KeepassXC


ProPrivacy.com ציון
8 מתוך 10

סיכום

KeePassXC הוא יישום קוד פתוח חוצה פלטפורמות של מנהל הסיסמאות המצוין של KeePass. באופן חיוני, היא משתמשת במכשירי KeePass סטנדרטיים (גרסאות 1 ו -2) .kbdx מכלי ולכן היא תואמת לכל שאר האפליקציות המשתמשות גם בתקן KeePass.

סטטיסטיקות מהירות

  • מדינה
    n / a

תמחור

KeePassXC הוא מזלג קהילתי של KeePassX, שהוא עצמו מזלג חוצה פלטפורמות של KeePass המקורי עבור Windows. בניגוד ל- KeePass המקורי, שנכתב ב- .NET, KeePassXC כתוב ב- C++.

כל אלה הם דרך ארוכה ומפותלת לומר כי KeePassXC היא תוכנית עם קוד פתוח שהיא בחינם בכל מובן המילה..

מאפיינים

  • הצפנה חזקה מצד הלקוח (e2e)
  • תמיכה בין פלטפורמות
  • סנכרון באמצעות שירותי ענן
  • תמיכה ב- 2FA
  • קוד פתוח
  • טיפוס אוטומטי
  • שילוב דפדפן (באמצעות תוסף)

KeePassXC אינו תומך בתוספי KeePass, אם כי כעת הוא תומך במכולות KeePass שהוצפנו באמצעות תוסף ההצפנה TwoFish.

אין גם אפשרויות בסיסמה ו / או התאוששות keyfile. אז אל תשכח או איבד אותם אם אי פעם תרצה לראות את הסיסמאות שלך שוב!

תמיכה בין פלטפורמות

KeePassXC זמין עבור Windows, macOS ו- Linux, עם חבילות ספציפיות להפצה של לינוקס עבור Ubuntu, Debian, Artch, Gentoo, Fedora, CentOS ו- OpenSUSE. או שאתה יכול פשוט להרכיב מקוד המקור בכל פלטפורמת לינוקס.

חשוב לציין כי KeePassXC תואם לחלוטין ליישומים אחרים מבוססי KeePass המשתמשים בכלי סיסמה .kbdx..

סוקר זה, למשל, משתמש ב- KeePass המקורי במחשב Windows שלו, KeePass2 אנדרואיד בטלפון שלו וב- Chromebook, KeePassium באייפד שלו ו- KeePassXC במערכות ה- macOS והלינוקס שלו. כולם ניגשים לאותו קובץ סיסמה .kbdx, המאוחסן ב- Dropbox לצורך סינכרון סיסמאות בכל המכשירים.

ראוי לציין כי היתרון העיקרי הראשוני של KeePassXC על פני KeePass היה התמיכה החוצה-פלטפורמת שלה, אך הדבר התערער במקצת מהעובדה שניתן כעת להתקין את KeePass כמעט בכל פלטפורמות שולחן העבודה באמצעות מונו..

בזכות הריצה ב- C ++, לעומת זאת, ל- KeePassXC יש מראה ותחושה הרבה יותר מקוריים ממה שקיימת KeePass בעת ריצה בפלטפורמות שאינן חלונות..

סנכרון באמצעות שירותי ענן

.קבצי kbdx הם מכילים סיסמאות מוצפנים ומכילים באופן עצמאי אשר ניתן לאחסן בבטחה בכל מקום - אפילו בפלטפורמות ענן לא מאובטחות כמו Dropbox או Google Drive. זה מאפשר סנכרון קל ובטוח של סיסמאות בין מכשירים, פלטפורמות ואפילו יישומים שונים של KeePass.

בעבר, ההגבלות הרבות של iOS הציבו מגבלות על סנכרון באמצעות פלטפורמות ענן של צד שלישי. עדכונים אחרונים לאפליקציית הקבצים המובנית השתפרו בכך, ומאפשרים לאפליקציות iOS כמו KeePassium לסנכרן מיכלי .kbdx באופן הרגיל.

דבר אחד שכדאי לזכור אם אתה מאבטח את קבצי ה- .kddx שלך עם קובץ מפתח (ראה להלן) הוא שלעולם אסור לסנכרן את קובץ ה- fil הזה בין מכשירים המשתמשים בפלטפורמת ענן לא מאובטחת, או כל פלטפורמה אחרת חסרת ביטחון כמו דואר אלקטרוני..

באופן אידיאלי, עליכם להעביר keyfiles רק פיזית למכשירים מהימנים באמצעות USB או בשיטות דומות בהן אף גורם צד שלישי לא יכול לגשת אל keyfile. במילים אחרות, אל תעלה אותו לעולם לאינטרנט!

פרטיות & ביטחון

סמכות שיפוט

KeePassXC היא תוכנת קוד פתוח שפותחה בקהילה, כך שתחום השיפוט לא באמת חל.

קוד פתוח

KeePassXC הוא קוד פתוח לחלוטין. משמעות הדבר היא שכל אחד יכול לבדוק את הקוד שלו כדי להבטיח כי לא קיימים בו דלתות אחוריות או חולשות עיקריות ולכן הוא הדרך היחידה המשמעותית בה ניתן לסמוך על תוכנה..

בשנת 2016 ביצע ביקורת של פרויקט ביקורת התוכנה של האיחוד האירופי בחינם ועבור קוד פתוח (EU-FOSSA) את KeePass 1.31 והגיע למסקנה כי "לקוד יש רמה טובה מבחינה ביטחונית, עם ממצאים בודדים בלבד, שאף אחד מהם לא היה קריטי או בסיכון גבוה באופיו. "

KeePass 1.x שונה במידה ניכרת מ- KeePass 2.x, קל וחומר KeePassXC, אך ממצאים אלה בכל זאת מעודדים.

הצפנה מקצה לקצה

מיכלי KeePass .kbdx מוצפנים על ידי KeePassXC במחשב שלך, וניתן לפענח אותם רק באמצעות הסיסמה הנכונה (בתוספת keyfile אם משתמשים בהם)

כפי שכבר צוין, מכולות אלה הינן עצמאיות ולכן ניתן לאחסן בצורה מאובטחת כמעט בכל מקום. גם אם מישהו יכול לגשת לקבצי .kbdx ללא הסיסמה הנכונה (וקובץ keyfile אם משתמשים בהם), הוא לא יוכל לגשת לסיסמאות המאוחסנות שלך..

קריפטוגרפיה

.מיכלי kbdx שנוצרו ב- KeePassXC מוצפנים תמיד באמצעות AES-256. איננו יכולים למצוא אישור, אך אנו מניחים כי נעשה שימוש באותה אימות hash של SHA256 שנראה בתוך KeePass. Keyfiles מועברים באמצעות פונקציית נגזרת המקשים Argon2.

למרות שזה לא יכול ליצור אותם, KeePassXC יכול לייבא ולהשתמש בקבצי .kdbx שהוצפנו על ידי אפליקציות אחרות התואמות KeePass באמצעות הצ'יפים של TwoFish או Chacha20..

תמיכה ב- 2FA

כמו בכל הגרסאות של KeePass, אתה יכול לספק אבטחה נוספת לסיסמאות שלך על ידי יצירת קובץ מפתח בעת יצירת מיכל .kbdx חדש..

בנוסף לסיסמא, זה מספק אימות דו-גורמי (2FA) המחייב עותק של קובץ ה- keyfile להיות במכשיר שלך לפני שתוכל לפתוח את מסד הנתונים .kbdx..

KeePassXC תומך גם ב- 2FA דרך YubiKey. זוהי תכונה שאינה נתמכת באופן טבעי ב- KeePass המקורי, אם כי ניתן להשיג אותה באמצעות תוסף.

תמיכה

אתר KeePassXC מכיל תיעוד בסיסי, שאלות נפוצות כלליות (בעיקר לא טכניות) ובלוג. אחרי זה אתה בעצמך. למרבה המזל, כל מי שמכיר כיצד להשתמש ב- KeePass עם תחושה ממש בבית עם KeyPassXC.

קלות שימוש

KeePassXC מתאים לאסתטיקה של מערכת ההפעלה המארחת טוב יותר ממה שקיימת KeePass במכונות שאינן חלונות, אך בדרך כלל דומה מאוד לשימוש. במילים אחרות, מדובר במנהל סיסמאות די פשוט וקל לשימוש.

רשימת סיסמאות

קל ליצור בסיס נתונים חדש .kbdx. שלא כמו KeePass, מסדי הנתונים של KeePassXC כולם משתמשים באותן הגדרות, כך שההחלטות היחידות שעליך לקבל הן האם ליצור קובץ מפתח לשימוש עם בסיס הנתונים שלך ובאיזו סיסמה או משפט סיסמה להשתמש..

עדכון מפתח הראשי

רק וודא שלא לשכוח את סיסמת המאסטר שלך (או לאבד את מפתח ההפעלה שלך אם נעשה שימוש), מכיוון שאין אפשרויות שחזור.

בנוסף לסיסמאות, אתה יכול להשתמש בשדה ההערות כדי לאחסן את המידע שאתה רוצה באופן מאובטח. אתה יכול לבחור סיסמאות משלך, או לאפשר ל- KeePassXC ליצור סיסמאות מאובטחות עבורך. לשם כך, אתה יכול לציין מגוון קריטריונים, וזה נהדר עבור אתרים שיש להם דרישות סיסמא באופן סתמי.

הזנת סיסמה

אנו אוהבים במיוחד את הפונקציה של מחולל הסיסמה, שבמקום לייצר סיסמאות שקשה לזכור אותם, מייצרת ביטויי סיסמה מאובטחים אך קלים יותר לזכור.

קל לזכור ביטויים

אתה יכול לצרף תכונות המוגדרות על ידי המשתמש לכל רשומת סיסמא, בתוספת כמעט כל סוג של קובץ. תכונות אלו הופכות את KeePassXC למנהל גמיש וחזק לכל מיני נתונים רגישים - ולא רק סיסמאות.

הזנת סיסמה מתקדמת של Keepass

טיפוס אוטומטי

מאפיין נוסף של KeePassXC שאנחנו ממש נהנים ממנו הוא אוטוטייפ. בחר רשומת סיסמה ב- KeePassXC והנח את סמן העכבר בשדה טופס. לחץ על כפתור המילוי האוטומטי ו- KeePassXC ימלא אוטומטית את שדות שם המשתמש והסיסמה בדיוק מרשים. זה אפילו יכה אוטומטית על כפתור ההחזרה עבורך, לשם כניסה מהירה יותר.

מה שנחמד במיוחד בתכונה זו הוא שעובד כמעט בכל דפדפן ללא צורך בתוסף דפדפן.

תוסף דפדפן

התוסף KeePassXC-Browser זמין עבור Firefox ו- Chrome (כולל Chromium, Opera, ו- Vivaldi). זה דורש לפתוח את בסיס הנתונים של KeePassXC כדי לעבוד (וזה הגיוני מבחינה ביטחונית), אך קל להתקנה ואינטואיטיבי לשימוש.

למרבה הצער, במשך החודשים האחרונים (בזמן הכתיבה), התוסף KeePassXC-Browser הפסיק לעבוד על מערכות ה- macOS ו- Ubuntu של הסוקר הזה (בפיירפוקס וב- Chrome).

הבעיה אינה משפיעה על כל המשתמשים, אך היא בעיה ידועה. מובטח עדכון אשר יתקן אותו, אם כי לקח זמן מה להתממש.

למרבה המזל, ולמרות שהוצא באופן רשמי על ידי צוות KeePassXC, שיטת KeePassHTTP-Connector לשילוב הדפדפנים (המתוארת כאן עבור KeePass) ממשיכה לעבוד מצוין עבור KeePassXC.

תוסף הדפדפן

מצב זה פחות אידיאלי, אך מספק דרכים לעקיפת הבעיה המקובלת עד שהתוסף KeePassXC-Browser לתיקון דפדפן קבוע לכולם. כאשר זהו, אנו נעדכן את הביקורת הזו.

מחשבות אחרונות

אנחנו מעריצים גדולים של KeePass על כל צורותיה והיינו בוחרים בכל גרסה שלה על פני אלטרנטיבות מסחריות כמו LastPass או 1Password. ביטוורדן הוא קוד פתוח ואכן מציע תחרות חזקה למשתמשים מזדמנים יותר, אך מבקר זה מעדיף את הגמישות ואת האופי העצמי לחלוטין של פלטפורמת KeePass.

KeePassXC אינו גמיש כמו KeePass בגלל חוסר התמיכה שלו בעושר התוספים השימושיים של KeePass. אבל זה נראה טוב בפלטפורמות שאינן חלונות, ואנחנו אוהבים את פונקציות המילוי האוטומטי וסיסמת הסיסמה.

זה יכול גם להיות פעולה הדדית עם כל הגרסאות האחרות של KeePass, כך שאין פגיעה בערבוב והתאמה בין גרסאות על פני פלטפורמות, ובכל זאת יש גישה מלאה ומאובטחת לסיסמאות שלך לא משנה היכן תאחסן אותן..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me