמיכה

כצפוי, אין תמיכה אחת לאחד בהינתן שהתוכנה היא פרויקט קוד פתוח שמנוהל על ידי מפתח בודד. לעומת זאת, עמוד ה- UBO Github מכיל תיעוד נרחב על כל התכונות של UBlock Origins. הצגתו של זה אולי מעט צפופה לקוראים פחות טכניים, אך המידע נמצא שם ודי בפירוט רב.

קלות שימוש

uBlock Origin מותקן כהרחבת דפדפן רגילה דרך חנות האינטרנט של Chrome, הרחבות אופרה או אתרי תוספות FireFox. אפליקציית Edge זמינה מחנות מיקרוסופט. כפי שכבר צוין, uBO אינו זמין עבור Safari 13+, אך אם אתה מפעיל גרסה מדור קודם של Safari תוכל להוריד אותה מכאן..

כפי שראינו, uBlock Origin הוא פיסת תוכנה מתוחכמת מאוד להתאמה אישית המאפשרת לך שליטה עצומה על דפי אינטרנט שאינם יכולים ואינם יכולים לטעון. למרבה המזל, התעסקות מתקדמת כזו היא אופציונלית לחלוטין!

רוב המשתמשים פשוט צריכים לעשות זה להתקין את התוסף ואז לשכוח ממנו. אולי רק מדי פעם להציץ ולהבחין (ולהיות מופתע) כמה בקשות דף אינטרנט מיותרות זה חוסם...

סמל סיומת המציג כמה בקשות לדפי אינטרנט חסומים

זה הרבה מאוד בקשות שנחסמות בעת השימוש ב- Google Docs!

מניסיוננו uBlock Origin אינו שובר דפים רבים בעת השימוש בהגדרות ברירת המחדל, אך הוא קורה מדי פעם.

אם הדף בו אתה מבקר באופן קבוע נשבר במקרה, ייתכן שווה להסתובב עם בוחרי האלמנטים בכדי לחסל את הבעיה תוך מתן אפשרות ל uBO לרוץ. אבל הפיתרון העצלני והקל הוא פשוט להשבית את uBO עבור אותו אתר על ידי לחיצה על כפתור הכיבוי הכחול הגדול.

כפתור הכחול

אז השימוש ב- uBlock Origin הוא בעצם קל כמו שרוצים שיהיה!

מחשבות אחרונות

uBlock Plus הוא adblocker מעולה. קל להדיוט להשתמש, אך יש עומק עצום לאלה המעוניינים בשליטה רבה יותר על חווית הגלישה באינטרנט. זה גם בחינם ובקוד פתוח, כך שלא נוכל לראות שום סיבה לבחור במוצרים מוכוונים יותר מבחינה מסחרית (אנו מסתכלים עליך, Adblock Plus).

למרות שזה אכן עוזר לחסום מעקב אחר אתרים, עצה נפוצה שאנו תומכים בהם היא להפעיל את uBlock Origin לצד גירית הפרטיות של EFF. שתי התוספות משתמשות בטכניקות שונות מאוד למניעת מעקב, ולכן משלימות זו את זו היטב.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me