נייטרליות נטו היא העיקרון שספקי שירותי האינטרנט והממשלות צריכים להתייחס לכל הנתונים באינטרנט באופן שוויוני, ולא להפלות או לחייב באופן שונה על ידי המשתמש, התוכן, האתר, הפלטפורמה, היישום, סוג הציוד המצורף ואופני התקשורת. "Wikipedia.

נייטרליות נטו נחשבת לאבן היסוד להצלחת האינטרנט. בכך שהיא מספקת לכל השירותים והמשתמשים מגרש משחק אחיד, מעודדים חדשנות, וסטארט-אפים דינמיים יכולים לשגשג.

מבחינת הצרכן, נייטרליות נטו פירושה שהתוכן שאתה רוצה (ועבורו אתה משלם רוחב פס) מועבר אליך באותה המהירות הגבוהה, ללא קשר למה התוכן הזה הוא.

לרוע המזל, בינואר השנה בית המשפט לערעורים למחוזות קולומביה במחוז קולומביה הפיל למעשה את נייטרליות הרשת, ואת ה- FCC שתפקידו להגן על הנייטרליות, ולמרות זעקה ציבורית מאסיבית שהובילה למצב חסר תקדים 3 מיליון תגובות שנשארו באתר הייעוץ הציבורי שלה (מה שגורם לו להתרסק פעמיים), נראה כי אוקסימורונית נחושה "להציל" נייטרליות נטו על ידי השמדתה.

בהתחשב בעובדה שהראש החדש של ה- FCC, טום ווילר, עבד במשך שנים כלוביסט בתעשייה שמלחם נגד נייטרליות נטו, זה מדכא כמו שזה לא מפתיע.


בינתיים, חברות הטלקום הגדולות לא בזבזו זמן בקריעה של נייטרליות נטו, שהסיבות להן הן בעלות פי שלוש:

  1. כעת הם יכולים להציע לחברות שיכולות להרשות לעצמן לשלם עבורן גישה מהירה יותר ללקוחות שלהן. אמנם הדבר מביא הכנסות נוספות עבור ספקיות האינטרנט, אך פירושו שחברות קטנות יותר, סטארט-אפים, ארגוני צדקה וכל מי שלא יכול להרשות לעצמו לשלם עבור רוחב הפס הנוסף, ישתלב ב"נתיב האיטי ". הזוכים היחידים כאן הם עסקים גדולים וותיקים, שיכולים להשתמש במגרש המשחקים הלא אחיד הזה כדי להחניק את התחרות שלהם
  2. כעת הם יכולים להציע ללקוחות חבילות אינטרנט מקושרות בכבלים המציעים ללקוחות גישה למספר מוגבל של ערוצים בלבד (כלומר אתרים ושירותי אינטרנט). כדי לקבל גישה בלתי מוגבלת לאינטרנט, הלקוחות יצטרכו לשלם יותר. למותר לציין שיש לזה השלכות חברתיות איומות, אך התהליך כבר נמצא בעיצומו
  3. הם יכולים להפלות שירותים המתחרים בשלהם. הדוגמה הקלאסית לכך היא שגם קומקסט וגם ורייזון (ששניהם מנהלים שירותי סטרימינג באינטרנט), כמעט מייד לאחר פסק הדין בבית המשפט בינואר, החלו להצער את התעבורה של נטפליקס. התירוץ שלהם הוא שנטפליקס מגנה לא הוגן את רוחב הפס שלהם באופן לא הוגן, כך שזה רק הוגן שהיא צריכה לשלם עבורו, אך אין ספק שלקוחות משלמים עבור ספקי האינטרנט עבור רוחב הפס ההוא בדיוק כדי שיוכלו להזרים שירותים כמו Netflix.?

כיצד VPN יכול לעזור לעקוף את המצערת של ספק שירותי האינטרנט

שימוש בשירות VPN מחבר את המחשב שלך (כולל מכשירים ניידים) לשרתים של ספק VPN באמצעות מנהרה מוצפנת. מכיוון שכל הנתונים העוברים במנהרה זו מוגנים על ידי הצפנה חזקה, ספק שירותי האינטרנט שלך אינו יכול לדעת מה משתמשים עושים באינטרנט, ולכן אינו יכול לתעדף שירותים או להפלות אותם על שירותים ספציפיים..

רק כדי להדגים עד כמה אפקטיבי זה יכול להיות, ביולי קולין נדרקורן, מנכ"ל Customer.io, ביצע סדרת בדיקות בהן השימוש ב- VPN שיפר את מהירויות החיבור שלו בזמן הזרמת Netfix על חיבור Verizon שלו פי עשרה.!

השימוש ב- VPN מונע אפוא את המצערת של שירותי אינטרנט, וככל הנראה יהפוך לכלי חיוני במאבק לשמירה על ניטרליות נטו. למרות זאת…

ספקי שירותי האינטרנט יכולים להצער / לחסום את ה- VPN עצמו

למרות שכל הנתונים העוברים במנהרת VPN מוצפנת מוסתרים מספק שירותי אינטרנט, הם יכולים 'לראות' את המנהרה עצמה, ולכן הם יכולים לבחור להצער או לחסום את כל התעבורה כזו. לחלופין, זה יכול פשוט להצער או לחסום את כל התעבורה המחוברת לכתובות IP ידועות השייכות לספקי VPN.

מצערת או חסימת תנועת VPN היא מאוד בעייתית, מכיוון שעסקים מסתמכים על VPN כדי לאבטח תקשורת פנימית, לעבד תשלומים, ולכל מספר מטרות שגרתיות שחיוניות לתפעולן, כך שאיסור על פרוטוקולי VPN ישפיע מאוד על המשק..

זו בעיה שמורכבת מהעובדה שהפעלת OpenVPN (או SSTP) דרך יציאת TCP 443 הופכת את ההפרדה בין תנועת VPN לתעבורת HTTPS (https: //), המשתמשת בפרוטוקול שעליו כמעט כל אבטחת האינטרנט מסתמכת..

לפיכך, תנועת ה- VPN חסומה רק במדינות מגבילות ביותר כמו סין או איראן, אך ישנן עדויות לכך שחברות אמריקאיות עשויות להצער אותה. למרבה המזל, ניתן לעקוף את זה בקלות על ידי מעבר ליציאת tcp 443, התעסקות בזה תביא לשבירה אפקטיבית של האינטרנט.

לקוחות VPN מותאמים אישית של ספקים רבים מאפשרים לך להחליף יציאות בקלות. לשם כך בלקוח OpenVPN הגנרי של הקוד הפתוח, תוכלו לערוך את קובץ ה- config .ovpn הרלוונטי בעורך טקסט ולשנות ידנית את ההגדרות..

לשנות נמל

אם יש לך בעיות, ספק ה- VPN שלך אמור להיות מסוגל ושמח לספק סיוע.

ספקי VPN רבים מציעים גם שרתי 'התגנבות', המשתמשים בטכנולוגיות כמו obfspoxy כדי להסוות את השימוש בתעבורת VPN..

סכנה גדולה יותר היא ש- ISPs עשויים להצער את האינטרנט למשתמשים המחוברים לטווחי ה- IP הידועים של ספקי VPN. כמשתמש, אין הרבה מה לעשות בעניין זה מלבד לבחור להשתמש בספקי VPN פחות ידועים, אך הספקים עצמם יכולים למחזר את כתובות ה- IP שלהם, להתקין שרתי פרוקסי חדשים ולבצע טריקים אחרים כדי לעזור במאבק זה..

מצערת מחוץ לארצות הברית

הקריסה האחרונה של נייטרליות נטו בארה"ב, ובמיוחד סגירת תקופת הייעוץ הציבורי של ה- FCC (שהוארכה מ -15 ביולי ל -15 בספטמבר כדי להתמודד עם היקף ההערות העצום שקיבלה), מיקדה את תשומת הלב העולמית בנושא סוגיית המצערת באמריקה, והפכה אותה לעדיפות דחופה עבור התושבים האמריקאים.

עם זאת, שאר העולם צופה מקרוב באירועים בארה"ב, וספקי האינטרנט בכל מקום מקווים שזה יקבע תקדים שיאפשר להם לחייב באופן שונה עבור רמות שונות של גישה לאינטרנט ורוחב פס.

האיחוד האירופי וברזיל העבירו חקיקה שמטרתה להבטיח נייטרליות נטו, אך גם כאן, העובדה שחלק ניכר מכל תנועת האינטרנט עוברת בארה"ב (גם כאשר ארה"ב אינה נקודת ההתחלה שלה או יעדה) פירושה שמה שקורה ב המדינות עשויות להשפיע על משתמשים במקומות אחרים.

בכל המקרים, כל עוד היא לא מחוממת עצמה, VPN יעזור (ונדון לעיל, גם כשהוא מנוגד, אפשרויות זמינות).

הערה על מצערת BitTorrent

ספקי שירותי אינטרנט רבים, אפילו במדינות המקיימות ניטרליות נטו, מפלים את התעבורה של BitTorrent מתוך הנחה שכל תנועה כזו כרוכה בהפרה בלתי חוקית של זכויות יוצרים. כדי לבדוק אם התנועה שלך עם BitTorrent מנופחת, בדוק את הכלי הפנטסטי הזה על ידי מעבדת המדידה, המאפשר לך לראות כמה המצערת של תנועת BitTorrent מבוצעת לא רק על ידי מדינה, אלא על ידי ספק שירותי האינטרנט..

neutralnet2

שוב, שימוש ב- VPN (המאפשר P2P) יעקוף את המצערת הזו, תוך מתן היתרונות הנוספים של הסתרת מה שאתה מוריד מהספק שלך, ושימוש בכתובת IP של פרוקסי כלפי חוץ, יבטיח שלא ניתן יהיה לאתר את ההורדות שלך לחשבון שלך. כתובת IP אמיתית. אם אתה רוצה לדעת יותר על שימוש ב- VPN לאתרי סיקור, הסתכל בכתבי ה- VPN הטובים ביותר שלנו לכתיבת טורניר.

המלכוד

מכיוון ש- VPN כרוך בנתונים העוברים דרך רגל נוספת של המסע בזמן שהם עוברים דרך שרתי ה- VPN, ומכיוון שהצפנה ופענוח של נתונים דורשים כוח עיבוד, השימוש ב- VPN תמיד מגיע עם מכה מהירה, שיכולה להיות נמוכה עד 10 אחוזים, אך יכולה להיות הרבה יותר.

היתרון בשימוש ב- VPN כדי להתחמק ממצערת תלוי אפוא בהתאמת המהירות הנובעת משימוש ב- VPN, לעומת כמות המצערת המתרחשת. כפי שהודגם בצורה די מרהיבה על ידי מר נדרקורן ומהירות ה- Netflix שלו 10 עשרה מהירות יותר בעת השימוש ב- VPN (כפי שהוזכר קודם), היתרונות עדיין יכולים להיות משמעותיים.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me