NoScript

ProPrivacy.com ציון
7.4 מתוך 10

סיכום

NoScript הוא הרחבת דפדפן שמונעת טעינה של JavaScript וסקריפטים אחרים לאתר (Java, Flash ותוספים אחרים) על הדפים בהם אתה מבקר. כתוצאה מכך, NoScript יכול להגן עליך מפני מודעות זדוניות, חלונות קופצים ואפילו עליי רכיבה שנתקלים אם אתה נתקל באתרים נפגעים..

סקירה כללית

NoScript נכנס לקטגוריה של תוספי חסימת סקריפט המספקים גם חסימת מודעות כתוצאה מכך. ניתן אפוא להשוות את NoScript לתוספים כמו uMatrix ו- uBlock Origin. זוהי תוסף בחינם שניתן להשתמש בו לא רק כדי להשיג פרטיות ואבטחה נוספים באינטרנט, אלא גם כדי לשפר את זמני טעינת העמודים על ידי הימנעות מהורדת תוכן נחוץ שמגיע מדומיינים של צד שלישי..

noscript בחנות כרום


עד 2020, NoScript היה זמין בלעדית עבור Firefox. עם זאת, הוא זמין כעת גם עבור Chrome - מה שמגדיל את הערעור שלו כאבטחה ופרטיות המספקים הרחבה. יש להודות, NoScript יש מוניטין של היותו מעט מבלבל. מסיבה זו, לעתים קרובות זה נחשב לא מתאים למשתמשים באינטרנט שאינם בעלי אופי טכני.

עם זאת, המציאות היא - שעם מעט מאמץ, כל אחד יכול להתחיל לנצל את NoScript כדי להגן על עצמו מפני ניצולי דפדפן פוטנציאליים הממנפים פגיעויות JavaScript..

javascript חסום

מאפיינים

  • זמין לדפדפני Firefox, לדפדפני Firefox כמו Seamonkey ו- Chrome
  • חסום באופן אוטומטי Javascript, Java, Flash ותוספים אחרים שעלולים להיות רעועים
  • הגנה על סקריפט בין-אתרים (XSS)
  • ClearClick הגנה נגד קליקים
  • הגדרות הניתנות להתאמה אישית בקלות
  • בטל חסימה של סקריפטים באופן זמני
  • הגדרות גלובליות לעקיפת NoScript במידת הצורך
  • רשימה מקיפה של הרשאות לאתר
  • רשיון לבן (וברירת מחדל לרשימת ההיתרים לדומיינים חשובים)

מדוע NoScript נראה מעצבן ומתסכל

ביחס למתחילים חדשים, התקנת NoScript עלולה להוביל לתסכול מכיוון שנראה כי התוסף פוגע באתרי האינטרנט שבהם הם מבקרים. נפוץ JavaScript משמש לרוב האתרים שאנו מבקרים בהם - והשבתת JavaScript עם NoScript גורמת לאתרים רבים להיכשל בטעינה.

אמנם זה עלול לגרום לאנשים להוריד את האפליקציה, אך המציאות היא שזה אומר שהיא עובדת. משתמשים צריכים רק לעשות כמה דברים כדי להשיג את האתרים שהם רוצים לטעון - תוך שהם עדיין משיגים פרטיות ואבטחה נוספים ברשת.

עם זאת, נכון כי על ידי השבתת JavaScript כברירת מחדל, בסופו של דבר תצטרכו לעשות עבודה רבה כשאתם מבקרים בתחילה באתרים עם NoScript מופעל. אם זה משהו שמעניין אתכם באמת תלוי בכמה שתרצו לחסום JavaScript ותוספים אחרים מלכתחילה.

סימני שאלה

האם אני זקוק ל- NoScript?

התשובה לשאלה זו היא כן ולא. אמנם ישנם ניצולים של JavaScript בטבע, אך הוגן לומר שהם בצד הנדיר יותר. לפני מספר שנים נהגה ג'אווה לסבול מהרבה מעללים. עם זאת, ג'אווה אסור יותר לדפדפנים ו- JavaScript אינו קשור לחלוטין לסטנדרט התוספים המנותק כעת..

מצד שני, קיימים ניצולים מסוימים ל- JavaScript שיכולים לאפשר להאקרים לכפות מפתחות על משתמשים ולבצע התקפה של איש באמצע. וניתן למעוד על סקריפטים רעועים המזריקים תוכנות זדוניות למחשב שלך באמצעות הדפדפן שלך בזמן שאתה גולש באינטרנט.

בנוסף, מרבית האתרים ממנפים JavaScript, כך שייתכן שמצות חדשות יופיעו ככל שהזמן יחלוף כאשר האקרים יחפשו דרכים חדשות להקריב אנשים. לפיכך, ישנן סיבות רבות להתאמץ להשתמש ב- NoScript לצורך אבטחה מקוונת נוספת.

אפשרויות NoScript

סיכום

אם הגדרת NoScript נשמעת לך מעט מדי בצורה מהירה מדי, ייתכן שתרצה לדבוק בשימוש בתוספות פרטיות ואנטי מעקב אחרות כמו גירוי פרטיות, Ghostery, uBlock Origin ו- Adblock Plus. עם זאת, אנו מעדיפים להפעיל את התוספים הללו בנוסף ל- NoScript. NoScript אינו קשה לשימוש ומצריך מינימום מאמץ להתקנה.

יתכן שהחיסרון היחיד של NoScript הוא בכך שהוא מפרסם ברשימות מסוימות של דפי אינטרנט, ועבור תומכי פרטיות שאוהבים לעשות הכל בעצמם זה עשוי להיתפס כמעצבן (ולעיתים מוביל ביקורת על NoScript בתגובות). עם זאת, אתה יכול להיכנס להגדרות ולשנות את טעינת העמוד של דף, כך שהביקורות הללו הן קצת OTT לדעתנו. ותוכלו אפילו לייצא את ההגדרות מדפדפן אחד למשנהו לנוחות נוספת.

אם אתה מוצא את NoScript כמעצבן, באמת תלוי איך אתה משתמש בו. כל אתר שהקמת נשאר ככה ללא הגבלת זמן, כלומר עם מעט מאמץ אתה יכול להשיג ביטחון והוספת פרטיות באופן מקוון. אנו חושבים שהיתרונות של NoScript עולים על המאמץ הדרוש בכדי להתחיל בו.

מה שכן, אתה יכול לעבור להגדרות ולייצא את ההעדפות שלך לכל מחשב אחר, להוסיף נוחות כדי לגרום ל- NoScript להתקנים אחרים..

בסך הכל, זוהי הרחבה מצוינת, חינמית וקוד פתוח - שפותחה על ידי אנשי שירות אמינים עם מוניטין טוב. שווה להתעסק ורק מקבל חזקה של 7.4 זה כנראה קצת קשה עבור רוב האנשים להשתמש ישירות מחוץ לקופסה.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me