TurboVPN

TurboVPN הוא שירות VPN חינמי הכולל 4.7 מתוך 5 כוכבים בחנות Google Play. זה גבוה במיוחד בהתחשב בעובדה ש- VPN נבדק כמעט שני מיליון פעמים. בסקירה זו של TurboVPN, נבדוק אם TurboVPN מספק פרטיות דיגיטלית עמידה במים. בנוסף, נבדוק את הביצועים שלה כדי לראות אם ניתן להתמודד עם VPNs החינמיים הטובים ביותר בשוק.

ProPrivacy.com ציון
4 מתוך 10

סיכום

TurboVPN הוא VPN לנייד בלבד שמבוסס בסינגפור ובסין שהורד כ- 50 מיליון פעמים. כמו תמיד במקרה של שירותי VPN חינמיים, חשוב לזכור ש- VPNs עולים הרבה כסף כדי להמשיך ולפעול. מסיבה זו, חשוב לבדוק מקרוב כיצד ה- VPN מייצר זרם הכנסות. במהלך הסקירה גילינו VPN שמגיש מודעות ומשתף נתונים עם מפרסמים על מנת לספק את שירות ה- VPN החינמי.

מחיר

למרות שמשמש בעיקר כ- VPN בחינם, הצרכנים מקבלים את האפשרות לשדרג לגרסת VIP של השירות. תקופת ניסיון ללא תשלום של שירות VIP של 7 ימים זמינה. צרכנים יכולים לשלם $ 11.99 לחודש או לקבל מנוי שנתי בשווי של 2.99 $ לחודש. עם זאת, מסיבות בהן אדבר בהמשך סקירה זו, אני ממליץ בדרך כלל שלא לשלם עבור VPN זה.


שירות חינם

TurboVPN מספק שירות VPN בחינם הניתן לשימוש ללא מגבלות. זהו VPN לנייד בלבד שלא ניתן להשתמש בו במחשבים שולחניים. העלות החינמית של ה- VPN הנהדרת באמת. המשמעות היא שאנשים במיקומים שבהם נפוצים חסימות אתרים יכולים לבטל את החסימה של האינטרנט כדי לקבל גישה לחדשות או לשירותים מקוונים שהם זקוקים להם.

אמנם נכון ששירותי VPN בחינם נוטים להיות משתמטים מבחינת פרטיות (עוד על כך בהמשך) - VPN בחינם יכול להיות שימושי ביותר עבור אנשים החיים בסביבות פוליטיות נדיפות הזקוקים לגישה לחדשות, אפליקציות או שירותי מדיה חברתית חסומות..

בטל את חסימת Netflix?

כפי שקורה ברוב שירותי ה- VPN החינמיים, TurboVPN אינו מבטל את חסימת Netflix US או BBC iPlayer.

עבור כל מי שמוכן לשלם עבור שירות זה, גרסת הפרימיום חוסמת את Netflix US עם שרתי ה- VIP האמריקאיים שלה. בנוסף, יש לו שרת בריטניה שמסוגל לבטל את חסימת ה- BBC iPlayer בחו"ל.

מאפיינים

  • שרתים ב -9 מדינות (חינם) או 16 מדינות (VIP)

  • אפליקציות סלולריות לאנדרואיד ו- iOS (אבטחה שלא ניתן לאמת את הפרוטוקולים האלה)

  • קידוד OpenVPN, IPSec או IKEv2

  • שימוש בחינם ב- VPN

  • בטל את החסימה של Netflix (VIP בלבד)

מהירות וביצועים

VPN זה מיועד למכשירים ניידים בלבד, מה שאומר שהיינו צריכים לבדוק את ה- VPN הזה באמצעות כלי בדיקת המהירות המקוונת (בניגוד למערכת בדיקת המהירות המדעית שלנו מבוססת שרת).

בדקנו היטב את ביצועי המהירות של ה- VPN החינמי הזה וגילינו שהוא מאט את החיבורים שלי כחצי. בדקתי באמצעות חיבור של 50 מגה ביט לשנייה בתולה מדיה בבריטניה וגיליתי שה- VPN האט את חיבורי בכ- 26 מגהביט לשנייה..

זה באמת מרשים ופירושו שלקוחות יכולים להשתמש ב- VPN זה כדי להזרים תוכן באופן מקוון ולבטל את חסימת סרטוני YouTube המוגבלים במדינה שלך או בזרמים אחרים מרחבי העולם. זה גם אומר ש- VPN זה כנראה יסתדר לביצוע שיחות VoIP.

דליפות IP

בדקנו דליפות בחיבור IPv4 של Virgin Media וגילינו של- VPN אין דליפות IP או דליפות WebRTC. זה נהדר.

אך למרבה הצער, אתר הבדיקה (ipleak.net) גילה 61 שרתי DNS בבלגיה - כולם היו DNS של גוגל. יתכן ש- VPN מעביר בקשות אלה, מה שאומר שגוגל לעולם לא יודעת מי מבקש את הבקשות האלה.

מצד שני, יתכן גם ש- Turbo VPN אינו מתקרב לבקשות הללו כלל. אם זה המקרה, גוגל תדע בדיוק באילו אתרים אתה מבקר. VPN טוב מטפל בבקשות DNS עם שרתים משלו, או לפחות מגיש בקשות DNS לפני שהוא שולח אותן לפתיל צד ג 'כמו גוגל..

ניסינו ליצור קשר עם המשרד באמצעות דוא"ל המשוב שלו (אין לו תמיכה) כדי לברר אם הוא מתקרב לבקשות ה- DNS הללו. עם זאת, לא הצלחנו להוציא תגובה מה- VPN. כדי להיות בטוחים ולא להצטער עלינו להניח שגוגל מטפלת בבקשות DNS אלה.

פרטיות

VPN סיני זה רשום בסינגפור, שבדרך כלל נחשב לטוב לפרטיות. עם זאת, מדיניות הפרטיות שלה מעניקה לו הרשאה לשלוח כל נתונים שהיא אוספת בחזרה לשרתים שבסיסם בסין. זה קצת מטריד מכיוון שממשלת סין היא אחת מתחומי השיפוט הפולשניים ביותר בעולם. בנוסף, חברות VPN סיניות צריכות להיות בעלות רישיון עם הממשלה, המאפשרת לממשלה לגשת לנתונים על אותם שרתים. זה מעורר חששות קשים, במיוחד עבור אזרחי סין.

יתכן שעל ידי היותו VPN מבוסס סינגפור, TotalVPN אינה צריכה לחלץ נתונים חזרה לסין. עם זאת, העובדה כי המדיניות קובעת כי אכן נתונים יכולים להיות מועברים לשרתים סיניים היא בהחלט אזור אפור.

מדיניות הפרטיות

VPN של טורבו טוען למחוק את כל יומני השימוש בסוף כל מפגש. זה טוב מכיוון שזה אומר ש- VPN זה כנראה יספק אבטחה מספקת לצרכי רוב האנשים.

עם זאת, שאר מדיניות הפרטיות אכן מעלה פעמוני אזעקה, ונכון שעליך לסמוך ש- VPN מוחק את היומנים שהוא אומר שהוא לא שומר.

מדיניות הפרטיות אומרת כי אין נתונים אישיים (כגון כתובות IP) משותפים ישירות עם מפרסמים. עם זאת, ה- VPN אכן מודה שמפרסמים עשויים לאסוף נתונים על משתמשים וכי הם עשויים גם להזרים עוגיות לדפדפן שלך. פירוש הדבר שמפרסמים יכולים לעקוב אחר מציאותי מה אתה עושה באופן מקוון ולקבל גישה לכתובת ה- IP שלך מחוץ ל- VPN עצמו. מסיבה זו, עלינו להניח שרמה מסוימת של מעקב ארגוני מתרחשת כשאתם משתמשים ב- TurboVPN.

למטה תוכלו לראות צילום מסך של סוג הנתונים ש- VPN רושם. כפי שאתה יכול לראות, חותמות זמן נשמרות ליד כתובות IP. המשמעות היא שניתן לפתוח במתקפת מתאם זמן על המשתמשים ב- TurboVPN. בנוסף, ה- VPN מעניק לעצמו אישור לאסוף כמויות אדירות של נתונים פולשניים על מכשירים של אנשים, רשת מקומית, ספק שירותי אינטרנט, מזהי פרסום, מספרים המזהים מכשירים ועוד ועוד.

מדיניות הפרטיות של turbovpn

זו כמות עצומה של שמירת נתונים, מה שבוודאי מאפשר ל- TurboVPN לגשת לנתונים הרבה יותר ממה שהייתם מקווים. כתוצאה מכך, קשה לנו להמליץ ​​על TurboVPN ללקוחות משלמים. ישנם שפע של VPNs בשוק המאחסנים יומני חיבור לא פולשניים; או בלי יומנים בכלל. עם זאת בחשבון, התשלום עבור שירות זה נראה חסר טעם.

מצד שני, אם אתה מישהו שאינו יכול להרשות לעצמו מנוי ל- VPN פרמיום, ואתה מעדיף שה- TurboVPN, המפרסמים (ואולי אפילו הממשלה הסינית), יידעו מה אתה עושה באינטרנט - ולא את שלך ספק שירותי אינטרנט וממשל - VPN חינמי זה עשוי להיות מסוגל לספק לך כמה יתרונות אמיתיים.

עם זאת, יתכן שגם VPN זה אינו מספק את הפרטיות הזו.

הצפנה

TurboVPN טוען לספק OpenVPN גם ב- Android וגם ב- iOS. זה נראה לא סביר מאחר ורובם הגדול של יישומי VPN ל- iOS אינם מספקים קידוד OpenVPN. על פי אתר האינטרנט שלה, היא מיישמת קידוד AES-256. עם זאת, מכיוון שאין בו קבצי .ppn ואין בו תמיכה בלקוחות - לא הצלחנו לחלוטין לאמת זאת.

לא הצלחנו לגלות שום מידע בנוגע להצפנה, לחיצת יד, הרשאה או האם מיושם סודיות מושלמת. בנסיבות העניין, לא נותר לי לומר בביטחון שהיא מיישמת קידוד OpenVPN. אם אתה משתמש ב- VPN זה, אתה תהיה לגמרי בחושך באשר לאבטחה שאתה מקבל.

המשמעות היא שייתכן ש- VPN זה לא ממש מצפין את הנתונים שלך בכלל, מה שאומר ש- VPN זה עשוי להעניק לך תחושת ביטחון שגויה - כאשר ספק שירותי האינטרנט שלך עדיין מסוגל לעקוב אחר כל מה שאתה עושה באינטרנט..

שירות לקוחות

באתר VPN אין משאבים, הוא אינו מספק מידע שימושי, אין לו תמיכה בצ'אט חי והוא אינו מספק שום דרך ליצור קשר ישירות עם ה- VPN. האתר בעצם משמש כפרסומת, והמתסכל הוא שהאתר מרמז בבירור שתמיכת לקוחות זמינה; זה לא.

VPN זה אינו מספק מדריכי פתרון בעיות להפעלת ה- VPN, ואין לו מידע על האופן שבו צרכנים יכולים לבטל את חסימת התוכן. מערכת כרטיסים לשאילת שאלות שנענות על דוא"ל יכולה להיות בסדר, אך למרבה הצער, ה- VPN אינו מספק דבר מהסוג.

שוב, בחינם, זה לא יותר מדי בעיה - מכיוון שאתה לא משלם עבור השירות. עם זאת, זוהי סיבה נוספת לא לשדרג לגרסה בתשלום של VPN זה, שלמעשה לא היינו ממליצים לה בשום פנים ואופן. אפילו ניסינו ליצור קשר עם כתובת הדוא"ל המשוב במדיניות הפרטיות שלה - אך לא קיבלנו תגובה.

חוויית משתמש

בדקנו גם את גרסת ה- iOS וגם את אנדרואיד של האפליקציה וגילינו שהם עובדים היטב בזיוף של המיקום שלי. הורדתם היא קלה ואינך צריך למסור כתובת דוא"ל או נתונים אחרים.

אנדרואיד

באפליקציית אנדרואיד המשתמשים יכולים לבחור בין קידוד OpenVPN ל- IPSec. משתמשים יכולים גם לבחור להתחבר אוטומטית ברגע שה- VPN יושק.

בדקנו מהירויות VPN המחוברות דרך IPsec כדי לבדוק אם זה יאיץ את החיבורים שלי. הם נותרו זהים, וזה קצת מפתיע. היינו מצפים לשינוי במהירויות החיבור עם פרוטוקול הצפנה אחר, זה גורם לי לתהות אם הוא באמת משנה את הגדרות ההצפנה.

באנדרואיד המשתמשים יכולים לבחור בין 9 השרתים הממוקמים בבריטניה, ארה"ב (ניו יורק או סן פרנסיסקו), קנדה, הודו, סינגפור, הולנד, צרפת וגרמניה..

iOS

ניתן להוריד את אפליקציית ה- VPN של iOS שלהם דרך חנות האפליקציות של iTunes. VPN של טורבו מוריד במהירות וללא מאמץ. משתמשים יכולים לבחור בין פרוטוקול IKEv2 (ברירת מחדל), OpenVPN UDP או TCP. כדי להשתמש באפליקציה המשתמשים חייבים להסכים למדיניות הפרטיות, אך ברגע שזה נעשה החוויה די טובה. זה אמנם מגיש מודעות אבל לא היה לי שום ניסיון להגיש מודעות כלשהן שהייתי חושד שמוצגות בהן בגלל הרגלי הגלישה שלי.

לרוע המזל, למשתמשים ב- iOS לא ניתנות אפשרויות שרת. על המשתמשים להתחבר לשרת שהוא מקצה להם אוטומטית. מבחינתי זה היה שרת בגרמניה חלק מהזמן, ושרת בהולנד לרוב. זה לא נותן לאנשים אפשרות לבטל את החסימה של תוכן ספציפי. עם זאת, הדבר יאפשר לצרכנים לברוח מכל צנזורה מקומית שהם חווים.

המודעות מוצגות כמעט בכל פעם שאתה עושה משהו בתפריט, והפרסומות האלה נוטות לאלץ אותך לצפות במשך כ -5 שניות. בדקנו מהירות בזמן היישום של iOS באמצעות IKEv2, ושני ההגדרות של OpenVPN; כמו באנדרואיד מצאנו ששינוי ההגדרה לא עשה דבר למהירויות שלי.

אנו מוצאים את זה חשוד מאוד, וזה באמת גורם לנו לתהות אם ההגדרות באפליקציה רק ​​שם להצגה. אם זה המקרה, יתכן ש- VPN זה מספק קידוד PPTP בכל אחת מההגדרות שלו. העובדה שכל כך מעט אפליקציות iOS שקיימות בשוק (אפילו על ידי ספקי VPN מובילים) מיישמות קידוד OpenVPN גורמת לכמויות חשד עצומות..

כמובן, אנו יכולים לקוות שהיא מספקת את IKEv2, וזה יהיה מצוין. עם זאת, בנסיבות העניין, עלינו לומר כי אין דרך לומר בוודאות כי ניתן לסמוך על אפליקציות ה- iOS או ה- VPN של אנדרואיד למטרות פרטיות..

מחשבות אחרונות

כ- VPN בחינם המבטל חסימת תוכן, VPN זה בהחלט שימושי. נראה כי הפרסומות שהיא מציגה ממוקדות באמצעות הרגלי הגלישה של אנשים. עם זאת, מדיניות הפרטיות מבהירה כי מפרסמים עשויים להכניס קובצי Cookie לדפדפן שלך על מנת לאסוף נתונים ולבצע מעקב ארגוני.

למרות זאת, מצאנו TurboVPN מועיל לביטול חסימה של תכנים שלרוב לא אוכל להגיע אליהם, ובכל זאת, למרבה הצער אנו נותרים תוהים לאיזה סוג פרטיות VPN זה מספק, ונאלצים להודות שזה יכול להיות בכלל לא.

מספר דברים ב- VPN נראו טובים מכדי להיות אמיתיים, וזה בהחלט גרם לנו לחשדנות. מסיבה זו אנו ממליצים על VPN חינמי זה לביטול חסימה של תוכן בלבד ולא לפרטיות. באנדרואיד המהירויות היו מעט איטיות יותר מאשר ב- iOS. עם זאת, משתמשי iOS אינם יכולים לבחור לאן הם מתחברים; תכונה שבהחלט הופכת את ה- VPN ל- Android למושך יותר.

בשל פרטיותו הלקויה, תמיכת לקוחות שאינה קיימת, נהלי טיפול בבקשות DNS שלא ניתן לאמת, ואפשרויות הצפנה חשודות, איננו יכולים להמליץ ​​בשום פנים ואופן על הגרסה בתשלום של VPN זה. בנוסף, אנו לא ממליצים להשתמש ב- VPN חינמי זה אם אתה מעוניין בפרטיות מצד ספק האינטרנט שלך. עם זאת, אם ברצונך לבטל את חסימת התוכן בחינם; VPN זה יעשה את העבודה.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me