לאנשים שרוצים למחוק לחלוטין את כל הקבצים המשויכים ל- VPN מסוים מהמחשב או המכשיר הנייד שלהם - מדריך זה כאן כדי לעזור.


כשאתה מתקין שירות VPN, הוא מכניס קבצים למחשב שלך במקומות שונים, וכן מבצע שינויים ברישום (ב- Windows). כמה VPNs משאירים גם פרטי סיסמה וכניסה להתחברות במחשב שלך, למקרה שתחליט להתקין אותם מאוחר יותר.

זה נכון גם שקבצים מסוימים שנותרו מאחור לאחר הסרת התקנת VPN יכולים להתנגש עם VPN אחר בהמשך. מנהלי התקנים TAP מתנגשים (התקני גרעין רשת וירטואליים המשמשים ליצירת גשר רשת), למשל, יכולים לגרום ל- VPN להיכשל בחיבור. הדרך הקלה ביותר להימנע מבעיה מסוג זה בעת התקנת VPN חדש היא להבטיח שכל התוכנות המשויכות ל- VPN ישן כבר נמחקות לפני התקנת הלקוח החדש..

כאן ב- ProPrivacy.com, אנו בודקים VPNs על בסיס קבוע. אז כולנו מודעים מדי לאופן בו סכסוכים יכולים לגרום לבעיה. לעיתים נאלצתי להסיר התקנת VPN ולהתקין אותה שוב מספר פעמים בכדי שזה יעבוד: לא הבנתי שעדיין היה לי מסתתר VPN אחר במחשב שלי שמתנגש איתו. עם זאת בחשבון, בודקי ה- VPN שלנו מודעים מדי לנושאים מסוג זה!

יתר על כן, זה מאוד מקובל שמצטרפים חדשים ל- VPN יבדקו ספקים שונים על ידי שימוש בניסויים בחינם וערבויות להחזר הכסף. עבור אנשים שאינם טכניים - שלא מבינים שעדיף שלא יהיה להתקין יותר מדי VPN ברשת שלהם בבת אחת - בקרוב יכולות להופיע בעיות VPN. מאמר זה יאפשר לכל אחד לתקן במהירות את המצב הזה על ידי מתיר לו למחוק לחלוטין לקוחות VPN לא רצויים - ונותן למכונה שלהם התחלה חדשה ורעננה..

כיצד למחוק לחלוטין VPN מההתקן שלך

המציאות היא שמחיקת VPN לחלוטין אינה משימה קשה במיוחד. הסיבה לכך היא שקיימת תוכנה מומחית לזמינות מקינטוש ו- Windows אשר באופן יעיל לחפש ולהסיר נכונה את כל הקבצים המשויכים ל- VPN מסוים. סוגי הסרת התקנה מקיפים אלו טובים יותר מאלו שמגיעים עם מחשב באופן טבעי. הם גם קלים מאוד לשימוש.

מחק Vpn של Windows

הסר התקנת VPN במערכת Windows

עבור מכונות חלונות, אנו ממליצים להשתמש ב- Revo Uninstaller (גרסת החינם היא בסדר). מסיר Revo הוא אלטרנטיבה מהירה ויעילה בהרבה "Windows הוסף או הסר תוכניות" פונקציה. הגרסה החינמית מאפשרת למשתמשים לסרוק אחר קבצים, תיקיות וערכי רישום שנשארו לאחר שקרה נוהל ההסרה הרגיל. זה עושה זאת באמצעות שמונה כלי ניקוי שונים (המכונים 'מצב האנטר'). משתמשי Revo יכולים לשדרג לגרסה בתשלום כדי לקבל שורה שלמה של תכונות נוספות. עם זאת, לצורך הסרת התקנת VPN, הגירסה החינמית תספיק.

מסיר Revo

השימוש בכלי השירות החינמי פשוט מאוד. הפעל את מסיר ההתקנה של Revo, בחר את תוכנית ה- VPN שברצונך להסיר ולחץ על הסר התקנה. לאחר הסרת ההתקנה תתבקש לסרוק אחר הקבצים שנותרו. מסכים לסריקה וההסרת ההתקנה תמצא קבצים נוספים שתוכל למחוק. השלם את התהליך על ידי הסכמה למחיקת כל קובצי הזבל הנוספים שהוא מוצא במהלך תהליך הסריקה.

מחק ידנית חיבור VPN ב- Windows

אם התקנת את חיבור ה- VPN שלך באופן ידני, יהיה עליך גם למחוק את החיבור באופן ידני. כדאי גם לבצע את התהליך הזה גם אם חיבור ה- VPN שלך הותקן באופן אוטומטי על ידי תוכנת ה- VPN (כדי לוודא שלא נותרו חיבורים ישנים שמסתובבים במחשב שלך). לשם כך בצע את הצעדים הפשוטים הבאים:

 1. עבור אל "מרכז הרשת והשיתוף".
 2. לחץ על "שנה הגדרות מתאם" בחלונית השמאלית.
 3. כאן תוכלו לראות את המתאמים ואת חיבור ה- VPN. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על חיבור ה- VPN שברצונך להסיר ובחר מחק.

כיצד למחוק מנהלי התקנים TAP ישנים ב - Windows

אחת הסיבות לכך שהתקנת מספר לקוחות VPN במכונה של Windows עלולה לגרום הרס היא בגלל מנהלי התקנים TAP. מנהלי התקנים TAP נחוצים בכדי לגרום ל- VPN לעבוד על Windows. עם זאת, כאשר VPNs שונים מתקינים מנהלי התקנים TAP על מחשב הם יכולים להתחיל להפריע זה לזה: עצירת ה- VPN החדש ליצור חיבור. זו הסיבה הנפוצה ביותר להתנגשויות בתוכנת VPN. גם לאחר מחיקת VPN יתכן שתצטרך גם להסיר מנהלי התקנים לברז. יש להודות - אם מוחקים את ה- VPN באמצעות Revo Uninstaller - יש להסיר את כל התוכנות המשויכות ל- VPN: כולל מנהלי התקנים TAP.

לכל מי שכבר מחק VPN (או VPN מרובים) באמצעות מסיר ההתקנה הרגיל של Windows בלוח הבקרה, יתכן שיהיה צורך להסיר מנהלי התקנים TAP ידנית. לשם כך, בצע את הצעדים הפשוטים הבאים:

 1. נווט ללוח הבקרה > מערכת ואבטחה > מערכת > מנהל התקן
 2. גלול מטה אל מתאמי הרשת, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על מנהלי ההתקנים של TAP והסר אותם, מחק את מנהל ההתקן מדי כשנשאל.
 3. הפעל מחדש את המערכת שלך והתקן מחדש את הגירסה האחרונה של לקוח VPN בו אתה רוצה להשתמש. ה- VPN הנוכחי שלך יתקין את מנהלי ההתקנים TAP הנכונים.

Os X מחק Vpn

Mac OS X

עבור Mac OS X אנו ממליצים להשתמש ב- AppCleaner (בחינם) או ב CleanApp עבור Mac (שעושה את העבודה היטב אך עולה 14.99 $). בדומה למקבילת Windows שלהם, שתי התוכניות הללו מנסחות את עצמן באופן קיצוני. השימוש בהם הוא תהליך פשוט ורק עליך לבצע את ההוראות שעל המסך להסרת התקנת VPN וכל רכיביו כראוי. CleanApp הוא נהדר מכיוון שהוא יחפש את כל קבצי העתיקה הישנים במחשב Mac וימחק אותם.

לאחר מחיקת תוכנת ה- VPN מה- Mac שלך, יתכן שתצטרך למחוק ידנית את חיבורי ה- VPN שלך. לשם כך בצע את הצעדים הפשוטים הבאים:

 1. לך ל העדפות מערכת,
 2. הקלק על ה פרופילים סמל.
 3. לחץ על סימן המינוס שליד ה- VPN שברצונך להסיר
 4. הקלד את סיסמת הניהול שלך
 5. שרתי ה- VPN בהם השתמשתם יימחקו כעת מהרשתות שלכם

ראוי לציין שבניגוד למכונות Windows, התקנה מחדש של מנהלי התקנים TAP אינה הכרחית בכדי לגרום ל- VPN לפעול בצורה חלקה. אז אם זה משהו שמטריד אתכם, התשובה היא לא: אינכם צריכים לדאוג להסרת התקנת מנהלי התקנים TAP ישנים כמו במחשב של Windows..

אובונטו מחק Vpn

לינוקס

אם מתקינים תוכנה במחשב לינוקס באמצעות מנהל חבילה (מערכת ניהול חבילות דביאן באובונטו), ניתן להסיר תוכנה זו באמצעות מנהל החבילה. סביר להניח שזה יספיק בכדי לנקות את כל הקבצים המשויכים לתוכנית (כולל VPN) בהצלחה.

כמו כן, ראוי לציין שכאשר הסרת התקנת VPN ב- Linux באמצעות APT "הסר" לא תספיק. הסר רק מוחק חבילות מותקנות ולא את קבצי התצורה. כדי להסיר קבצי config יש צורך להשתמש ב"טיהור ". "ניקוי" זהה ל- "הסר" למעט העובדה שהחבילות מוסרות וגם קבצי תצורה נמחקים. ראוי לציין כי כל קבצים בתיקייה הביתית של המשתמש לא נמחקים על ידי מנהל החבילות גם אם נעשה שימוש בטיהור.

תמונת מסך של סטייס

לכל מי שרוצה כלי עזר לינוקס שיעזור למחוק ולנקות קבצים Stacer ו- GCleaner הן אפשרויות. עם זאת, GCleaner נמצא עדיין בפיתוח. Stacer מאפשר למשתמשים להשתמש ב"מערכת מנקה "כדי לפנות שטח בלחיצה אחת, לנהל יישומי הפעלה באובונטו בכדי לייעל את הביצועים, למצוא ולנהל שירותים ודמונים ולמצוא ולהסיר התקנה של תוכנה כדי לפנות שטח..

למחיקת חיבורי VPN באובונטו יש מדריך שימושי לבחינתך כאן.

מחק Vpn אנדרואיד

אנדרואיד

כדי למחוק VPN לאנדרואיד תוכלו כמובן למחוק את האפליקציה בדרך הרגילה. עם זאת, עליך לבצע את הפעולות הבאות כדי להבטיח שכל חיבורי ה- VPN הוסרו בהצלחה:

 1. החלק מטה בטלפון שלך והקש הגדרות
 2. בהגדרות חפש את קשרים כותרת משנה והקש הגדרות חיבור נוספות.
 3. כעת לחץ על VPN (התקנה וניהול רשתות פרטיות וירטואליות (VPN)).
 4. כעת תראה את חיבורי ה- VPN שלך. הקש ארוך על ה- VPN שברצונך למחוק.
 5. הקש מחק רשת
 6. זה יגיד "אין VPNs" כאשר כל חיבורי ה- VPN נמחקו.

הסרת ההתקנה של Ios Vpn

iOS

בנוסף למחיקת VPN ל- iOS, עליך למחוק גם את החיבורים האישיים שנקבעו. לשם כך, בצע את הצעדים הפשוטים הבאים:

 1. פתוח הגדרות במכשיר ה- iOS שלך.
 2. הקש כללי.
 3. הקש פרופיל.
 4. במסך זה תראו את פרופילי ה- VPN האישיים המותקנים ב- iPad או ב- iPhone. הקש על זה שברצונך למחוק.
 5. הקש מחק פרופיל. כעת אשר שברצונך למחוק פרופיל זה על ידי הקשה על מחק שוב.
 6. כעת הסרת את התקנת פרופיל ה- VPN המשויך ל- VPN בו השתמשת.

מחק את הכונן הקשיח

אבטחת מידע ושחזור דיסק קשיח

כדאי לזכור שאם אתה מוחק / מסיר התקנת VPN מהכונן הקשיח או מהמחשב שאתה מתכוון למכור, עליך להיזהר במיוחד. הסיבה לכך היא שתעודות הכניסה ל- VPN עדיין עשויות להיות ברות השבה, אלא אם כן תבנית כראוי את הכונן הקשיח לפני שמכרת אותו או תזרוק אותו.

זה יכול להיות מסוכן מכיוון שאם עבריין סייבר יצליח לשחזר את אישורי ה- VPN שלך הם יוכלו להשתמש במנוי ה- VPN שלך כדי לבצע פשעים. לא סביר ככל שזה נראה, יתכן שזה עלול להוביל לחשד בפשע שלא ביצעת.

מסיבה זו, ראוי לציין כי שימוש באחד מההסרת ההתקנה המומלצת (כדי לתת למחשב שלך בד טרי שמוכן להתקנת VPN אחר) לא יעצור מישהו מאוחר יותר לשחזר נתונים אלה באמצעות תוכנת התאוששות של הכונן הקשיח. להסבר מפורט כיצד לעצב כונן קשיח כראוי - כדי למנוע התאוששות נתונים במועד מאוחר יותר - עיין במדריך שלי כאן.

קרדיט לתמונת כותרת: סטודיו פפסקו / Shutterstock.com

נקודות זכות: rvlsoft / Shutterstock.com, rzoze19 / Shutterstock.com, Profit_Image / Shutterstock.com, tanuha2001 / Shutterstock.com, Lightspring / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me