נורדלוקר


 • תמחור

  מ 2.99 דולר
  / חודש

ProPrivacy.com ציון
8 מתוך 10

סיכום

NordLocker הוא כלי הצפנה חדש של חברת ה- VPN המוערכת NordVPN. מצאנו שזה מוצר עוצמתי וקל לשימוש, גם אם יתמודד עם תחרות נוקבת מעושר האלטרנטיבות החופשיות והקורות הפתוחים הזמינים. בסקירת NordLocker זו אנו בוחנים לעומק את התמחור, התכונות, עד כמה היא מאובטחת ועוד.

תמחור

קיימת גרסה חינמית של NordLocker המגבילה את המשתמשים ל- 5 GB של נתונים מוצפנים. משתמשים בחינם יכולים, עם זאת, לפענח קבצים בכל גודל שנשלח אליהם.

משתמשי פרימיום יכולים להצפין כמויות נתונים בלתי מוגבלות. התמחור הוא גבוה למדי לתכנית של חודש לחודש, אם כי זה משתלם אם אתה קונה חבילות לטווח ארוך יותר.

תמחור של NordLocker

3 שנים

107.64 $ מחויבים כל 3 שנים

62% הנחה

2.99 דולר
לחודש

1 שנה

59.88 $ מחויבים בכל שנה

37% הנחה

4.99 $
לחודש

1 חודש

8.00 $
לחודש

בדומה לשירות NordVPN, אתה יכול לנסות בחינם 30 יום של NordLocker Premium עם ערבות ללא הכסף להחלפה..

יש לציין כי דגם מנוי לסוג הדברים שמוצעים בדרך כלל כאפליקציה עצמאית אכן הרים גבות כאן במשרד ה- ProPrivacy, אם כי יתכנו סיבות טובות לכך.

מאפיינים

 • הצפנת גרירה ושחרור קלה של קידוד ותיקייה של קובץ
 • הצפנת לקוח (e2e)
 • קבצים מאובטחים המאוחסנים כמעט בכל שירות ענן שאינו מאובטח אחרת
 • שתף קבצים מוצפנים עם משתמשי NordLocker אחרים
 • איפוס סיסמת אב
 • שמות קבצים ומבנה ספרייה מוצפנים
 • תמיכה בצ'אט חי 24/7

NordLocker אינו קוד פתוח אך מבוסס על אפליקציית ההצפנה של קוד הפתיחה המצוינת של קוד פתוח לכל קובץ. המשמעות היא שכל קובץ בנפח מוצפן ומאוחסן בנפרד, כך ששינוי לקובץ אינו אומר העלאת מיכל מוצפן שלם בעת אחסון מקוון..

היופי במערכת זו הוא שאם, למשל, אתה פותח מסמך Word המאוחסן במכל NordLocker, עורך ושומר אותו, השינויים נשמרים בצורה חלקה במסמך המוצפן.

זה הופך את NordLocker לבחירה נהדרת לאחסון קבצים בצורה מאובטחת בשירותי אחסון ענן שאינם מאובטחים אחרת כמו Dropbox או Google Drive.

איפוס סיסמת אב

כשאתה יוצר חשבון חדש, אתה גם בוחר סיסמת אב המשמשת להצפנת הקבצים שלך (ראה אבטחה טכנית להלן). NordLocker גם מייצר מפתח שחזור הזמין רק לך ושמור בצורה הטובה ביותר במצב לא מקוון לצורך תוספת אבטחה. ניתן להשתמש בזה כדי לאפס את סיסמת המאסטר שלך אך נזהר. אם תאבד גם את סיסמת האב שלך וגם את מפתח השחזור, לא תוכל לפתוח את הקבצים שלך.

פרטיות ואבטחה

סמכות שיפוט

NordVPN מבוססת כחוק ברפובליקה של פנמה ותנאי השירות של NordLocker מבהירים כי כל המחלוקות המשפטיות יפתרו באותה תחום שיפוט. בפנמה יש אינטרנט לא מצונזר ושום מעקב מקומי שאנו מודעים אליו.

זה גם מחוץ לכל תחום השפעה ישיר של ארצות הברית וחמשת העיניים השותפות שלה לרגל, אם כי נוכחות כלכלית חזקה עשויה לאפשר לארה"ב להפעיל לחץ עקיף על ממשלת פנמה, אם תרצה בכך.

NordVPN הודה כי קיים קשר הדוק עם ספק התשתיות הליטאי טסונט, אך מהותם המדויקת של קשר זה נותרה לא ברורה.

מדיניות הפרטיות

נכון לעכשיו, אתר NordLocker אינו מארח עוקבים אחר אף שמדיניות הפרטיות שלו מעניקה לו מרחב גדול לבצע מעקב נרחב אחר מבקרי האתר בעתיד..

NordLocker מספק הצפנה בצד הלקוח, כך שלמפתחים שלה אין גישה לנתונים המוצפנים שלך, אם כי חלק מהנתונים לאבחון ושימוש מאובחנים בדוי ושמו אנו נשלחים מהיישומים שלה ל- Tefincom. ללקוח Windows יש אפשרות לכבות שיתוף כזה, אם כי למרבה הצער זה עדיין לא קיים ב- macOS.

ניתן לחלוק את כל הנתונים שנאספים עם ספקי שירותים של צד שלישי, חברות קשורות ופקידים בהתאם לדרישות החוקיות התקפות. נתוני הלקוחות האירופיים מוגנים כמובן על ידי GDPR.

אבטחה טכנית

הדבר הראשון שצריך לציין הוא ש- NordLocker היא תוכנה קניינית בעלת קוד סגור. המשמעות היא שאנחנו רק צריכים לסמוך על המפתחים שלה שזה מה שהם אומרים שזה, ושהוא לא עושה שום דבר שהוא לא צריך לעשות. כזה הוא האופי של כל תוכנות המקור הסגור.

NordLocker היא בחירה בטוחה לאחסון קבצים, אפילו ב- Dropbox וב- Google Drive

כל הקבצים מוצפנים בצד הלקוח, כלומר NordLocker מספק קידוד מקצה לקצה. אתה מצפין את הקבצים שלך ורק אתה או משתמשי NordLocker אחרים שבחרת לשתף איתם יכולים לפענח אותם.

כך שגם אם תאחסן אותם במקום אי-בטוח, כמו Dropbox או Google Drive, הם מאובטחים.

הנתונים מאובטחים באמצעות AES-256-GCM ומפתחות ההצפנה נרתמים באמצעות Argon2. שתיהן פרימיטיביות קריפטוגרפיות מנוסות ונבדקות. לעומת זאת, קריפטוגרפיה של מפתח ציבורי לייצור ואימות של זוגות מפתחות א-סימטריים היא באמצעות הצפנה עקומה אליפטית (ECC) במקום ה- RSA הנפוץ יותר..

כיצד עובד NordLocker

מפתחות נעילה לעולם אינם עוזבים את שולחן העבודה שלך מבלי להיות מוצפנים באמצעות המפתח הסודי שלך ובצפנת XChaCha20 עם אימות Poly1305. המפתח הסודי שלך נגזר מסיסמת המאסטר שלך, שנמהרת ומומלחת באמצעות פונקציית הנגזרת של המקשים Argon2.

דאגות לקריפטוגרפיה של ECC

לקריפטוגרפיה של עקומת אליפטית יש את היתרון הגדול בכך שדורש גדלי מפתח קטנים בהרבה, אך השימוש בו שנוי במחלוקת ביותר.

הפגיעות הידועה הקיימת שלה להתקפות צד-ערוציות והפגיעות הידועה התיאורטית שלה להתקפות מחשוב קוונטי מדאיגות מספיק, אך מדאיג עוד יותר עד כמה קל להכניס דלתות אחוריות לאלגוריתם..

אכן, נראה כי חששות מתמשכים כי דלת אחורית הייתה מוכנסת לאלגוריתם של עקומת האליפטיות Dual_EC_DRBG מאושר על ידי תזכורות פנימיות של NSA שהודלפו על ידי אדוארד סנודן.

למרות חששות כאלה, "האלגוריתם בכללותו נותר מאובטח למדי" אם מיושם כראוי, וזו בעיה ידועה. כדוח IASCA על הערות קריפטוגרפיה של עקומת אליפטיות.

האלגוריתם בכללותו נותר מאובטח למדי:

"על קצה המזלג, הרבה דברים יכולים להשתבש בזמן שהיישום של ECC מיושם. יש דוגמאות רבות לכך שהביצוע הכושל של אלגוריתמי ECC הביא לפגיעויות משמעותיות בתוכנת הקריפטוגרפיה. "

בהיותו מקור סגור, פשוט אין דרך לדעת עד כמה מיושמת הקריפטוגרפיה של ECC בתוכנת NordLocker. אך בהגינותה של NordLocker, סביר להניח כי סוג ההתקפות ש- ECC פגיע יהיה חלק ממרבית דגמי האיום של לקוחותיה..

שיתוף קבצים

ניתן לחלוק לוקרים, תיקיות וקבצים נפרדים (שממירים לוקרים) עם משתמשי NordLocker אחרים כמעט בכל אמצעי - באמצעות דואר אלקטרוני, באמצעות תיקיית Dropbox משותפת, על מקל USB ושיטות שונות אחרות.

סמלי לוגו של Dropbox, Onedrive, Box, ו- Google Drive

בזכות הקריפטוגרפיה האסימטרית של מפתח ציבורי (ECC), רק הנמען המיועד, המזוהה באמצעות כתובת הדוא"ל שלו, יכול לפתוח את נעילת הארונית באמצעות המפתח הפרטי שלו או שלה..

מסיבה זו אנו מניחים שהיא דורשת צורה כלשהי של ריכוזיות כדי להפיץ את המפתחות הציבוריים של הלקוחות לשולחים.

הוסף גישה למשתמש עבור NordLocker

אם זה המקרה, אז זה מסביר מדוע NordLocker עובד על דגם מנוי ולא נמכר כמוצר עצמאי. אבל זה גם מעלה שאלות אם NordLocker יכול לנהל רישום לגבי מי שולח קבצים למי.

שירות לקוחות

האתר כולל שאלות ותשובות פשוטות למדי וכמה מדריכים לפתרון בעיות. תמיכה מובטחת בצ'אט בשידור חי 24/7 אך לא הייתה זמינה כאשר נכתב ביקורת זו. במקום זאת, מאמצים מוקדמים יצטרכו להסתמך על תמיכה בדוא"ל, שכבר קיימת.

קלות שימוש

NordLocker זמין עבור Windows ו- macOS. אפליקציית Windows דורשת את .Net Framework 4.8, אותו יש להתקין במהלך ההתקנה אם הוא אינו קיים כבר במערכת שלך.

לאחר שנפתח עם סיסמת המאסטר שלך, מיכל NordLocker פועל ממש כמו תיקיה רגילה. קבצים ייפתחו על ידי התוכניות הרגילות שלהם ויוצפנו מחדש בצורה חלקה בעת שמירת השינויים.

תיקיית NordLocker

כדי להצפין קבצים, פשוט גרור ושחרר אותם לחלון Locker פתוח. תישאל אם ברצונך לשמור את המקור או להעביר אותו לארונית בלבד. ניתן להוסיף גישה למשתמשים עבור לקוחות אחרים של NordLocker, דבר שימושי במיוחד לשיתוף לוקרים המאוחסנים ברשת.

כדי לאחסן לוקר באופן מקוון, פשוט העלה אותו לשירות הענן שלך לפי בחירתך. אם אתה מאחסן לוקר בתיקיית הענן שלך, כל השינויים שבוצעו בקבצים בו ישקפו מייד באחסון הענן שלך.

אתה יכול גם לשתף קבצים ותיקיות על ידי המרתם למנעולנים חדשים ואז לשתף אותם לפי האמצעים שאתה מעדיף. כפי שכבר צוין, תכונה זו עדיין קיימת ביצירות בזמן הכתיבה.

שיתוף תיקיות NordLocker

ב- Windows, לוקרים משותפים פשוט נשמרים כך שתצטרך לשתף אותם בעצמך באופן ידני, למשל על ידי הוספת אחד כקובץ מצורף לדוא"ל. לאפליקציית macOS שילוב מעט טוב יותר של מערכת ההפעלה, ומאפשר לשתף לוקרים באמצעות פונקציית השיתוף המובנית של macOS באופן אוטומטי.

מחשבות אחרונות

NordLocker הוא מוצר מאוד מלוטש. זה נראה נהדר ומספק ללא ספק את הדרך הקלה ביותר שראינו להצפין קבצים באופן מקומי או בענן ולחלוק אותם עם אחרים בצורה מאובטחת.

איננו משוכנעים כי השימוש בקריפטוגרפיה של עקומת אליפטית הוא הבחירה הטובה ביותר, אך האבטחה הטכנית המשמשת להגנה על הנתונים שלך היא אחרת מאוד חזקה. רק חבל שהאפליקציה היא מקור סגור, כך שאנחנו לא באמת יכולים לראות מה קורה או כמה טוב האבטחה מיושמת.

הדאגה הגדולה האחרת שלנו היא תמחור. שטח אפליקציית ההצפנה כבר עמוס, עם שפע אפשרויות מקור מצוינות ופתוחות לחלוטין. אנו נאמר שאף אחד מאלו לא מלוטש או רב-תכליתי כמו NordLocker, אך הם חופשיים וקוד פתוח.

NordLocker אינו זול (במיוחד בהשוואה לחינם), ואפילו כמוצר מסחרי מודל המנוי שלו מעט צורם למה שרבים היו חושבים עליו כמוצר עצמאי הראוי לתג מחיר חד פעמי. אך כפי שכבר הערכנו, יתכנו סיבות לכך.

יהיה נחמד להיות מסוגל לגשת לקבצים מוצפנים ממכשירים ניידים, אך אנו נופתע מאוד אם אפליקציות iOS ואנדרואיד אינן פועלות.

בסך הכל, אנו חושבים ש- NordLocker הוא מוצר טוב מאוד המציע לקחת ייחודי על הצפנת קבצים באופן מקומי וענן. אבל זה לא בחינם ולא בקוד פתוח.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me