עם כמה חריגים נדירים מאוד, שימוש ב- VPN ישפיע לרעה על מהירות האינטרנט שלך. אחרי הכל, הנתונים שלך צריכים לנסוע הלאה ככל שהם מנותבים דרך שרת VPN, שעליו גם לעבד את צרכי ההצפנה והפענוח של מאות משתמשי VPN אחרים..

אובדן ביצועים זה נמדד לרוב במונחים של השפעת ה- VPN על מהירויות ההורדה וההעלאה, אך יש גם גורם נוסף במשחק: פינג.

מה זה פינג?

באופן נכון, פינג הוא כלי תוכנה המשמש למדידת שיעורי פינג. בשימוש נפוץ, המונח פינג מתייחס לעתים קרובות ישירות לשיעורי הפינג עצמם, ולכן כדי למנוע בלבול אנו תמיד משתמשים בכלי השירות Ping ומתייחסים לשיעורי הפינג באותיות קטנות במאמר זה..

כלי השירות Ping זמין כמעט בכל הפלטפורמות ומודד את זמן הנסיעה הלוך ושוב שנדרש לחבילת נתונים להגיע לשרת מהמחשב שלך ואז שוב לחזור למחשב שלך.

בנוסף לשיעורי פינג גולמיים (זמני המינימום, המקסימום והממוצע הלוך ושוב) הוא מדווח על פרטים כמו שגיאות, אובדן מנות וסטיית תקן מהממוצע.


מבין הנתונים הללו, שיעור הפינג הממוצע (זמן נסיעה הלוך ושוב) באלפיות השנייה (ms) הוא ככל הנראה הכי שימושי עבור רוב האנשים.

קצב הפינג נקרא לעיתים גם חביון, והמונחים הם שם נרדף. ורק כדי להיות ברור, ככל שקצב הפינג (חביון) נמוך יותר, זמן התגובה של השרת מהיר יותר. אז שיעורי פינג נמוכים טובים.

מדוע Ping בעיה בעת שימוש ב- VPN?

שיעורי פינג נמוכים יכולים להפחית את זמני הטעינה של דפי אינטרנט, אך ברוב המקרים, סביר להניח שלא תבחינו בהבדל משימוש ב- VPN אלא אם כן שרת ה- VPN נמצא בצד השני של כדור הארץ עבורכם..

עם זאת יוצא דופן חריג בולט כאשר משתמשים ב- VPN למשחקים מקוונים. כדי להגיב בדיוק מהיר וברק במשחקים שבהם האדם עם הרפלקסים המהירים ביותר הוא מלך, גיימרים דורשים שיעורי פינג גבוהים.

עבור אנשים אלה, עיכוב של אלפיות שנייה בלבד בין לחיצה על כפתור העכבר שלהם לבין הפעולה המתבצעת על המסך יכול להיות עניין של ניצחון או מוות.

שימו לב ששיעורי הפינג משפיעים על זמן התגובה, ולכן הם משפיעים מעט על הזרמת ה- VPN, כאשר רוחב הפס (כפי שמשתקף במהירויות ההורדה) הוא גורם חשוב הרבה יותר..

כיצד לבדוק פינג

 1. באמצעות פינג

  הדרך הפשוטה ביותר לבחון שיעורי פינג היא באמצעות כלי השירות Ping שמגיע עם מערכת ההפעלה שלך. אתה יכול להריץ את הבדיקה בכל כתובת IP או כתובת אתר של שרת - www.google.com היא אפשרות פופולרית, אם כי אנו נשתמש ב- www.proprivacy.com!

  ב- Windows לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התחל -> שורת הפקודה והקלד "ping [server]".

  שירות פינג לשורת הפקודה

  ב- macOS ובלינוקס פתחו את המסוף והקלדו “ping [server]”. הבדיקה תמשיך לפעול עד שתלחץ על Ctrl + C כדי לעצור אותה, בשלב זה Ping יציג נתונים סטטיסטיים מהבדיקה.

  כלי שירות פינג - -

  אפשר גם להריץ Ping בתוך כלי הרשת של macOS. עבור אל מערכת - > ספריה -> שירותי ליבה ->יישומים -> כרטיסיית פינג.

  מבחן פינג ב- mac

  משתמשי מובייל יכולים לבדוק פינג באמצעות אפליקציות כמו Ping for Android ו- Ping for iOS.

 2. שימוש בכלי רשת

  אתרים כמו ping-test.net מציעים כלי בדיקת פינג ו- speedtest.net כוללים שיעורי פינג בתוצאות בדיקות המהירות שלה..

  מכיוון שתוצאות אלה מתווכות על ידי אתר, הן אינן יכולות להיות מדויקות כמו בדיקה המתבצעת ישירות מהמכשיר שלך. והרוב יאפשרו רק בדיקות לשרתי בדיקות שנבחרו מראש.

  מבחן פינג בכלי אינטרנט פינג

  עם זאת, השימוש בכלי האינטרנט בממשקים גרפיים יכול להקל על הפרש את התוצאות שהם חוזרים. למשל, המסך המסך של ping-test.net לעיל, מדגים בבירור את מרחק ההשפעה על שיעורי הפינג (בדיקות שבוצעו מבריטניה).

 3. בדיקת פינג בלקוחות VPN

  כמה יישומי VPN מותאמים אישית מריצים בדיקות פינג לשרתי ספק ה- VPN. זוהי תכונה מועילה מאוד כאשר מחליטים למי משרתי ה- VPN של אותו ספק להתחבר.

  מבחן פינג בלקוח AirVPN

  עם זאת, מה שהיא לא עושה זה להשוות ביצועים בעת שימוש ב- VPN לביצועים כאשר לא משתמשים ב- VPN בכלל. כמו כן, כדאי לזכור כי תוצאות הפינג הללו הן לשרת VPN בלבד, ואינן כוללות כל השהיה שנוספה על ידי הנסיעה הנוספת לשרת היעד ובחזרה..

כיצד לבדוק VPN ping

כדי לבדוק זמני פינג של VPN, פשוט בצע בדיקת Ping כשאתה מחובר לשרת VPN. אתה יכול להשוות את זה לזמני פינג כאשר לא משתמשים ב- VPN על ידי הפעלת בדיקת Ping כשה- VPN כבוי. ותוכלו להשוות בין זמני פינג כשמחוברים לשרתי VPN שונים על ידי חיבור לכל אחד בתורו והפעלת מבחן פינג.

מבחן פינג בשורת הפקודה 2

תוצאות Ping ללא VPN (מבריטניה). חביון ממוצע = 18 מ '.

מבחן פינג בשורת הפקודה 3

תוצאות Ping כשמחוברים לשרת VPN בהולנד. חביון ממוצע = 29 שניות.

מבחן פינג בשורת הפקודה 4

תוצאות Ping כשמחוברים לשרת VPN בארצות הברית. חביון ממוצע = 110 שניות. כפי שאנחנו יכולים לראות, המרחק משנה את ההבדל הגדול!

אם אתה גיימר, עליך לבדוק זמני פינג כאשר אתה מחובר לשרת / ים המשחקים האהובים עליך..

כיצד להפחית את הפינג

 1. צמצם את המרחק שחבילות חייבות לנסוע

  על מנת להגיע לתוצאות הפינג הטובות ביותר בעת שימוש ב- VPN, הכלל הכללי הוא להתחבר לשרת VPN קרוב ככל האפשר למקום בו פיזית שרת היעד (למשל שרת המשחקים שלכם)..

  עם זאת, בעיות בעומס שרת ובעיות רשת עלולות לסבך זאת, וזו הסיבה שתרצה לבצע בדיקות ping במספר שרתים שונים..

  במידת האפשר, בחר תמיד בשרת יעד הקרוב ככל האפשר למיקום הפיזי שלכם.

 2. השתמש בפרוטוקול VPN מהיר יותר

  ככלל האצבע, ככל שהצפנת ה- VPN שבה נעשה שימוש חזקה יותר בכוח העיבוד לצורך הצפנה ופענוח זה. לפיכך, ניתן להפחית את זמני הפינג על ידי הקרבת אבטחה (שלעיתים רחוקות היא סוגיה מרכזית כשמשחקים ממילא).

  אתה יכול לעשות זאת על ידי שינוי פרוטוקול VPN המשמש, למשל ל- PPTP. מהפרוטוקולים המהירים ביותר לאיטיים, פרוטוקולי ה- VPN העיקריים הם:

  1. PPTP
  2. L2TP / IPsec
  3. IKEv2
  4. OpenVPN (UDP מהיר יותר מ- TCP, ו- AES-218 מהיר יותר מ- AES-256).
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me