VPNs כמעט תמיד חוקיים. ברוב המדינות, לאזרחים יש זכות חוקית לפרטיות ופשוט השימוש בשירות VPN אינו חוקי במקומות מעטים מאוד.


מדינות מדכאות כמו סין, איראן ומצרים מנסות לחסום משתמשים מלהיכנס לשירותי VPN מעבר לים. אך הם אינם מפלילים אזרחים פשוט משום שניסו לעשות כן.

רוסיה העבירה פלילית את ניהול שירותי ה- VPN המקומי שלא הוענק להם רישיון מדינה, אך שוב, זה לא מעליב את מי שפשוט מנסה להשתמש בהם..

במאמר זה אנו בודקים כל מדינה בה השימוש ב- VPNs אינו חוקי, אסור או מוגבל בדרך כלשהי. לפני שאנחנו עושים זאת, ישנן כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון.

מה שאתה עושה בעת שימוש ב- VPN עשוי להיות בלתי חוקי

VPNs יכולים לעזור להסתיר את מה שאתה מקבל באינטרנט, ולכן משמשים לעתים פושעים כדי להסתיר את פעילותם הבלתי חוקית. למותר לציין שפשוט שימוש ב- VPN לא הופך את אותן פעילויות לא חוקיות לפחות לא חוקיות.

אם ה"פשעים "שבוצעו באמצעות VPN הם ספציפיים לתרבות ולכן הם לא חוקיים רק במדינות בודדות, אין זה סביר ששירותי VPN בינלאומיים יסייעו לממשלות מקומיות או לכוחות המשטרה לתפוס" מבצעים ". כך שאף ספק VPN לא צפוי לסייע לרשויות המנסות לתפוס אנשים המשתמשים ב- VPN לצפייה בפורנו באיחוד האמירויות.

באופן דומה, ספקי VPN בינלאומיים מאוד לא סבירים שעוזרים לרוב הממשלות המדכאות לתפוס מתנגדים פוליטיים. כך שמבקרי הנשיא ארדואן בטורקיה יכולים בהחלט להשתמש בשירותי VPN אירופיים או ארה"ב ללא חשש לבגידה מצד אותם שירותים.

אבל… חברות VPN לא ינסו להגן עליכם אם תבצעו פעולות המוכרות בינלאומיות כפושעות, או שמצערות ממשלות בעלות עוצמה פוליטית עם טווח בינלאומי..

אם תוצגנה הוכחה חזקה מספיק לכך שבוצע פשע חמור, חברות VPN רבות יסייעו מרצון אפילו בחקירות משטרה מעבר לים. והם בהחלט לא נלחמים בצו בית משפט תקף. בפשטות, אף צוות VPN לא מוכן לעמוד בכלא בגלל פשעיך.

אין יומני ספקי VPN אמורים להיות מסוגלים לספק סיוע מינימאלי רק לחקירות, אך אפילו אלה יכולים להיאלץ להתחיל לנהל יומנים. ולא ניתן לסמוך על כל ספק VPN שמבטיח לשמור ללא יומנים.

VPNs נמצאים בכל מקום

רשתות VPN מסחריות מהסוג בו אנו מדברים כאן הן משהו מגידול בלתי צפוי מהייעוד המקורי של הטכנולוגיה. VPNs פותחו כדי לאפשר לעובדים מרוחקים גישה מאובטחת לאינטראנט של חברות כאילו הם במשרד.

והם ממשיכים לשמש ככאלה על ידי עסקים רגילים ברחבי העולם, המסתמכים על VPN כדי לאבטח את מערכות ה- LAN הפנימיות שלהם מפני האקרים, ולהגן על מידע רגיש כאשר העובדים מגיעים אליהם מהאינטרנט..

זה אומר ש:

א) אפילו במדינות מגבילות יותר, פשוט שימוש ב- VPN אינו נראה בשום צורה "חשודה". זהו חלק שגרתי מהעסקים היום-יומיים..

ב) קשה מאוד לחסום את תנועת ה- VPN, שכן הדבר פוגע ביכולת התפעול של העסק, ולכן גם פוגע בכלכלה המקומית. מקומות כמו סין ומצרים, כמובן, נראים מוכנים לקחת סיכון זה.

החוקיות אינה הנושא היחיד שיש לדאוג אליו

משרדים, בתי ספר, מעונות מכללות וכדומה חוסמים את הגישה לאתרים ותכני אינטרנט אחרים - לרוב מסיבות טובות מאוד! שימוש ב- VPN כדי להתגבר על חסימות כאלה לרוב אינו חוקי, אך להיתפס עלולות להיות השלכות לא נעימות אחרות.

אחרי הכל, סביר להניח שהמורה שלך לא יתרשם אם היא תתפוס אותך באמצעות VPN כדי להודיע ​​לחברים בפייסבוק במהלך הרצאה. ולהיתפס על ידי הבוס שלך המשתמש ב- VPN לצפייה בתכנים לא ראויים בעבודה עשוי בהחלט להשיג לך את השק!

מדינות עם סוגיות משפטיות שמשתמשי VPN צריכים להיות מודעים להן

להלן המדינות היחידות בהן VPNs עשויים להיחשב בכל דרך בלתי חוקית. בכל מקום אחר בעולם השימוש ב- VPN הוא 100% חוקי ולא שנוי במחלוקת.

מדינות בהן השימוש ב- VPNs מנוגד לחוק

איראן

ממשלת איראן חוסמת גישה למגוון רחב של אתרי אינטרנט, כולל פייסבוק וטוויטר. אפליקציית המסנג'ר של טלגרם אסורה אף היא. אזרחים רשאים להשתמש בספקי VPN מקומיים שאושרו על ידי המדינה, אך נאסר עליהם להשתמש בשירותי VPN בינלאומיים כדי לעקוף את חסימות הצנזורה שלה..

להלכה, ניתן להשתמש בגין 91 יום לשנה בכלא על כל מי שמשתמש ב- VPN כדי לבקר באתר אסור. בתיאוריה.

במציאות השימוש ב- VPN נפוץ. עדות לכך היא העובדה שכ -12 עד 17 מיליון משתמשי פייסבוק וכ -23 מיליון משתמשי טלגרם הם איראנים! אפילו נטען כי מרבית חברי הפרלמנט האיראני משתמשים ב- VPN כדי לעקוף את חוקי הצנזורה שלהם!

מאחר והשימוש ב- VPN כל כך נמצא בכל איראן, נראה שלא סביר שיש סיכון רב בשימוש באחד, ואנחנו לא מודעים למקרים בהם נעצר משתמש VPN. אנא עיין ב -5 VPNs הטובים ביותר לאיראן לדיון על השימוש ב- VPN באיראן.

עירק

קראנו דיווחים שלא אושרו כי VPNs "אסורים" בעירק כדי למנוע ניצולם על ידי המדינה האיסלאמית. איננו יודעים מה המצב בשטח, אך בעירק אין את התשתית הטכנית ליישום חסימות VPN או לאיתור משתמשי VPN.

יתכן מאוד ששימוש ב- VPN נפוץ באזורים עם גישה לאינטרנט, אך באותה מידה יתכן כי הוא מנוהל בכבדות ברמה המקומית בעולם האמיתי..

איחוד האמירויות הערביות

בשנת 2016 דווח נרחב כי איחוד האמירויות הערביות הפכו שימוש ב- VPN לא חוקי, ואמרו זאת "התעסקות באינטרנט היא פשע."

עם זאת, קיימת חוסר בהירות כלשהו בשאלה אם השימוש ב- VPN אינו חוקי כשלעצמו או שמא הוא משתמש רק ב- VPN כדי לגשת לתכנים המתוזמנים על ידי רשות התקנות של איחוד האמירויות הערביות (TRA) שהיא פשע..

בפועל, ניתן לראות את ההבדל כקצת אקדמי, מכיוון שרוב התכנים שאולי תרצו להשתמש בהם ב- VPN אסורים רשמית על ידי TRA.

כל מי שנתפס מסתכן בקנס של עד 2 מיליון AED (כ -500,000 דולר) ו / או זמן מאסר. עם זאת לא שמענו על מישהו שהורשע בפועל בשימוש ב- VPN, ודיווחים עולה כי השימוש ב- VPN נפוץ.

הגולשים, בפרט, משתמשים באופן קבוע ב- VPN בכדי להמציא נטפליקס ותוכן סטרימינג בינלאומי אחר. הסיכון לעשות זאת נראה נמוך, ולא סביר מאוד שרשויות האיחוד האירופי יבהילו את הקהילה הבינלאומית הרווחית שלה על ידי התעללות מהפרות כה לא מזיקות. אבל מי יודע?

האיום על אזרחי איחוד האמירויות המשתמשות ב- VPN כדי להתחמק מצנזורה או לעסוק בהתנגדות פוליטית עשוי להיות גבוה בהרבה.

מידת יכולתן של חברות טלקום של איחוד האמירויות לזהות שימוש ב- VPN אינה ברורה. ידוע שטכניקות פיקוח עמוק (DPI) משמשות לניתוח תנועה באינטרנט, אך נראה כי הגישה לאתרי VPN וחיבורי VPN עצמם אינם חסומים..

אם החלטתם שהיתרונות של שימוש ב- VPN באיחוד האמירויות עולים על הסיכונים הפוטנציאליים, אנו ממליצים בחום להשתמש בשירותי VPN המציעים טכנאי התגנבות או ערפול (ובעצם השימוש בטכנולוגיה זו!).

צפון קוריאה

בדרך כלל ההנחה היא כי השימוש ב- VPN בצפון קוריאה אינו חוקי. אם אכן זהו המצב, נראה כי מדובר בחוק חסר טעם.

נראה כי ממשלת צפון קוריאה אינה מעוניינת לצנזר את הגישה של המבקרים הבינלאומיים לאינטרנט, ולכן ניסיון להסתיר את מה שעולה ברשת בזמן הביקור במדינה עשוי להביא לשיא העניין של שירותי האבטחה שלה. אבל אם אתה פשוט תייר, יש סיכוי טוב שלא יהיה אכפת להם.

כך או כך, זה יכול להיות רעיון טוב מאוד לשחק את זה בבטחה ולהימנע מכל התנהגות שעלולה להיחשב לחשודה כשמדינה. בשום פנים ואופן לא מומלץ להגיע לצד הלא נכון של ממשלת צפון קוריאה.

לעומת זאת, לאזרחי צפון קוריאה כמעט אין גישה לאינטרנט. גישה כזו שקיימת מוגבלת לקבוצה מאוד נבחרת של סטודנטים מובחרים, מדענים, בכירים בממשל, עיתונאים (יש להניח) וכדומה..

ללא ספק אנשים אלה מנוטרים מקרוב, וכנראה שהם יסתבכו בבעיות חמורות מאוד על כך שהם עשו כל דבר באינטרנט שמרגיז את ממשלתם. זה ככל הנראה כולל שימוש ב- VPN כדי להסתיר את מה שהם מקבלים.

אך נראה כי לא סביר שצפון קוריאה תטרח לחוקק חוק בפועל שהופך את ה- VPN ל"לא חוקי "למצב כה מצומצם של נסיבות.

עומאן

חוק התקשורת בעומאן אוסר על שימוש בכל שיטת הצפנה מבלי לקבל מראש אישור מפורש מהממשלה. אך מאחר והצפנה נדרשת אפילו עבור פעולות המסחר האלקטרוני הבסיסיות ביותר, חוק כזה אינו מעשי בפראות.

"בשנת 2010, [רשות הרגולציה התקשורת (TRA)] ביקשה התייעצות ציבורית בנושא טיוטת תקנות שהיו גורמות ל- VPN להיות בלתי חוקי לחלוטין לשימוש פרטי והיה דורש ממפעלים לרכוש רישיון מ- TRA לשימוש ב- VPN לשימוש מסחרי. טיוטת התקנות מעולם לא התממשה והפידבק שקיבל TRA על אודותיהם מעולם לא פורסם. "

קראנו כמה דיווחים לא מאושרים שמשתמשי אינטרנט בעומאן נדרשים להשתמש רק בשירותי VPN מקומיים סנקטיים, אך אם זה המקרה, ההתעלמות היא מהרחבה..

השימוש ב- VPNs כדי לחמוק מחסומי הצנזורה המקוונת של עומאן הוא "נפוץ ביותר" ולא ננקטים אמצעים טכניים כדי למנוע זאת.

סוריה

אם אנו יודעים מעט על מצב ה- VPN בעירק, אנו יודעים פחות על כך בסוריה. אנו יודעים שהמלחמה האכזרית והמתמשכת גורמת לאינטרנט לא יציב מאוד, וכי צנזורה ממשלתית והפחדה משטרתית (עד למעצר כולל ועינויים) של כתבים ומתנגדים הם עובדת חיים יומיומית במדינה..

תשתית אינטרנט כזו שעדיין קיימת נמצאת ביד ממשלת ממשלת אסד, ובתי הקפה באינטרנט מנוטרים מאוד. כתוצאה מכך, חיבורי לוויין בלתי חוקיים וטלפונים ניידים המשתמשים בכרטיסי SIM של רשת טורקית או לבנונית הם הדרך העיקרית לגישה לאינטרנט הפתוח.

טורקמניסטן

טורקמניסטן היא אחת המחוזות הסגורים והמדכאים בעולם. בדומה לצפון קוריאה, מעטים מאד מאזרחיה יכולים בכלל לגשת לאינטרנט. זה יקר מאין כמותו, מהירותו איטית בכוונה והיא כפופה לצנזורה כמעט מוחלטת.

יש רק ספק שירותי פיקוח ממשלתי יחיד. על פי דוח זה:

"ניסיונות להשתמש בשרתי פרוקסי ו- VPN מתגלים ונחסמים; המשתמשים שלהם נתונים לעונשים מינהליים וזומנו ל"שיחות מניעה "למשרד לביטחון לאומי, שם הם מתמודדים עם הפחדה."

ייקס!

מדינות בהן VPNs חסומים

כשאתה קורא ש- VPNs "אסורים" במדינה זו או אחרת, הכוונה כמעט תמיד היא שמאמצים טכניים נעשים כדי למנוע ממשתמשי אינטרנט במדינה זו להשתמש ב- VPN כדי לעקוף אמצעי צנזורה של מדינות..

פשוט השימוש ב- VPN (או לנסות להשתמש ב- VPN) במחוזות אלה אינו חוקי ואף אחד עדיין לא הסתבך על כך.

חרסינה

חומת האש הגדולה של סין (GFW) היא מערכת הצנזורה באינטרנט מרחיקת הלכת והמתוחכמת בעולם. לפיכך אין זה מפתיע שסין אינה מעוניינת בכך שמיליון וחצי מיליארד אזרחים שלה משתמשים ב- VPN כדי לעקוף אותה!

סין מעסיקה מגוון רחב של טכנולוגיות המיועדות לחסום גישה לשירותי VPN בינלאומיים. אלה נעים בין רשימות חסימות פשוטות של כתובות IP הידועות כמשתמשות בכסות VPN, וכלה בטכניקות בדיקת מנות עמוקות (DPI) המאפשרות לזהות מתי משתמשים בפרוטוקולי VPN. למותר לציין כי הגישה לרוב אתרי ה- VPN חסומה.

עם אוכלוסייה שמשתמשת באינטרנט המונה כ -720 מיליון איש, עם זאת, אפילו מערכת המעקב באינטרנט והמתוחכמת ביותר בעולם חייבת להיאבק. מרבית שירותי ה- VPN אמנם חסומים בסין, אך מספר ספקים מציעים סוגים שונים של הטשטוש ("התגנבות") כדי להסתיר את העובדה שמשתמשים ב- VPN..

התוצאה היא שמספר שירותי VPN זמינים באופן נרחב בסין, אם כי זה יקל על חיי המטיילים אם הם נרשמים לשירות ומורידים את התוכנה שלו לפני הכניסה ליבשת (הונג קונג אינה מכוסה על ידי ה- GFW ויש לה אינטרנט בחינם ולא מצונזר).

דווח נרחב כי סין "נסדקה ב- VPNs", אך הדבר תקף רק לחברות שמנהלות שירותי VPN מקומיים. זה לא מעשה הפלילים על אנשים המשתמשים ב- VPN כדי להתחמק מהחומת האש הגדולה, ואמצעים כאלה הם חסרי שיניים נגד שירותי VPN בינלאומיים..

עם זאת יתכן ועננים נאספים באופק. בשנת 2016 נכלא משווק VPN בפעם (ולא מוצלחת במיוחד) למשך 9 חודשים. זה היה מקרה חד פעמי בבית משפט מקומי (דונגגוואן, במחוז גואנגדונג) ואינו משקף את המצב המשפטי במקומות אחרים בסין. זה היה גם מישהו שהרוויח (קטן) ממכירת חבילות VPN, ולא מישהו שרק השתמש ב- VPN.

אם זה אפוא עניין של דברים שיבואו, רק הזמן יגיד. לא קשה לדמיין, אם כי סין עשויה להשתמש במערכת האשראי החברתית המפחידה החדשה שלה, שאמורה לצאת לפתיחה מלאה בשנת 2020, כדי להעניש אזרחים שנתפסו באמצעות VPNs עם דירוג שלילי. זה כמובן לא יעסיק מעט את הגורמים והמבקרים בסין.

למידע נוסף על שימוש ב- VPN בסין, עיין ב -5 VPNs הטובים ביותר לסין.

מצרים

בקיץ 2017 ממשלת מצרים החלה לחסום את הגישה לאתרי חדשות. בספירה האחרונה היא חסמה יותר מ- 400 אתרים. בהבנה כי אזרחים משתמשים ב- VPN כדי לעקוף צנזורה כזו, הממשלה החלה לחסום את הגישה לאתרי VPN.

בנוסף לכל אלה, ספקיות האינטרנט משתמשות בטכניקות DPI על מנת לזהות ולחסום תנועת VPN. נראה כי חסימות אלה יעילות מאוד, וכל הפרוטוקולים העיקריים של VPN חסומים אלא אם כן נעשה שימוש בטכנולוגיות ערפול.

קיבלנו דיווחים כי הפרוטוקולים של WireGuard, AnyConnect ו- SoftEther ממשיכים לעבוד, אם כי אין באפשרותנו לאשר זאת. אם הכישורים הטכניים שלך עומדים בזה, Streisand היא ככל הנראה הדרך הקלה ביותר להקים שרת VPN אישי כזה.

למיטב ידיעתנו אף אחד לא הסתבך בכך שהוא עוקף את חסימות VPN המצריות, אך עם הממשל הצבאי הקשיח הנוכחי, פעולה זו עשויה להיות לא לגמרי חסרת סיכון. אז היו זהירים.

רוסיה

בנובמבר 2017 חתם הנשיא ולדימיר פוטין על הצעת חוק האוסרת VPN ושירותי פרוקסי אחרים. עם זאת, אין לו שיניים מכיוון שרוסיה אינה בעלת יכולת טכנית לאכוף איסור על שירותי VPN בינלאומיים. זה פשוט לא דומה לחומת האש הגדולה של סין.

מה שהיא עשתה (וזה הדבר היחיד שהיא יכולה לעשות) זה לחייב את ה- IPS המקומי לחסום גישה לאתרי VPN בינלאומיים, ולחייב שירותי VPN מקומיים ליישם רשימות חסימות על תוכן (בעיקר פוליטי) שהממשלה לא רוצה שאזרחים רוסים יראו.

היא גם אילצה ספקי VPN בינלאומיים רבים לכבות שרתים שנמצאים ברוסיה וביקשה מאפל להסיר אפליקציות VPN מחנות האפליקציות הרוסית שלה (דבר שהיא עשתה למען סין, אך עדיין לא לרוסיה).

שרתי VPN הממוקמים מחוץ לרוסיה נגישים בקלות מרוסיה ואנחנו לא מודעים לשום סיכון בשימוש בהם (חוקי או אחר)..

וייטנאם

ממשלת וייטנאם חוסמת גישה למגוון רחב של תוכן אינטרנטי, כולל Human Rights Watch, ה- BBC ופייסבוק. יוזמת OpenNet פרסמה רשימה מ -2012 על ממצאיה באילו אתרים נחסמו, ובנוסף להרבה אתרים בשפה הווייטנאמית, מצאה כי אתרי אינטרנט רבים לפרוקסיום וכלי עקיפה אחרים באינטרנט נחסמו..

"בקטגוריית כלי האינטרנט חסמו [FPT טלקום וויאטל] את פייסבוק (http://facebook.com). שני ספקי שירותי האינטרנט התמקדו גם באתרי עקיפה לסינון, אך נבדלו זה מזה באתרים הספציפיים שהם חסמו. לדוגמה, Viettel סינון את http://anonymizer.com, http://the-cloak.com, http://anonymouse.org/, https://megaproxy.com, http://proxyweb.net/, ו- http://inetprivacy.com, בעוד FPT סיננה רק את http://inetprivacy.com. "

בנוסף להקמתה של יחידת לוחמת סייבר צבאית חדשה בת 10,000 עוצמה חזקה שתעמוד נגד השקפות "שגויות" באינטרנט השנה, וייטנאם הגדילה את מאמציה לצנזר את הגישה לתוכן. לכן סביר להניח כי אתרי VPN רבים חסומים כעת.

עם זאת, חסימות אלה אינן מתוחכמות מאוד, ועליהן להיות קלות להתגבר ללא צורך בטקטיקות ערפול כל עוד תוכלו להירשם לשירות ולהוריד את התוכנה שלו. מומלץ למבקרים לעשות זאת לפני הכניסה למדינה, בעוד התושבים יכולים להשתמש באחת מהטקטיקות שנדונו ב- How to עקיפת חסימות VPN.

אחד שצפייה בו

טורקיה

לטורקיה יש תיעוד של חסימת אתרים שהעלבו אותה, או שהם רגישים פוליטית. ספקיות האינטרנט אף השתמשו בהרעלת DNS כדי למנוע מאזרחים לגשת ליוטיוב כשהוא נאסר בשנת 2014.

עם נשיאות שאושרה לאחרונה שמרחיבה מאוד את סמכויות הביצוע שלו, זה לא יפתיע אף אחד אם רג'פ ארדואן ימשיך להדק את אחיזתו בגישה לאינטרנט. וכל מהלך כזה יכלול כמעט בוודאות אמצעים שמטרתם למנוע מאזרחים טורקים להשתמש בשירותי VPN לגישה לאינטרנט הפתוח.

סיכום

מחוץ לאזורי מלחמה ו VPNs בצפון קוריאה הם חוקיים לשימוש כמעט בכל מקום. במקומות הספורים הם לא נמצאים, או שהחוקיות שלהם עשויה להיחשב כ"אזור אפור ", אין כמעט אכיפה של חוקים כאלה.

חסימת הגישה לאתרי VPN נפוצה בהרבה, אך רק בסין ובמצרים באמת יש את תשתית האינטרנט הנדרשת כדי להגביל ברצינות את השימוש ב- VPN כדי להתחמק מצנזורה..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me