האם אתה חושב שמחקת את הנתונים האישיים שלך בהצלחה על ידי עיצוב הכונן הקשיח, ה- SSD או מקל ה- USB שלך?כיצד לעצב SSD


למרבה הצער, זוהי תפיסה שגויה נפוצה.

המציאות היא שאם לא תעקוב אחר הצעדים במדריך זה לעיצוב SSD, כל מי שיש לו כישורים מתאימים יכול לשחזר נתונים שנמחקו מהכוננים הישנים שלך..

אנשים רבים מניחים כי די בפורמט של כונן SSD. עם זאת, נתונים שנמחקו עדיין ניתנים לשחזור. זה יכול להוות סיכון אם המחשב הישן שלך בסופו של דבר נמצא ברשותו של מישהו אחר. מומחה או עברייני רשת יכולים לשחזר ממנו כמויות עצומות של נתונים בקלות.

כיצד לעצב SSD בצורה מאובטחת

כפי שתראה בהמשך, שחזור נתונים מ- SDD הוא קל ביותר.

למען האמת, זה כל כך קל שלא להבטיח שכל הנתונים יימחקו כראוי מכוננים ישנים זה די מטופש.

למרבה המזל, ישנן דרכים לעצב נכון כונני SSD כך שהנתונים יקרחו לחלוטין. מעכשיו אנו ממליצים מאוד לנקוט בצעדים אלה.

מחק תוכנת HDD

הדרך הזולה והקלה ביותר למחוק כונן לחלוטין היא באמצעות מחק תוכנה מקצועי. תוכנת Boot And Nuke (DBAN) של דאריק הינה בחינם והיא דרך נטולת טרחה לעצב SSD. כדי להשתמש בו, פשוט חבר את הכונן הקשיח הרצוי למחשב והפעל את התוכנה.פורמט SSD מאובטח

עם זאת, אנא שימו לב שהתוכנה אורך זמן רב מאוד. בנוסף, זה לא עובד על דיסקים פגומים.

כדי להשתמש בתוכנה, צור נגב CD או DVD. כעת הכנס את הכונן שברצונך למחוק למחשב והפעל את התוכנה. הקפד מאוד לא לנגב בטעות כונן המכיל נתונים שאתה זקוק לו, מכיוון שלא תוכל להחזיר אותו לאחר מכן.

אני ממליץ להשתמש במחשב רזרבי - או לפחות לנתק את כל הכוננים הקשיחים שאתה צריך - כדי להיות בצד הבטוח. זה בסדר לעשות זאת מכיוון שתאתחיל מהדיסק Boot ו- Nuke שיצרת, ולא מהכונן הפנימי.

אנא קרא את התיעוד של Boot ו- Nuke ביסודיות. אם תטעו ותמחקו את הדיסק הלא נכון, הנתונים ייעלמו לנצח.

כלי עיצוב ספציפיים של SSD

ניתן לעצב כונן של מצב מוצק (SSD) בצורה מאובטחת באמצעות כלי השירות ליצרן. הדרך הטובה ביותר למצוא כלי עזר אלה היא לחפש באתר של יצרן ה- SSD שלך. להלן קישורים לכמה מהיצרנים הפופולאריים ביותר:

 • ארגז הכלים של SanDisk SSD
 • תוכנת קוסם של סמסונג
 • ארגז הכלים של מוצק אינטל
 • ארגז הכלים של Corsair SSD

השירותים האלה ינחו אותך בתהליך, והם די מסבירים את עצמם.

הרס HD / SSD

לכל מי שמתקשה למצוא כלי עזר למחיקת כונן ה- SSD שלו, "לגרוס אותו" עם פטיש ומסמר בגודל שישה אינץ 'הוא מושלם. שיטה זו עובדת גם עם כוננים קשיחים רגילים.

פשוט מסמרים פטיש ממש דרך הכונן במספר מקומות. עדיף אם תעשו זאת בחוץ לגוש עץ. ארבעה מסמרים מרווחים באופן שווה ישר דרך הכונן אמורים להספיק בכדי להרוס אותו. למרבה הצער זה יהרוס גם כל ערך חוזר.

שחזור כונן קשיח או SSD

ניתן להשתמש בתוכנה כדי לשחזר את שני הקבצים 'שנמחקו לצמיתות' (SHIFT + DELETE ב- Windows) וגם כוננים מעוצבים באופן מלא..שחזור כונן קשיח

יתר על כן, אם הכוננים הקשיחים שלך נפגעו או הושפעו מוירוס, תוכנת שחזור קבצים יכולה להיות ברכה. עם זאת, פושעי רשת משתמשים גם בתוכנות מסוג זה כדי להחלים נתונים ישנים מכוננים קשיחים. זה יכול לתת להם צוהר לחייכם ולאפשר להם לגרום לכל מיני צרות.

גניבת כרטיסי אשראי, גניבת חשבונות, גניבת נתונים, גניבת קניין רוחני: רשימת הפשעים האפשריים הניתנים להשגה על ידי שחזור כוננים קשיחים ישנים מטרידה. מסיבה זו, חשוב מאוד שתקדיש את הזמן להסרה נכונה של נתונים ישנים מכוננים לפני שתזרוק, תמכור או תסגיר אותם.

להלן רשימה מלאה של כמה מהבעיות שעלולות להתרחש אם הכונן אינו מעוצב כהלכה:

 • גניבת זהות
 • הונאה הקשורה לתעסוקה
 • הונאת טלפון או שירות
 • הונאת בנקים
 • הממשלה מרוויחה הונאה
 • הונאת מס
 • הונאת הלוואות
 • הונאת כרטיסי אשראי
 • פריצה

תהליך ההתאוששות

ישנם סוגים רבים ושונים של תוכנות התאוששות מקצועיות בשוק. ברגע שיש לך - או האקר - יש לך אחת מהתוכניות האלה, שחזור קבצים קל.

כדי לשחזר קבצים, הכנס את הכונן הקשיח למחשב עובד ככונן משני. לאחר שהתקנת אותו, והמחשב מציג אותו ב- Explorer, אתה מוכן לשחזר ממנו נתונים. הפעל את אשף שחזור הנתונים ובחר את המיקום (הכונן הקשיח) עם קבצים שנמחקו לצמיתות הזקוקים לשחזור. כעת לחץ סרוק.

לרוב תוכנת השחזור מאפשרת סריקה מהירה או סריקה עמוקה כדי למצוא את כל הקבצים שאבדו.

ברגע שהתוכנה מתחילה למצוא קבצים ישנים, באפשרותך להציג תצוגה מקדימה ולבחור אותם. אם משהו מעניין, לחץ להתאושש כדי לשמור נתונים אלה בתיקיה במחשב האישי או בהתקן אחסון חיצוני. לאחר שתשחזר את הנתונים לכונן הקשיח, הם נגישים לחלוטין.

סיכום

במאמר זה תיארנו את כל מה שצריך לדעת על עיצוב כונן קשיח בצורה מאובטחת. התהליך קל, כך שבאמת אין לך סיבה לא להגן על עצמך על ידי ביצוע ההליכים הללו בעתיד. זה שווה את זה!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me