כולם יודעים שעליהם לקרוא את הגומף המשפטי והמשעמם המלווה את כל מה שאנחנו עושים בעולם המודרני. אבל מי כן? זה בסופו של דבר משעמם מאוד ולעתים קרובות הוא נכתב בשפה ארקנית שנראה כאילו נועדה להדוף את כל מלבד המזוכיסטים החוקיים הקשים ביותר.!


הבעיה כשמדובר ב- VPN היא שהעגה המשפטית הזו חותכת לעיתים קרובות לליבה של השירות בפועל שאתה משלם עליו. למרות שזה מועיל גם להצפנת חיבורי WiFi ציבוריים לא מאובטחים ולגישה לשירותי אינטרנט מוגבלים גיאוגרפיים, רובנו משתמשים בעיקר ב- VPN כדי להגן על האנונימיות שלנו ורואים בכך את הפונקציה החיונית ביותר שלה..

בידיעה זאת, כמעט כל ספקי ה- VPN מכריזים בקולי קולות על היתרונות של השירות שלהם בשמירה על האנונימיות המקוונת שלך בעמודים הראשונים שלהם. עם זאת, כשאתה מסתכל על רבים מתוכן השירות שלהם (תנאי שירות, המכונים גם תנאים & תנאים או תנאי שימוש) הסכמים אתה מוצא שהתנאים או השטוחים עומדים בסתירה לטענות אלה, או כשירים אותם במידה שהופכת אותם ללא משמעות.

הפרש הזה בין מה שטוענים שהוא מוצע לבין מה שבמחקר מדוקדק של האותיות הקטנות הוא למעשה מציע הוא חשוב לשקול את המדיניות המשפטית של VPN לפני שנרשמים לשירותיהם. ישנן מספר טענות נפוצות המאפשרות התייחסות מקרוב לפרטיות של משתמש ה- VPN הממוצע.

פרטיות מובטחת

כמעט כל ספקי ה- VPN מבטיחים שלא למסור את הפרטים האישיים או הפרטים האישיים של המשתמשים על פעילויות האינטרנט שלהם לצד שלישי כלשהו. עם זאת, אם תבדוק את ה- ToS שלהם, מהר מאוד מתברר כי במקרה של פעולה משפטית (זימונים, צו בית משפט וכדומה) אין להם ברירה אלא להיענות, והם ימסרו מידע בנסיבות כאלה מבלי להניד עפעף..

כבר אמרנו את זה לפני כן ב- ProPrivacy ואנחנו נגיד את זה שוב, הדרך היחידה שחברת VPN יכולה להבטיח באמת את פרטיותך היא לשמור ללא יומנים. אין יומני = שום דבר למסור במקרה של פעולה משפטית (או אפילו יותר תפיסה של שרתי ה- VPN של החברה על ידי הרשויות - זה קרה).

אין לשמור יומנים

גם כשספק VPN אכן טוען שלא לנהל יומנים, כדאי לבדוק את ה- ToS כדי לראות למה בדיוק הם מתכוונים. אחת הבעיות הנפוצות היא שלמרות שבסופו של דבר יתכן שהיומנים יושלכו, הם נשמרים לעתים קרובות לתקופה קצרה (או לא כל כך קצרה) לפני כן. לדוגמה, HMA עושה הרבה מהעובדה שהיא לא מחזיקה יומנים, אך עיון ב- ToS שלהם מראה שהם נשמרים למשך 10 ימים, וזו תקופה ארוכה למדי ובוודאי שמספיקה לנקוט בצעדים משפטיים בכדי לאפשר את מסירתם על.

עוד יותר, אם כי פחות, הוא לקבוע אילו יומנים ורישומים מושלכים ואילו לא. בעוד שרוב ה- VPN של 'ללא יומנים' ישליך את הרשומות של הפעילויות המקוונות של המשתמש, אך חלקן עדיין שומרות על פרטים כמו ה- IP שמשתמש התחבר אליו, הזמן והחיבור, שלמרות שהם לא דואגים לרוב, גם כמה פרטים רבים עבור חלקם.

באופן דומה, מרבית ספקי ה- VPN רושמים את פרטי התשלום של לקוחותיהם. אמנם שימושי בבירור לדברים כגון שימוש במעקב אחר חיובים ברציפות ובעיות, וכנראה לא מהווה דאגה רבה עבור רבים, אך ישנם ספקים שם בחוץ (כגון גישה פרטית לאינטרנט) המדגימים את מחויבותם לפרטיות המשתמשים על ידי השמדת רשומות התשלומים ברגע ש העסקה הושלמה (ניהול שימוש וכו 'על ידי הקצאת לקוחותיה מספרי משתמשים אקראיים ולא ניתנים למעקב).

ערבות להחזר כספי

מקובל (אך בשום פנים ואופן לא אוניברסלי) להציע ערבות להחזר כספי, שבדרך כלל יכולה להימשך כל יום מיום וחודש. עם זאת, כוונתם של ערבות זו יכולה להשתנות במידה ניכרת, כך שאם אתם מתכננים להשתמש בה כניסיון בחינם כדי לבדוק את שירות הספק את ה- ToS, שווה לשים לב אליו.

בעוד שחלק מה- VPN שמחים לספק ניסוי להחזר הכספים 'לא ניתן להתפלל' על השירות שלהם, אחרים יחזירו את הכסף רק אם הצוות הטכני שלהם לא יצליח לחבר אותך תוך זמן קצוב. אמנם אין בכך שום דבר פסול כשלעצמו, אך חשוב שיהיו מודעים למגבלות כלשהן (לרוב מוסתרות עמוק למדי במדיניות החוקית של החברה) לפני שתירשם. מה שלדעתנו מובהק הוא חברות המצהירות בתנאי העניין כי חוסר שביעות רצון בגלל מהירויות איטיות או שירות לקוי בדרך אחרת אינו מהווה עילה להחזר..

הפרת זכויות יוצרים

בואו נודה, הרבה אנשים משתמשים ב- VPN כדי שיוכלו להוריד טורונטי P2P. חלק מספקי VPN מאפשרים זאת בשקט, בעוד שאחרים מספקים באופן פעיל שרתי VPN ייעודיים למשימה! רבים, במיוחד במדינות כמו ארצות הברית או בהן זכויות היוצרים נוקשות ואכיפות באופן פעיל, מנהלים מדיניות קפדנית נגד ויפרסמו התראות המזהירות כי אם זה ימשיך להתגלות אז ייאסר עליך מהשירות שלהם.

הבעיה היא לדעת את הפופולריות של הורדת סיקור, VPNs רבים עם מדיניות נוקשה נגד פירטיות אינם מפרסמים את העובדה היטב, ומעדיפים להסתיר את המדיניות שלהם ב- ToS מחשש לאבד לקוחות פוטנציאליים. למידע נוסף על שמירה על ביטחון בעת ​​סיקור, עיין במדריך הטוב ביותר ל- VPN לאתרי טורנט.

דברים אחרים

למעלה הדברים העיקריים שאנחנו חושבים שעליכם להיזהר מהם. לאמיתו של דבר, רוב ספקי ה- VPN מנסים לשפות את עצמם כנגד כל דבר מוחלט, אם כי החקיקה הלאומית והבינלאומית תחליף את כל מה שנכתב ב- ToS של החברה..

חברות רבות גם אוהבות לסייג את 'המהירות הבלתי מוגבלת' ואת 'רוחב הפס הבלתי מוגבל' שלהן עם מדיניות 'שימוש הוגן' שנמצאות רק אם בוחנים מקרוב את ה- ToS שלהם. למרות שהעובדה שתנאים כאלה קיימים בכלל היא מעצבנת, עדיין לא נתקלנו בספק שמאכף אותם וכך לא רואים בהם משהו שדואג לו יותר מדי.

סיכום

אני מקווה שהדגשנו מדוע חשוב מאוד שתפשיל שרוולים ותקרא בפועל את האותיות הקטנות כשאתה מחליט על ספק VPN שמתאים לך. זה לא כיף, אבל מכיוון שאתה טרח להגן על זהותך על ידי שימוש ב- VPN מלכתחילה, כדאי להבטיח שספק ה- VPN דואג באופן דומה לפרטיותך.

זה לא אומר שלכל ספקי ה- VPN יש מדיניות משפטית גרועה. למעשה, חלקם מתייחסים לנושאים כמו לקוחות 'ויש להם שירותי תמיכה' שמגבים את זה. יש לנו מאמר העוסק בספקי ה- VPN הלא-יומנים המועדפים עליכם שתוכלו למצוא כאן.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me