Runbox

Runbox הוא ספק דוא"ל מנורווגיה, שהושק לראשונה בשנת 2000. שירות Runbox נמצא בבעלות Runbox Solutions AS, הידוע גם במתן שירותי אירוח אתרים. Runbox Solutions AS נמצאת כיום בבעלות עובדים ואנשי מפתח אחרים.

ProPrivacy.com ציון
8 מתוך 10

סיכום

Runbox v.7 (כרגע בגרסת בטא), כולל חזית מקורה פתוחה (האפליקציה שמורדת ומופעלת בדפדפן שלך). בסיס הקוד של האפליקציה זמין ב- GitHub. עם זאת, הנדנדה עדיין אינה קוד פתוח, והגרסאות הישנות יותר של Runbox הן עדיין מקור סגור לחלוטין.

בסיס המשרד בנורווגיה נחשב לרוב לטובה מבחינת הפרטיות (אין במדינה חוקים לשמירת נתונים חובה החלים על ספקי דוא"ל). עם זאת, ראוי לציין כי האומה היא חלק מהסכם ה- Nine Eyes הגדול יותר, שמשמעותו שסביר להניח כי סוכנויות הביון הממשלתיות יבצעו מעקב כלשהו ותקשרו עם אנשי ה- NSA ו- GCHQ. בשנת 2011 המשרד נרכש לחלוטין על ידי עובדים ושאר הדירקטוריון.


כמה עולה Runbox?

ניתן לרכוש מנוי ל- Runbox במיקרו, מיני, בינוני או מקס. ארבע תוכניות המנויים משתנות בעלויות אך כולן תוכניות מנוי שנתיות.

תוכנית המיקרו מאפשרת למשתמשים גישה לאחסון דוא"ל של 1 ג'יגה-בייט עם שטח אחסון קבצים נוסף של 100 מגה בייט. משתמשי מיקרו אינם מקבלים גישה לשמות תחום מותאמים אישית כלשהם - יש לרכוש אותם כתוספת. בנוסף, חשבון המיקרו אינו מתיר למשתמשים לצרף דומיינים מותאמים אישית קיימים שיש להם (דומיינים שנרשמו בעבר משירותים אחרים) לחשבונם. תוכנית מיקרו עולה 19.95 דולר לשנה.

תוכנית Mini מעניקה למנויים מנויי שטח של 5 ג'יגה-בייט ואחסון קבצים של 500 מגה-בייט. משתמשי מיני רשאים להשתמש בחמישה דומיינים מותאמים אישית שהם רשמו בעבר אצל ספק אחר. עם זאת, אם הם רוצים לרשום דומיין מותאם אישית חדש, הם יצטרכו לרכוש אותו כתוספת. תוכנית המיני עולה 34.95 דולר לשנה.

התוכנית בינונית מאפשרת למשתמשים גישה לאחסון דוא"ל של 10 ג'יגה-בתים ואחסון קבצים בגודל 1 ג'יגה-בתים. משתמשים יכולים להשתמש בחשבון עם עד 10 תחומים מותאמים אישית שנרשמו בעבר. עם זאת, אם הם רוצים לרשום דומיין מותאם אישית חדש, הם יצטרכו לרכוש אותו כתוספת. התוכנית הבינונית עולה 49.95 דולר לשנה.

תכנית מקס מאפשרת למשתמשים גישה לאחסון דוא"ל של 25 ג'יגה-בייט ולשני אחסון קבצים של 2 ג'יגה-בייט. משתמשים יכולים להשתמש בחשבון עם עד 25 דומיינים מותאמים אישית שנרשמו בעבר. בדומה לתוכניות האחרות, הם יצטרכו לשלם כדי לרשום דומיין מותאם אישית חדש. תוכנית מקס עולה 79.95 דולר לשנה.

כל מי שרוצה לרכוש כינויי דוא"ל נוספים (בחבילות של חמש), דומיינים מותאמים אישית, או שטח אחסון נוסף יכול לעשות זאת במחירי הדבקה שונים. מבנה התמחור הזה מסובך למדי בהשוואה לשירותי דוא"ל אחרים. עם זאת, זה אכן מעניק למשתמשים התאמה אישית רבה - כל עוד הם מוכנים לשלם.

משתמשים יכולים לבחור לשלם עבור Runbox באמצעות אשראי או כרטיס חיוב, PayPal או ביטקוין בגין פרטיות נוספת.

תכונות Runbox

  • מבוסס בנורבגיה. מה שנחשב בדרך כלל למיקום טוב מבחינת פרטיות בהשוואה למקומות רבים באיחוד האירופי, בריטניה וארה"ב
  • 100 כינויים הכלולים בכל חשבון (לתיבת הדואר הנכנס של משתמש יחיד)
  • איתור דואר זבל
  • POP ו- IMAP ו- SMTPS נתמכים לשליחה וקבלה של דוא"ל בין לקוחות שונים.
  • אחסון נתונים כלול
  • סנכרן עם Apple Mail, Mozilla Thunderbird ו- Microsoft Outlook.
  • גרור ושחרר קבצים מצורפים
  • תמיכה בדומיין מותאם אישית
  • ציון + לאבטחה במעבדות SSL של Qualys

פרטיות

תנאי השירות של Runbox מחייבים משתמשים להירשם באמצעות שמם האמיתי. לפיכך, ספק דוא"ל זה צריך להיחשב כפרטי אך לא אנונימי.

למרות זאת משתמשים יכולים באופן תיאורטי להשתמש בכתובת דוא"ל צורבת כדי להירשם כמנוי. מאותו הרגע ניתן לבצע בקשות תמיכה מחשבון Runbox - כלומר אינכם חייבים להיאחז בכתובת הצורנית ההיא..

בדקנו את מדיניות הפרטיות של Runbox כדי לראות איזה סוג של מידע החברה אוספת על משתמשיה. החדשות הטובות הן שהמדיניות תואמת את ה- GDPR. בנוסף, Runbox אינה מציינת כי היא אוספת כתובות IP של משתמשים, וטוענת כי אף אחד מהנתונים שנאספו בזמן השימוש בשירות אינו מוגדר כרגיש.

המידע שנמסר על ידי מנויים בעת ההרשמה לשירות נשמר למשך התקופה הדרושה לספק את השירות. עם זאת, כל מי שמשלם עבור מנוי צריך להיות מודע לכך שהנתונים שלהם מוחזקים גם במשך חמש שנים לאחר סיום המנוי כדי לעמוד בחוקי הנהלת חשבונות נורווגית.

תוכן שירות דוא"ל (נתונים המשויכים לדואר האלקטרוני, אנשי קשר וקבצים בשירות) נשמר למשך תקופת החשבון, ולמשך 3 חודשים לאחר סגירת חשבון ניסיון או עד 6 חודשים לאחר הסגירה של מנוי בתשלום.

בסך הכל, מדיניות הפרטיות נראית חזקה, ואין סיבה שנוכל לראות את השאלה מה מסירותם לפרטיות הצרכן.

אבטחה

כל התקשורת עם שרתי Runbox מטופלים באמצעות הצפנת TLS / SSL. זה מבטיח כי הנתונים תמיד מאובטחים במעבר בין שרתי השולח ל Runbox ובין שרתי Runbox לנמען. השירות מקבל ציון A + עם Qualys SSL Labs, כלומר החיבורים לשרתים שלו הם אכן מאובטחים. (SHA256 עם RSA 4096 ביט.)

למרבה הצער, אין קידוד מובנה מקצה לקצה בממשק הדואר האלקטרוני של Runbox. מסיבה זו, יהיה עליכם להתקין תוסף של צד שלישי, כגון: מסגרת דואר, להצפנת דוא"ל באמצעות PGP. זה קצת יותר מסובך מאשר אצל חלק מהספקים האחרים אבל הוא יבצע את העבודה.

למשתמשים יש גם אפשרות להצפין דוא"ל באמצעות S / MIME כל עוד הם משתמשים בחשבון Runbox שלהם עם לקוח דוא"ל עצמאי של צד שלישי כגון Mozilla Thunderbird, Apple Mail או Microsoft Outlook.

החדשות הטובות הן ש- Runbox מתכננת להציג קידוד PGP מקורי ללקוח Runbox 7 שלה (כרגע בבטא). אז צפו במרחב הזה.

כל מי שמשתמש בממשק הדואר האלקטרוני ולא בלקוח עצמאי חייב להיות מודע לכך שמכיוון שהצפנה מתרחשת בדפדפן שלהם (באמצעות מסגרת דואר) - יש כמה בעיות אבטחה שכדאי לזכור (אשר חלות על כל לקוחות הדואר האלקטרוני של JavaScript ולא רק על Mailfence ).

ל- Javascript יש פגיעויות שיכולות לאפשר להתקפה של אדם באמצע לכפות מפתחות הצפנה בסכנה לשני הדפדפנים של השולח וגם של הנמען. כל מי שרוצה להימנע מפגיעויות JavaScript אלו, יצטרך להשתמש בספק דוא"ל עם לקוח דוא"ל ייעודי.

דבר אחד שכדאי לזכור הוא ש- Runbox לא מיישם כרגע הצפנה עבור מיילים שנמצאים במנוחה בשרתים שלה, זה עשוי להדאיג כל משתמש שאינו מיישם E2EE חזק באמצעות S / MIME או PGP.

לבסוף, Runbox מיישמת הפשטת IP מכל ההודעות שנשלחו. משמעות הדבר היא שכתובת ה- IP שלך לעולם אינה מצורפת לדוא"ל יוצא.

קלות שימוש

ההרשמה לניסיון בחינם של Runbox היא קלה, אך מחייבת לספק כתובת דוא"ל חלופית שכבר בבעלותך. זה מעט מתסכל עבור אנשים שמעריכים פרטיות ואינם רוצים לקשר את החשבון החדש שלהם לחשבון הקודם. בעוד שהמשרד אכן מעדיף שהלקוחות ימסרו מספר טלפון, אך למרבה המזל זה אופציונלי - וזה חסד חוסך אחד.

ניסיון בחינם של Runbox -

לאחר ההרשמה, תקבל דוא"ל אימות בתיבת הדואר הנכנס שסיפקת. לחץ על הקישור בדוא"ל ההוא כדי להתחיל. הקישור לוקח אותך, מחובר לחלוטין, ללקוח האינטרנטי בו אתה מוכן להתחיל לנצל את שירות הדוא"ל המאובטח.

הגדרת תיקיות נחמדה וקלה בזכות הטופס שמופיע ממש מתחת לספריית תיבות הדואר הנכנס. המשכתי להתקין תיקייה רק ​​כדי לראות איך היא עובדת. אתה יכול לראות את התוצאות למטה.

יצירת תיקיות בלקוח

כדי לייבא אנשי קשר מגוגל או מכל ספק דוא"ל אחר, לחץ על אנשי קשר בפינה השמאלית העליונה של לקוח הדואר האלקטרוני ואז לחץ על ייבוא. התכונה מאפשרת לך לייבא אנשי קשר באמצעות CSV, מה שאומר שאתה יכול לייבא אותם מ- Google Mail או כמעט מכל ספק דוא"ל אחר. מצאנו שהתכונה עובדת ללא תקלה.

ייבוא ​​קובץ לתיבת הריצה

כשיצוא איתך קשר אתה מוכן להתחיל לשלוח דוא"ל. לחיצה על הלחצן פותחת חלון נפרד והזדעזענו לגלות שאין אפשרויות להצפנת OpenPGP. למעשה, במבט ראשון לא יכולנו לראות אפשרויות להצפנת דוא"ל כלל; זה בלבל אותנו מכיוון שהיינו תחת הרושם שמדובר בספק דוא"ל מאובטח.

פנינו לתמיכה בכדי לקבל אישור ברור על נקודה זו והודענו כי Runbox מאחסנת את כל האימיילים בשרתים מאובטחים אך אינה מספקת שום פונקציונליות של PGP או אפשרויות דוא"ל מוצפנות בסיסמה..

מה שכן, Runbox חכם-תכונה הוא דק מאוד על הקרקע: הוא מספק אחסון בדוא"ל ואחסון קבצים (לצורך העלאת מסמכים על המקבילה שלו ל- Google Drive) - אך אין תוספות כמו גיליונות אלקטרוניים, צ'אט-ווב - וכל שאר המוצרכים האחרים שתמצאו איתם כל כך הרבה ספקי דוא"ל מוצפנים אחרים. עם זאת, ראוי לציין כי נראה כי החברה מרחיבה את מערך הפיצ'רים שלה (היא כבר הוסיפה לוח שנה ל- Runbox 7 beta, למשל).

בסך הכל, קצת התאכזבנו ממה שמציע בהתחשב בעלויות של אפילו חשבון מיקרו (קיימים ספקי דוא"ל אחרים שהם רק יורו בחודש - ומספקים עוד תכונות שנאפות בהן).

עם זאת, למען ההגינות, Runbox הוא קל מאוד לשימוש. ואם אינכם מעוניינים לשלוח דוא"ל מוצפן - ואתם מחפשים אחסון אימייל מאובטח (Google אינה סורקת למטרות פרסום, והיא מאוחסנת בבטחה כדי להגן עליה מפני פריצות) - ספק דוא"ל זה עשוי להיות אפשרות עבורך.

שירות לקוחות

בכל הנוגע לתמיכה בלקוחות Runbox הוא קצת סיסמה. על המשתמשים להתחיל בתהליך על ידי שליחת דוא"ל מחשבונם. עם זה תגיע תגובה אוטומטית. עם זאת, בכדי לפתוח כרטיס תמיכה בפועל, יש להשיב לאותה תגובה אוטומטית ראשונית כדי לטעון שלא הצלחת למצוא את הפיתרון בחלק העזרה באתר האינטרנט שלה. עם זאת, תגובה אוטומטית נוספת מגיעה בעקבות העזרה בפועל.

בסך הכל, המערכת אכן עובדת - ואנחנו קיבלנו תגובה תוך שעה - וזה לא נורא. עם זאת, עבור אנשים המבקשים לקבל חשבון מקס, אני חושד שתכונה של צ'אט חי תתקבל בברכה, ובהתחשב במה שהם גובים; כנראה שצריך להיות משאב זמין.

עם זאת, גם חלקי העזרה וגם חלקי הבלוגים באתר מועילים ויספקו למשתמשים תשובות לשאלות נפוצות רבות. מצאנו את מרכז העזרה נוח לשימוש, ואנחנו נהנינו במיוחד מהאופן בו מחולק סרגל הניווט העליון לכרטיסיות: חיפוש, הוראות, שאלות נפוצות, תיעוד ותמיכה.

זה מאפשר לך לחדד במהירות את מה שאתה מחפש - בין אם זה מידע על השירות, או מדריכי התקנה ספציפיים עבור IMAP, POP, או הגדרת כינויים, למשל.

מסקנת הדוא"ל של תיבת ההפעלה

Runbox הוא ספק דוא"ל שקל מאוד להתרגל אליו. עם זאת, אם אתה רוצה משהו שמגיע עם הצפנת PGP ישר מהקופסה - אולי עדיף לך לחפש במקום אחר.

לאנשים המעדיפים להשתמש בחשבון הדוא"ל שלהם עם Outlook, Thunderbird, Apple Mail או לקוח צד שלישי אחר; הזמינות של הצפנת PGP וגם של S / MIME פירושה שתוכל להשתמש בספק הדוא"ל הזה כדי לשלוח E2EE מאובטח בהודעות הדוא"ל שלך..

דבר אחד שכדאי לזכור הוא שכפי שהוא לקוח הדואר האלקטרוני אינו קוד פתוח. זה עשוי לפטר את תומכי הפרטיות והביטחון של השירות מהשירות. עם זאת, Runbox 7 שנמצא כרגע בבטא, עומד לאפות PGP ונטען שהוא יהיה קוד פתוח.

ספק קל לשימוש עם דוא"ל אינטרנט שימושי מבוסס דפדפן - כל עוד לא אכפת לך לעקוב אחר מדריכים בכדי להפעיל את הצפנת PGP עם מסגרת דואר או לקוח עצמאי נפרד..

עם כל האמור, Runbox יקרה יותר מכמה מהמתחרות שלה, ורבים מאותם ספקים מגיעים עם הרבה יותר תכונות שנאפות בהן. לכן, בהתאם לצרכים שלך, ייתכן שתעדיף לחפש אחר משהו אחר.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me