ספיידרוק


 • תמחור

  מ 5.75 דולר
  / חודש

SpiderOak One Backup הוא שירות אחסון ענן מבוסס ארה"ב עם דגש חזק על פרטיות.

ProPrivacy.com ציון
ז מתוך 10

סיכום

בשנת 2014 משרוקית ה- NSA אדוארד סנודן האיץ בקוראי גרדיאן להפסיק להשתמש ב- Dropbox מכיוון שהוא עוין לפרטיות. במקום זאת הוא המליץ ​​להשתמש באלטרנטיבה של ידע אפס ושמו SpiderOak. בסקירה זו של SpiderOak אנו מגלים מדוע אדוארד סנודן ואחרים ממליצים להשתמש בעץ עכביש.

אהבתי

 • אפס ידע
 • הצפנה מאובטחת מקצה לקצה
 • גרסת קובץ
 • סנכרון קל בין שולחנות העבודה
 • אפליקציה טובה לשולחן העבודה

חסרונות

 • לא קוד פתוח
 • מבוסס בארצות הברית
 • אפליקציות לנייד אינן נהדרות
 • לא 2FA

תמחור

150 ג'יגה

5.75 דולר
לחודש

2TB

12.42 דולר
לחודש

5 TB

26.67 דולר
לחודש

ONE Backup הוא המוצר הממוקד על ידי צרכני SpiderOak (קיימת גם גרסת Enterprise). תוכניות תמחור שונות קשורות אך ורק לכמות האחסון המקוון הזמין. אחרת הם חולקים את אותן התכונות, וניתן להשתמש בהם במספר בלתי מוגבל של מכשירים.

ניתן להשיג ניסיון נדיב ללא תשלום של 21 יום, עם מגבלת אחסון נדיבה לא פחות של 250 ג'יגה-בתים. התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב. PayPal ו- cryptocurrencies אינם נתמכים, אם כי SpiderOak אכן מקבלים כרטיסי אשראי בתשלום מראש עבור מי שאינו מעוניין למסור לו פרטים אישיים..

מאפיינים

 • אפס ידע
 • מוצפן מקצה לקצה
 • אפליקציות חוצות-פלטפורמות (אך מוגבלות במובייל)
 • גרסת קובץ
 • תמיכה בשיתוף קבצים
 • סנכרון תיקיות חוצה פלטפורמות (שולחנות עבודה בלבד)
 • שילוב מערכת הפעלה (Windows בלבד)

גרסת קובץ

ONE Backup שומר גרסאות היסטוריות של קבצים מגובים. זה לא רק זה נהדר לשחזור מסמכים שהחלמתם בטעות, אלא שהוא מאפשר התאוששות נקודת זמן של קבצים ותיקיות שנדבקים בתוכנה זדונית..

תמיכה בשיתוף קבצים

ONE גיבוי מקל על שיתוף קבצים עם אחרים. ניתן לעשות זאת באמצעות תכונת ה- ShareRoom שלו היוצרת תיקיה משותפת, או באמצעות יצירת קישורים זמניים, שמרסלים את עצמם לקבצים בודדים..

חוצה פלטפורמה

לקוח שולחן העבודה זמין עבור Windows, macOS ו- Linux (Deb, RPP ו- Tarball). אפליקציה לנייד זמינה גם ל- Android ו- iOS, אם כי זה הפחית את הפונקציונליות מאוד. ניתן לגשת לגיבויים ולנהל אותם באמצעות ממשק אינטרנט מכל דפדפן (כולל נייד)..

שילוב מערכת הפעלה

תכונה זו מוסיפה אפשרויות תפריט לחיצה ימנית עבור SpiderOak One במערכת Windows.

שילוב מערכת ההפעלה Spider Oak One

פרטיות ואבטחה

סמכות שיפוט

SpiderOak היא חברה אמריקאית המאחסנת נתונים מגובים בשרתים הממוקמים בארצות הברית. ארה"ב היא מקום נורא לפרטיות מקוונת, שם יש להניח של- NSA יש גישה לכל הנתונים המאוחסנים במדינה ולכל המידע המוחזק על ידי חברות הממוקמות בה.

החדשות הטובות הן, SpiderOak היא גם חברת ידע אפס המציעה הצפנה מלאה מקצה לקצה של קבצים המגובים לשרתים שלה. נבדוק בדיוק מה פירוש כל זה ברגע, אך להלכה, היא צריכה להפוך את העובדה שהיא חברה אמריקאית לא רלוונטית מכיוון שהיא לא שומרת על מידע שיכול לפגוע בפרטיות המשתמשים שלה, או לאחסן נתונים שיכולים להיות ניתן לגשת על ידי ה- NSA.

אפס ידע

בעת שימוש באפליקציית ONE Backup, SpiderOak היא ספקית ענן עם ידע אפס. זה אומר שהוא לא יודע דבר על הנתונים שבחנות שלך, "אפילו לא התיקיה או שמות הקבצים שלך. בשרת אנו רואים רק מכולות ממוספרות ברצף של נתונים מוצפנים. "

הנתונים מוצפנים ומפענחים בצד הלקוח על ידי האפליקציות במכשירים שלך בלבד, כאשר רק אתה מחזיק את מפתחות ההצפנה. אם כן, גיבוי ONE מציע הצפנה אמיתית מקצה לקצה של הנתונים שלך. זה נהדר, אבל יש כמה אזהרות מרכזיות.

רק בעת השימוש באפליקציות שלה

הראשון הוא שידע אפס חל רק כאשר משתמשים באפליקציות ONE Backup. כשאתה מתחבר באמצעות הדפדפן שלך אתה נותן את מפתח ההצפנה הראשי שלך לשרתי SpiderOak.

SpiderOak מבטיחה לדאוג למפתח זה בזהירות רבה, אך הדבר דורש מידת אמון בספיידרואק - הן ברצונו והן ביכולתו לשמור על המפתח שלך בטוח.

רבים בהחלט יבינו בחשבון את הסחר עם הנוחות ששווה לאבד את האבטחה, אך מי שזקוק לשירות אמיתי ללא ידע, ניהול קבצים צריך תמיד להתבצע באמצעות האפליקציה..

למען ההגינות של SpiderOak, היא עושה עבודה טובה להתריע בפני המשתמשים על עובדה זו כאשר הם נכנסים לפורטל האינטרנט.

יישומי שולחן עבודה אינם קוד פתוח

מה שמביא אותנו לגיליון השני. אמון. כבר בשנת 2009, SpiderOak הבטיחה כי היא תקדם ליישום קוד קוד פתוח של 100 אחוז בלבד, אך בשנת 2020 לקוח שולחן העבודה נותר מקור סגור.

אפליקציות מובייל One Backup היו קוד פתוח לחלוטין מאז 2016, ומוצרים אחרים אחרים של SpiderOak הם גם קוד פתוח. אבל לקוח שולחן העבודה One Backup, שהוא ליבו של מוצר זה, אינו.

כמו בכל מוצר שמקורו סגור, המשמעות היא שאין דרך לדעת בוודאות שהוא עושה את מה שהוא אמור, ורק מה הוא אמור לעשות. עלינו רק לסמוך על SpiderOak, שקשה לעשות עם חברה אמריקאית לאור גילויי NSA של מר סנודן..

נושאים אחרים

למרות שתביעת הידע על אפס נראית מדויקת ביחס לשימוש בשירות הגיבוי של ONE עצמו, המשתמשים צריכים להיות מודעים לכך שהאתר רושם את כתובות ה- IP של המבקרים ואוסף מידע עליהם באמצעות מגוון גששי רשת..

SpiderOak גם (וגם די מובן) עוקב אחר תשלומי חשבונות, אשר מעובדים על ידי חברות צד ג '. אנו לא מחשיבים שאף אחד מהנושאים הללו מהווה דאגה משמעותית עבור מרבית המשתמשים, אך ראוי לציין אותם.

אבטחה טכנית

סיסמאות מנוגדות באמצעות פונקציית הנגזרת PBKDF2, המשתמשת ב- SHA256 ומינימום של 16384 סיבובים ו -32 בתים של נתונים אקראיים (מלח).

מקשים נעולים באמצעות סיסמה שנוצרה באמצעות צופן AES-256-CFB ואימות Hash has HMAC SHA256.

סודיות קדימה מושלמת מבטיחה כי נתונים מוצפנים באמצעות מפתח חדש עבור כל קובץ, תיקיה וגירסת קבצים. זה מאפשר ל- SpiderOak לגבות מספר גרסאות של אותו קובץ לצורך גרסת קבצים, ולאחזור ושחזור במועד מאוחר יותר..

התעבורה במעבר מאובטחת באמצעות TLS / SSL עם הצמדת תעודה כדי לסייע במניעת התקפות איש-אמצע.

הדבר היחיד שיש לשים לב הוא שלא ניתן לאבטח חשבונות גיבוי ONE באמצעות אימות דו-גורמי (2FA), אם כי תכונה זו מובטחת בעתיד..

קלות שימוש

כדי להתחיל להשתמש ב- ONE גיבוי, פשוט הורד את אפליקציית שולחן העבודה שלה לפלטפורמה שלך וצור חשבון. שים לב שכשנרשמנו לראשונה לשירות, האחסון היה מוגבל ל -2 ג'יגה-בייט בלבד, אך הדבר התרחש למגבלת חשבון ניסיון של 250 ג'יגה-יום למחרת..

אפליקציית שולחן העבודה

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להקצות אילו תיקיות תרצו לגבות לענן.

אפליקציית שולחן העבודה של Spider Oak One

אתה יכול לבחור (או ליצור) תיקיית כוורת אחת או יותר אשר יסונכרנו בכל מחשבי שולחן העבודה עם התקנת אפליקציית Backup אחת. אחת הדרכים הקלות ביותר לשיתוף קבצים היא יצירת תיקיה משותפת (ShareRooms). כל מי שיש לו קישור וסיסמא נכונים יכול לגשת ולשנות קבצים המאוחסנים בו.

בכל פעם שאתה שומר קובץ נוצרת גרסה חדשה, מה שמקל על מה לשחזר קבצים פגומים או לחזור בדרך אחרת לגירסה קודמת של הקובץ. אתה יכול גם ליצור קישורים הניתנים לשיתוף לקבצים בודדים אשר יפוג אוטומטית לאחר שלושה ימים.

נהל מסמכים ביישום שולחן העבודה של עכביש

ניסינו את אפליקציית שולחן העבודה במערכת Windows, macOS ו- Linux (Ubuntu), והיא בעצם אותה אפליקציה. עם זאת אין אינטגרציה של מערכת הפעלה במערכת ההפעלה macOS ו- Linux.

נייד (אנדרואיד ו- iOS)

כמו באפליקציית שולחן העבודה, האפליקציה לנייד זהה למעשה בפלטפורמות סלולריות נתמכות.

הראשון שיש לציין הוא שהאפליקציה הסלולרית אינה מגבה או מסנכרנת קבצים המאוחסנים בטלפון או בטאבלט. אתה יכול להוריד קבצי גיבוי ולצפות ב- ShareRooms שלך, אך אתה יכול לעשות זאת רק על בסיס קריאה בלבד..

האפליקציות, אם כן, משמשות כאביזר לקריאה בלבד למה שהוא בעיקר שירות שולחני.

אפליקציית Mobile Spider Oak One

מצאנו את האפליקציה אייפד למדי ולא מגיב לאייפד 2017 ואפילו בסמסונג גלקסי 10+. לפיכך יש לנו אהדה למספר הגדול של התלונות בנושא זה שנשארו הן בדפי App Store והן בחנות Play Store.

דפדפן

כפי שכבר נדון, גישה לקבצים המאוחסנים שלך דרך ממשק האינטרנט בדפדפן שלך מהווה סיכון אבטחה (מינורי), אך ללא ספק מועיל במצבים מסוימים.

אלון העכביש אחד בדפדפן

באמצעות ממשק האינטרנט, תוכלו להוריד קבצים מאוחסנים, לשתף קבצים ולגשת לתיקיות סינכרון כוורת. עם זאת, מה שלא תוכלו לעשות זה להעלות קבצים בשום דרך.

מחשבות אחרונות

למרות הסכמתו של אד סנודן, היותה חברה אמריקאית פלוס שימוש בלקוח מקור סגור לצורך פונקציונליות הליבה שלה אינה שילוב אטום למים כשמדובר בפרטיות.

מלבד זאת, ONE Backup הוא שירות גיבוי ענן מאובטח הממוקד על פרטיות ועושה מה שהוא אומר על הפח. לקוח שולחן העבודה נראה חכם, אינטואיטיבי לשימוש, ומתאים לאנשים כמו Dropbox ו- Google Drive מבחינת תכונות ללא ספק הרבה יותר פרטיות משירותים אלה..

אנו מעט מאוכזבים מהאפליקציה לנייד, שהיא אביזר לקריאה בלבד לשירות שולחן העבודה הראשי (ויכול להיות איטי). עם זאת, סביר להניח שזה לא מהווה דאגה גדולה עבור כל מי שמחפש פיתרון גיבוי שולחן עבודה מאובטח.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me