ProtonVPN


 • תמחור

  מ 8.00 $
  / חודש

 • זמין ב:


  • חלונות

  • MacOS

  • אנדרואיד

  • לינוקס

  • iOS

בסקירת ProtonVPN זו אנו מסבירים מדוע פרוטון נחשב ל- VPN החינמי הטוב ביותר של 2020 ואנחנו בוחנים את שירות הפרימיום המעולה שלה.

ProPrivacy.com ציון
9.1 מתוך 10

סיכום

ProtonVPN הוא שירות VPN שאינו יומני מבוסס שוויץ על ידי Proton Technologies AG, החברה שעומדת מאחורי שירות הדואר האלקטרוני החדשני והמוערך ProtonMail. בראש פרוטון עומד מועמד הדוקטורט של הרווארד וחוקר ה- CERN, אנדי ין, ולכן אין זה מפתיע שפרוטון-וי-פי-אן הוא מוצר מאוד מחושב..

סטטיסטיקות מהירות

 • מדינות
  16
 • סמכות שיפוט
  שוויץ
 • חיבורים סימולטניים
  5
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ממוצע)
  0 Mbps

Proton Technologies AG, השוויצרי מבוסס, הציגה כעת גם שירות רשת פרטית וירטואלית (VPN). בהתחשב במוניטין הטוב הראוי של ProtonMail, אין זה מפתיע שהציפיות ל- ProtonVPN גבוהות מאוד. המשך לקרוא כדי לגלות אם ProtonVPN עומד בציפיות אלה!

מחיר

ProtonVPN מציע ארבע תוכניות שונות, שכל אחת מהן מציעה הנחה של 20 אחוז אם אתה רוכש מנוי שנתי (למעט תוכנית VPN בחינם, כמובן).

12 חודש

8.00 $
לחודש

תוכנית חופשית

ProtonVPN זכה בפרס ה- VPN 2020 הטוב ביותר שלנו ללא סיבה. בשונה מרוב ה- VPNs ה"חינמיים "האחרים, הוא מספק שירות בלתי מוגבל ברובו, והוא כה טוב עד שמשתמשים רבים עשויים לחוש צורך לשדרג לתכנית פרימיום יותר..

המגבלה העיקרית היא גישה לשבעה שרתי VPN בלבד הנמצאים ביפן, הולנד וארצות הברית.

אין רוחב פס או מגבלות מהירות, אם כי העומס המוגבר הבלתי נמנע על השרת החינמי פירושו שהמהירויות אינן טובות כמו בעת השימוש בשרתי הפרימיום של ProtonVPN (לפחות בתיאוריה - בפועל מצאנו שרתים בחינם הם מהירים כמעט כמו הפרמיה) יחידות!).

משתמשים בחינם לא יכולים להשתמש ב- VPN זה לצורך סיבוב. מותר רק חיבור סימולטני אחד, אך אין כל מניעה להירשם למספר חשבונות בחינם.

בעבר היה צורך לאמת חשבונות בחינם באמצעות הודעת SMS שנשלחה לטלפון שלך, ולכן אנו שמחים לציין כי כעת ניתן לאמת חשבונות באמצעות כתובת דואר אלקטרוני בלבד. וכתובת דוא"ל חד פעמית עובדת ממש טוב בשביל זה.

תוכנית בסיסית

המגבלות העיקריות עבור מרבית המשתמשים עם תוכנית זו הם רק שני חיבורים בו זמנית ואין גישה לשרתי הסטרימינג המיוחדים של ProtoVPN. אחרת אתה מקבל גישה לכל רשת השרתים המהירה של ProtonVPN רגילה, כולל שרתים שבהם מותר סיבוב P2P.

תכנית פלוס

זוהי התוכנית הראשית עם 5 חיבורים בו זמנית וגישה לכל התכונות של ProtonVPN.

תוכנית חזון

זוהי תוכנית הפלוס עם מנוי לתוכנית החזון ProtonMail וחמישה חיבורים נוספים בו זמנית שנזרקים. יש לומר כי התוכנית Visionary אינה הגיונית כלכלית חזקה עבור רוב המשתמשים כשאתה מסתכל על התמחור הרגיל של ProtonMail, כך סביר להניח שפונה רק לעסקים ולאלו המעוניינים לתמוך בפרוטון מעבר לקריאת החובה.

אם נרשמת לתוכנית החינמית, מוצעת לך באופן אוטומטי ניסיון חינם של 7 יום ל- 100% חינם של תוכנית פלוס. זה פנטסטי מכיוון שקשה להשיג ניסיון לניסיון VPN ללא הזנת פרטי כרטיס אשראי.

ProtonVPN מקבל תשלום באמצעות כרטיס או PayPal. אפשר גם לשלם באמצעות ביטקוין ברגע שיש לך חשבון. היכולת לשלם במזומן או באמצעות העברה בנקאית לא כל כך מפרסמת כל כך טוב אם אתה פונה לתמיכה.

פלטפורמות תשלום נתמכות


ויזה / מאסטרקארד


אמקס


מטבע מוצפן

מאפיינים

סך כל השרתים 140
מדינות 16
נתב נתב
שילוח נמל
בחירת נמל
נתבים נתמכים DD-WRT, AsusWRT, AsusWRT-Merlin, OpenWRT, עגבניה, pfSense, Sabai
שרתי מתכת חשופה או וירטואלית מתכת חשופה
חיבורים סימולטניים 5
מפחיד

ProtonVPN מציע תוכניות שונות עם תוכניות במחיר יקר יותר המספקות גישה למספר רב יותר של תכונות, כמוצג להלן:

זו סקירה של "פלוס" של ProtonVPN" תכנית. זה מספק גישה מלאה לכל התכונות המרכזיות של ProtonVPN:

 • אין יומנים (עיין בפרק המלא בסעיף פרטיות ואבטחה למטה)
 • 10 חיבורים בו זמנית
 • סיבוב P2P מותר על שרתים נבחרים (כולל שרתי ארה"ב)
 • גישה מלאה לכל 395 השרתים ומעלה ב 33 מדינות
 • גישה מלאה לשרתי Secure Core ובצל מאובטחים
 • טור דרך VPN
 • דו"ח שקיפות וצוה כנרית
 • ביטול החסימה של Netflix בארה"ב (תוכניות בתשלום בלבד)

כל השרתים המשמשים את ProtonVPN הם שרתים פיסיים חשופים של מתכת יחידה.

ליבה מאובטחת

זוהי תכונה של "VPN כפול" שמטרתה להגן על משתמשים מפני התקפות מתאם בזמן, שבעצם פשוט פירושה ניטור של חיבורים כאשר הם נכנסים ויוצאים משרת כדי לתאם אותם עם התנהגות מעניינת באינטרנט.

בכל מקרה לא קל לתקוף כאלה, אך ניתוב חיבורים דרך שני שרתים הממוקמים בתחומי שיפוט שונים מקשה על העבודה קשה עוד יותר..

ProtonVPN Core Secure

עדיין ניתן לבצע ניתוח תנועה בשרת Secure Core הראשוני, אך ProtonVPN הקלה נגד זאת על ידי איתור אלה רק במדינות עם חוקים בנושא פרטיות חזקים מאוד ועל ידי הגנה עליהם ברמה גבוהה מאוד של אבטחה פיזית..

יתר על כן, "שרתי Secure Core מחוברים לאינטרנט באמצעות רשת ייעודית משלנו עם כתובות IP הנמצאות בבעלות ומופעלות על ידי רישום האינטרנט המקומי שלנו (LIR)."

Core Secure הוא ללא ספק עודף יתר מיותר עבור רובם המכריע של משתמשי ה- VPN, אך הוא מספק פרטיות נוספת משמעותית עבור אלה המודאגים ממעקב ממוקד מצד שחקנים ברמה המדינה..

הסימן של שירות VPN פרטי הוא פרטיות על ידי תכנון, ו- Secure Core מראה כי הושקעה מחשבה רבה בעיצוב ProtonVPN.

טור מעל VPN

ProtonVPN מאפשר לך להתחבר באופן שקוף לשרתי Tor (בצל) דרך ה- VPN. בתצורה זו אתה מתחבר תחילה לשרת VPN, ואז לרשת Tor לפני שאתה ניגש לאינטרנט.

זה הופך את החיבור לרשת Tor לקלה מאוד ומשמעותה שאינך צריך להתקין את דפדפן ה- Tor. זה מונע מ- ISP שלך לדעת שאתה משתמש ב- Tor, מסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך מצומת הכניסה של Tor ומאפשר לך לגשת לשירותי Tor Hidden (אתרי אינטרנט כהים..

עם זאת יש לציין כי ניתן להשיג אפקט דומה באמצעות דפדפן Tor כאשר הוא מחובר לשירות VPN כלשהו. אכן, תצורה זו בטוחה יותר מההגדרה של ה- Tor over VPN המוצעת על ידי ProtonVPN.

מהירות וביצועים

ProtonVPN
NordVPN
ExpressVPN

זוהה דליפת IPv4?
מגבלות נתונים
גבולות רוחב הפס
התגלה דליפת IPv6?
ProPrivacy.com SpeedTest (ממוצע) N / A 70.28 82.77
זוהה דליפת WebRTC?
ProPrivacy.com SpeedTest (מקסימום / פרץ) N / A 227.03 284.91

בזמן כתיבת סקירה זו יש לנו תוצאות בדיקות מהירות של מספר ימים בלבד, לכן עלינו לעדכן את החלק הזה לאחר שאספנו נתונים נוספים.

מה שיש לנו מראה מהירויות ממוצעות של 15.2 מגהביט / שניה, ומהירות מרבית של 73.9 מגהביט / שניות. המקובלים בהחלט, אך אינם קרובים לשירותים המהירים ביותר בחוץ. עם זאת, כפי שהמבחנים היותר פורמליים שלנו להלן מראים, הביצועים בעולם האמיתי הם חזקים.

זמן בדיקת DNS ממוצע של 0.94 שניות נמצא מעט בצד האיטי, ואילו זמן החיבור של 4.1 שניות הוא בערך ממוצע.

זה לא כמעט מדעי כמו מבחני המהירות המלאים שלנו, אם כן, רצינו לקבל מושג גס לגבי השפעת השימוש בשירות החינמי ו- Secure Core על ביצועי האינטרנט. בדיקות בוצעו מבריטניה.

סקירת מהירויות ProtonVPN

כפי שאנו רואים, ההבדל בין שימוש בשרת חינמי ללא חינמי בהולנד זניח. בהתחשב בכך שהנתונים שלנו הועברו לבלגיה דרך איסלנד, אנו גם מתרשמים עד כמה מהירה Secure Core.

לא גילינו דליפות IP מסוג כלשהו ב- Windows ו- macOS, כולל דליפות WebRTC ו- IPv6. איננו יכולים כרגע לבדוק IPv6 במכשירים ניידים אך לא זיהינו דליפות IPv4 WebRTC ביישומי iOS או Android VPN.

קלות שימוש

אפליקציות VPN מותאמות אישית זמינות עבור Windows, macOS, Android ו- iOS. סקריפט לינוקס של שורת פקודה זמין גם להגדרת תצורה ובקרה אוטומטית של OpenVPN (שיש להתקין בנפרד, יחד עם חבילות שונות אחרות). מדריך התקנה ידני של IKEv2 זמין גם עבור לינוקס.

לקוח Windows ProtonVPN

לקוח ה- VPN של Windows נראה חכם ומספק המון מידע שימושי. מפת השרתים המגניבה למראה מיועדת בעיקר לתצוגה, אך לאחר שהיא מחוברת, האפליקציה מציגה נתונים סטטיסטיים מועילים של תנועה. אפליקציית Windows משתמשת בפרוטוקול OpenVPN (UDP או TCP).

אפליקציית ProtonVPN לחלונות

בחירת מדינה תחבר אותך אוטומטית לשרת באותה מדינה - אתה יכול לציין במהירות או באופן אקראי. לחלופין, אתה יכול לבחור שרתים בודדים. כל אלה מסומנים בבירור האם הם זמינים למשתמשים בחינם, ניתן להשתמש בהם או P2P, או תומכים ב- Tor באמצעות VPN. הם גם מראים עומס שרת שיעזור לך לבחור שרת מהיר.

ProtonVPN להגדרות חלונות

מתג ההרג הוא מבוסס חומת אש, אך אינו משתמש בחומת האש של מערכת Windows. פירוש הדבר שאם הדמון של OpenVPN סובל מהתרסקות אז ה- IP האמיתי שלך ייחשף. מתג ההרג אחרת עובד טוב. הגנת דליפת DNS מופעלת כברירת מחדל וכפי שראינו היא עובדת היטב.

המנהור המפוצל הייחודי לאפליקציית Windows. זה מאפשר לך להחליט אילו אפליקציות משתמשות או לא משתמשות ב- VPN, ולכלול או לכלול כתובות IP שצוינו. ראוי לציין כי מנהור שנשפך אינו פועל עם אתרים או שירותים אשר פותרים למספר דומיינים, הכוללים את נטפליקס, אמזון, BBC iPlayer, ושירותי סטרימינג פופולריים רבים אחרים. אבל זו בושה, אך היא מגבלה אינהרנטית של הטכנולוגיה. VPN זה יאפשר לך גם לבטל את חסימת סרטוני YouTube המוגבלים באזורך,

פלטפורמות אחרות

אפליקציות ה- macOS, iOS ו- Android משתמשות בפרוטוקול ה- IKEv2 VPN. אפליקציית ה- VPN של MacOS שלהם כוללת כעת מתג להרוג. לאפליקציות הניידות, אך יש להן "VPN תמיד-תמיד", שמבסס מחדש חיבור VPN שהושמט במהירות ובאופן אוטומטי..

דליפה אפשרית עדיין בזמן שזה קורה, עם זאת, למרות שמשתמשי אנדרואיד 7.0 ומעלה יכולים גם לאפשר ידנית חסימה של חיבורים ללא VPN בהגדרות המערכת שלהם כדי ליצור מתג להרוג מתאים..

שירות לקוחות

מלבד דף תמיכה בסגנון שאלות נפוצות, שאינו נרחב אך אכן נראה שימושי, התמיכה זמינה רק באמצעות דואר אלקטרוני ויכולה לקחת יום-יומיים לתגובה (יום אחד מניסיוננו) בכל זאת התרשמנו מהאיכות של התשובות כשהגיעו.

פרטיות ואבטחה

ProtonVPN
NordVPN
ExpressVPN

ערפול (התגנבות)
DNS בהארחה עצמית / פרוקסי כן כן כן
הגנת דליפות IPv4
הגנת דליפות IPv6
הגנת דליפות WebRTC
מתג כיבוי

מדיניות רישום

ProtonVPN רושם חותמת זמן של ניסיון ההתחברות המוצלח האחרון. זה נשמר ללא הגבלת זמן אך מוחלף בכל פעם שאתה נכנס. כברירת מחדל, כתובות IP אינן מחוברות. הגדרת רישום זו עומדת בקריטריוני יומני VPN שלנו, כפי שהיא מהווה איום מינימלי על פרטיות המשתמשים.

סמכות שיפוט

שוויץ נחשבת בדרך כלל כמקום טוב לבסיס חברת פרטיות בזכות חוקי הפרטיות המחמירים שלה, העובדה שהיא אינה כפופה לחקיקה של האיחוד האירופי, והיא אינה חברה בחמשת העיניים (או אפילו ארבע עיניים) המרגלים בהנהגת ארה"ב. ברית.

מצד שני, שוויץ העבירה כמה חוקי מעקב חדשים ומבהילים. אלה מחייבים ספקי שירותי אינטרנט ומפעילי טלקום לאחסן יומני חיבור מטא-נתונים מפורטים במשך 12 חודשים. מה שלא ברור (מכיוון שנוסח החוקים עצמם לא ברור) הוא האם דרישות רישום אלה חלות על שירותי דואר אלקטרוני ו- VPN.

פרוטון טוענת כי היא קיבלה הבטחות מצד ממשלת שווייץ ועורכי דין משלה כי החוקים החדשים אינם חלים על שירותי VPN או דוא"ל שממוקמים במדינה, אך בשתי הספירות היא לא הצליחה לספק עדות קשה לכך.

פרוטוקולים והצפנה

סקריפט לקוח ו- Linux משתמש ב- OpenVPN ואילו יישומי ה- VPN ו- macOS, Android ו- iOS משתמשים ב- IKEv2. ידוע ש- OpenVPN הוא מאובטח מאוד אם הוא מוגדר כהלכה, ואילו IKEv2 הוא תיאורטי מאוד מאובטח ובדרך כלל מהיר יותר מ- OpenVPN. ProtonVPN משתמש בהגדרות OpenVPN הבאות:

ערוץ נתונים: צופן AES-256-CBC עם אימות hash של HMAC SHA-512.

ערוץ בקרה: ProtonVPN תומך במספר סוויטות צופן, שהחלשה בהן היא צופן AES-256 עם קידוד לחיצת יד RSA-2048 ואימות Hash של HMAC SHA-1. סודיות קדימה מושלמת מסופקת על ידי החלפת מקשים של דיפי הלמן (אורך המפתח לא ידוע).

אפילו בהגדרות החלשות ביותר, הגדרה זו מאובטחת. IKEv2 משתמש בקידוד AES-256 עם קידוד לחיצת יד RSA-2048, וזה שוב מאובטח.

דברים אחרים

כאמור, ProtonVPN משתמש רק בשרתי מתכת חשופים ואף אחת מהתוכנות שבדקנו לא ספגה דליפות IP מכל סוג שהוא. ניתן גם לשלם עבור השירות בביטקוין ואפילו במזומן.

טשטוש ערפול לצורך התחמקות מחסימות VPN מוגבל לשימוש ב- OpenVPN TCP (ככל הנראה פורט 443) כדי להסוות את תנועת ה- VPN כתעבורת HTTPS רגילה. זה יכול להיות יעיל למדי אך מובס תוך שימוש בטכניקות פיקוח עמוק של מנות עמוקות למדי.

האתר משתמש במספר עוקבים, כולל Google Analytics (GA). עם זאת, פרוטון אמר לנו ש- GA אינו משמש בדפים רגישים.

ProtonVPN מפרסם דוח שקיפות ומפעיל צו תנאי. דוח שקיפות הוא נחמד, אך עדיין דורש אמון בפרוטון כדי לדווח על כל המקרים. על פי דו"ח השקיפות הדומה של ProtonMail, פרוטון נענה למספר בקשות לנתונים שלא גיבו בצו בית משפט תקף. בשני המקרים נראה כי הנסיבות מצדיקות החלטה כזו. נראה כי ProtonMail הצליח לספק מעט מאוד מידע, בכל מקרה.

אנו מפוקפקים מעט ביחס לערכם האמיתי של כנריות צו, אך אנשים רבים מוצאים אותם מרגיעים.

מחשבות אחרונות

קשה מאוד למצוא פגם אמיתי עם ProtonVPN. זהו שירות VPN מהיר ומאובטח עם הרבה שרתים, כמה רעיונות חדשניים, ותוכנה נהדרת. זה גם מראה על מסירות עזה לפרטיות, כיאה למוניטין האימתני שפרוטונמייל בנתה בעניין זה.

הביקורת האמיתית היחידה שלנו היא שהיינו רוצים לראות מתגי הרג מתאימים ב- macOS וב- iOS, אם כי סוגיה זו נופלת במידה מסוימת על ידי התכונה "תמיד פועל ב- VPN" בשני האפליקציות..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me