מספר של שירותי VPN מסחריים מספקים הרחבות VPN עבור Chrome, ספארי Firefox ודפדפנים פופולריים אחרים. ניתן להשתמש בתוספים אלה בשילוב עם תוכנת ה- VPN או כפרוקסי עצמאי.

מה זה סיומת VPN?

תוסף VPN הוא תוספת המסופקת על ידי ספקי VPN מסוימים. תוסף דפדפן הוא פתרון פרוקסי קל יותר וקל יותר (בדרך כלל פרוקסי http) המשמש לרוב לאנשים שרוצים מהירויות חיבור מהירות יותר מאלו המסופקות על ידי לקוח ה- VPN הראשי שלהם..

חשוב להבין שתוספי VPN אינם מספקים מנהרת VPN מלאה. במקום זאת, הם שירות פרוקסי מבוסס דפדפן. מה שכן, סוג ה- proxy שהשלוחה מיישמת משתנה מספק לספק.

מסיבה זו, חשוב לבדוק עם הספק שלך כדי לברר בדיוק איזה סוג של פרוקסי מספק התוסף. זה יכול לנוע בין מאובטח ומוצפן (פרוקסי https) לחיבור פרוקסי לא מאובטח (חשוב רק לזיוף מיקום גיאוגרפי).

מהם היתרונות של סיומת VPN?

תוסף דפדפן VPN נהדר פשוט להדליק ולכבות כשאתה זקוק לו. תוספי דפדפן פרוקסי יעילים ביותר לגישה מהירה לדפי אינטרנט אזוריים כאשר לא ניתן לטרוח לכבות את לקוח ה- VPN שלך - או לשנות את השרת שאליו אתה מחובר כרגע..


בעת שימוש בתוסף פרוקסי VPN, אתה יכול להישאר מחובר לשרת VPN בארה"ב (למשל) אך לשנות את סיומת הדפדפן לבריטניה (למשל) כדי לגשת במהירות לאתר אינטרנט באותו אזור ספציפי..

תוספי פרוקסי מסוגים שונים

פרוקסי HTTP: פרוקסי HTTP מאפשר לך להתחבר לאתר מוגבל גיאוגרפי. הוא אינו מספק הצפנה ולכן אינו מספק פרטיות מהספק שלך. השתמש תמיד בפרוקסי מסוג זה בשילוב עם VPN מסיבות פרטיות ואבטחה.

פרוקסי HTTPS: זוהי צורה מוצפנת של פרוקסי HTTP המפורטת לעיל. בקשות DNS עשויות להיות לא מיועדות באמצעות פרוקסי מסוג זה. בדוק תמיד עם ספק ה- VPN שלך כדי לקבוע אם הוא מאובטח ופרטי.

פרוקסי SSL: זה מספק חיבור מאובטח המאפשר קידוד של בקשות לדפי אינטרנט. פרוקסי SSL הוא בעצם פרוקסי HTTPS (ראה לעיל).

פרוקסי SOCKS: פרוקסי SOCKS5 הוא פרוטוקול חדש יחסית המאפשר לצרכנים להעביר מבחר רחב יותר של נתונים באמצעות TCP או UDP. זהו פרוקסי שניתן להגדיר בצורה מאובטחת באמצעות הצפנה. תוספי VPN אינם מספקים פרוקסי מסוג זה (אך הם יכולים להלכה). פרוקסי מסוג זה הוא בדרך כלל תוספת המסופקת על ידי VPNs שניתן להגדיר באופן ידני בלקוחות BitTorrent וביישומים אחרים של צד שלישי..

תוספי פרוקסי

מה התוסף הטוב ביותר ל- VPN?

תוספי ה- VPN מספקים קידוד כמו גם יכולות זיוף גיאוגרפי. עם זאת, אפילו תוספי ה- Proxy הטובים ביותר אינם מספקים את אותה רמת פרטיות ואבטחה כמו לקוח ה- VPN המלא (מלבד ExpressVPN).

מסיבה זו עדיף להקפיד להשתמש בלקוח ה- VPN המלא ששילמת עבורו (אלא אם כן יש לך סיבה ספציפית לשימוש בתוסף).

בסך הכל, זה הכי בטוח להשתמש בתוסף דפדפן בשילוב עם לקוח ה- VPN הראשי. זה יבטיח שאתה מרוויח מהפרטיות והביטחון של ה- VPN.

להלן חמשת ה- VPN המומלצים ביותר שלנו עם סיומות לדפדפן:

  • VPN ב- Windscribe. יש לזה פרוקסי HTTPS מאובטח עם כלי חסימת WebRTC, הוא מספק גם פרוקסי DNS.

  • ExpressVPN. יש להשתמש בתוסף הדפדפן של VPN זה עם התקנת לקוח ה- VPN. הוא מספק גישה ללקוח ה- VPN המלא דרך הדפדפן ויש לו יכולות חסימת WebRTC.

  • NordVPN. זהו פרוקסי HTTP עם כלי חסימת WebRTC וחוסם מודעות / רשימה שחורה של אתרים זדוניים. למרבה הצער פרוקסי זה אינו מוצפן ואינו מבקש בקשות DNS. לפיכך, אנו ממליצים להשתמש בו רק יחד עם לקוח ה- VPN.

  • VPN לניקוי מנהרות. זוהי תוסף פרוקסי HTTP לא מוצפן שיש להשתמש בו עם לקוח ה- VPN המלא מסיבות פרטיות ואבטחה.

  • PureVPN. זהו פרוקסי HTTP המאפשר ללקוחות PureVPN לגשת בקלות רבה יותר לשירותי סטרימינג. (PureVPN לא תמיד מספק גישה ל- BBC iPlayer באמצעות ה- VPN בלבד, אך באמצעות סיומת הדפדפן זה אפשרי). תוסף VPN זה אינו מספק בקשות DNS הצפנה או שרת proxy ולכן יש להשתמש בהן עם לקוח ה- VPN המלא בכדי להשיג פרטיות ואבטחה..

WEBRTC

תוספי פרוקסי ובאג WebRTC

סיבה נוספת לכך ש- VPNs רבים מספקים הרחבת דפדפן עבור Chrome או Firefox נובעת מאג דפדפן בשם WebRTC. באג WebRTC יכול לגרום לדליפות נתונים בעת שימוש בלקוח VPN, והדרך היחידה לעצור דליפה מסוג זה (שיכולה לדלוף נתונים לספק שירותי האינטרנט שלך ולהרוס את הפרטיות שמספקת VPN שלך) היא להשבית את WebRTC בדפדפן שלך..

השבתת WebRTC בדפדפן שלך יכולה להיעשות באופן ידני, וישנם מדריכים לכיבוי WebRTC בשני Chrome וגם ב- Firefox הזמינים ברשת. עם זאת, שיטה אפילו יותר פשוטה היא להשתמש בתוסף דפדפן כמו חסימת Easy WebRTC עבור Chrome.

ספקי VPN מודעים לכך שדליפות WebRTC יכולות להוות בעיה, ומסיבה זו חלקן מספקות סיומת לדפדפן. הסיומת שלהם מיועדת לבצע את אותה העבודה כמו חסימת Easy WebRTC: עצירה בהצלחה של כל הדליפות של WebRTC. NordVPN ו- ExpressVPN הן שתיהן דוגמאות ל VPNs אשר חסימת WebRTC זמינה בתוסף הדפדפן שלהם.

לרוע המזל, צרכנים רבים אינם מודעים לכך שדליפות WebRTC יכולות להוות בעיה, ולעיתים רחוקות VPN לא מבהירים מספיק כי חשוב לחבר את ההדלפות הללו. אנו רואים זאת כמעבר תקשורת מצידו של ספק ה- VPN.

אם ה- VPN שלך מספק תוסף לדפדפן, כדאי לשאול את ה- VPN אם התוסף הזה הוא רק שירות פרוקסי, או שמא יש לו גם יכולות חסימת WebRTC. אם מדובר בתוסף WebRTC החוסם, עליך להתקין אותו כדי להבטיח שה- VPN שלך לא ידליף נתונים ל- ISP שלך..

בנוסף, אנו ממליצים לבדוק את המערכת באמצעות ipleak.net. אם אתה מזהה דליפת WebRTC, הקפד לחבר את הדליפה על ידי השבתת WebRTC בדפדפן שלך (קל יותר) או על ידי התקנת תוסף חוסם WebRTC.

תוספי ה- VPN הגרועים ביותר

תוספי ה- VPN הגרועים ביותר הם אלה שאינם מספקים פרטיות ואבטחה (פרוקסי שקוף ופרוקסי HTTP פשוטים). עם זאת, הרחבות אלה ניתנות בעיקר כדי לעזור למשתמשים לעקוף מגבלות גיאוגרפיות (לגשת לאתרים שאינם זמינים) ולא לצורך הפרטיות.

מה שכן, אפשר להשתמש בתוספים אלה בשילוב עם לקוח ה- VPN המלא. הקפד תמיד לבדוק עם ה- VPN שלך כדי לגלות אם התוסף שלו הוא פרוקסי HTTPS מוצפן (מאובטח) - או HTTP או פרוקסי שקוף (לא בטוח).

בנוסף, ישנם כמה תוספי VPN שידועים כלא בטוחים ויש להימנע מהם:

  • HolaVPN: הוכח כי תוסף זה מכיל תוכנה זדונית וחושף משתמשים לסיכונים שונים על ידי חיבורם ישירות למשתמשים אחרים של HolaVPN. הוכח כי HolaVPN מוכרת רוחב פס של משתמשים לחברת האם שלה Luminati.

  • מגן נקודה חמה: סיומת זו אינה מסוכנת כמו HolaVPN. עם זאת, הוא אוסף נתונים מסוימים (כולל כתובות IP) ממשתמשים למטרות שיווק. זה לא מומלץ לפרטיות.

  • Betternet: גם תוסף הדפדפן החינמי הזה מפוקפק. בטרנט נמתחה ביקורת על התקנת ספריות מעקב במחשבים של אנשים. ידוע גם לאסוף נתוני משתמשים - כולל כתובות IP - למטרות שיווק.

סקירה כללית

בסך הכל, תוספי דפדפן VPN הם תוסף שצריך להיחשב ככלי נפרד לשירות ה- VPN הראשי.

לקוחות VPN מספקים מנהרות VPN מוצפנות לחלוטין המספקות אבטחת פרטיות ושירותי זיוף מיקום. תוספי פרוקסי אינם מספקים חיבור לשרת VPN, אלא במקום זאת מספקים שירות פרוקסי (שעשויים להיות מוצפנים או לא מוצפנים בהתאם לסוג ה- proxy המיושם על ידי אותו VPN ספציפי).

חשוב להבין את רמות הפרטיות המסופקות על ידי סיומת הדפדפן של ה- VPN שלך, וכאשר ספק יש להשתמש תמיד בתוסף הדפדפן בשילוב עם ה- VPN המלא. זה יבטיח רמות גבוהות של פרטיות נתונים.

קרדיט לתמונות: אוליבייה לה מועל / Shutterstock.com, Tashatuvango / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me