מאז שחרורו ב- 29 ביולי, בעיות אבטחה של Windows 10 עוררות ביקורת מצד אנשי IT ופעילי פרטיות המתנגדים בתוקף לרבים מהגדרות ברירת המחדל במערכת ההפעלה האחרונה של מיקרוסופט. כדי לעזור לך, ProPrivacy החליטה להביא לך מדריך מהיר זה קל לעקוב שיאפשר לך להשבית את איסוף הנתונים של Windows 10.

1. כבה מודעות מחוייטות

ראשית תרצה להתמודד עם מערכת המודעות המותאמת, אתה עושה זאת בהגדרות האבטחה של Windows 10.

כדי להשבית אותו עבור אל הגדרות > פרטיות > כללי והחלק את האפשרות שאומרת 'תן לאפליקציות להשתמש במזהה הפרסום שלי לצורך חוויה באפליקציות (כיבוי זה יאפס את המזהה שלך)' למצב כבוי.

כעת כבה את כל חוסמי המודעות בדפדפן שלך (כשהם מפריעים) ופנה אל choice.microsoft.com/en-us/opt-out. כשתהיה במקום, בחר כבוי עבור 'מודעות מותאמות אישית בכל מקום בו אני משתמש בחשבון מיקרוסופט שלי' ו'מודעות מותאמות אישית בדפדפן זה. '

2. השבת את קורטנה

פתח את Cortana בשורת המשימות שלך, ופגע בסמל המחברת בצד שמאל של הקופץ.


לחץ על הגדרות והחלק למצב כבוי את האפשרות האומרת 'Cortana יכולה לתת לך הצעות, רעיונות, תזכורות, התראות ועוד'..

אם קורטנה נעלמת, יש לך גם אפשרות להשבית את תוצאות הבינג. אם בינג אינו כוס התה שלך, השבת את 'חפש באופן מקוון וכולל תוצאות אינטרנט'.

3. הפסיקו להכיר אותי!

עכשיו חזור אל ההגדרות ועבור לפרטיות > דיבור, דיו והקלדה.

כאן עליך ללחוץ על 'תפסיק להכיר אותי. זה יבטל את הקשה והמקליט הידוע לשמצה שגרם לוויכוח כה רב.

4. מחק את הזיכרון של קורטנה

בשלב זה לחץ על 'עבור אל בינג ונהל מידע אישי עבור כל המכשירים שלך'. שם תוכל למחוק את כל מה שקורטנה עד אותה נקודה הצליח להבין עליך על ידי לחיצה על נקה בתחתית.

5. בחר את נקודות החמות שלך

חמישית ברשימת המטלות שלך: עבור אל הגדרות > רשת & מרשתת > וויי - פיי > נהל הגדרות Wi-Fi.

כאן אתה מכבה את Wi-Fi Sense. עשה זאת על ידי החלקה 'התחבר לנקודות חמות פתוחות מוצעות' ו- 'התחבר לרשתות פתוחות המשותפות על ידי אנשי הקשר שלי' למצב כבוי..

6. הפסק לשתף קבצי מערכת

הפסק את Windows 10 לשתף קבצי מערכת ועדכונים למחשב האישי שלך (ומהמחשב האישי שלך למשתמשים אחרים) כברירת מחדל.

לך להגדרות > עדכון & אבטחה > עדכון חלונות > אפשרויות מתקדמות > בחר כיצד מועברים עדכונים.

כאן תצטרך לבחור את האפשרות לבטל לחלוטין את 'עדכונים ביותר ממקום אחד' או להחליט לבחור בשיתוף מידע רק עם 'מחשבים אישיים ברשת המקומית שלך'. תלוי בך.

7. כבה כונן אחד

בשלב זה, תרצה למנוע מ- Windows 10 לאחסן מידע בשרתים של מיקרוסופט. זה נקרא OneDrive.

כדי להשבית את זה:

לחץ על חץ למעלה במגש המערכת.

בחר ב- OneDrive > הגדר ובטל את הבחירה בשלוש האפשרויות הבאות:

'הפעל את OneDrive באופן אוטומטי כשאני נכנס ל- Windows.'

'תן לי להשתמש ב- OneDrive כדי להביא כל אחד מהקבצים שלי במחשב זה,'

ו- 'השתמש ב- Office כדי לעבוד על קבצים עם אנשים אחרים במקביל'.

איסוף נתונים של Windows 10

8. הפסיקו לשלוח מידע למיקרוסופט

עכשיו חזור להגדרות > פרטיות ובחר כללי, היכן תרצה לבטל את 'שלח מידע של מיקרוסופט על אופן הכתיבה כדי לעזור לנו לשפר את ההקלדה והכתיבה בעתיד', ו'תן לאתרים לספק תוכן רלוונטי מקומי על ידי גישה לרשימת השפות שלי. '

9. השבת את שירות המיקום של Windows 10

אם תרצה, תוכל גם להשבית את שירות המיקום של Windows 10 שנמצא ישירות תחת כללי. כאן תוכלו להיפטר ממנו לחלוטין בשינוי או להגדיר אותו למצב כבוי רק עבור אותו משתמש ספציפי.

10. הרשאות אפליקציה

המשך למטה ברשימת היישומים תחת כללי ומיקום: השבתת כל התכונות שאינך רוצה.

עם זאת, שקול בזהירות, מכיוון שאפשרויות מסוימות (כמו אפליקציית הדואר שנמצאת באנשי הקשר שלך) עשויות להועיל.

11. Microsoft Edge

Microsoft Edge הוא דפדפן האינטרנט החדש במערכת Windows 10. הוא מוגדר לתקשורת עם מיקרוסופט כברירת מחדל.

כדי להפסיק את זה, פתח את Edge, לחץ על התפריט (שלוש נקודות אופקיות) בחר הגדרות > צפה בהגדרות מתקדמות.

כאן כבה את כל מה שלא תרצה בקטע 'פרטיות ושירותים' ('הצג הצעות חיפוש' ו'עזור להגן עלי מפני אתרים זדוניים והורדות באמצעות פילטר SmartScreen 'עשוי בהחלט להיות שווה להמשיך, כיוון ששניהם משמשים פונקציות לגיטימיות. )

12. סנכרון הגדרות

אם אינך רוצה שהגדרות Windows 10 שלך יהיו זמינות לפי בקשתך למחשבים אחרים, עליך לעבור להגדרות > חשבונות > סנכרן את ההגדרות שלך והחליק אותן למצב כבוי.

13. SmartScreen

SmartScreen היא תכונה שעוזרת להגן עליך מפני תוכניות שולחן עבודה לא רצויות וזדוניות. עליך להשבית זאת רק אם אתה בטוח במה שאתה עושה. אחרת, השאר אותו.

כדי להשבית אותו עבור אל תפריט התחל > לוח בקרה. בחר מערכת ואבטחה > אבטחה ותחזוקה ובחר 'שנה את הגדרות Windows SmartScreen' משמאל.

כעת לחץ על לחצן הבחירה שליד 'אל תעשה דבר (כבה את Windows SmartScreen)'.

14. אפליקציות SmartScreen +

לבסוף, השבת את המסנן האחר של SmartScreen בהגדרות > פרטיות > כללי והחלק את האפשרות שאומרת 'הפעל את מסנן SmartScreen כדי לבדוק תוכן אינטרנט (כתובות URL) בהן אפליקציות חנות Windows משתמשות' גם לכיבוי.

אז למה כל הביקורת? באופן ספציפי, Windows החדש נידון בגלל שאינו מאפשר למשתמשים לבטל את הסכמתם לשירותי ברירת מחדל מסוימים. אלה כוללים שליחת נתונים של מיקרוסופט למודעות המותאמות (באמצעות מזהה פרסומת אישי); מערכת עדכונים של עמיתים לעמית (טורנט) המגדילה את השימוש ברוחב הפס (ויכולה לגרום לעלויות נתונים מוגברות). מתקשר באופן קבוע עם שרתים - משפיע לרעה על מהירויות הגלישה באינטרנט - ומאגד נתונים שהוגדרו על ידי המשתמש בכדי 'ללמד' את העוזר הדיגיטלי המובנה שלה Cortana, אותו מצהירה החברה.,

'אוסף ומשתמש בסוגים שונים של נתונים, כגון מיקום המכשיר שלך, נתונים מלוח השנה שלך, האפליקציות בהן אתה משתמש, נתונים מהודעות הדוא"ל והודעות הטקסט שלך, למי אתה מתקשר, אנשי הקשר שלך ובאיזו תדירות אתה מתקשר איתם במכשיר שלך. '

איסוף נתונים של Windows 10

העיתונות הרעה עוררה השראה למשתמשי Windows רבים להימנע מהשדרוג החינמי - זמין עבור משתמשי Windows 7, 8 ו- 8.1 - מחשש שהוא עשוי לבצע מעקב סמוי פולש לפרטיות. כעת, שינויים בנתיב השדרוג שהוכרז בשבוע שעבר פירושו שבקרוב יהיה קשה מאוד למשתמשים להימנע מהשדרוג,

"בתחילת השנה הבאה, אנו צופים לקטלג מחדש את Windows 10 כ- "עדכון מומלץ". בהתאם להגדרות Windows Update שלך, הדבר עלול לגרום לתהליך השדרוג באופן אוטומטי במכשיר שלך. ' אמר טרי מיקרסון של מיקרוסופט.

אז מה פירוש הכריעה של Windows 10? ומדוע כדאי להשתמש במדריך זה כדי להשבית את איסוף הנתונים של Windows 10?

ראשית, סגן נשיא התאגיד של מיקרוסופט, ג'ו בלפיורי, הודה לאחרונה כי מערכת Windows 10 אכן מעקב ושולח מידע ברציפות למיקרוסופט. נוסף על כך, בהנהון מרגיע בפני שוחרי הפרטיות (שמטפלים את המערכת כבר חודשים), הוא מודה כי אמנם ניתן לבטל חלק מתכונות המעקב שלה, אך אחרים לא יכולים,

'במקרים שלא סיפקנו אפשרויות, אנו מרגישים שהדברים האלה קשורים לבריאות המערכת. במקרה של הידיעה שיצרנו מתרסקת, או שיש לנו בעיות ביצועים חמורות, אנו רואים כי הם כל כך מועילים למערכת האקולוגית ולכן לא סוגיה של פרטיות אישית, שהיום אנו אוספים נתונים אלה כך שאנו הופכים את החוויה הזו. יותר טוב לכולם. '

למרות שזה עשוי להיראות חסר תוצאה עבור רבים, אחרים (שרבים מזוהים עד כה כתיאורטיקני קונספירציה) חשים כי צריך להיות אפשרי להפסיק את התקשורת שלהם עם שרתי מיקרוסופט אם הם רוצים. אמנם נכון שבבדיקה מדוקדקת הרבה מהעברות הנתונים נראות לא מספיק מזיקות (חסרות סמנים מזהים), היא חוששת שאחרים אינם כל כך שפירים..

כמו כן, ראוי לציין כי בעוד שאנשים רבים מתבשרים על סיכוני האבטחה הקיימים ב- Windows 10, ייתכן שאחרים לא יהיו. למעשה, סביר להניח שחלק מהמשתמשים ישדרגו ל- Windows 10 ללא כל התלבטות (זה בחינם, בסך הכל.) מרבית המומחים מסכימים כי Windows 10 עולה בהרבה על גרסאות קודמות, כלומר לא מן הנמנע כי משתמשים רבים עשויים להיות החוויה הפולשנית: חסר מושג כי הסכם הרישיון למשתמש הקצה (EULA) נתן למיקרוסופט אישור ספציפי לאסוף את נתוני הקשות שלהם.

עם התפרצות תוהו ובוהו בתקשורת בנוגע לקיילוגר המצורף, החלטנו לבקש ממיקרוסופט הצהרה רשמית בנוגע לאמיתות הטענות סביב השירות. באופן לא מפתיע, התשובה של מיקרוסופט היא לא,

תגובה של מיקרוסופט 2

עם זאת, בבחינה מדוקדקת יותר ברור כי 'לא' הראשוני של מיקרוסופט אחריו כלאחר יד על ידי 'ברשות הלקוח' כן ש- Windows יכול. הידיעה שמערכת ההפעלה Windows 10 EULA מעניקה למיקרוסופט רשות ללקוח, בהחלט גורמת לכך שה- No הראשוני של המשרד לא נראה כמו ניסיון פזיז של הכוונה מוטעה. אחד מהם מצומצם, לאורך כל הדרך, מההבנה שאם התשובה הייתה 'לא', כנראה שלא יתקיים דיון כה סוער שמתרחש בתקשורת..

אין ספק שמערכת הרישום Keylogging של חלונות 10 (כברירת מחדל) עלולה להוות סיכון ביטחוני חמור. המקלדות שלנו הם המקום בו אנו מקלידים סיסמאות, פרטי בנק (ומידע רגיש אחר) ובימינו ידוע כי גניבת נתונים מפשעי רשת היא איום ממשי מאוד ומיידי. עם זאת, האם זה לא מדאיג שאפשר לפרוץ את המידע הרגיש שלנו מידיה של מיקרוסופט? גם אם זה לא קורה, האם אנו יכולים לסמוך על מיקרוסופט עם אוצר מידע כזה? אל תשכח שמיקרוסופט מודה בגלוי שהיא רוצה את Windows 10 במחשבי מיליארד מחשבים בתוך שנתיים. זה נתונים גדולים ברצינות.

למרבה הצער נראה כי הדיון הזה אמור להמשיך לעתיד הנראה לעין. בעיקר מכיוון שמיקרוסופט קרובה ככל שהיא מגיעה ל"גדול מכדי להיכשל ", והיא ממוקמת בנוחות באוליגופול שלא נראה על סף קריסה. עמדת עילית המאפשרת לחברה לאלץ את המשתמשים לעשות מה שהם רוצים במכונות שלהם, לעומת מה שהם רוצים. מזה ג'ו בלפיורי הרגיע אותנו.

אוסף נתונים של Windows 10: מסקנה

העצה המוצקה היחידה העומדת לרשות משתמשי Windows 10 היא לכבות כמה שיותר מתכונות הפולשות לפרטיות שלה. משהו שסביר להניח שתצטרך לעשות מוקדם יותר מאשר במאוחר, עכשיו כשמיקרוסופט החלה לספוג אותה בגרונם של האנשים.

כמו כן, אם תחליט שאתה עומד להתייצב עם מיקרוסופט, ייתכן שתרצה לבדוק את חמשת ה- VPN הטובים ביותר האחרונים למערכת Windows 10, המאפשר ניתוח מעמיק של מהן אפשרויות ה- VPN הטובות ביותר בעת הפעלת מערכת ההפעלה החדשה..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me