פסיפון

ProPrivacy.com ציון
6 מתוך 10

סיכום

מה זה פסיפון?

פסיפון הוא כלי אנטי צנזורה בקוד פתוח וחופשי. זה נועד לאפשר לאנשים שגרים במחוזות מגבילים גישה חופשית לאינטרנט הפתוח. כפי שנראה בסקירת Psiphon זו, Psiphon משיג זאת באמצעות שילוב של טכנולוגיות רשת פרטית וירטואלית (VPN) וטכנולוגיות Secure Shell (SSH). המשמעות היא שאם אפשרות אחת לא תעבוד, האפשרות האחרת עשויה.

מהירות וביצועים

כל הבדיקות בוצעו בחיבור הסיבים הבתולים של Virgin Media UK כשאתה מתחבר באמצעות VPN לא ניתן לבחור מיקום ניתוק - פסחון בחר את הודו עבורי.


אל תצפו למהירויות מהירות בעת השימוש בפסיפון. במצב ברירת המחדל של Windows SSH, מהירויות ההורדה ממוצעות של 133 kbps בלבד. המהירות הייתה מעט יותר שמישה במצב VPN, למרות ששרת ה- VPN היה ממוקם מאוד רחוק ממני.

אפליקציית אנדרואיד התפקדה הרבה יותר קרוב ל -2 Mbps המובטחים, ואפליקציית Pro אפילו נמסרה מעט יתר על 5 Mbps ששילמתי עבורם.

בדיקות דליפה

לא זיהיתי שום דליפות IP באמצעות אפליקציית Windows במצב SSH או VPN, או בעת שימוש באפליקציית Android. כאן אנו יכולים לראות את תוצאות הבדיקה של ה- VPN. אלה הם שרתי DNS של גוגל, אך בקשות ה- DNS מועברות על ידי פסיפון כך שאין סיכון לפרטיות.

אנא שימו לב כי כתובות IP של RFC לשימוש פרטי הינן IP מקומי בלבד. לא ניתן להשתמש בהם כדי לזהות אדם, ולכן אינם מהווים דליפת IP. לרוע המזל ספק שירותי האינטרנט שלי (Virgin Media UK) אינו תומך בחיבורי גירסת 6 (IPv6) של פרוטוקול האינטרנט, ולכן אינני יכול לבדוק אם קיימים דליפות IPv6 בשלב זה. זהו מצב שצריך להשתנות בעתיד הקרוב.

תוכניות תמחור

1 חודש

0.00 דולר
לחודש

גרסת Windows של פסיפון היא בחינם. אפשר גם "לטען בצד" את אפליקציות ה- VPN ל- Android ו- iPhone בחינם.

במדינות שאינן אוסרות את זה, אתה יכול גם להוריד Psiphon עבור מכשיר ה- Android שלך מחנות Google Play. אולם כאן מתחילים הדברים להסתבך ...

אפליקציית Psiphon הבסיסית מחנות Play זהה לאלה שאפשר להוריד מהאתר, למעט העובדה שהיא מציגה מודעות מסוימות. רוחב הפס בכל הגרסאות החינמיות של פסיפון מוגבל ל -2 Mbps.

יש גם אפליקציית Psiphon Pro, שמציגה מודעות בולטות עוד יותר. ניתן להסיר את אלה ולהגדיל את מגבלת המהירות של 2 מגהביט לשנייה בתשלום. מנוי "מהירות מקסימאלית" עולה 4.99 ליש"ט למעבר של שבעה ימים, או 9.99 ליש"ט לחודש. מנוי "במהירות גבוהה" עולה 4.99 פאונד לחודש.

המקום היחיד בו אוכל למצוא מחירים אלה הוא בתוך האפליקציה, כך שהם עשויים להשתנות בהתאם לאזור. באופן מרגיז עבור משתמשים בריטים, אפליקציות הנמכרות ב -9.99 ליש"ט בבריטניה נמכרות לעתים קרובות תמורת 9.99 דולר בארה"ב. עם זאת, אני לא יודע אם זה המקרה כאן.

כל המנויים מגיעים לתקופת ניסיון בחינם למשך 30 יום. פשוט בטל דרך חנות Play לפני שנגמר המשפט ופסיפון לא יחייב אותך.

תוכנית "המהירות המרבית" מגדילה את מגבלת המהירות שלך ל 5 מגהביט לשנייה. אני לא בטוח עד כמה "מהירות גבוהה" מגדילה את המהירות שלך.

קלות שימוש

כדי להוריד את אפליקציית Windows בחינם, בקר באתר הפסיפון. אתה יכול גם להוריד את האפליקציות של אנדרואיד ו- iOS, מוכנות להעלאת צד, מהאתר. לא נדרש רישום מכל סוג שהוא לשם כך.

אנשים במדינות המצנזרות גישה לאתר פסיפון יכולים לשלוח דוא"ל [מוגן בדוא"ל] לבקש שהאפליקציות יישלחו באמצעות דואר אלקטרוני.

אפשר גם להוריד את אפליקציית ה- VPN Android הבסיסית Psiphon (עם מודעות נוספות) או את האפליקציה Psiphon Pro מחנות Google Play. עם זאת, אפשרות זו אינה זמינה בכל המדינות.

לקוח Windows Psiphon

אפליקציית Windows VPN פועלת ב- Windows XP ומעלה.

תכונת המנהור המפוצלת מאפשרת לך לפטור אתרים בארצך מהמנהרה המוצפנת של פסיפון. זה יכול להיות שימושי, מכיוון שבדרך כלל אתרים אינם מצונזרים במדינתם שלהם.

אם מצב SSH רגיל לא עובד, ייתכן שמצב VPN של L2TP / IPsec. שים לב שמצב VPN מאלץ את כל התעבורה באינטרנט שלך דרך מנהרת VPN, בעוד מצב SSH רגיל משפיע רק על תוכניות המשתמשות בהגדרות ה- HTTP ו- Socket Secure (SOCKS) המקומיות של Windows (כגון הדפדפן שלך)..

אתה יכול לאפשר ללקוח לבחור באופן אוטומטי במדינה "המהירה ביותר" עבורך, או לבחור שרת במדינה מרשימה זו. שים לב שבחירת האזור פועלת רק לחיבורי SSH, ולא לחיבורי VPN.

האפליקציה זמינה בשפות רבות ושונות. זה עוזר להנגיש אותו לכמה שיותר אנשים הזקוקים לגישה לאינטרנט הפתוח.

בסך הכל, לקוח Windows החדש שעוצב מחדש נראה טוב ונוח לשימוש. עם זאת, סוגיה מעט מעצבנת היא שדף חדשות / בלוג, "Psiphon Today", נפתח בדפדפן שלך בכל פעם שאתה מתחבר ל- Psiphon.

אפליקציית ה- Android Psiphon (בחינם)

אפליקציית Android פועלת במצב SSH בלבד. זה בוחר באופן אוטומטי שרתים עבורך.

אם הורדת את קובץ ה- apk לצורך טעינה בצד, לא תראה מודעות. אם הורדת את האפליקציה מחנות Play, תראה כמה מודעות די דיסקרטיות בשטח שתפוס את הלוגו פסיפון בראש המסך..

תוכל לבדוק את השימוש ברוחב הפס שלך בקטע נתונים סטטיסטיים. זה יכול להיות שימושי במיוחד במדינות בהן נתוני האינטרנט הסלולרי יקרים.

Psiphon בדרך כלל רק שרת את הדפדפן שלך, אך באמצעות אנדרואיד 4.0 ומעלה ניתן לפרוק את כל המכשיר. במצב זה פסיפון מתנהג ממש כמו VPN מלא.

פסיפון פרו לאנדרואיד

גרסת ה- Pro של האפליקציה דומה מאוד לגרסה החינמית. זה מאפשר לך לתמוך במפתחים על ידי קבלת מודעות או שדרוג לשירות מהיר יותר באמצעות רכישות בתוך האפליקציה.

המודעות די פולשניות. בנוסף למודעות בולטות יותר במסך הראשי, מוצגת לך מודעת וידאו בכל פעם שאתה מתחבר לשרת פסיפון, והדפדפן שלך טוען את דף החדשות / בלוג של Psiphon.

בעיקרון, אם אתה משתמש בגרסת ה- Pro של יישום זה, תרצה לשדרג למנוי בתשלום במהירות האפשרית!

כשאתה משלם עבור מנוי, המודעות נעלמות ורוחב הפס שלך עולה. תוכנית "המהירות המרבית" משדרגת את מגבלת המהירות שלך מ- 2 Mbps ל- 5 Mbps

גרסת ה- Pro מעניקה לך אפשרות לבצע שרת proxy לכל המכשיר שלך או רק לדפדפן ה- Psiphon המותאם אישית שמצורף לאפליקציה..

פלטפורמות אחרות

Psiphon זמין עבור Windows, Android ו- iOS. Psiphon Pro זמין כעת לאנדרואיד בלבד. לא ניסיתי את זה, אבל אני מניח שאפליקציית iOS דומה לאנדרואיד האנדרואיד הצידני. לרוע המזל Psiphon לא מציע גרסת אפליקציה למשתמשי מק, בדוק את רשימת ה- VPN הטוב ביותר עבור Mac אם אתה משתמש ב- Mac.

שירות לקוחות

האתר בסיסי למדי ומרכז בדף ההורדות. מדריך למשתמש הגון זמין לאפליקציות אנדרואיד ווינדוס.

קיים גם שאלות נפוצות ארוכות, העונות על רוב השאלות שהיו לי. זה כולל גם הוראות לטעון את הצדף למכשירי אנדרואיד ו- iOS יחד עם מדריך בסיסי לפתרון בעיות.

האתר זמין ב 24 שפות מרשימות.

תמיכה בפסיפון

מלבד המשאבים הקיימים באתר, אתה די בעצמך כשמדובר בתמיכה. כתובת דוא"ל זמינה ([מוגן בדוא"ל]), אבל כשניסיתי ליצור קשר עם פסיפון באמצעותה זה עתה קיבלתי תגובה משומר:

"אנו מקבלים הרבה הודעות מדי יום וייתכן שלא נוכל להגיב לכל הודעה בנפרד."

למרות שזה נראה הגיוני עבור האפליקציות החינמיות, אני מרגיש שאנשים שמשלמים עד 9.99 פאונד בחודש עבור אפליקציית Pisphon Pro אנדרואיד ראויים לתמיכה טובה יותר מזו.

פרטיות ואבטחה

אבטחה

כברירת מחדל, Psiphon משתמש ב- SSH על מנת לספק חיבור מאובטח לשרתים שלה. זה בטוח מספיק כדי לעקוף את רוב צורות הצנזורה. עם זאת, ידוע שיש לארגונים כמו NSA ו- CIA כלים שיכולים לפענח SSH, מה שמאפשר להם לקרוא את התוכן של הפעלות SSH..

לחיבורי VPN, Psiphon משתמש בפרוטוקול VPN L2TP / IPsec. למרות כמה סוגיות תיאורטיות ברובן, זה בדרך כלל נחשב לבטוח. אתר פסיפון אינו מסביר באיזה קידוד או אורך מפתח משמשים לאבטחת נתונים, אך מה שישמש יהיה בסדר פשוט לעקוף צנזורה..

אתר Psiphon מספק חיפושי קריפטוגרפיה של SHA1 עבור אפליקציות חלונות ויישומי אנדרואיד. זוהי צורה חלשה יחסית של שלמות נתונים בהשוואה לחתימות דיגיטליות של PGP, אך עליה לספק ביטחון מסוים בכך שלא התייחס לקבצים שהורדו.

Psiphon ישנה באופן אוטומטי את הגדרות מערכת ה- Domain Name System (DNS) שלך כך שתצביע לרשימה הלבנה של שרתי DNS מאומצים. זה אמור להבטיח שלא תסבול דליפת DNS בעת השימוש בפסיפון.

פרטיות

כפי שכבר צוין, פסיפון אינו טוען כלל בשמירה על פרטיותך. הוא ניתן ככלי לצנזורה בלבד.

"פסיפון נועד לספק לך גישה פתוחה לתוכן מקוון. פסיפון אינו מגביר את פרטיותך המקוונת, ואין להתייחס אליו או להשתמש בו ככלי אבטחה מקוון. "

הוא פותח במקור על ידי קבוצת הפעילים הדיגיטלית Citizen Lab באוניברסיטת טורונטו בקנדה. אולם מאז 2007 פיספון בע"מ פעלה כחברה מסחרית עצמאית. זה עדיין משתף פעולה מדי פעם עם Citizen Lab על פרויקטים מחקריים, וקיבל מימון מהפרלמנט האירופי ותוכנית חופש האינטרנט של משרד החוץ האמריקני..

פסיפון מבוסס בקנדה וכפוף לחוקים ותקנות פרטיות בקנדה ובאונטריו. קנדה היא חברה פעילה בברית Five Eyes המנוהלת על ידי NSA.

תוכנת הפסיפון עצמה נותרה בקוד פתוח.

פרוטוקולי הצפנה

יומנים

"כתובות IP של משתמשים לא נאספות על ידי שרתי פסיפון במהלך הפעולה הרגיל. פסיפון אינו דורש חשבונות משתמש, ולכן כברירת מחדל אין אוסף של כתובות דוא"ל, שמות משתמש או סיסמאות..

"יומני אירועים כוללים חותמות זמן, קודי אזור (מדינה ועיר) ותכונות לא מזהות כולל מזהה ספונסר (נקבע על ידי השימוש בבניית לקוח Psiphon), גרסת לקוח וסוג פרוטוקול. צפיות בדף מצטברות לפי זמן ו / או הפעלה לפני ההתחברות. "

פסיפון חולקת מידע מצטבר שהתקבל מיומני הגישה של דלי אמזון S3 ומקורות אחרים עם השותפים המסחריים שלה. כאמור, התייחס לפסיפון ככלי נגד צנזורה בלבד - לא ככלי פרטיות. לתיאור מפורט של מה Psiphon רושם ומשתף, אנא עיין במדיניות הפרטיות שלו. לזכותו ייאמר שזה מסביר את המצב בצורה ברורה מאוד.

תכונות VPN של פסיפון

פסיפון היא אפליקציה המיועדת לעקוף מגבלות צנזורה במדינות מגבילות. הטכנולוגיות בהן היא משתמשת יכולות מעצם טיבן לספק הגנה מסוימת מפני מעקב ממשלתי או ספק שירותי אינטרנט (ISP) על נתוני האינטרנט שלך..

מפתחי פסיפון מאוד שמחים להדגיש, עם זאת, שההגנה מפני מעקב אינה מטרת האפליקציה הזו. הם לא מבטיחים הבטחת יעילותה בעניין זה. זהו מכשיר נגד צנזורה, ורק עליך להתייחס אליו ככזה.

פסיפון כמנהרת SSH

Psiphon Inc. מפעילה רשת שרתים ברחבי העולם. כברירת מחדל, האפליקציה מתחברת לאחת מאלה באמצעות חיבור מוצפן SSH (Secure Shell) באמצעות ערפול לחיצת יד..

שרתי SSH דומים במובנים רבים לפרוקסי HTTPS רגילים (HTTP באמצעות SSL / TLS). לעיון מהיר ופשוט למדי על ההבדלים העיקריים בין SSH ושכבת שקעים מאובטחים (SSL), אנא עיין כאן.

ערפול ידיים

חיבורי SSL פסיפונים משתמשים בחשופת לחיצת יד. מטרה זו להסתיר את העובדה שאתה מנסה להתחמק מגבלות צנזורה.

"ערפול לחיצת יד מחזק את לחיצת היד הראשונית של SSH נגד מערכות שמזהות או מסווגות פרוטוקולי רשת שונים על ידי בחינת נתונים במעבר לצורך חתימות סטטיות."

כאן תוכלו למצוא נייר לבן המפרט את פעולות ההיבול של לחיצת היד של פסיפון.

פסיפון כ- VPN

ב- Windows ניתן גם להתחבר לשרתי Psiphon באמצעות פרוטוקול ה- Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP) / Internet Protocol Security (IPsec) VPN. זה מסופק כאפשרות גיבוי, למקרה שחסיונות SSH ייחסמו. זה לא זמין למשתמשים ניידים.

אנא ראה מהו שרת פרוקסי? לקבלת מידע נוסף על פרוקסי ודיון על ההבדלים בין פרוקסי פרוטוקולים ל- VPN.

מחשבות אחרונות

בפסיפון יש כמובן מגבלות קשות. הבולט שבהם הוא שהוא איטי מאוד. אפילו לשלם עבור מנוי "מהירות מקסימלית" באפליקציית Pro רק מכוון לך במהירות הורדה של כ- 6 Mbps.

אבל זה מחמיץ את העניין. פסיפון הוא כלי אנטי צנזורה חינמי שעובד. אם לשפוט על פי ערימת ההערות עליו אנו מקבלים, אנשים רבים במחוזות מגבילים מוצאים את זה מועיל מאוד.

סוגיה אחת שעולה לעיתים קרובות היא המשתמשים שמבקשים מאיתנו עזרה (אשר איננו יכולים לספק). הסיבה לכך היא ש- Psiphon Inc. עצמה אינה מספקת תמיכה. בהתחשב בכך שפסיפון פופולרי מאוד, עם זאת, זה לא סביר ולא מציאותי לצפות מחברה שתתמוך במה שהוא בעצם מוצר חינמי.

אם אתה גר במדינה מגבילת ואינך יכול להרשות לעצמו או לא יכול לגשת לשירות VPN רגיל, הייתי מציע לנסות את טור לפני שתקשר את פסיפון. טור מספק אנונימיות רבה יותר, הוא מהיר יותר, והוא תומך בקהילה פעילה של חובבים המעוניינים להציע עזרה לאלה הזקוקים לה.

עם זאת, אם טור חסום, ייתכן שפסיפון הוא הפיתרון הדרוש לך.

אם אינך מוגבל, ואתה יכול להרשות לעצמך VPN הגון (שיכול לעלות עד 2.75 $ לחודש), אנו ממליצים בחום לבקר בדף שירותי ה- VPN הטוב ביותר שלנו ולקבל VPN מהיר ובטוח שישפר את פרטיותך וחופש האינטרנט שלך..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me