ברוך הבא למדריך זה על שרתי פרוקסי. אנו נדריך אותך בכל מה שאתה צריך לדעת אודות שרתני פרוקסי וגם על שרתי פרוקסי.

מהו שרת פרוקסי?

שרת פרוקסי (או "פרוקסי") הוא מחשב היושב בין המחשב לרשת רחבה יותר. "רשת רחבה" זו היא בדרך כלל האינטרנט.

אז שרת פרוקסי משמש כמתווך בין המחשב שלך לאינטרנט.

כיצד עובד פרוקסי?

פרוקסי יסתיר את כתובת פרוטוקול האינטרנט שלך (IP) מכל מי באינטרנט. אתר יראה את כתובת ה- IP של שרת ה- proxy, במקום את כתובת ה- IP האמיתית שלך.


אתה נראה לגישה לאינטרנט מכל מקום שרת ה- Proxy נמצא פיזית. אם שרת ה- proxy ממוקם במדינה אחרת לאן שאתה נמצא, נראה שאתה ניגש לאינטרנט מאותה מדינה.

חסרונות של שרת פרוקסי:

 • מי שמריץ את ה- proxy יוכל לעקוב אחר כל התעבורה באינטרנט הלא מוצפנת שלך. שים לב שאתרי האינטרנט המאובטחים ביותר מגנים על החיבור שלך באמצעות HTTPS. זה כולל בנקים, שירותי דואר אלקטרוני, וחנויות מקוונות. כמו אצל ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP), כשאתה מתחבר לאתר HTTPS, בעל ה- proxy יכול לראות שאתה ניגש לאתר. עם זאת, היא לא יכולה לדעת למה אתה מקבל באתר זה.
 • בעל ה- proxy יכיר גם את כתובת ה- IP האמיתית שלך.

רבים מהנושאים (אך לא כולם) משתמשים בהצפנה. המשמעות היא שהיא תצפין את התנועה בינך לשרת.

 • כשאתה משתמש בפרוקסי מוצפן, ספק האינטרנט שלך לא יכול לראות מה אתה מקבל באינטרנט.
 • ספקי שירותי האינטרנט משתפים פעולה בדרך כלל עם מעקב ממשלתי. לפיכך, פרוקסי מוצפן יכולים להיות יעילים במניעת מעקב ממשלתי שמיכה ולא ממוקד.
 • בעל ה- proxy עדיין יוכל לפקח על התעבורה כאשר הוא לא מחובר לאתרי HTTPS, מכיוון שהוא שרת ה- proxy שמצפין ומפענח את התנועה שנכנסת ויוצאת ממנו..
 • תצטרך לסמוך על ספק ה- Proxy שלך

הן רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) והן רשת Tor הן דוגמאות ספציפיות לפרוקסי מוצפן.

שרתי פרוקסי ציבוריים וחינמיים

פרוקסי ציבור הוא שרת פרוקסי שמישהו מעמיד לרשות הציבור ללא תשלום לקהל הרחב. בתיאוריה, בדרך כלל אלה מנוהלים על ידי מתנדבים בעלי משמעות. לחלופין, המכונים שרתי פרוקסי חינמיים או פתוחים, פרוקסי ציבור מגיעים בטעמים לא מוצפנים (HTTP), מוצפנים (HTTPS) ו- Socket Secure (SOCKS, שאולי אינם מוצפנים)..

היתרון המשמעותי ביותר של ציבורים ציבוריים הוא כמובן שהם לא עולים כסף לשימוש. לעובדה שאתה יכול לעבור בחופשיות בין פרוקסי ממוקמים בכל רחבי העולם יש גם יתרונות פרטיות. למרות זאת:

 • הם יכולים להיות מאוד לא יציבים ולעבור באופן קבוע באופן לא מקוון ללא הודעה מוקדמת.
 • הם גם נוטים להיות איטיים מאוד.
 • אין לך שום סיבה לסמוך על מפעיל ה- proxy שיכול לחטוף את כל תעבורת האינטרנט שאינה מתחברת לאתר או שירות HTTPS..
 • שרתי פרוקסי רבים מנוהלים על ידי עבריינים. אכן, מחושב שכמעט 70% מהאנשים ללא תשלום אינם בטוחים!
 • בנוסף לחטטנות בתעבורת אינטרנט לא מוצפנת, כמעט 40% מהנוכחים החופשיים מתעסקים באופן פעיל בנתונים שלך בזמן שהם עוברים דרכם. 18% אשמים בהזרמת HTML לדפי אינטרנט סטטיים שנצפו (מודעות) ואילו 20.6% מזריקים JavaScript.
 • בצד האחורי, בעל ה- proxy יכול להסתבך בכל פעילות לא חוקית שתבצע! הסיבה לכך היא שנדמה כי הפעילות הזו מגיעה מהשרת שלהם.

אני ממליץ בחום שלא להשתמש בציבורים ציבוריים בחינם. אם אתה בהחלט חייב, התחבר רק לאתרים ושירותים באמצעות HTTPS. ולעולם אל תשתמש בפרוקסי ציבור האוסר על השימוש ב- HTTPS. הסיבה האפשרית היחידה לכך היא לעשות זאת היא יכולה להתנדנד או להפריע לתעבורת האינטרנט שלך.

באמת ... פשוט לא! שים לב שנושאים דומים מציקים VPN בחינם.

רשימת שרת פרוקסי בחינם

בשונה מכמה אתרים אחרים, אנו לא נמליץ על שרתי פרוקסי בחינם שכן פשוט אין סיבה לסמוך עליהם.

אם ברצונך להשתמש בפרוקסי ציבור, גוגל תספק לך שפע של רשימות שרת פרוקסי בחינם.

שרת פרוקסי פרטי

אנשים או חברות יכולים להריץ שרתי פרוקסי פרטיים משלהם לשימושם האישי או לשימוש הצוות שלהם. המונח "פרוקסי פרטי", לעומת זאת, מתייחס גם לבעלי מקצוע מסחריים המציעים שימוש בשרתים שלהם בתשלום. VPNs הם ללא ספק הצורה הנפוצה ביותר של פרוקסי מסחרי פרטי.

פרוקסי פרטית ושירותי VPN הם מהירים בהרבה

פרוקסי פרטית ושירותי VPN בדרך כלל מהירים ואמינים בהרבה מאשר פרוקסי חינם. העובדה שהם עסקים ולא אנשים אקראיים הופכת אותם גם לכמות ידועה שניתן לחשב עליה.

ואכן, חברות VPN רבות בנו מוניטין מפחיד בגלל מסירותן לביטחון ופרטיות. עם זאת, חיוני לדאוג לבחור שירות VPN מכובד.

אותה עצה נכונה לכל שירותי ה- Proxy המסחריים, אך בזכות הפופולריות של VPNs, צורות אחרות של שירותי פרוקסי מסחריים מייצגות שוק קטן למדי ולא נבדק. שום שירותי פרוקסי בלבד שאני מודע אליהם לא ביססו את המוניטין, או קיבלו בדיקה כמעט באותה מידה, כמו חברות ה- VPN הגדולות..

ראוי לציין כי חברות VPN מסוימות מציעות גם שרתי פרוקסי HTTP / HTTPS או SOCKS קונבנציונליים יותר.

סוגי שרת פרוקסי

פרוקסי HTTP

HTTP הוא הפרוטוקול הרגיל המשמש לחיבור אלמנטים של רשת האינטרנט. חשוב מכך, חיבורים לשרתי HTTP אינם מוצפנים.

בצד הפלוס, שום קידוד לא אומר תקורות חישוב מופחתות במידה ניכרת. משמעות הדבר היא שגורמי ה- HTTP יכולים לקבל בקלות חיבורים מרובים מבלי שישפיעו באופן מהיר על מהירויות האינטרנט של המשתמשים. עם זאת, שים לב שהמרחק הפיזי שהנתונים שלך חייבים לנסוע ישפיע על מהירויות האינטרנט שלך.

פרוקסי HTTP מפרש את תנועת הרשת. זה מאפשר לו לעשות דברים ברמה גבוהה עם התנועה. כמו למשל לחפש במטמון שלו כדי לראות אם הוא יכול לשרת תגובה ללא הגעה ליעד. או התייעץ ברשימה הלבנה / רשימה שחורה כדי לראות אם כתובת אתר מותרת.

כברירת מחדל, פרוקסי HTTP הם "עיוורים" לתעבורת פרוטוקול בקרת ההעברה (TCP) ופשוט יתעלמו ממנה. זה הופך אותם נהדרים לגישה לדפי אינטרנט לא מוצפנים HTTP, אך מעטים יותר.

פרוקסי HTTP יכולים לטפל בתעבורת TCP אם נעשה שימוש בשיטת HTTP CONNECT, אך השימוש בה תלוי לחלוטין בבעל ה- proxy. מכיוון שפרוטוקול HTTP לא יכול לפרש את תנועת ה- TCP, כל תנועת ה- TCP פשוט מועברת. זה נותן פרוקסי HTTP המשתמשים ב- CONNECT הרבה מהגמישות של פרוקסי SOCKS.

עליך להגדיר כל לקוח תוכנה להתחבר לפרוקסי. הדבר נכון גם לגבי פרוקסי HTTPS ו- SOCKS.

פרוקסי HTTPS

HTTPS מייצג HTTP Secure (או HTTP מעל SSL / TLS). כל אתר שצריך לאבטח את התקשורת של המשתמשים ישתמש בו. כשאתה מתחבר לפרוקסי HTTPS, הוא יצפין את כל הנתונים בינך לשרת.

HTTPS משתמש ביציאת TCP 443, כך שעל כל פרוקסי HTTPS להשתמש בשיטת HTTP CONNECT כדי ליצור חיבור TCP.

פרוקסי SOCKS

פרוקסי Socket Secure (SOCKS) עובדים ברמה נמוכה יותר מאשר פרוקסי HTTP. הם לא מנסים לפרש את התעבורה באינטרנט, ופשוט עוברים על כל הבקשות שהם מקבלים. זה הופך אותם להרבה יותר מגוונים מאשר פרוקסי HTTP רגילים.

פרוקסי SOCKS יכולים לטפל בכל סוגי התעבורה באינטרנט, כולל POP3 ו- SMTP למיילים, צ'אט ממסר אינטרנט (IRC) ופרוטוקול העברת קבצים (FTP) להעלאת קבצים לאתרים. הם יכולים גם להתמודד עם תנועת סיקור, וזו הסיבה שלעיתים נקראים אנשי SOCKS כ"פרוקסי סיקור ".

שרתי SOCKS יכולים להתמודד עם תנועה רבה יותר משרתי HTTP, אך הם הופכים לאט יותר כתוצאה מכך

בשל גמישות זו, שרתי SOCKS בדרך כלל מטפלים בנפח תנועה גבוה בהרבה מאשר שרתי HTTP. משמעות הדבר היא שפקודות SOCKS בדרך כלל איטיות בהרבה משרתי פרוקסי רגילים.

SOCKS5 היא הגרסה האחרונה של פרוטוקול SOCKS ומוסיפה שיטות אימות שונות. זה שימושי עבור ספקים מסחריים המעוניינים להגביל את הגישה לשרתי ה- Proxy שלהם ללקוחות בלבד.

פרוטוקול SOCKS תומך באופן מלא ב- HTTPS, ונפוץ שגורמי SOCKS מצפינים תנועה בדרך זו. עם זאת, חסרון אחד הוא שחיבורי פרוקסי SOCKS אינם נתמכים היטב על ידי לקוחות תוכנה כמו חיבורי פרוקסי HTTP.

לקבלת מידע נוסף על שימוש ב- VPN בעת סיבוב, עיין במדריך ה- VPN הטוב ביותר שלנו לטרנינג.

פרוקסי אינטרנט

פרוקסי אינטרנט מאפשרים לך להתחבר לשרת פרוקסי מתוך חלון הדפדפן שלך. שרת פרוקסי זה יכול להיות פרוקסי HTTP או HTTPS. פרוקסי אינטרנט בדרך כלל הם בחינם ויש להם את היתרון שאינך צריך להוריד ולהתקין תוכנה נוספת כלשהי או להגדיר את הגדרות הדפדפן שלך. לכן הם מאוד קלים לשימוש.

עם זאת אתרי אינטרנט רבים של פרוקסי בחינם מממנים את עצמם באמצעות פרסום נרחב. פרוקסי אינטרנט גם גרועים בטיפול בפריסות של דפי אינטרנט מסובכים ונוטים ליפול כשטופלים כשנתקלים בדברים כמו סקריפטים של Flash, Java ו- JavaScript (אם כי זה לא בהכרח דבר רע!). ספק ה- VPN Hide.me מציע גם פרוקסי אינטרנט בחינם.

פרוקסי קדימה

מלבד פרוקסי-גב הפוכים (ראה להלן), כל הנושאים הנדונים במאמר זה מכונים טכנית פרוקסי קדימה.

הם יושבים בין המחשב שלך לרשת רחבה יותר, שמשמעותה בדרך כלל האינטרנט. תחת הגדרה זו אתה מתחבר לשרת proxy המחבר אותך לאינטרנט.

פרוקסי הפוך

כפי ששמו מרמז, פרוקסי הפוך עושה כמעט את ההיפך מפרוקסי קדימה סטנדרטיים. זה יושב בין האינטרנט לקבוצת שרתים קטנה בהרבה.

הגדרה טיפוסית היא פרוקסי הפוך הפועל כשער בין האינטרנט לרשת Local Local Area Network (LAN). על מנת לגשת למשאבים ברשת LAN, תחילה עליך להתחבר לפרוקסי ההפוך.

בנוסף לפעולה כשער, ה- proxy ההפוך יכול להגן על הרשת כולה באמצעות HTTPS. זה יכול גם לבצע איזון עומסים, מטמון תוכן, דחיסת נתונים ומשימות אחרות שמועילות לרשתות LAN LAN ארגוניות.

פרוקסי שקוף

פרוקסי שקוף נקראים מכיוון שהם אינם דורשים שום תצורה מצידך. לעתים קרובות אתה אפילו לא יודע שאתה משתמש בזה.

לבעלי פרווה שקופים יש שימושים רבים וטובים. לדוגמה, סינון תוכן בספריות, או לאימות משתמשים ב- WiFi ציבורי. דף הכניסה ההוא שאתה רואה בדפדפן שלך כשאתה מחבר את המחשב הנייד שלך ל- WiFi ב- Starbucks? זהו פרוקסי שקוף בפעולה.

פרוקסי שקוף הפוכים משמשים לעתים קרובות על ידי אתרים להגנה מפני התקפות DDoS. עם זאת, פרוקסים שקופים יכולים להכאיב. אם לא מיושמים היטב, עלולים להתעורר בעיות הקשורות במטמון ואימות.

דפדפנים עשויים גם לאתר את שרת ה- Proxy ולקבוע שהוא מהווה סיכון אבטחה. במקרה זה, הם עשויים לסרב לכל החיבורים דרך שרת ה- Proxy.

למרות שעשוי להיות מאוד מעצבן, יש סיבה טובה לדפדפנים לעשות זאת. השימוש בפרוקסים שקופים הוא סוג קלאסי של התקפה של איש באמצע (MitM). במקרים אלה, התוקף מפנה מחדש את התנועה שלך ללא ידיעתך לשרת זדוני שיכול ואז ליירט אותה.

בדוגמה של הספרייה שלמעלה הזכרתי "סינון תוכן" בהקשר טוב. אבל יש לזה מילה אחרת - צנזורה. ספקי שירותי האינטרנט, למשל, יכולים להשתמש בפרוקסי שקוף כדי לסנן תוכן מטעמים פוליטיים, חברתיים ודתיים.

שים לב ששימוש ב- VPN, פרוקסי מוצפן או סתם חיבור לדף אינטרנט של HTTPS ימנע מפרוקסי שקוף לחטט בתעבורת האינטרנט שלך או לסנן תוכן..

אתה יכול להשתמש ב- VPN, פרוקסי מוצפן או בדף אינטרנט של HTTPS, כדי למנוע ממתן פרוקסי שקוף לחטוף עליך.

רק כדי להוכיח שהחיים לעולם אינם פשוטים, רשימות ה- proxy מדרגות לעיתים קרובות שרתים על פי רמת האנונימיות שלהם. אדבר על זה בפירוט מעט מאוחר יותר, אך בעלי פרוקסי-כוח המספקים מעט מאוד "אנונימיות" מדורגים כמקובלים שקופים.

פרוקסי מגורים

פרוקסי למגורים הוא שרת פרוקסי המופעל על ידי ספק שירותי אינטרנט (ISP) ולא על ידי מרכז נתונים. זה כולל את היתרונות הבאים:

 • ה- IP הוא IP "אמיתי", כך שלעולם נטפליקס לא יופיע ברשימה השחורה מכיוון שהוא בבעלות מרכז נתונים הידוע שמושכר כתובות IP לשימוש ב- VPN או בפרוקסי. כתובות IP של מרכזי נתונים נתפשות לעתים כ"מוצלות "מכיוון שהן מסתירות את ה- IP האמיתי של המשתמש. IPs למגורים הם, לכל דבר ועניין, IPים אמיתיים.

 • זה מצביע על כתובת פיזית אמיתית. פשוט לא הכתובת הפיזית האמיתית שלך. וזה נהדר אם אתה רציני עם זיוף גיאוגרפי של המיקום שלך.

ניתן לשתף כתובות IP למגורים או בלעדיות. הם מוצר חדש יחסית בשוק, אם כי חברות כמו לומינאטי עוזרות לפופולריות. כמו כל בעלי המקורבים, עד כמה פרוקסיור מגורים פרטי תלוי בספק שלו.

רשת טור

רשת Tor היא בחינם ומטרתה לספק למשתמשים אנונימיות אמיתית. זה עושה זאת על ידי ניתוב כל חיבורי האינטרנט דרך לפחות שלושה צמתים אקראיים. "צמתים" אלה הם למעשה רק שרתי פרוקסי המתנדבים.

הנתונים מוצפנים מחדש מספר פעמים - בכל פעם שהם עוברים דרך צומת. כל צומת מודע רק לכתובות ה- IP שלפניו וכתובת ה- IP של הצומת "מאחוריו"..

פירוש הדבר הוא כי בשום שלב אף אחד לא יכול לדעת את כל הנתיב בין המחשב שלך לאתר שאליו אתה מנסה להתחבר. החיסרון העיקרי הוא שרשת Tor איטית מאוד לשימוש.

כתובת אתר פרוקסי

כתובת אתר של פרוקסי אינה ממש פרוקסי (שרת) בכלל! זוהי כתובת אינטרנט (URL) המעבירה לכתובת אחרת. השימוש הנפוץ ביותר בכתובות URL של פרוקסי הוא התחמקות מחסומי צנזורה.

פרוקסי לעומת VPN

כפי שצוין קודם לכן, שרתי VPN הם סוג של פרוקסי מיוחד. ההבדלים העיקריים בין VPNs וקרובים קבועים הם:

 • VPNs עובדים ברמה המערכתית ולא על בסיס אפליקציה. לכן הוא זקוק לקביעת תצורה פעם אחת בלבד.
 • הם משתמשים במגוון של פרוטוקולי הצפנה, שלרוב הם חזקים מאוד.

באופן כללי, חיבורי VPN הם בטוחים וקלים יותר להגדרה מאשר חיבורי פרוקסי רגילים. זה הופך את שירותי ה- VPN המסחריים לפופולריים יותר משירותי פרוקסי מסחריים. זה, בתורו, אפשר לחלק משירותי ה- VPN ליצור מוניטין טוב מאוד.

כיצד להשתמש בפרוקסי

שירותי פרוקסי פרטיים (כולל VPN) יספקו לכם את כל הפרטים הנחוצים בכדי להתחבר לשרתים שלהם. לעתים קרובות הם מספקים מדריכי התקנה מפורטות מאוד.

למעט VPN, עליך להגדיר בנפרד כל תוכנית (או יישום) שבהם אתה משתמש כדי להתחבר לשרת ה- Proxy. כדי להתחבר לפרוקסי, אתה זקוק לכתובת ה- IP שלו (כתובת שרת ה- proxy) ומספר היציאה. יתכן שתצטרך שם משתמש וסיסמא אם נדרש אימות.

ההערכה היא כי "מאות אלפים" של פרוקסי ציבור באינטרנט. כדי למצוא אחת, פשוט הקלד "פרוקסי חינם", "שרתי פרוקסי ציבוריים", "רשימת פרוקסי פתוחה" (או דומה) למנוע החיפוש שלך. דוגמאות טובות הן כאן וכאן.

כדי להגדיר שרת פרוקסי ב- Firefox, עבור אל אפשרויות -> כללי -> הגדרות רשת -> הגדרות. בחר "תצורת פרוקסי ידנית:" והזן את כתובת ה- IP ומספר היציאה של השרת.

אל תכלול localhost, 127.0.0.1 (הגדרת ברירת מחדל) אם ברצונך לגשת למשאבי רשת מקומיים כגון מדפסות וכונני NAS ללא עוררין. פרטי התצורה תלויים בתוכנה האישית, אך אני מקווה שתקבל את הרעיון.

רמות אנונימיות לפרוקסי

רשימות פרוקסי רבות מסווגות פרוקסי עבודה על פי רמת "האנונימיות" שהם מספקים. רק כדי להיות ברור, הדירוגים האלה קשורים למה שאתרי אינטרנט ומשאבי אינטרנט אחרים רואים כשאתה משתמש ב- proxy.

בעל ה- proxy יודע בדיוק מי אתה מכתובת ה- IP שלך, ויכול לפקח על התעבורה שלך שאינה HTTPS. לכן אתה אף פעם לא "אנונימי". לכן עדיף לתאר דירוגים אלה כדירוג פרטיות. הם מגיעים בשלוש רמות, כאשר דרגה 1 מספקת את הפרטיות הגבוהה ביותר.

פרוקסי שקוף (דרגה 3)

אנשי המקצוע השקופים ששמו בצורה מבלבלת מעבירים מידע רב אודותיך לכל אתר שאתה מבקר בו. לפיכך הם אינם מספקים כמעט שום פרטיות ומשמשים בעיקר למטמון (וזו הסיבה שהם מכונים לעתים קרובות פרוקסי מטמון).

מבחינה טכנית, פרוקסי שקוף (בהקשר זה) יסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך, אך רק באופן שטחי מאוד. כתובת ה- IP האמיתית שלך עדיין מופיעה בכותרת הבקשה שנשלחה לדף האינטרנט ולכן קל מאוד לגלות אותה.

פרוקסיות אנונימיות (דרגה 2)

מה שמכונה פרוקסי אנונימיים מספקים רמת פרטיות גבוהה בהרבה. הם מסתירים את כתובת ה- IP שלך מכל אתר שאתה מבקר בו אך אינם מסתירים שאתה משתמש בשרת פרוקסי.

אכן, שרתים אנונימיים בדרך כלל מזהים את עצמם כשרתי פרוקסי על ידי צירוף כותרות "Forward" לכל בקשת עמוד.

פרוקסי עלית (דרגה 1)

נקראים פרוקסי אנונימיות גבוהה, פרוקסי עילית לא רק יסתירו את כתובת ה- IP שלך, אלא גם לא יתריעו באתר (או משאב אינטרנט אחר) כי בקשות מבוצעות באמצעות פרוקסי..

האתר כמובן יידע עדיין את כתובת ה- IP של שרת ה- Proxy. שרתי עלית נוטים להיות השרת הפתוח הפופולרי ביותר, מה שאומר גם שהם יכולים להיות האיטיים ביותר.

בלעדיות פרוקסי

ספקי פרוקסי מסחריים מסווגים לעיתים פרוקסי על פי בלעדיות. ככל ששרת פרוקסי בלעדי יותר, זה יעלה.

 • פרוקסי ייעודי / בלעדי - יש לך פרוקסי הכל לעצמך. קביעת פרוקסי ייעודי פירושה בדרך כלל שיש לך כתובת IP סטטית. בעלי פרוקסי ייעוד עשויים לספק ביצועים טובים יותר מאלו המשותפים עם אחרים, והם מועילים להתחמק מחסומי IP כמו אלה שהוטלו על ידי Netflix. מצד שני, הם פחות "אנונימיים" מכיוון שכתובת ה- IP שלך היא רק שלך.
 • פרוקסי למחצה משותף למחצה - פירושו בדרך כלל שאתה משתף את ה- Proxy עם שלושה אנשים אחרים.
 • פרוקסי כללי - כמו פרוקסי בחינם שכל אחד יכול להשתמש בו - כך שסביר שתשתף את הפרוקסי עם הרבה אנשים אחרים.

סיכום

פרוקסי הם מאוד פופולריים ויכולים להיות שימושיים מאוד. עם זאת, פרוקסים פתוחים נוטים להיות איטיים ולא יציבים. הם גם מסוכנים לשימוש. שירותי פרוקסי HTTP / HTTPS ו- SOCKS מסחריים מספקים חוויה מספקת הרבה יותר ובטוחים בהרבה לשימוש.

עם זאת יש סיבה לכך שאלו אינם פופולריים כמו שירותי VPN. במחיר דומה לחודש, שירותי VPN קלים יותר לתצורה, להגן על כל חיבור האינטרנט שלך ובדרך כלל משתמשים בהצפנה חזקה יותר. רבים (אך בשום פנים ואופן לא כולם) הקימו מוניטין חזק כחברות אמינות שיגנו על פרטיותך.

המלצות

להלכה, ניתן יהיה להמליץ ​​על כמה ממקורות מסחריים, אך איננו יכולים לעשות זאת מבלי לבחון מגוון רחב של שירותים המוצעים.

אנו עשויים להתמודד עם זה בשלב מסוים בעתיד, אך נכון לעכשיו אין לנו שום סיבה להמליץ ​​על שירות פרוקסי אחד על פני אחר.

עם זאת, מה שאנחנו יודעים עליו הם VPNs! וכפי שדיברתי במאמר זה, VPNs כמעט תמיד טובים יותר מאשר פרוקסי!

 1. NordVPN - מותג גדול עם ערך טוב מאוד, ומחיר תקציב
 2. VPNArea
 3. ibVPN
 4. PrivateVPN - אחד ה- VPN הזולים ביותר שקיימים שם, אך עדיין שירות טוב
 5. ExpressVPN - ה- VPN המהיר ביותר שאנחנו בודקים, מבטל את החסימה של הכל, עם שירות מדהים בכל הסיבוב
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me