במאמר זה אנו דנים בדרכים לעקוף חסימות VPN. השימוש ב- VPN הוא דרך נהדרת לנצח צנזורה באינטרנט. בנסיבות רגילות כל מה שאתה צריך לעשות זה להתחבר לשרת VPN שנמצא במקום שאינו מצונזר, ויש לך גישה לא מצונזרת לאינטרנט.


הבעיה היא כמובן שהתכונה הזו של VPNs ידועה. וכתוצאה מכך, מי שצנזר את האינטרנט שלך ינסה גם לחסום את השימוש ב- VPN כדי לעקוף את הצנזורה שלהם...

צנזורה באינטרנט

צנזורה באינטרנט מגיעה בצורות וגדלים רבים. דוגמאות נפוצות כוללות:

צנזורה ממשלתית מסיבות פוליטיות ו / או חברתיות

דוגמאות קלאסיות כוללות את חומת האש הגדולה של סין וצנזורה ממלכתית באיראן. גם איחוד האמירויות הערביות עלה לכותרות להפללת השימוש ב- VPN וכדומה כדי לעקוף את מגבלות הצנזורה שלה. למידע נוסף על שימוש ב- VPN כדי לעקוף צנזורה במדינות אלה, ראה VPN שלנו עבור מדריכי איחוד האמירויות וה VPN עבור סין..

צנזורה ממשלתית מסיבות של זכויות יוצרים

זה הופך נפוץ יותר ויותר לממשלות לחסום גישה לאתרים שנחשבים כמקדמים או מקלים על פירטיות בזכויות יוצרים. צנזורה זו נפוצה במיוחד במדינות אירופה, כאשר בריטניה מובילה את האישום. רוסיה גם הפעילה לאחרונה את מאמציה לחסום גישה לתוכן פיראטי.

עבודה

מקומות עבודה רבים מנסים למנוע מעובדים גישה לתכנים העלולים להרגיז או לפגוע בקולגות אחרים (ראה לא בטוח לעבודה). או שעשוי להסיח את דעתם מהעבודה (כמו צ'אט במדיה החברתית). הגבלות כאלה בדרך כלל מובנות למדי בהקשר של סביבת עבודה.

בתי ספר ומכללות

מקובל שמוסדות חינוך חוסמים את הגישה לתכני אינטרנט. כאשר התלמידים הם קטינים, יש בכך הצדקה. עם זאת פחות מכך, באוניברסיטאות ובמוסדות להשכלה גבוהה בהם המשתתפים הם מבוגרים. אכן, רעיון הצנזורה במוסדות ההשכלה הגבוהה הוא אירוני מעט יותר!

פורנו, מדיה חברתית ואתרים המקושרים להפרת זכויות יוצרים הם בדרך כלל היעדים העיקריים. עם זאת, אין זה נדיר כי צונזר תוכן פוליטי.

אינטרנט מצונזר

מדאיג עוד יותר הוא שלילת הצעירים גישה למידע חשוב הנוגע לסוגיות חברתיות כמו ייעוץ בסמים, בריאות מינית, אפליה גזעית ו / או מינית, בריונות ועוד.

אתרים החוסמים VPN

זה הופך נפוץ יותר ויותר לאתרי הזרמת מדיה לחסום את הצופים המשתמשים ב- VPN עוקפים מגבלות גיאוגרפיות המוצבות על שירותיהם. דוגמאות ראשונות כוללות Hulu, Netflix האמריקאית ו- BBC iPlayer.

נטפליקס מנסה לחסום משתמשי VPN

הסיבה לחסימות כאלה היא כמעט תמיד מכיוון שמחזיקי זכויות היוצרים רוצים למקסם את הרווחים שלהם על ידי הפרדה מלאכותית של השוק העולמי.

שיקולים משפטיים

חסימות VPN ממוקמות מסיבה מסויימת, והאנשים המניחים אותם בדרך כלל רואים במעומעם את המאמצים להתחמק מהבלוקים שלהם..

עם זאת, אפילו במדינות בהן VPNs חסומים (כמו סין ואיראן) השימוש בהם כמעט ולא בפועל אינו חוקי. המשמעות היא שהתחמקות מחסימות VPN כמעט לעולם לא תסבך אותך עם החוק.

חריג בולט לכלל כללי זה הוא איחוד האמירויות הערביות, אשר הודיעה לאחרונה כי כל מי שנתפס באמצעות VPN מסתכן בקנס של עד 2 מיליון דולר איחוד האמירויות הערביות (מעל 500,000 דולר ארה"ב) ו / או זמן מאסר. עדיין נותר לראות עד כמה זה נוקשה בפועל, אך מומלץ להיזהר בזהירות כאשר מנסים להתחמק מחסימות VPN באיחוד האמירויות..

כמובן שלמרות ששימוש ב- VPN ועקיפת מגבלות VPN בדרך כלל אינן חוקיות, כשלעצמן, התוכן שאליו אתה ניגש בעת השימוש ב- VPN עשוי להיות.

שיקולי בטיחות

בעת שימוש ברשת WiFi או LAN פרטית, לבעלים של אותה רשת יש כל זכות חוקית להגביל את מה שאתה יכול לעשות כאשר הוא מחובר לרשת שלו. זה כולל רשתות בית ספר, אוניברסיטה, משרד, בית וכו '.

הסיכוי להיתפס להתחמק ממגבלות VPN ברשתות כאלה הוא לרוב די קל, אך עלול להוביל להשעיה, לפיטורים ואמצעים משמעתיים אחרים..

לכן כדאי לשקול היטב אם היתרון בהתחמקות מחסימת VPN מצדיק את הבעיות הפוטנציאליות, אם תיתפס.

כיצד חוסמי VPN עובדים

ניתן למנוע שימוש ב- VPN במספר דרכים, וארגונים הרצינים בחסימה של VPN לרוב משלבים טכניקות.

שים לב כי למעט סין (בה כל תעבורת האינטרנט לסין וממנה מוגבלת ל -3 נקודות גישה נשלטות ממשלתיות בלבד), חסימת VPN ממשלתית (וצנזורה) מתבצעת כמעט תמיד על ידי ספקי שירותי האינטרנט בהוראת הממשלה..

טקטיקות נפוצות עבור חסימות VPN כוללות:

חסימת גישה לאתרי VPN

אם אינך יכול לגשת לאתר של ספק VPN, אינך יכול להירשם לשירותו או להוריד את התוכנה שלו. צנזורה זו נמשכת בדרך כלל לאתרי ביקורת VPN (כגון ProPrivacy.com) ואתרים אחרים המוקדשים לשיטות להתחמקות מצנזורה.

אף כי לעיתים רחוקות הטקטיקה היחידה הנהוגה, חסימת הגישה לאתרי VPN היא תוספת נפוצה מאוד לשיטות אחרות בהן נעשה שימוש.

חסימת כתובות IP של שרתי VPN ידועים

לא קשה מדי לגלות את כתובות ה- IP של שרתי ה- VPN המשמשים ספקי VPN. ואז חסום את הגישה אליהם.

זו ללא ספק השיטה הנפוצה ביותר למניעת שימוש ב- VPN, וכאשר משתמשים בה יחד עם חסימת גישה לאתרי VPN, היא בדרך כלל היקף מרבית חסימות ה- VPN..

בהתחשב במספר הגדול של ספקי ה- VPN שקיימים שם, והקושי לעקוב אחר שינוי כתובות ה- IP של השרתים, מרבית הארגונים מסתפקים באיסור רק על שירותי ה- VPN הפופולאריים יותר. משמעות הדבר היא שמשתמשים בשירותי VPN קטנים ופחות ידועים יכולים לרוב "להחליק מתחת לרדאר".

חסימת נמל

כברירת מחדל, OpenVPN משתמש ביציאה 1194 (UDP, אם כי ניתן לשנות זאת בקלות ל- TCP). פרוטוקולי VPN אחרים משתמשים ביציאות שונות. דרך פשוטה אך יעילה לחסימת VPN, אם כן, היא להשתמש בחומת אש כדי לחסום יציאות אלה.

בדיקת מנות עמוקה (DPI)

בדיקת מנות עמוקה היא "סוג של סינון מנות רשת מחשבים הבוחן את חלק הנתונים (ואולי גם את הכותרת) של המנה בזמן שהוא עובר נקודת בדיקה." טכנולוגיות שונות משמשות ל- DPI, עם רמות יעילות שונות..

עם זאת, נתונים שמוצפים בפרוטוקולי VPN הם די קלים לאתר בטכניקות DPI בסיסיות למדי. תוכן המנות נשאר מוצפן בצורה מאובטחת, אך DPI יכול לקבוע שהוא הוצפן באמצעות פרוטוקול VPN.

השימוש ב- DPI לאיתור תנועת VPN הוא בהחלט עלייה ברצינות מצד הארגון המבצע את ה- DPI.

פתרונות פשוטים

השתמש בחיבור נייד

אוקיי, אז זה לא יעבוד להתחמק מחסימות ממשלתיות, אבל זה יעבוד בתי ספר, מכללות, בעבודה וכו 'וזה לרוב הפיתרון הקל ביותר. במקום להשתמש ב- VPN כדי לגשת לתוכן שנחסם ברשת המקומית, פשוט לגשת אליו במכשיר הנייד שלך באמצעות חיבור הנייד (הסלולרי) שלך..

משמעות הדבר היא שתצטרך לשלם את חיובי הנתונים הניידים הרגילים שלך, אך זה מאפשר לך לבדוק את חשבון הפייסבוק שלך מבלי במאמץ מועט ובסיכוי קטן להסתבך עבורו.

נסה ספק ו / או שרתים אחרים ב- VPN

כאמור, מעקב אחר כל כתובות ה- IP השייכות לכל ספקי ה- VPN זו משימה חשובה. לפיכך די במעבר לשירות VPN בעל פרופיל נמוך יותר כדי להתחמק מחסימות IP שמיכות. גם אם כמה כתובות IP השייכות ל- VPN מסוים חסומות, ייתכן שפשוט שינוי לאלו השונים המנוהלים על ידי אותו ספק יכול לעבוד.

חלק מספקי ה- VPN ממחזרים באופן קבוע את כתובות ה- IP שלהם. זה הופך את מעקב אחר השינויים וחסימת ה- IP החדש כאב ראש משמעותי. לעתים קרובות מכנים טקטיקה זו כמשחק של "whack-a-mole". כדאי לשאול את הספק שלך אם זה משהו שהוא עושה.

לא הרבה ספקי VPN תומכים כיום באופן מלא ב- IPv6 (Mullvad הוא היחיד שאני מכיר). זה כמעט בטוח שישתנה, מכיוון שכתובות IPv4 חדשות אינן זמינות. IPv6 מרחיב מאוד את מספר כתובות ה- IP הזמינות. המשמעות היא שככל ש- IPv6 יתאימץ באופן נרחב יותר, חסימות IP פשוטות יהפכו פחות ופחות אפקטיביות.

גלגל VPN משלך

אפשרות קיצונית יותר אך יעילה ביותר היא להפעיל שרת VPN משלך ואז להתחבר אליו מהמיקום המצונזר.

מכיוון ששרת VPN שייך לך, הדבר אינו מספק את יתרונות הפרטיות הרגילים של שימוש בשירות VPN מסחרי. עם זאת, זה מספק לך כתובת IP ייחודית משלך VPN, שלא תיחסם.

OpenVPN מותקן על VPS

אתה יכול להתקין מחשב ביתי שישמש כשרת VPN האישי שלך, או לשכור ולהגדיר VPS (וזה נהדר גם לגיאוגרפיה). אם לגלגל VPN משלך על VPS נראה קשה מדי, PrivatePackets.io יכול לעשות את ההרמה הכבדה עבורך.

כתובות IP ייעודיות

כמה VPNs מציעים כתובות IP ייעודיות. משמעות הדבר היא שבמקום לשתף IP עם משתמשים רבים אחרים, מוקצה לך IP ייחודי (כמו למשל אם אתה מגלגל VPN משלך). מכיוון שה- IP הזה הוא ייחודי עבורך, סביר להניח שלא ייחסם על ידי אתרים כמו Netflix ו- BBC iPlayer. אולם כמו לגלגל VPN משלך, אין לה את היתרונות הפרטיות של שימוש בכתובת IP משותפת.

בטל את חסימת ה- iPlayer עם VPN

בוא מוכן

כאשר אתה מבקר במקומות כמו סין, אחת הטקטיקות היעילות ביותר היא פשוט מוכנה! הירשם לשירות VPN והורד את התוכנה שלו לפני ביקורך. גם כאשר הגישה לגישה לאתרי ספקי VPN חסומה, חיבורי VPN עצמם אינם לרוב.

אם לא הצלחתם להגיע מוכנים (או שמעולם לא הייתה לכם אפשרות), ניתן להשתמש בטכנולוגיות חלופיות של צנזורה לגישה לאתרי VPN. לאחר מכן תוכל להירשם ולהוריד את התוכנה שלהם.

רשת Tor

טור טוב יותר לספק אנונימיות מאשר בהמצאת צנזורה. הסיבה לכך היא הקלות בה ניתן לחסום גישה לצמתי Tor. ניתן להשתמש בגשרי Tor כדי לעקוף חסימות IP בצמתים של Tor, וניתן להשתמש ב- obfsproxy (ראה בהמשך) כדי להסתיר את התעבורה של Tor מבדיקת מנות עמוק..

דפדפן טור

גרבי צל (סינית: 影 梭)

זה "הוא יישום פרוקסי עם קוד פתוח, הנמצא בשימוש נרחב בסין היבשתית כדי לעקוף צנזורה באינטרנט. "זהו כלי / פרוטוקול / שרת אנטי GFW מקוד פתוח שנוצר על ידי מפתח סיני. בעיקרון זהו פרוקסי SOCKS5 הזמין לרוב הפלטפורמות העיקריות.

גל

זה דומה ל- Shadowsocks, אך זמין רק ל- iOS.

להבנה

הנגזר מטור, להבנה מיועד לפתור את הבעיה של טור עם צמתי יציאה חסומים בקלות על ידי כך שיהיה "קל בטיפשות" להגדיר צמתים חדשים. להבנה נועדה להביס את הצנזורה בטורקיה, אך עליה לעבוד גם במצבי צנזורה רבים אחרים.

פסיפון

זה משתמש בשילוב של VPN, SSH וטכנולוגיות ערפול כדי לעקוף צנזורה. אם אתה נתקל בחסימה בעת השימוש ב- VPN, לדוגמה, אתה יכול לעבור ל- SSH או SSH מוסווה (SSH +) במקום זאת. אחד הדברים הטובים ביותר בפסיפון הוא שאם אתה מוצא את אתר פסיפון חסום, אתה יכול לבקש שהתוכנה תישלח אליך באמצעות דואר אלקטרוני..

פסחון Windows SSH

למעשה, רוב ספקי ה- VPN ישמחו גם לאפשר לכם להירשם ולהוריד את התוכנה שלהם באמצעות דואר אלקטרוני. פשוט תשאל.

שנה מספרי יציאה

לקוחות VPN מותאמים אישית רבים מאפשרים לך לשנות את היציאה בה הם משתמשים. זוהי דרך טובה להביס את חסימת הנמלים. שתי האפשרויות הפופולריות ביותר לשימוש בנמל הן:

יציאת TCP 80 - זהו השימוש ביציאה של כל תנועת האינטרנט הלא-מוצפנת "הרגילה". במילים אחרות, זו הפורט המשמש את HTTP. חסימת יציאה זו חוסמת את האינטרנט באופן יעיל, ולכן כמעט ולא נעשית. החיסרון הוא שאפילו טכניקות ה- DPI הפרימיטיביות ביותר יאתרו את תנועת ה- VPN באמצעות יציאה זו.

יציאת TCP 443 - זהו היציאה המשמשת את HTTPS, הפרוטוקול המוצפן המאבטח את כל האתרים המאובטחים. ללא HTTPS שום צורה של מסחר מקוון, כגון קניות או בנקאות, לא הייתה אפשרית. לפיכך נדיר מאוד שנמל זה נחסם.

וכנוסף לכך, תעבורת VPN ביציאת TCP 443 מנותבת בתוך הצפנת TLS המשמשת את HTTPS. זה עושה את זה הרבה יותר קשה לאתר DPI. אם כן, יציאת TCP 443 היא הנמל המועדף על התחמקות מחסימות VPN.

ספקי VPN רבים מציעים את היכולת לשנות מספרי יציאות באמצעות התוכנה המותאמת אישית שלהם (במיוחד כאשר משתמשים בפרוטוקול OpenVPN).

גם אם שלך לא עושה זאת, ספקי VPN רבים תומכים למעשה ב- OpenVPN באמצעות יציאת TCP 443 ברמת השרת. אתה יכול לעבור אליו באמצעות עריכה פשוטה לקובץ תצורת OpenVPN (.ovpn) שלך. לכן כדאי לשאול את ספק ה- VPN שלך על כך.

אפשרות נוספת היא להשתמש בפרוטוקול SSTP (אם קיים) שמשתמש כברירת מחדל ביציאת TCP 443.

פתרונות מתקדמים

חלק מספקי VPN מציעים פתרונות חסימת VPN מתקדמים יותר שנועדו להביס טכניקות DPI רגישות יותר. טכניקות כאלה מנתחות את גודל המנות ו / או התזמון כדי לאתר את לחיצת היד המובחנת למדי של OpenVPN, אפילו כשהיא מוסתרת מאחורי HTTPS.

DPI רגיש מאוד (ולכן גם יקר מאוד, ולעיתים רחוקות משתמשים בו) DPI עשוי אפילו לאתר שימוש ב- VPN בעת השימוש בטקטיקות המפורטות להלן. ישנן שתי גישות בסיסיות להסתרת VPN מתקדמת:

מנהור / ​​מנהור SSL

stunnel היא תוכנת קוד פתוח מרובת פלטפורמות היוצרת מנהרות TLS / SSL. TLS / SSL הוא ההצפנה המשמשת את HTTPS, ולכן קשה מאוד להבחין בחיבורי VPN (בדרך כלל OpenVPN) דרך מנהרות TLS / SSL אלה מלבד תנועת HTTPS רגילה..

הסיבה לכך היא שנתוני OpenVPN עטופים בתוך שכבה נוספת של קידוד TLS / SSL. מכיוון שטכניקות DPI אינן מסוגלות לחדור לשכבה "חיצונית" זו של הצפנה, אינן מסוגלות לזהות את קידוד ה- OpenVPN "בפנים"..

מנהרות SSL מיוצרות בדרך כלל באמצעות תוכנת המנהרה. יש להגדיר זאת גם בשרת VPN וגם במחשב שלך. לכן יש צורך לדון במצב עם ספק ה- VPN שלך אם ברצונך להשתמש במנהור SSL (מדריכי התקנה זמינים כאן לעיון).

מכוני SSL של AirVPN SSH

AirVPN היא ספקית ה- VPN היחידה שאני יודע עליה להציע פונקציונליות של מנהרות "מחוץ לקופסה" באמצעות תוכנת הקוד הפתוח המותאמת אישית שלה. אינני מכיר את Anonyproz אחרת, אך ניתן לקבוע את התצורה לתעלה, וספקים אחרים עשויים גם להציע תכונה זו..

מנהור SSH

זה דומה למנהור SSL, אלא שנתוני VPN נעטפים בתוך שכבה של הצפנת Secure Shell (SSH) במקום. SSH משמש בעיקר לגישה לחשבונות מעטפת במערכות UNIX. השימוש בו מוגבל בעיקר לעולם העסקים, וכמעט שאינו פופולרי כמו SSL.

כמו במנהור SSL, תצטרך לדבר עם ספק ה- VPN שלך כדי שזה יעבוד. שוב, AirVPN תומך בכך "מחוץ לקופסה".

מנהור SSH משתמש בלקוח telnet / SSH של PuTTY, ומדריך הגדרה פשוט יחסית ניתן למצוא כאן.

Obfsproxy (וטכנולוגיות דומות)

Obfsproxy הוא כלי שנועד לעטוף נתונים לשכבת ערפול. זה מקשה על גילוי השימוש ב- OpenVPN (או כל פרוטוקול VPN אחר).

זה אומץ על ידי רשת Tor, בעיקר כתגובה לסין שחוסמת את הגישה לצמתי Tor ציבוריים. עם זאת, הוא אינו תלוי ב- Tor וניתן להגדיר אותו עבור OpenVPN .

כדי לעבוד, obfsproxy צריך להתקין גם במחשב הלקוח (באמצעות, למשל, פורט 1194) וגם על שרת ה- VPN. עם זאת, כל שנדרש לאחר מכן הוא להזין את שורת הפקודה הבאה בשרת:

obfsproxy obfs2 –dest = 127.0.0.1: 1194 server x.x.x.x: 5573

זה אומר ל- obfsproxy להאזין ביציאה 1194 (לדוגמא), להתחבר באופן מקומי ליציאה 1194 ולהעביר אליו את הנתונים המוספים (יש להחליף את x.x.x.x בכתובת ה- IP שלך או 0.0.0.0 כדי להאזין בכל ממשקי הרשת). ככל הנראה עדיף להגדיר IP סטטי עם ספק ה- VPN שלך כך שהשרת יידע באיזה יציאה להאזין.

בהשוואה למנהור מנהרה ו- SSH, obfsproxy אינו מאובטח כמו זה. הסיבה לכך היא שהיא אינה עוטפת את התנועה בהצפנה. עם זאת, קל יותר להתקין ולהגדיר תצורה, ויש לו רוחב פס נמוך בהרבה מכיוון שהוא אינו נושא שכבה נוספת של הצפנה. זה יכול להיות רלוונטי במיוחד למשתמשים במקומות כמו סוריה או אתיופיה, כאשר רוחב הפס הוא לרוב משאב קריטי.

ספקים מסוימים עשויים להשתמש בטכנולוגיות חלופיות הדומות ל- obsfproxy. BolehVPN, למשל, משתמש בהטשטוש XOR עבורו "xCloak" שרתים.

תוספת

הערה על איחוד האמירויות

הפתרונות המתקדמים שלעיל לחסימת VPN ימנעו ככל הנראה שימוש ב- VPN באמצעות טכניקות DPI (אם כי איחוד האמירויות הערביות השקיעה רבות במערכות מעקב מתקדמות באינטרנט).

עם זאת, הוא האמין כי ספק שירותי האינטרנט של איחוד האמירויות יכול גם לקיים בסיס נתונים נרחב של IP-שרתי VPN. יתכן שהם יוכלו בקלות לקבוע שאתה משתמש ב- VPN פשוט באמצעות ה- IP שאליו אתה מתחבר (כמו אתרים כמו Netflix).

במציאות נראה שלא סביר שתועמד לדין רק בגלל השימוש ב- VPN לצפייה בנטפליקס באיחוד האמירויות. אם אתה מעצבן את הרשויות בדרך כלשהי, עם זאת העובדה שאתה משתמש ב- VPN עלול להעניק להם נשק מסוכן לשימוש נגדך.

אנו ממליצים תמיד על זהירות יתרה כאשר שוקלים להשתמש ב- VPN באיחוד האמירויות.

הערה באתרים החוסמים את משתמשי ה- VPN

צורה זו של חסימת יכולה להיות מאתגרת להתגבר עליה. בחירה בספק VPN בעל פרופיל נמוך יותר, או כזו שממחזרת באופן קבוע את ה- IP שלה, יכולה להיות יעילה. ניסוי וטעייה הם המפתח כאן.

אנו ממליצים בחום לנצל את מלוא הניסיון והתחייבויות הכספיות המוצעות בחינם. זה יאפשר לך לברר בעצמך אילו שירותי VPN עובדים עבור התוכן שאתה רוצה להזרים.

זכור ששירות שפועל היום יכול להיחסם מחר. לכן כדאי לשלם עבור מנוי של חודש בכל פעם. זה כמעט תמיד יקר יותר מאשר לשלם מדי שנה. אבל אם השירות ייחסם (ללא כל תקלות משלו), לא תישאר עם מנוי לשנה שהוא חסר תועלת עבורך!

יכול להיות שווה להסתכל גם בפתרונות DNS חכמים, במקום להשתמש ב- VPN. ניתן לחסום גם שירותי DNS חכמים, אך הדבר קשה יותר לביצוע ופחות סביר שיקרה. פחות שירותי DNS חכמים אסורים משירותי VPN.

חלק משירותי VPN, כמו AirVPN, משתמשים בניתוב DNS מהודר. זה מאפשר לך להתחבר לשירותים כמו Netflix US ו- iPlayer, גם כשאתה לא מחובר לשרתים בארה"ב או בבריטניה (בהתאמה)! זה לא תמיד יעיל במאת האחוזים, אך בכל זאת מרשים.

סיכום

ברובם המוחלט של חסימות ה- VPN קל למדי להתגבר על ידי חשיבה רוחבית מעט. אפילו במקרים בהם נעשה שימוש בטכניקות בדיקת מנות עמוקות ומתוחכמות, טכנולוגיות דוגמת המנה ו- obfsproxy יעילות ביותר..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me