בטרנט


ProPrivacy.com ציון
2 מתוך 10

סיכום

סקירת Betternet זו בוחנת הן את שירות ה- Premium ו- Premium VPN בתשלום. בו תגלו את ההבדלים בין שני השירותים. מצאתי שהגרסה החינמית מועילה למדי למרות הצגת מודעות. השירות בתשלום, לעומת זאת, אינו מכיל את כל התכונות הדרושות כדי להיחשב באמת כ"פרימיום "והוא קצת איטי.

Betternet היא ספקית וירטואלית פרטית (VPN) עם 38 מיליון משתמשים ברחבי העולם. זהו שירות חינמי שנמצא תחת ביקורת רבה בשנה האחרונה. זה נובע בעיקר ממחקר CSIRO שגילה שהוא מפרסם מודעות למשתמשים שלו. עם זאת, אותו מחקר גילה כי 75% מאפליקציות ה- VPN החינמיות משתמשות במעקב דומה כדי להציג מודעות.

זו אחת הסיבות לכך ש- ProPrivacy.com מזכירה לצרכנים באופן קבוע את ההבדל בין VPNs בתשלום ל- VPNs בחינם. הפעלת VPN אינה קלה - או זולה. לכן מקובל ששירותי VPN בחינם מייצרים הכנסות על ידי הצגת מודעות. האם בטרטנט אשם בכך? כן. האם זה גרוע יותר מ 75% האחרים של VPNs בחינם? ובכן, עם 14 ספריות מעקב להצגת מודעות, זה אולי לא גרוע יותר, אבל זה בהחלט טוב יותר בזה.

סקירה זו הינה על שירות הפרמיום (בתשלום) של Betternet. שירות Betternet בתשלום לא זכה לביקורת על ידי מחקר CSIRO ולא מומן על ידי פרסום. כיוון שכך, כל תלונות המופיעות על ה- VPN החינמי של Betternet אינן בהכרח חלות על שירות הפרימיום.

אם שירות ה- VPN בחינם של Betternet הוא האינטרס היחיד שלך, אנא עיין בסעיף המשנה הרלוונטי למטה. עבור כולם, בואו נצלול פנימה ונראה אם ​​שירות Betternet בתשלום יכול להתחרות בשירותי VPN פרמיום אחרים.

 • מקצוענים
 • אין מודעות בגירסת הפרימיום
 • מהירויות חיבור מהירות
 • ניסיון חינם לשבעה ימים עבור שירות פרימיום
 • ערבות 30 יום להחזר כספי לשירות פרימיום
 • גרסה חינמית
 • חסרונות
 • מדיניות פרטיות לקויה (אוספת ומוכרת נתונים על פעילויות משתמשים)
 • הגרסה החינמית מציגה מודעות (יש ספריות מעקב)
 • שומר על יומני (גרסה בחינם)
 • משתף פעולה עם דרישות מידע מצד הרשויות
 • דליפות כתובת IP ומערכת דומיינים (DNS)
 • אין מתג להרוג
 • חיבורים איטיים (בגרסה בחינם)
 • שירות חינם כולל שרתי ארה"ב בלבד

מאפיינים

תוכנית Betternet בתשלום מספקת את התכונות הבאות:

 • שרתים בעשר מדינות: הונג קונג, סינגפור, יפן, אוסטרליה, בריטניה, גרמניה, הולנד, צרפת, קנדה ושבע ערים בארצות הברית. עם ה- VPN החינמי, מנויים מקבלים גישה לשרת אחד בלבד בארה"ב, המוקצה באופן אקראי.
 • חמישה חיבורים בו זמנית
 • אין מודעות (שלא כמו הגרסה החינמית)
 • גישה חופשית לתוסף דפדפן עבור Chrome
 • אפליקציות עבור Windows, Mac OS X, iOS ו- Android
 • קידוד OpenVPN

מהירות וביצועים

ביצעתי בדיקות מהירות מבריטניה, באמצעות beta.speedtest.net. עבור כל קטגוריה ביצעתי חמישה מבחנים. בדיקות בסיס נעשו בארה"ב ובבריטניה ללא תחילה VPN. השתמשתי בשרתי בדיקות בארה"ב (ניו יורק) ובריטניה (לונדון). שרת ה- VPN ההולנדי נבדק משרת הבדיקות בלונדון. השרת הניו יורקי בארה"ב נבדק משרת בדיקות בניו יורק.

לפרטים נוספים, ראה הסבר על מבחן המהירות המלא שלנו.

ה- VPN האט את מהירות ההורדה שלי בצורה ניכרת. החדשות הטובות הן כי מהירויות ההעלאה נותרו די דומות עם ובלי VPN היה מעורב. במבחני בריטניה, שרת Betternet הבריטי הוריד את מהירות החיבור הממוצעת מ- 48.20 Mbps ל 18.62 Mbps. השרת ההולנדי הצליח קצת יותר טוב. מהירות ההורדה הממוצעת שלה במשך חמש בדיקות הייתה 29.86 Mbps. למרות שמדובר בטיפות די גדולות, הם לא הגרועים ביותר שראיתי בכל דמיון. אתה עדיין יכול להזרים ב- HD.

הביצועים בשרת בניו יורק היו גרועים יותר. מבחן הבסיס שלי מבריטניה לארצות הברית השיג מהירות ממוצעת של 38.78 מגהביט לשנייה. שרת ניו יורק של Betternet הוריד את מהירות ההורדה הממוצעת שלי ל 7.82 Mbps. לא נהדר.

בדקתי באינטרנט ונראה שיש לי מזל עם מהירויות ההורדה שלי. המנויים מתלוננים לרוב על מהירויות איטיות עוד יותר. רוב האנשים לא מאמינים שאפשר להשתמש בבטרנט כדי לבטל את חסימת הזרמים, מכיוון שזה פשוט איטי מדי וגורם לחציצה רבה.

דליפות IP ודליפות DNS

בדקתי אם קיימים דליפות פרוטוקול אינטרנט 4 (IPv4) ודליפות DNS באמצעות ipleak.net. ביצעתי את הבדיקות הללו תוך כדי שימוש בשרת Betternet London. בשתי הבדיקות, Betternet עבור Windows לא העלתה דליפות IP או דליפות DNS במערכת שלי. לא הצלחתי לבדוק אם קיימים דליפות IPv6 מכיוון שספק שירותי האינטרנט שלי (ISP) אינו מספק חיבורי IPv6.

תוסף דפדפן ה- proxy של Chrome אכן גרם לדליפת DNS והדלפת אינטרנט בזמן אמת (WebRTC). ככזה, אני ממליץ לא להשתמש בתוספי פרוקסי דפדפן Betternet לצורך פרטיות. לצורך ביטול החסימה של תכנים הם עשויים לעבוד, אך כדי להסתיר את מה שעשית באופן מקוון תצטרך לדבוק בשירות ה- VPN המלא..

יש להימנע מדפדפן ה- proxy של Firefox. זה אפילו לא מסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך וממש פשוט חסר תועלת לחלוטין.

שירותי סטרימינג

ניסיתי לגשת לשירותי סטרימינג בארה"ב מבריטניה באמצעות ה- VPN כדי להסוות את המיקום האמיתי שלי. לא הצלחתי לגשת לצפות ב- Netflix בארה"ב באמצעות VPN הפרימיום המחובר לשרת בארה"ב. עם זאת, אתר ABC איפשר לי לצפות במופע ללא כל בעיה. VPN של Betternet ביטל גם את חסימת ההצלחה של NBC.com. בדקתי את השרת בבריטניה כדי לראות אם אוכל לצפות ב- iPlayer וגיליתי שהוא עובד מצוין.

מחיר

כדי לגשת לגרסת הפרימיום של Betternet, עליך להוריד תחילה את הגרסה החינמית. באמצעות תוכנה זו תוכלו לאחר מכן לשדרג. פרמיית VPN של Betternet מגיעה רק בתכנית אחת, עם שונות במחירים המבוססת על תקופת המנוי. התחייבות לתקופה ארוכה יותר מעניקה לך הנחת נאמנות חסונה. שלוש אפשרויות המחיר הן כדלקמן:

אתה יכול להירשם כמנוי לחודש, שישה חודשים או שנה. תהליך התשלום מגדיר הסכם חיוב חוזר. אם לא תבטל את ההסכם לפני סיום המינוי שלך, בטנטר תחייב אותך אוטומטית לתקופה אחרת.

מדיניות ההחזר הכספי של בטרנט

Betternet מספקת התחייבות להחזר כספי של 30 יום כדי לאפשר לך לבדוק את שירות הפרימיום. עם זאת, ההחזר ניתן רק אם השתמשת בפחות מ- 50 מגה בייט של נתונים. ככאלה, אתה צריך לבקש את הכסף שלך בחזרה במהלך 30 הימים ועם שימוש מינימלי בלבד. 50 מגה הוא כמות קטנה מאוד של דמי שימוש. המשמעות היא שלמעשה, קשה מאוד להעפיל להחזר. זה ממש אמצעי: זו הערבות הגרועה ביותר של 30 יום להחזר הכסף שראיתי מ- VPN.

אפשרות טובה יותר היא להשתמש בניסיון הניסיון ללא תשלום שבעה ימים של חשבון הפרמיה. למרבה הצער, כדי להשתמש בניסוי החינמי עליך להזין את פרטי כרטיס האשראי שלך. אם לא תבטל במהלך תקופת הניסיון של שבעת הימים, בטטרנט תכניס אותך אוטומטית לתעריף החודשי, שהוא התוכנית היקרה ביותר. ככזה, הקפד לבטל לפני שבעה הימים שלך ימלאו אם אינך מעוניין בשירות.

האתר

האתר מקצועי וקל לניווט. אין מספר עצום של דפים באתר. המבקרים מופנים אל כפתור ההורדה בחינם של האפליקציה. באופן מתסכל, אינך יכול לראות את עלות שירות הפרימיום מבלי להוריד את האפליקציה החינמית. למען האמת, אף פעם לא תדעו של- VPN ל- VPN היה שירות פרימיום מביקור באתר האינטרנט.

בסופו של דבר מצאתי אזכור לשירות הפרימיום בדף "איך אנחנו מרוויחים כסף" (ובכמה תגובות המוצגות בבסיס הידע של מרכז העזרה).

התפריט הראשי של האתר עוקב אחרייך בכוונה לאורך הדף תוך כדי גלילה למטה, וזה שימושי. בצד ימין תמצא את הקישור להורדת לקוח ה- VPN. אם אתה מתכוון להשתמש ב- VPN החינמי, או שאתה רוצה גישה לשירות הפרימיום - כולל תקופת הניסיון ללא תשלום של 7 ימים - תצטרך ללחוץ כאן.

התהליך

אחיזה ביישום Betternet אינה קשה. כל שעליך לעשות הוא לעבור לאתר האינטרנט ולהוריד דרך הפינה הימנית בראש הדף. כשאתה משיק את האפליקציה הוא ישאל אם ברצונך לנסות את ה- VPN המובחר למשך שבעה ימים. אם אתה מעדיף להשתמש ב- VPN החינמי, דחה. לאחר שהאפליקציה הושקה, עדיין תוכלו לשדרג לפרמיה (כולל שימוש בניסיון ניסיון בן שבעה ימים).

לא יכולתי לראות את תוכנית הפרימיום באפליקציה עד שכיביתי את חוסמי המודעות שלי (Badger Privacy ו- ABP). זהו באג מוזר מכיוון שהשתמשתי ב- VPN העצמאי עבור Windows - לא סיומת של Chrome.

לאחר ששדרגתם לפרמיה על ידי בחירת תוכנית ותשלום (או בחירת תקופת הניסיון ללא תשלום שבעה ימים), תוכלו לבחור מבין אחד מעשרת המיקומים במדינה. כדי להתחבר, פשוט בחר שרת מהרשימה ולחץ על כפתור "התחבר". מצאתי את ה- VPN להתחבר במהירות וללא בעיות.

כאשר נוצר חיבור, המגן הופך לכחול ונראה שמח להודיע ​​לך שהכול בסדר.

הרשמה

אם אתה נרשם לבטרנט בפעם הראשונה, אני מציע להשתמש באפשרות "נסה חינם". למרות שזה מוביל לתוכנית החודשית היקרה יותר, אתה יכול פשוט לבטל את תקופת הניסיון בחינם ולהצטרף באמצעות התוכנית השנתית אם אתה אוהב את השירות. השימוש בניסוי החינמי ייתן לך מושג טוב איך זה של בטרנט, ויאפשר לך להחליט אם אתה רוצה להשקיע.

לחץ על הכפתור הירוק כדי להירשם לניסיון חינם. זה פותח דף בדפדפן ברירת המחדל שלך, שם אתה צריך למלא את פרטי כרטיס האשראי שלך.

לאחר אישור כרטיס האשראי שלך, מגן הקריקטורות באתר הופך מאושר וירוק. בדוק בתיבת הדואר הנכנס שלך חשבונית מ- Betternet - כעת יש לך חשבונית עבור $ 0. תדעו שהייתם מקצוענים מכיוון שהמגן באפליקציה עכשיו ילבש כתר.

האפליקציות

כלקוח פרימיום, אתה יכול לבחור שרת מרשימת השרתים. למרבה הצער, זה כל מה שאתה יכול לעשות. Betternet אינה מתירה למשתמשים לשנות פרוטוקול VPN או לציין אם הם רוצים להשתמש ב- OpenVPN Transmission Control Protocol (TCP) או בפרוטוקול Datagram של User (UDP).

למעשה, בטרנט חסרים את כל תכונות ה- VPN שלרוב יביאו אחת לכנות שירות "פרימיום". אין מתג להרוג, אין הגנה מפני דליפות DNS, אין חיבור אוטומטי, אין הסוואה וטכנולוגיה "התגנבות". אין גם אפשרויות העברת נמל. שום דבר. בהתחשב בכך שמדובר בשירות בתשלום, זה מדהים לחלוטין.

לבחירת מיקום שרת, לחץ על 'בחר מיקום וירטואלי'. אתה מקבל עשר מדינות ושבע ערים בארה"ב לבחירה. זו כמות סבירה של בחירה. עם זאת, בהתחשב בכך שיש הרבה VPNs בשוק עם 50 מדינות ברפרטואר שלהם, זה כמעט לא מפריע.

כדי לעבור בין מיקומי שרת, לחץ על שרת חדש. אינך צריך להתנתק לפני החלפת שרתים וחיבור מחדש - זה יעשה זאת באופן אוטומטי.

פלטפורמות אחרות

Betternet תומכים במשתמשי סלולרי עם אפליקציות VPN ו- Android VPN ל- iOS. הם תומכים במשתמשי חלונות ויש להם גם לקוח נהדר של Mac VPN נהדר. לרוע המזל הם אינם מציעים VPN של לינוקס, כך שאם זו מערכת ההפעלה העיקרית שלך ייתכן שתצטרך לשקול אפשרויות אחרות. תוסף הדפדפן זמין עבור Chrome ו- Firefox.

למרבה הצער, תוספי הדפדפן אינם מעוצבים היטב ויש להם מספר באגים. מצאתי שהסיומת של Chrome טמונה במיקומי שרת (השרת בבריטניה למעשה סיפק לי כתובת IP בארה"ב). סיומת Firefox אינה פועלת כלל. בסך הכל אני ממליץ להתרחק מהרחבות אלה לחלוטין.

הרחבת פיירפוקס

סיומת פרוקסי Firefox היא אסון. על מנת שהוא יעבוד, תחילה עליך לעקוב אחר מדריך בשאלות הנפוצות שלו. ביצוע המדריך לביצוע התוסף למעשה להתחבר לשרת ה- Proxy הנכון הוא מעצבן. אפילו כשאתה טורח לעשות זאת, התוסף לא מצליח להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך. בטרטנט צריך פשוט למחוק את האפליקציה הזו, אך מסיבה לא ידועה היא ממשיכה לספק אותה. אני ממליץ להתרחק מהרחבה זו. אני יכול רק להניח שביתנט מחזיקה את התוסף הזה כדי לגרום לשירות להיראות טוב יותר ממה שהוא באמת.

תוסף Chrome

תוסף Chrome טוב בהרבה ממקבילתו של פיירפוקס. עם זאת, יש לזה את הבאג המוזר פה ושם. החיבור לשרת בבריטניה לא תמיד עובד, ובדיקות באמצעות ipleak.net חשפו כתובת IP אמריקאית במקרים מסוימים וכתובת IP אמריקאית באחרות. זה מתסכל אם אתה רוצה להשתמש בשירותים בריטים באופן ספציפי, כך שתוכל לצפות ב- BBC iPlayer בחו"ל!

שלא כמו תוסף פיירפוקס, אפליקציית כרום היא בעליל לאחרונה (יש לה ממשק גרפי זהה לגירסה הנוכחית של האפליקציה) והיא אכן מסיימת את העבודה. עם זאת, אם בכוונתך להשתמש בתוסף זה, אני ממליץ לפקוח עין איפה זה חיבר אותך בפועל.

כשאתה מפעיל את התוסף Chrome, הוא משתלט על הגדרות ה- Proxy של דפדפן Chrome שלך. זהו פרוקסי ולא שירות VPN מלא. שווה לזכור גם את העובדה כי התוסף הזה התגלה כעל דליפות DNS וגם דליפות באגים של WebRTC (אלה חושפים היכן אתה באמת). מסיבה זו, אפליקציית ה- Proxy של Betternet Chrome טובה לביטול חסימה של תוכן אך לא לפרטיות או אבטחה.

VPN בחינם של Betternet

ייתכן שהדבר הטוב ביותר באפליקציה החינמית של Betternet הוא שתוכל להשתמש בה מבלי למסור נתונים אישיים - אפילו לא כתובת דוא"ל. לאחר שאמר זאת, Betternet אכן מתקינה מספר ספריות מעקב למחשב שאתה מתקין עליו את ה- VPN החינמי. זה נעשה כדי להבין את ההעדפות שלך ולהציג מודעות לכתובת ה- IP שלך.

יתרה מזאת, חברות הפרסום שעבודת Betternet עובדת איתן (Anchor Free וכל שלוחותיה) רשאיות להתקין עוגיות נוספות במכשירים שלך בכדי לעקוב אחר השאלה אם הפרסומות עובדות (אם אתה באמת מבקר באחד האתרים שהם מפרסמים) , הם יידעו שהפרסומת של חברת בטרנט הצליחה לעניין אותך).

אם זה לא מפריע לך, אז Betternet הוא VPN די טוב בחינם שיאפשר לך לבטל את חסימת התוכן. עם זאת, אם פרטיות ואבטחה הם דאגה, אני ממליץ לחפש במקום אחר

כדי להשתמש בשירות החינמי, Betternet מבקש ממך להוריד כמה אפליקציות שהוא ממליץ עליהן, ולצפות בכמה סרטוני קידום מכירות. זאת בנוסף למעקב אחר המודעות ועוגיות המוזכרות במדיניות הפרטיות.

שירות לקוחות

משתמשי פרימיום צריכים להיות מסוגלים לגשת לתמיכה דרך האפליקציה. לשם כך, לחץ על תפריט ההמבורגר בצד שמאל למעלה, ואחריו "צור קשר" במסך הבא. עליך לציין את אופי בקשת העזרה שלך בשלב זה.

למרבה הצער, לחיצה על אחת מהבחירות הללו פשוט פותחת את הדפדפן שלך בעמוד הפתיחה הרגיל. נראה כי האפליקציה היא באגי ובטרט לא טרחה לתקן אותה: נראה כי טיפול בלקוחות לא נמצא בסדר היום..

ככאלה, עליך לגשת לאתר כדי לגשת לדלפק העזרה. אפילו זה יכול להיות מתסכל, מכיוון שלא קיים קישור ברור בתפריט הראשי לתמיכה בלקוחות. כדי למצוא אותו, גלול מטה לתחתית עמוד הבית ולחץ על "מרכז העזרה."

בהתחשב בכך שספקי ה- VPN הטובים ביותר (שעולים סכום דומה) תומכים בצ'אט בשידור חי 24/7, Betternet אינה מקיימת את ההבטחה להיות VPN פרמיום "ראוי"..

מרכז העזרה הוא דף בו תוכלו לחפש תשובות נפוצות לבעיות. השאלות הנפוצות מסווגות לפי מערכת הפעלה. אתה יכול לחפש עזרה באמצעות תיבת החיפוש שמעל לחצני מערכת ההפעלה.

צוות דלפק העזרה של ביתנט

כדי לקבל עזרה, פתח כרטיס תמיכה על ידי לחיצה על "הגש בקשה" בראש מרכז העזרה.

לאחר בחירת נושא ההודעה שלך, שדות אחרים מופיעים למטה. בנוסף למידע רגיל כמו כתובת הדוא"ל שלך (כדי שיוכלו לענות), עליך לספק שורה שלמה של פרטים, כולל באיזו מדינה אתה נמצא ואיזו מערכת הפעלה אתה משתמש. מצאתי שזה די פולשני, אך למרבה המזל אתה לא צריך למלא כל שדה כדי לשאול את שאלתך. להלן הניסיון שלי לגלות באיזו הצפנה משתמשת Betternet:

כשאתה לוחץ על "שלח", תקבל דוא"ל לתגובה אוטומטית. התגובה לבקשת העזרה שלך תגיע גם היא באמצעות דואר אלקטרוני. תקבל הודעת דוא"ל נוספת שתבקש ממך להקים חשבון תמיכה באתר בטרנט.

אתה יכול לבדוק את 'הפעילות' שלך (כרטיסי תמיכה) על ידי כניסה למרכז העזרה עם כתובת הדוא"ל והסיסמה שלך. אתה יכול להגיב לתגובות תמיכה באמצעות דואר אלקטרוני או באמצעות רשומות הכרטיסים לתמיכה של מרכז העזרה.

צוות התמיכה מגיב לאט. נראה כי סוכנים לא יודעים פרטים "טכניים" על השירות. זה די טיפוסי ולא מטריד במיוחד. עם זאת, מה שמדאיג הוא שבטרט לא הצליחה להשיב עם תשובות טובות אפילו אחרי שלחצתי. בכל פעם שניסיתי הייתי צריך לחכות יום למשך התשובה, שהכילה מידע מועט ביותר עד לא חשוב.

מה שכן, אף שבטנטנט מבטיחה זמני תגובה טובים יותר בשירות הפרימיום, מהניסיון שלי לא נראה שזה נכון. בסופו של דבר החלטתי לנטוש את תפקידי כ"קונה מסתורין "והתחלתי להתנקות בהיותי סוקר VPN מקצועי. גם אז התגובות ארכו עידן, ובטרנט לא סיפקה לי את פרטי ההצפנה החשובות שהייתי צריך.

פרטיות ואבטחה

למרבה הצער, בטרטנט ממוקמת בקנדה, שהיא אחת המדינות בהסכם הפיקוח על חמש העיניים. המשמעות היא שביתנט אינה נמצאת במדינה שאנו רואים שהיא טובה לפרטיות.

להלן הבטחת הפרטיות של Betternet מדף הבית שלה:

למרות הבטחה זו, מדיניות הפרטיות קובעת כי בטרנט שומרת על יומני חיבורים (זמן חיבור ורוחב הפס המשמש). בנוסף, למרות שאמרה שהיא לא תאסוף שום "מידע אישי שניתן לזהות", בטרנט לא מציינת מה נחשב למידע אישי. כתובות IP אינן מוגדרות כנתונים אישיים בשום מקום במדיניות הפרטיות.

המשמעות היא שאפשר להתקין מתקפת מתאם בין זמן למשתמשים בשירותי הפרימיום והחינם של Betternet. התקפה מסוג זה משתמשת בחותמות הזמן של החיבור וביומני כתובות ה- IP.

זו מדיניות כתובה בצורה לא טובה שמותירה יותר מדי שאלות ללא מענה בכדי לספק שקט נפשי.

בנוסף, בטרנט חושפת שהיא תעביר ליומני החיבור שלה לרשויות אם יתבקשו. זה ממש לא נהדר לפרטיות; ישנם הרבה VPNs אחרים בשוק שלא שומרים על יומני חיבור. ישנם גם שפע של VPNs אשר שומרים על יומני חיבור - אך אינם מאוחסנים לצד כתובות IP. זה בסדר - זה נקרא יומני חיבור "מצטברים". אנו קוראים לחברת בטרנט לשקול לשנות את מדיניות הפרטיות שלה ולהפסיק לאחסן כתובות IP עם חותמות זמן של חיבור.

עוגיות

תנאי השירות של Betternet (ToS) מאפשרים למפרסמים של צד שלישי למסור עוגיות למכשירים שלך. ה- ToS מסביר שהדבר נועד לאפשר למפרסמים להעריך את יעילות הקמפיינים שלהם. בטרנט גם אומרת שהיא אינה מפעילה שליטה על מנהגיהם של אותם צדדים שלישיים. לבסוף, בטרנט פוטרת את עצמה מכל אחריות לאובדן או נזק שנגרם על ידי אותם צדדים שלישיים. זה מטריד, במיוחד כשאתה מבין שלא ברור אם זה קורה רק בגירסה החינמית.

אני חושד שמכיוון שהגרסה בתשלום אינה מספקת מודעות, היא גם לא מספקת עוגיות. עם זאת, מדיניות הפרטיות משאירה זאת כאזור אפור. עד כמה שיכולתי לדעת, המדיניות מתירה לחוק באופן חוקי למסור עוגיות ומודעות אפילו בגרסת הפרימיום.

בהתחשב בעלות ה- VPN הפרמיום, מדיניות פרטיות זו כתובה בצורה שגויה, איננה אינפורמטיבית בכוונה ובניגוד לטענות בנושא פרטיות המופיעות באתר. VPN טוב נשפט תמיד על פי מדיניות הפרטיות שלו. באותה נקודה, בטרנט נופלת במכשול הראשון. אם המשרד רוצה להתייחס אליו ברצינות, גרסת הפרימיום זקוקה למדיניות פרטיות עמידה במים.

אבטחה

Betternet לא מפרטת פרטים על תקני ההצפנה שלה. מניסיוני, זה תמיד המקרה עם VPNs שיש להם הצפנה חלשה או מיושנת. בשאלות הנפוצות של Betternet נאמר כי ה- VPN משתמש ב- OpenVPN עם קידוד AES-256 ויש לו גם L2TP / IPSec עם מפתח 128 סיביות..

למרבה הצער, זה לא מסביר היכן הוא פורש את פרוטוקולי המנהור השונים האלה. בשולחן העבודה או באפליקציות לנייד אין שום אפשרות לשנות את פרוטוקול ההצפנה. משמעות הדבר היא שחלק מהגרסאות של תוכנת Betternet מריצות את OpenVPN, ואילו אחרות מריצות L2TP / IPsec. ביקשתי מבית נטר להגיד לי איזה לקוח מריץ איזה פרוטוקול, אבל הם לא ענו. לאמיתו של דבר, הכרטיס שלי עבר מ"פתוח "ל"פתור" ללא כל תגובה מצד המשרד.

לא הצלחתי לקבל מידע על שיטת אימות הנתונים שביתנט משתמשת. הצוות לא יכול היה לומר לי באיזו הצפנה משתמשים להקמת הפעלה והפצת מפתחות, גודל hash או אימות. בנוסף, לא הצלחתי לגלות את ההבדל בין ההצפנה בערוצי הנתונים וערוצי הבקרה - או אם VPN של Betternet מיישם את הסודיות המושלמת של פורוורד.

אלה פרטים חשובים. הצפנת ה- VPN חזקה רק כמו הנקודה החלשה ביותר שלה. המשמעות היא שלמרות היותה "OpenVPN" שמיישם את "AES-256", בטרטנט עשויה למעשה לחסר מסטנדרטים המינימליים המחמירים שלנו. זה יקל על פריצה למנהרת VPN ותגלה מה אתה עושה באינטרנט. ללא נתונים אלה, אינני יכול לומר לך עד כמה בטנטר הוא מאובטח. כדי להיות בטוחים, עלינו להניח שהוא חלש.

VPNs שלא חושפים את ההצפנה שלהם תמיד חסרים בצורה כזו או אחרת - כי שווה להצפין הצפנה מהגגות על.

פרוטוקולי הצפנה

מחשבות אחרונות

אהבתי:

 • אין דליפות IP או דליפות DNS באפליקציית Windows
 • ערבות 30 יום הכסף בחזרה
 • ניסיון חינם למשך שבוע
 • VPN חינם
 • קל לשימוש

לא הייתי כל כך בטוח לגבי:

 • יישום ההצפנה אינו ברור.
 • במדיניות הפרטיות יש יותר מדי אזורים אפורים.
 • מבוסס בקנדה (חלק מהסכם המעקב אחר חמש העיניים)

שנאתי:

 • מאט חיבורים
 • אין מתג להרוג
 • אין חיבור אוטומטי
 • אין מצב התגנבות
 • אין הגנה מפני דליפות DNS
 • תוסף Firefox שבור
 • סיומת Chrome שולחת תנועה בבריטניה לשרת בארה"ב
 • נכונות לשתף פעולה עם צווי בית המשפט
 • מגבלת נתונים של 50 מגה בייט להחזר (קטנה בטירוף)
 • הזרקת JavaScript אפשרית
 • תמיכת לקוחות נוראית

אפליקציית הפרימיום של Betternet היא תוכנת VPN בסיסית מאוד שאינה מגיעה לאף אחת מהתכונות שאתה מקבל בדרך כלל עם VPN מובחר. במהלך הזמן שלי בבדיקת אפליקציית הפרימיום, מצאתי שזה VPN מתאים שאפשר לי להזרים ללא יותר מדי בעיות. עם זאת, לעיתים זה נעשה איטי וגרם לחציצה רבה. אף על פי שפרמיית בטרנט לא מציגה מודעות (לא שמתי לב בכלל בזמן שלי בשימוש בה), מדיניות הפרטיות קצרה ומשאירה יותר מדי אזורים אפורים בכדי לגרום לך להרגיש בטוחה. בנוסף, אפליקציות תוספי הדפדפן (פרוקסי) לא שווה את הבעיה בהתקנתן: יש פשוט יותר מדי מוצרים דומים בשוק בחינם שעובדים טוב יותר.

בחינם, Betternet מגישה מודעות והיא איטית. עם זאת, יש לזה שימושים באנשים הזקוקים נואשות ל- VPN בחינם (למשל כדי לעקוב אחר חסימות אתר חדשות במשטרים פוליטיים קשים, למשל). עם זאת, אני פשוט לא חושב שבטנט שווה לשלם כסף עבורו. ככזה, אני ממליץ לחפש במקום אחר שירות פרימיום באמת.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me