מדריך פרטיות למדיה חברתית


המדיה החברתית היא חלק אינטגראלי, מהחיים כיום, אפילו שרבים מאיתנו נראים כדי להגביל את הזמן שאנחנו מבלים בהם, הם עדיין משובצים בחיינו. זו הסיבה שפרטיות המדיה החברתית היא משהו שכולם צריכים לשים לב אליו בזהירות. הסיכונים לא לעשות זאת הם גדולים, האקרים, רמאים, בן זוג לשעבר, גנבי זהות, טורפים מיניים, יש המון אנשים שאנחנו עשויים לרצות לחסום מחיינו המקוונים.

במדריך פרטיות זה של מדיה חברתית נתאר את הסכנות ונספק פעולות צעד אחר צעד שיעזרו לכם להגן על עצמכם ולשמור על המדיה החברתית שלכם..

Contents

סקירה כללית בנושא פרטיות במדיה החברתית

כדאי לציין כי בעוד שפלטפורמות המדיה החברתית נוטות להציע שפע של פונקציונליות בכדי לנעול פרופילים ולשפר את הפרטיות, הם כמעט ולא מפעילים הגדרות אלה כברירת מחדל. ישנן כמה סיבות לכך...

  • אתרים ואפליקציות הם באופן טבעי מושכים יותר ופונים למשתמשים חדשים כאשר הדברים נשמרים פשוטים.
  • זה לא האינטרס של חברות המדיה החברתית לשמור על הכל באופן פרטי. ככל שמידע זמין באופן חופשי - כך הם יכולים למכור למפרסמים מידע רב יותר.
  • הגדרת ברירת מחדל של פוסטים ותמונות כגישה "ציבורית" פירושה שקל יותר לאנשים להשתמש בפלטפורמות כדי לחטוף את חייהם של אחרים - וזה מה שהופך את הפלטפורמות הללו למושכות עבור אנשים רבים.

עם זאת, חברות המדיה החברתית אכן מנסות לשמור על הפלטפורמות שלהם ככל שיהיו מאובטחות, והן אכן נוטות לספק למשתמשים שלל אפשרויות כדי לתת להם שליטה על פרטיותם..

עצה כללית

סיסמאות חזקות ומחוללי סיסמאות

סיסמאות מאובטחות

למרות סיקור עיתונות נרחב בנושא פריצות, הונאות והתקפות סייבר, סקר שערך The Telegraph בתחילת 2017 חשף שמשתמשי אינטרנט רבים ממשיכים להשתמש בסיסמאות לא בטוחות בצחוק עבור חשבונותיהם המקוונים. כמה סיסמאות בעשירייה הראשונה כוללות 123456, qwerty וסיסמא.

הסיסמאות שלך הן המפתח לחשבונות המקוונים שלך והקלות על ניחושן פותח בפניך כל מיני בעיות.

כמובן שיצירת וזכירת סיסמאות מורכבות וייחודיות לכל חשבון מקוון היא דבר שאפשר לומר בקלות רבה יותר מאשר לעשות.

אחת הדרכים להמציא סיסמאות ארוכות ומורכבות היא להשתמש בביטויים בלתי נשכחים באופן אישי המורכבים מכמה מילים (לפעמים הוספת מספרים וניקוד אם השירות דורש זאת).

קל להפליא להמציא ביטויים אקראיים אלה בנפרד, וקשה לפצח אותם מנקודת מבט טכנית.

אם מעולם לא נפרצתם לפני כן, היה לכם מזל להפליא מכיוון ששני שלישים מהמבוגרים בארה"ב כבר הפרו את פרטיות המדיה החברתית שלהם בזמן כלשהו. זה יכול להיות תורך בקרוב, ואם אתה משתמש ב" 123456 "או" סיסמה "כדי להגן על המידע האישי שלך - אתה אשם בחלקו!

מנהלי סיסמאות

מנהלי סיסמאות

בשלב הבא, נראה כיצד תוכל לנהל את כל הסיסמאות המורכבות והייחודיות שלך.

הצורה הבסיסית ביותר של מנהל סיסמאות היא מהסוג המובנה בדפדפני האינטרנט שלך. דוגמה לכך היא המנעול החכם של גוגל כרום iCloud Keychain של אפל. אתה בוודאי לא מכיר את אלה מכיוון שהם שואלים לעתים קרובות אם אתה רוצה שהדפדפן שלך "ישמור את הסיסמה שלך."

שמירת סיסמאות בדפדפן היא נוחה, אך לרוב היא לא מאובטחת. אם אתה משתף מחשב ללא כניסה מאובטחת משלך, זה כמעט רעיון רע.

השימוש במנהל סיסמאות מבוסס דפדפן אינו מהווה תחליף לשימוש בפתרון ראוי וייעודי לניהול סיסמאות. מנהל סיסמאות טוב יעזור לך לייצר סיסמאות מאובטחות ולשמור אותן מאוחסנות בבטחה מוצפנות. בשימוש נכון זה אומר שאתה יכול להיות בטוח יותר אפילו על ידי יצירת סיסמאות ייחודיות נפרדות לכל דבר ללא זיכרון על אנושי.

להלן כמה אפשרויות שתרצה לנסות:

KeePass

KeePass הוא מנהל סיסמאות בקוד פתוח עם תכונות נרחבות. עם זאת, זה לא הדבר הכי פשוט שאנשים לא-טכניים מקימים. בצד הפלוס, זה בחינם לחלוטין והכלי המושלם אם ברצונך לנהל מספר סיסמאות.KeePass

KeePass משתלב עם כל דפדפני האינטרנט והמכשירים הניידים המובילים, ומכיוון שהוא קוד פתוח - הוא מציע גישה למגוון עצום של תוספים נוספים כמו תמיכה ביומטרית ואינטגרציה לשירותי גיבוי מקוונים..

KeePass מתואר כבטוח בדרכונים, וזה בדיוק מה שהוא. גם אם הגישה הטכנית שלה מפחידה אותך מכיוון שהיא חופשית, כדאי שתהיה ריצת מבחן.

מעבר אחרון

LastPass הוא אחד ממנהלי הסיסמאות הידועים בעולם. זה זמין גם כמוצר בחינם וגם כמבצע מסחרי בעלות נמוכה. למוצר החינמי מגבלות מסוימות, אך עדיין יש לו הרבה מה להציע. הגרסה בתשלום מוסיפה פונקציות נוספות מועילות כגון אחסון מקוון מוצפן ותמיכה באימות דו-גורמי.

המקום בו LastPass באמת מצטיין הוא קל לשימוש. זה הופך אותה לבחירה מצוינת עבור טירונים. למרבה הצער, תמיד יש איזשהו פיתרון בין קלות שימוש וביטחון, והוגן לומר שמומחי פרטיות לא אוהבים כמה פשרות שהמשרד בחר לבצע, כמו למשל ליצור תכונה של גישה לחירום כדי לאפשר לאנשים להחזיר גישה אל שלהם אם הם מאבדים את הסיסמה הראשית שלהם.

סיסמה דביקה

StickyPassword הוא פיתרון נוסף לניהול סיסמאות עם בחירה בגרסת חינם או פרימיום. תכונות כמו גיבוי בענן, סנכרון ותמיכה בפרמיום, הופכות את השווה לפיזור של תשלום קטן בגירסת הפרימיום.

ל- StickyPassword תמיכה מצוינת בסריקת טביעות אצבע והיא פיתרון מעולה הן למחשבים שולחניים וניידים והן למכשירים ניידים. ההצפנה היא בדרגה צבאית, וסנכרון Wi-Fi מקומי שומר על הכל מאובטח.

אפליקציה של ניהול סיסמאות אמנם אינה חיונית בכל הקשור לפרטיות המדיה החברתית, אך היא מקלה על סיסמאות מורכבות ייחודיות לכל חשבון. עם שפע של אפשרויות בחינם, כדאי להקדיש זמן לבדיקה של אחת מהן.

אימות שני גורמים

אימות דו-גורמי הוא שיטה נפוצה להבטחת חשבונות מקוונים יותר. משתמשים בו בבנקים, אתרי מדיה חברתית וכל מיני שירותים מקוונים אחרים.

אימות שני גורמים

זה כמעט בטוח שאתה כבר משתמש בו בדרך כלשהי. ההסבר הפשוט ביותר הוא שהוא משתמש במשהו שיש לך כמו גם במשהו שאתה יודע. ללא שני החלקים האלה, אינך יכול לקבל גישה.

אנלוגיה המשמשת לעתים קרובות לכך היא כאשר אתה משתמש בכרטיס מזומן בכספומט. "משהו שיש לך" הוא הכרטיס, ו"משהו שאתה יודע "הוא קוד ה- PIN. עם הכרטיס בלבד אינך יכול לשלוף כסף מהמכונה, והדבר חל גם אם אתה מחזיק את ה- PIN.

אתרים ושירותים מקוונים רבים משתמשים בעקרון זה כדי לאפשר לך להוסיף אבטחה נוספת לחשבונות שלך. חשוב לציין כי במקרה של מדיה חברתית, מעודדים הפעלת אימות דו-שלבי מסוג זה, אך לרוב לא חובה. לפיכך, זוהי תכונה מהירה וקלה לחיזוק האבטחה שלך שמבטיחה שאיש לא יוכל לפרוץ את חשבונך על ידי ניחוש הסיסמה. היישום משתנה בפלטפורמות מדיה חברתית שונות...

TFA בפייסבוק

בפייסבוק: יש מגוון אפשרויות. כדי למצוא אותם, התחבר לחשבונך, עבור אל "הגדרות" שאליהם ניתן להגיע באמצעות החץ כלפי מטה בפינה השמאלית העליונה של הדף, ואז לחץ על "אבטחה והתחברות". כעת לחץ על כפתור "עריכה" מימין ל " השתמש באימות דו-גורמי "כדי לגשת לכל האפשרויות.

האפשרות הפשוטה ביותר מאפשרת לך להשתמש בטלפון הנייד שלך כ"פריט "השני בתהליך האימות הדו-גורמי. אתה יכול לבחור לקבל הודעת SMS המכילה קוד ייחודי או להשתמש בתכונה 'מחולל קוד' (מוסתרת באפליקציה לנייד של פייסבוק) כדי ליצור קוד כשאתה זקוק לקוד. בשני המקרים, אינך יכול להיכנס ממקום אחר ללא סיסמתך וגם קוד.

פייסבוק מציעה אפשרויות אימות מתקדמות אחרות של שני שלבים, כולל סיסמאות חד פעמיות עבור אפליקציות פייסבוק בקונסולות משחקים ומכשירים אחרים. בנוסף שילוב עם מפתחות אבטחה אוניברסליים. קל להתקין את 2FA ולשפר באופן מיידי את פרטיות המדיה החברתית שלך בכך שהיא מקשה על האקרים לפרוץ לחשבונך.

כאן תוכל למצוא מדריך לכל האפשרויות של פייסבוק.

טוויטר TFA

בטוויטר:ההגדרות דומות אך פחות מתוחכמות. העיקרון זהה; אתה מספק לטוויטר מספר טלפון סלולרי ומפעיל אימות דו-גורמי. זה מאלץ את טוויטר לדרוש קוד סיסמה חד פעמי (שנשלח באמצעות SMS למספר זה) בכל פעם שאתה מתחבר.

כדי לגשת להגדרה זו תצטרך להיות מחובר לחשבונך במחשב. תפריט ההגדרות נמצא בפינה השמאלית העליונה. לחץ על "הגדרות ופרטיות" ואז סמן את התיבה "אימות בקשות כניסה."

כשתעשה זאת, כדאי לבדוק בתפריט "נייד" כדי לבדוק שוב אם מוגדר מספר הנייד הנכון - אחרת, קודי הכניסה שלך יכולים להישלח למספר הלא נכון. אם אתה מתקשה למצוא את האפשרויות או שאתה רוצה להגדיר אימות דו-גורמי באמצעות האפליקציה לנייד של טוויטר, הנה מדריך כאן.

אינסטגרם TFA

אינסטגרם:כאן אימות דו-שלבי כמעט זהה. עם זאת, מכיוון שאינסטגרם היא בעיקר אפליקציה לנייד, עליכם ליישם את האבטחה הנוספת מהטלפון שלכם.

פתח את אפליקציית אינסטגרם ועבור לפרופיל שלך. גש לתפריט ההגדרות על ידי הקשה על גלגל השיניים "הגדרות". הקש על "אימות דו-גורמי" והפעל "דרוש קוד אבטחה." שוב, עליך לוודא שאינסטגרם מכיל את מספר הנייד הנכון שלך, או שאתה יכול להסתכן ולנעול את עצמך מחוץ לחשבון שלך. אם אתה מתקשה למצוא את האפשרויות, יש מדריך כיצד לעשות זאת כאן.

ניתן גם לאמת שני גורמים בסנאפצ'אט. בדומה לרשתות אחרות, התכונה מחייבת אותך לקבל קוד מספרי חד פעמי באמצעות SMS. כדי להפעיל פונקציה זו, פתח את Snapchat במכשיר הנייד שלך והקש על סמל Snapchat בפינה השמאלית העליונה. בשלב הבא, הקש על סמל השיניים "הגדרות" בפינה השמאלית העליונה, בחר "אימות כניסה" ופעל לפי ההוראות. אתה יכול גם להשתמש במאמת של גוגל (עוד על כך בהמשך).

כדאי להקדיש זמן להפעלת אימות דו-שלבי בכל חשבונות המדיה החברתית שלך. זה לוקח רק מספר דקות, וזו, לכאורה, הדרך הקלה ביותר לשפר את האבטחה שלך באופן משמעותי.

פרטיות בפייסבוק

פרטיות בפייסבוק

הסכנות בפייסבוק

פושעים משתמשים לרוב בפייסבוק כדי להשיג מידע על חייהם של אנשים ומיקומם. למרות זאת, מחקרים מגלים כי אחוז משמעותי מהמשתמשים עדיין אינם מצליחים להתאים את הגדרות הפרטיות שלהם בצורה מספקת. זה מפחיד בהתחשב בעובדה שיש 270 מיליון חשבונות מזויפים או הונאה בפלטפורמה. אז מהן הסכנות העיקריות בפייסבוק?

רוב האנשים רוצים לשתף תמונות, סטטוסים וחוויות, עם חבריהם ובני משפחותיהם - אך לא עם העולם כולו. הסכנה מתחילה ממשתמשים שלא מצליחים לבדוק את הגדרות האבטחה שלהם ובוחרים לשתף אותם עם קהל רחב בהרבה מאשר בטוח לעשות זאת..הסכנות בפייסבוק

לרוע המזל הסכנות אינן קשורות רק לתמונות המשותפות. המספר העצום של חשבונות מזויפים בפלטפורמה ממחיש כמה אנשים פושעים מסתובבים בפייסבוק. חלקם עשויים אפילו להתחזות לחברכם לאחר שיבוט חשבונותיהם. וזו הסיבה שאתה תמיד צריך להיות זהיר אם אתה מקבל בקשת חבר ממישהו שחשבת שאתה כבר חברים איתו.

כוונותיהם של משתמשים לא ישרים משתנים מאוד. חלקם פורצים ששוטרים את הרשת עבור אנשים שנעדרים בחופשה. ובקצה האפל של הספקטרום נמצאים רמאים וטורפים מיניים המשתמשים בפלטפורמה לטרף אנשים פגיעים. כפי שדיברתי בעבר במדריך שלי לבטיחות מקוונת לילדים, יש כמה נתונים סטטיסטיים מזעזעים סביב שיעור הצעירים אליהם מגיעים אנשים זרים ברשת ומספר בני הנוער שממשיכים לפגוש את הזרים הללו בחיים האמיתיים..

הסכנות של מדיה חברתית הן אמיתיות מאוד, וזו הסיבה שחיוני להגביר את פרטיות המדיה החברתית שלך...

הגדרות פרטיות של פייסבוק

בואו ונבדוק עד כמה הפרופיל שלך בפייסבוק "נעול". אם מעולם לא שינית את הגדרות הפרטיות שלך, אתה עשוי להיות מופתע לגלות עד כמה חלק מחייך ציבוריים.הגדרות פרטיות של פייסבוק

היכנס לפייסבוק במחשבך והלך לדף הפרופיל שלך. לחץ על הסמל "..." (שלוש נקודות) בפינה השמאלית התחתונה של תמונת הכותרת שלך ובחר "הצג כ ..." ואז תראה את הפרופיל שלך כ"ציבורי ". זה מאפשר לך לראות את כל מה שמשתמש בפייסבוק אקראי היה עושה בדוק אם הם מצאו אותך באמצעות מתקן החיפוש של פייסבוק.

אם התאמצת לנעול את חשבונך לפני כן, ייתכן שתראה רק את תמונת הכותרת שלך ואת תמונת הפרופיל הנוכחית. עם זאת, סביר להניח שגם תגלו שיש כמה תמונות, הערות, ואולי אפילו סטטוסים גלויים לעולם. במקרים רבים, מה שאתה רואה עשוי לזעזע אותך. אם אתה תוהה מדוע זה - יש המון סיבות אפשריות. יתכנו אלבומי תמונות (כגון העלאת סמארטפון) שבהם התמונות מוגדרות אוטומטית לתצוגה "ציבורית", או שתוכל להגדיר את חשבונך באופן שאנשים אחרים יכולים לפרסם על ציר הזמן שלך ללא אישור..

אם אתה אחד מאותם אנשים שמסתיר פעילות כלשהי מ"חברים "מסוימים בפייסבוק, אתה יכול גם להשתמש באפשרות שבראש מסך זה כדי להציג את הפרופיל שלך" כחבר "ספציפי, כך שתוכל לאשר את מה שהם רואים.

חמושים במידע זה, יהיה לך מושג טוב מה עליך לעשות כדי להתחיל להגדיל את פרטיות המדיה החברתית שלך בפייסבוק, אז בואו ונעבור דרך ההגדרות החשובות ביותר.

אפשרויות ההגדרות והפרטיות

מרבית הגדרות המפתח נמצאות באפשרויות "הגדרות וכלים לפרטיות". אתם מגיעים לזה על ידי לחיצה על החץ כלפי מטה בפינה השמאלית העליונה של דף הפייסבוק, לחיצה על "הגדרות" ואז בחירה "פרטיות" בצד שמאל..הגדרות וכלים של פייסבוק

בהגדרות, בצד ימין, אתה יכול לבחור מי יכול לראות את הפוסטים העתידי שלך (בחירה בין "ציבורי", "חברים", "חברים (פרט לאנשים מסוימים)" ואפשרויות שונות בהתאמה אישית.) אתה יכול לבחור בחירה דומה לגבי מי יכול ליצור איתך קשר באמצעות פייסבוק - ומי יכול לחפש אותך באמצעות כתובת הדוא"ל שלך או מספר הטלפון שלך.

זה די קל לנעול את הפרטיות שלך בפייסבוק. התחל בכך שתגביל את נראות הפוסט לחברים שבחרת, תגביל את "בקשות החברים" ל"חברים של חברים "ותגביל מי יכול לחפש אותך רק ל"חברים". זה הופך אותך לפרטי ככל האפשר להיות בפייסבוק. עם זאת, ראוי לציין שבאמת אין דרך לצאת "לרשת" בפייסבוק. אם זה מה שאתה מעדיף, עדיף להימנע לחלוטין מהפלטפורמה.

לאחר ששינתה את הדברים האלה, אתה עשוי לחשוב שסיימת, אבל יש עוד צעד חשוב. לאחר שינוי ההגדרות השתמש בפונקציה "תצוגה כ ..." המתוארת למעלה בכדי לבדוק אם יש עדיין תוכן שניתן לצפות בפומבי. תגלה ששינוי הגדרות אלה לא עזר להסתיר דבר ששיתפת בפומבי בעבר.

כדי לתקן זאת, חזור לאפשרויות "הגדרות וכלים בנושא פרטיות" והשתמש בתכונה "הגבל פוסטים בעבר", שאמורה לאפשר לך לחסום את הציבור (או "חברים של חברים") לראות פוסט ישן. שוב, כדאי לבדוק שוב את הפונקציה "תצוגה כ ..." - עד שאתה מרוצה ממה שחבר הציבור רואה כשהוא מגיע לפרופיל שלך. במידת הצורך, תוכלו להיכנס לפוסטים ותמונות בודדים שנותרו ולשנות ידנית את הנראות שלהם לפי הצורך. לתשומת לבך, בקישור זה, הפרופיל והתמונה הנוכחיים שלך זמינים תמיד לצפייה ציבורית.

חשוב לזכור כי סקירת הגדרות הפרטיות שלך בפייסבוק אינה דבר שכדאי להתייחס אליו כאל משימה חד פעמית. לפעמים פייסבוק משנה את הגדרות ברירת המחדל שלהם וגורמת להם להיות פחות פרטיים - לכן כדאי לבדוק את ההגדרות שלך מדי פעם.

דברים אחרים שיש לקחת בחשבון

יש עוד כמה הגדרות חשובות שכדאי להסתכל עליהן, אך לפני כן, כדאי לשקול פינוי "החברים שלך".

אם אתה מישהו עם מאות (או אפילו אלפי) חברים בפייסבוק, ייתכן שתרצה לשקול את החוכמה של הפיכת החברות המקוונת שלך לזמינה כל כך בקלות. לא רק שאתה פוטנציאלי משתף את הפרטים הקטנים של חיי היומיום שלך עם מעגל רחב של אנשים, אלא שאתה גם נותן לכל החברים של חבריך חלון לחיים שלך. זה אולי לא מפריע לך, אבל זה משהו שצריך לחשוב עליו. אם אתה רוצה פרטיות אמיתית במדיה החברתית, זה צריך להתחיל להיות מגונן על מי שאתה מוכן להכניס ל"מעגל "המקוון שלך.

אפשרויות ציר זמן ותיוג

ציר זמן ותיוג בפייסבוק

בשלב הבא, כדאי לבדוק את האפשרויות "ציר זמן ותיוג", הנמצאות מתחת להגדרות הפרטיות באותו תפריט שמאלי..

כאן תוכלו לבחור מי יכול לפרסם את ציר הזמן שלכם, האם עליכם לבדוק את הפוסטים שלהם לפני שהם מתפרסמים, ומי יכול לראות אותם ברגע שיגיעו. לרוב האפשרויות הללו יש בחירה 'רק אני' כך שתוכל לקבל שליטה מלאה על מה שמתווסף לנוכחותך בפייסבוק. הגדרות אלה אינן ברירת המחדל שלעולם, כך שתצטרך לשחק עם ההגדרות שלך כדי למנוע מאנשים להוסיף לך תוכן מביך ללא ידיעתך..

כדאי לבדוק את האפשרויות "חסימה" כדי להוסיף אנשים שאינך רוצה להתקרב לפרופיל הפייסבוק שלך. אם אי פעם מטרידים אותך, מטרידים אותך - או שאתה מרגיש לא נוח על ידי מישהו בפייסבוק - הוסף אותם תמיד לרשימה החסומה שלך.

נעילת היישומים שלך

הגדרה חשובה נוספת של פייסבוק להציץ היא בתפריט השמאלי - בקטע "אפליקציות".אפליקציות פייסבוק

כפי שאתה בטח יודע, אלפי אפליקציות מקשרות לפייסבוק. משחקים מפתים רבים, או חידונים בסגנון "איזה דמות סימפסון אתה?" פופולריים, למשל.

הבעיה עם רבים מהאפליקציות הללו היא שהם מבקשים גישה משמעותית לחשבון הפייסבוק שלך. לעתים קרובות אנשים לא מבינים בדיוק כמה פרטיות הם מתפשרים כשהם נותנים למשחקים לגשת לפרופיל שלהם.

כדי להסתכל על כל האפליקציות שיש להן גישה מסוימת לחשבון הפייסבוק שלך, התבונן בחלק הימני של המסך כשאתה נכנס לתפריט "אפליקציות" תחת "הגדרות". לכל אחת מהאפליקציות אתה תוכל ללחוץ על סמל העיפרון הזעיר כדי לראות לאילו חלקים בפרופיל שלך יש גישה שוטפת. במקרים רבים, סביר להניח שתדהם לגלות זאת.

השיטה הטובה ביותר להתמודד עם זה היא להסיר את כל האפליקציות שאינך משתמש בהן יותר ולבחון טוב אילו הרשאות אתה מעניק לאלה שאתה רוצה לשמור. אם אתה מרגיש שאפליקציה מתקרבת לפרטיות שלך שלא לצורך, היפטר ממנה.

תמיד שקלו ברצינות את הסחר בין מתן גישה לפייסבוק לאפליקציות ומשחקים לבין פגיעה בפרטיות שלכם. האם באמת כדאי לשתף את כל מה שאתה מפרסם עם חברה חסרת פנים לצורך משחק משחק מקוון לכמה דקות פה ושם? לעתים קרובות זה לא!

פרטיות בטוויטר

פרטיות בטוויטר

הסכנות בטוויטר

טוויטר היא חיה אחרת לפייסבוק, אך סכנות רבות נותרות זהות. כשמדובר בפרטיות בטוויטר, יש לך החלטה בסיסית אחת לקבל - האם להפוך את הציוצים שלך לפרטיים, ולכן, גלויים רק לאנשים העוקבים אחריך - או לצייץ באופן ציבורי ולאפשר לכולם לעקוב אחר חשבונך..

כל הנקודה של טוויטר היא לחלוק מחשבות ורגשות עם העולם. המון אנשים מתגאים בכמות העוקבים שיש להם ומתמחים כאשר המספר הזה עולה.הסכנות בטוויטר

זה מכניס סכנות דומות לאלו שנמצאים בפייסבוק. אם בחרת לבצע ציוץ פרטי החג שלך ואתה מאפשר לכל אחד לראות את הציוצים שלך - אתה פוטנציאלי מפרסם את הבית הריק שלך לפורצים. בעיקרו של דבר, ככל שתבחרו לשתף מידע אישי יותר, אתם פוגעים בפרטיות שלכם. לפיכך, אם יש לך חשבון טוויטר, זה פתוח לכל אחד, עליך כל הזמן לבצע שיחות שיפוטיות לגבי מה שאתה מוכן לחשוף. לדוגמה, ייתכן שתרצה לשקול להימנע מלשתף את עיר הולדתך בפרופיל הטוויטר שלך.

סכנה ספציפית בטוויטר שמגיעה בחדשות ללא הפסקה היא הסיכון להתנהגות מקוונת, בריונות והתנהגות מאיימת. לעתים קרובות זה מופנה לסלבריטאים, פוליטיקאים ואנשים אחרים בעלי פרופיל גבוה, אך כל אחד עלול ליפול קורבן. דיווח אחד משנת 2017 חשף כי פוליטיקאיות בבריטניה קיבלו מעל 25,000 הודעות פוגעות תוך שישה חודשים בלבד. אמנם ניתן לחסום את משתמשי הטוויטר, אך אין ספק שהתנהגות כזו מצד טרולים יכולה לגרום לדאגה ולחץ ניכרים.

סכנה נוספת מגיעה בצורה של הודעות ישירות (DMs). לעתים קרובות, משתמשי טוויטר יכולים לקבל הודעות ישירות, כולל קישורי אינטרנט, המובילים לאתרים המעורבים בהתנהגות פלילית כמו הונאה או דיוג. הגיוני להיזהר מאוד מהודעות ישירות של אנשים זרים, במיוחד כאלה עם קישורים המובילים לאתרים לא ידועים.

הגדרות פרטיות בטוויטר

לפני שנתחיל להתעמק בתפריטי ההגדרות, חשוב להדגיש כי המפתח לפרטיות בטוויטר טמון בהחלטות האישיות שלך לגבי מה לשתף. אם החשבון שלך פתוח לכולם, ואתה בוחר לבצע ציוץ על המיקום הנוכחי שלך, אתה חושף היכן אתה נמצא לכל מי שדואג לברר אותו - ועליך להחליט אם אתה מרגיש בנוח עם זה.הגדרות פרטיות בטוויטר

באופן דומה, אם ברצונך להסתבך בדיונים פוליטיים בטוויטר (והרבה אנשים עושים זאת) זה תלוי בך כמה רחוק אתה רוצה לשתף את דעותיך. אם השקפות אלה שנויות במחלוקת דיה כדי לעורר תגובות חזקות מצד משתמשי טוויטר אחרים, ייתכן שתפתח את עצמך לטרולי או התעללות מאנשים עם דעות שונות. כמובן, הוגן לומר ש"דיון "מסוג זה הוא חלק מהערעור של טוויטר.

בחירה אם לציוץ בפומבי או בפרטיות

כפי שנדון לעיל, החלטת המפתח שעליך לקבל בנוגע לפרטיות בטוויטר היא האם אתה רוצה חשבון ציבורי או כזה ש"ננעל "לעוקבים במעגל שלך..ציוץ פרטיות

כדי לגשת להגדרה זו, עבור לתפריט "פרופיל והגדרות" בטוויטר. גישה אליו (באתר הטוויטר) דרך אייקון בפינה הימנית העליונה. אפשר גם לגשת לאפשרויות הללו באמצעות אפליקציית הטוויטר לנייד (ראה מידע נוסף כאן).

במסגרת "פרטיות ובטיחות" תוכלו למצוא אפשרות "להגן על הציוצים שלך." אפשרות זו לא נבחרת כברירת מחדל מכיוון שטוויטר הופכת את כל הציוצים לציבוריים אלא אם תשנה הגדרה זו..

אם תחליט להפעיל את האפשרות "הגן על הציוצים שלך", הציוצים שלך יהיו גלויים לעוקבים בלבד. וכן, כל מי שרוצה לעקוב אחריך צריך להמתין עד שתקבל את בקשתם. זה נועל את חשבונך רק לאנשים שאתה רוצה לעקוב אחריך. חשוב לציין ש כל מי שעוקב אחריך לפני הפעלת את האפשרות עדיין תוכל לראות את הציוצים שלך אלא אם תבחר לחסום אותם (ראה להלן).

לקריאה נוספת תוכלו למצוא כאן מאמר בטוויטר שמסביר את ההבדל בין חשבונות ציבוריים ומוגנים כאן.

הגדרות פרטיות נוספות

באותו תפריט "פרטיות ובטיחות", תוכלו למצוא כמה הגדרות נוספות שתרצו לצבוט בכדי לשפר את פרטיותכם.

כדאי לשים לב במיוחד לאופציה "ציוץ עם מיקום", ששולטת אם אתה מוסיף מיקום לציוצים שלך. ברוב המקרים, כדאי לכבות זאת אלא אם כן ברצונך במיוחד לפרסם היכן אתה נמצא. אם הייתה לך הגדרה זו בעבר והחלטת להפסיק לשתף, יש אפשרות "למחוק פרטי מיקום" מהציוצים הקודמים שלך..

אם אתה מנסה לשמור על פרופיל נמוך בטוויטר ומבקש להקשות על אנשים למצוא אותך, תוכל גם לבטל את סימון שתי התיבות במסך זה המאפשרות לאנשים למצוא אותך באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני שלך ומספר הטלפון שלך.

האפשרות 'קבל הודעות ישירות מכל אחד' היא אפשרות אחרת שסביר להניח שתרצה להבטיח שהיא אינה מסומנת. זה ימנע רמאים ורמאים שישלחו אליכם הודעות ישירות המזמינות אתכם לאתרים מעורפלים. כשאתה משאיר את זה לא מסומן, אתה מבטיח שרק העוקבים שלך יוכלו לשלוח לך הודעה ישירה.

ישנן עוד כמה אפשרויות נוספות בקטע זה שכדאי לקחת בחשבון, כמו לא לאפשר לאנשים לתייג אותך בתמונות, ולשלוט כמה קל לאנשים להוסיף אותך לחשבונות צוות הטוויטר..

חסימת אנשים בטוויטר

אם ברצונך לחסום אנשים בטוויטר לחלוטין מכל סיבה שהיא - יש שתי דרכים קלות לעשות זאת.טוויטר חסום אנשים

השיטה הראשונה היא לבקר בפרופיל שלהם באתר, ללחוץ על סמל ה"שלוש הנקודות "הקטן שבצד ימין למעלה ולחץ על" חסום ". לאחר שתעשה זאת, הם לא יוכלו להעביר או לעקוב אחריך. . יש יותר פרטים על ההשלכות של חסימת אנשים בטוויטר כאן.

דבר אחד שכדאי לזכור אם אתה חוסם מישהו זה משתמש חסום יכול עדיין לראות את הציוצים שלך אם יש לך פרופיל ציבורי והם יתנתקו מהחשבון שלהם. אם מדובר בדאגה, עליכם לשקול האם מוטב לעבור לחשבון "מוגן", כמתואר קודם..

אתה יכול גם לחסום משתמשים בזמן שאתה גולש בטוויטר על ידי לחיצה על החץ הפונה כלפי מטה ליד הציוץ של כל אחד ובחירת "חסום" אפשרות משם.

אפליקציות המקושרות לטוויטר

בדומה לפייסבוק, טוויטר מאפשר קישוריות משלל אפליקציות של צד שלישי. אלה נעים בין אפליקציות המקשרות לקטעי הערות בעיתונים בכך שהיא מאפשרת לך "להירשם באמצעות טוויטר" - וכלים לטוויטר ואפליקציות סלולריות המאפשרות לך לפרסם בטוויטר מבלי להשתמש באתר הטוויטר או באפליקציות הרשמיות.אפליקציות מקושרות בטוויטר

תוכל לראות לאילו יישומים יש גישה לחשבון הטוויטר שלך על ידי ביקור בקטע "אפליקציות" באותו תפריט הגדרות. כדאי להציץ היטב ברשימה ולהשתמש באפשרות "לבטל את הגישה" עבור כל אפליקציה שאינך מזהה או שאינך משתמש בה עוד..

כשאתה מקשר אפליקציה לטוויטר, אתה בוחר כמה גישה יש לאפליקציה. בחלק מהמקרים הגישה היא מינימלית, אך במקרים אחרים, אפליקציות מקבלות את הזכות לציוץ בשמך. לפיכך, כדי למקסם את פרטיותך, עליך למזער את מספר האפליקציות שיש להן גישה מכל סוג.

כמה מחשבות אחרונות

לכוונן את הגדרות הטוויטר שלך כדי לשפר את פרטיותך זו עבודה מהירה, וכדאי לעשות זאת. כשאתה שם, עליך גם להפעיל את "האימות הדו-שלבי."

בין שאתה בוחר ללכת על חשבון "מוגן" מלא (רעיון טוב אם ברצונך לשמור על פעילות הטוויטר שלך בינך לבין קבוצה קטנה של חברים ובני משפחה), או סתם להפעיל קצת יותר שליטה על חשבון ציבורי, האפשרויות נמצאים שם - מה שמאפשר להשתמש בטוויטר מבלי לפגוע בפרטיותך.

פרטיות באינסטגרם

פרטיות באינסטגרם

הסכנות באינסטגרם

אינסטגרם הוא שירות מעניין בכל מה שקשור לפרטיות המדיה החברתית מכיוון שניתן לטעון שרוב המשתמשים מחפשים באופן פעיל צפיות, לייקים ועוקבים חדשים - במידה גדולה עוד יותר מאשר בטוויטר..

משתמשים רבים מוסיפים hashtags מרובים לפוסטים שלהם באינסטגרם בתקווה לשפר את טווח ההגעה שלהם כדי שהפוסטים הרבים ביותר שלהם יוכלו להציג את הפוסטים שלהם. זה די עף לנוכח רצון לפרטיות! עם זאת, יש הגדרות בתוך Instagram המשתמשים יכולים לבדוק. ישנה גם אפשרות לנעול חשבון אינסטגרם כך שהוא גלוי רק לעוקבים שאתה מאשר אישית.הסכנות באינסטגרם

כשמדובר בסכנות של אינסטגרם, זה דומה מאוד לטוויטר. הסכנות כוללות את הסיכון של טרולים ופושעים ואת הסכנות לחשוף יותר מדי מידע על עצמך. בדומה לרשתות החברתיות האחרות, רמת הפרטיות הכללית שלך מסתכמת במה שאתה מחליט לשתף לא פחות מההגדרות שאתה בוחר. אז נעבור להגדרות האלה עכשיו.

הגדרות פרטיות באינסטגרם

ניתן להגיע להגדרות הפרטיות של אינסטגרם דרך אפליקציית הנייד של אינסטגרם. כדי לגשת להגדרות, פתח את אפליקציית אינסטגרם והקש על החלק "פרופיל" (סמל האדם הקטן בפינה השמאלית התחתונה.) ואז הקש על סמל ה"גלישה "הקטן שמופיע לצד לחצן" ערוך פרופיל "כדי לגשת לתפריט ההגדרות..

בחירת חשבון ציבורי או פרטי

חשבון פרטי באינסטגרם זהה לחשבון מוגן בטוויטר. אם תבחר בחשבון פרטי, אף אחד לא יוכל לראות את התוכן שלך אלא אם כן תאשר אותם כממשיך לעקוב. באופן משותף עם טוויטר, אנשים שכבר עוקבים אחריך בנקודה בה תעביר את חשבונך לפרטי יישארו כעוקבים מורשים אלא אם כן תחסום אותם. כדי לעבור לחשבון פרטי, פשוט הפעל את האפשרות "חשבון פרטי" בתחתית החלק "חשבון" בתפריט ההגדרות.חשבון פרטי באינסטגרם

השאלה אם תבחר בחשבון פרטי תלויה באופן שבו תרצה להשתמש באינסטגרם. באמצעות חשבון פרטי אתה סוגר את כל מי שאינו מאשר באופן ספציפי. זה מושלם אם אתה רק רוצה לקיים אינטראקציה עם קבוצה קטנה של עוקבים, כמו משפחה וחברים. עם זאת, עבור רבים זה נוגד את מטרתה של אינסטגרם. הבחירה בידיים שלך.

הגדרות פרטיות אחרות באינסטגרם

בהשוואה לרשתות אחרות, אין אינך יכול לשלוט באינסטגרם בכל הקשור לפרטיות. עם זאת, יש כמה אפשרויות נוספות שתרצה לשקול...

אבטחת אינסטגרם

בקטע "תמונות שלך" בהגדרות, אתה יכול לקבוע אם אנשים יכולים להוסיף תמונות לפרופיל שלך על ידי תיוג אותך לתוכם. אם אתה רוצה "כוח וטו" על תמונות אלה לפני פרסומם, בחר באפשרות "הוסף ידנית". (שים לב כי "הוסף באופן אוטומטי" היא הגדרת ברירת המחדל.)

בתוך "הגדרות סיפור" אתה יכול לקבוע מי יכול לענות לסיפורי האינסטגרם היומי שלך - וגם להכתיב אם העוקבים שלך יכולים לשתף עוד יותר את הסיפורים שלך. זוהי אפשרות נוספת שמותרת כברירת מחדל וייתכן שתרצה להשבית אותה אם תרצה לשפר את פרטיותך.

חסימת אנשים באינסטגרם

חסימה באינסטגרם עובדת בצורה דומה מאוד לחסימת טוויטר.משתמשים חסומים באינסטגרם

בזמן הגלישה בעדכון האינסטגרם שלך, הקש על שם המשתמש של כל מי שברצונך לחסום. זה יעביר אותך לדף הפרופיל שלהם. בשלב הבא, הקש על סמל ה"שלוש הנקודות "הקטן בפינה השמאלית העליונה של הפרופיל שלהם ובחר באפשרות" חסום "האדומה.

תתבקש לאשר לאחר שתחסום כל משתמש. תוכל גם לבדוק את רשימת המשתמשים החסומים שלך בתפריט ההגדרות הראשי.

כמה מחשבות אחרונות

כמו בפייסבוק וטוויטר, כדאי להפעיל אימות דו-שלבי בחשבון האינסטגרם שלך, ללא קשר למה שתחליט לעשות בנוגע להגדרות האחרות שלך..

מעבר לכך, באמת תלוי בך איך אתה רוצה להשתמש באינסטגרם - אבל גם אם אתה מתכוון לנסות להיות כוכב האינסטגרם או משפיע המותג הבא - עדיין ניתן לשפר את הפרטיות שלך ולהיות יותר הגיוני לגבי מה שאתה מוכן לשתף.

פרטיות Snapchat

פרטיות Snapchat

הסכנות בסנאפצ'אט

Snapchat היא רשת חברתית מסוג שונה מאוד, המיועדת סביב סוג אינטראקציה מיידי יותר בין חברים, ולא הרעיון לבנות ציר זמן של כל הפעילות ההיסטורית שלך..

סנאפצ'ט התפתח במהירות, לאחר שהתחיל להיות פלטפורמה להודעות ש"הרסו את עצמן "במהירות לאחר שהן נצפו. המון פיצ'רים נוספו מאז ההשקה, ונוספים נוספים כל הזמן. כעת ניתן לשמור "סיפורים" בשידור חי ברשת במשך 24 שעות ולשמור "הצמדות" באזור אחסון אישי. עם זאת, העיקרון הבסיסי של סנאפצ'ט כרשת חברתית "בלתי-קבועה" עדיין חל (תמצא פריימר נהדר על סנאפצ'ט וההתפתחות המתמשכת שלה כאן).הסכנות בסנאפצ'אט

אי-ההערכות הזו של מסרים, יחד עם הפופולריות העצומה של סנאפצ'ט בקרב הדור הצעיר, הופכת את סנאפצ'ט לפלטפורמה מדאיגה במיוחד עבור הורים עם ילדים המשתמשים בה. שירות המיקום של Snapchat (Snap Map) מעורר דאגה מיוחדת, שכן כאשר הוא מופעל, זה יכול להקל על משתמשים אחרים באופן מצחיק לאתר את המיקום של מישהו. למרבה המזל, תכונה זו מושבתת כברירת מחדל, אך אם ילדיכם הצעירים משתמשים בסנאפצ'אט, בהחלט כדאי לבדוק שהם לא הפעילו אותה.

הסכנות של סנאפצ'ט דומות לסכנות של רשתות חברתיות אחרות, כולל הסיכון לבריונות מקוונות וטרולינג. מה שמייחד את זה הוא האופי הזמני של ההודעות בפלטפורמה והעובדה שהיא כל כך פופולרית בקרב ילדים, אך אנשים מתבגרים מתעלמים ממנה לעיתים קרובות - מה שיוצר את הסיכון שבני נוער עשויים להשתמש במשהו שהוריהם לא ממש מבינים.

מסיבה זו יכול בהחלט להיות במקרה שאתה צריך לבדוק את הגדרות הפרטיות מטעם ילדיך (אם אתה הורה), ולא עבור חשבונך האישי..

הגדרות פרטיות של Snapchat

הגדרות הפרטיות העיקריות בסנאפצ'ט קשורות למי שיכול לראות מה אתה מפרסם. אפשר לקבוע את התצורה של האפליקציה כך שתאפשר לראות את כל מה שאתה מפרסם בפני כל מי שנמצא בפלטפורמה. למרבה המזל, הגדרות ברירת המחדל מגבילות יותר מזו. אלא אם כן אתה מנסה לבנות מותג אישי, או להפעיל את Snapchat מטעם חברה, אין סיבה קטנה לכך שתצטרך לשתף דברים באופן נרחב.

כדי לבדוק הגדרות אלה, הקש על סמל Snapchat בפינה השמאלית העליונה של היישום. בשלב הבא, הקש על סמל גלגל השיניים "הגדרות" בפינה השמאלית העליונה. גלול במורד הקטע המסומן "מי יכול ..."

סנאפצ'אט

בחלק זה תוכלו לקבוע מי יכול לראות את הפוסטים שלכם או להוסיף אתכם ברשת. ברוב המקרים, תרצה לבחור "החברים שלי" עבור האפשרויות "צור איתי קשר" ו"צפה בסיפור שלי ". אלא אם כן אתה באמת רוצה להציג את המיקום שלך, עדיף שתשאיר את "ראה את המיקום שלי" תחת ההגדרה "רק אני". The Verge מתאר את מיקומי המיקום של סנאפצ'ט מציגים את "איום הפרטיות הגדול ביותר של הרשת" כפי שנדון כאן. אז אנא חשבו היטב לפני שתפעילו זאת לקהל רחב יותר. אם אתה מחליט לאפשר לאנשים לראות את המיקום שלך, עדיף לשמור אותו לקבוצה נבחרת של חברים ובני משפחה.

התכונה האחרונה בסעיף זה מסומנת "ראה אותי בתוספת מהירה." זה דומה לאופן שבו פייסבוק מציעה אנשים שאתה עשוי להכיר. זה יכול להיות שימושי בסיוע ל"חברים של חברים "למצוא אותך, אך למען פרטיות מקסימאלית, עדיף להשבית תכונה זו.

חוסם אנשים בסנאפצ'אט

בתפריטי ההגדרות שצוינו לעיל, תבחין בקטע "חסום", בו כל מי שבחרת לחסום בפלטפורמה יופיע ברשימה.

כדי לחסום מישהו בסנאפצ'ט, הקש בפרופיל שלו מחלון האפליקציות הראשי של Snapchat. הקש על הסמל "שלוש שורות" בפינה השמאלית העליונה, ואז בחר "חסום" מהתפריט שמופיע.

כמה מחשבות אחרונות

שלב נוסף לזכות בפרטיות ב- Snapchat הוא להימנע מאפשרת לאפליקציה לסרוק דרך אנשי הקשר במכשיר שלך על מנת להציע חיבורים אפשריים נוספים. עם זאת, מכיוון שהגדרה זו פועלת כחלק מההגדרה הראשונית, יתכן שאתה (או ילדך) כבר איפשרו לזה לקרות.

לכן, כחלק מניקיון פרטיות לסנאפצ'אט, כדאי לבדוק את רשימת אנשי הקשר (או לעשות זאת עם ילדכם) ולהסיר את כל מי שלא צריך להיות שם.

לבסוף, כפי שנדון קודם לכן במאמר, כדאי להפעיל אימות דו-שלבי לצורך כניסה לחשבון Snapchat שלך כדי לשפר את הסיכויים שלך שלא להיפרץ..

פרטיות של גוגל

פרטיות של גוגל

גוגל היא ענקית אינטרנט, אבל היא לא רשת חברתית. למרות זאת, ליותר ממיליארד אנשים יש חשבון גוגל או ג'ימייל, ובשילוב שימוש יומיומי נרחב בחיפוש בגוגל - פירוש הדבר שחלק עצום ממשתמשי האינטרנט מוסרים כמויות אדירות של מידע לגוגל על ​​בסיס יומי. זה באופן בלתי נמנע משפיע על פרטיותם.

בסעיפים הבאים אנו בוחנים כמה סיכונים הקשורים לחשבונות Google ו- Google ומציעים כמה הגדרות שאולי תרצו לבדוק אם תרצו להחזיר קצת שליטה.

הסרת עצמך מתוצאות החיפוש של גוגל

האם אי פעם איגלתם את עצמכם? מה שתמצאו תלוי עד כמה אתם פעילים ברשת, וכמה שמם לא מטושטש. אם יש לך שם "אחד מסוגו" - סביר להניח שתמצא את עצמך בחלק העליון של תוצאות החיפוש. ואילו אם יש לך שם נפוץ יותר - או שתף שם עם מישהו שיש לו אפילו מעט תהילה מקוונת - יתכן שתצטרך לחפש קצת יותר קשה כדי למצוא את עצמך.

בלי קשר, אולי תהיתם מה תוכלו לעשות אם עולה משהו בגוגל שאתם מרגישים פוגע בפרטיות שלכם - משהו שהייתם מעדיפים להסיר.הסרת גוגל

למרבה הצער, זה לא פשוט כמו להחליט שאתה רוצה שמשהו ייצא מהאינטרנט, ולבקש מגוגל להסיר אותו. בעצה הרשמית של גוגל לניהול המוניטין המקוון שלך, החברה מציעה שנמל השיחה הראשון שלך הוא ליצור קשר עם הבעלים של כל האתר בו נמצא התוכן.

חשבון גוגל

עם זאת, אם בעל האתר לא יכול לעזור - גוגל מסוגלת להסיר מידע מסוים מתוצאות החיפוש (אם אתה יכול לשכנע את החברה כי התוכן גורם לך למצוקה אמיתית). סוג התוכן שגוגל תסיר מתוצאות החיפוש כולל דברים כמו פרטים רפואיים, מספרי תעודות זהות ותמונות פוגעות. ראה כאן למידע נוסף.

יש לציין כאן שתי נקודות. הראשון הוא שלמרות שגוגל יכולה להסיר דברים מתוצאות החיפוש, היא לא יכולה להסיר את התוכן האמיתי המדובר מאתרי האינטרנט שבהם הם מתגוררים. שנית, כפי שתראה ממדיניות ההסרה של גוגל, יש מערכת מצומצמת של נסיבות בהן החברה תפעל לפי בקשת הסרה. למרות זאת, אם אתה מרגיש שיש מידע אודותיך בתוצאות החיפוש של גוגל שאינן צריכות להיות, כדאי להיעזר בזכותך להישכח.

חשבונות גוגל והסיכונים שלהם

אם אתה משתמש בסדירות האינטרנט, רוב הסיכויים שגוגל מחזיקה במידע רב שיכול להשפיע לרעה על פרטיותך.

לצורך מדריך זה אנו מתמקדים בחשבונות גוגל ובחשבונות Gmail. עם זאת, ראוי גם לציין שאם אתה משתמש ב- Google כדי לחפש דברים באופן מקוון - בזמן שאתה מחובר לאחד מחשבונותיך באמצעות הגדרות ברירת מחדל, סביר להניח שגוגל יש תיעוד ארוך ומפורט של היסטוריית החיפוש שלך. אם זה משהו שגורם לך להרגיש לא בנוח, עליך לעיין במדריך זה לצפייה ומחיקה של היסטוריית החיפושים שלך.פעילות גוגל

אם אתה משתמש ב- Gmail, ב- Google Drive ו / או ב- Google Apps (במיוחד באמצעות דפדפן Chrome) גוגל יכולה לעקוב אחר הרבה מה שאתה עושה באופן מקוון. אז בואו נסקור מקרוב את הסיכונים שמציבים חשבונות Google...

עובדה ידועה היא לגוגל יש אפשרות לקרוא את כל הודעות Gmail שלך ואת מסמכי Google Drive. למעשה, עד לא מזמן, גוגל השתמשה בתוכן המיילים כדי למקד לפרסום (אחת הסיבות הרבות לכך שלעתים נדמה כי דפדפן האינטרנט שלך מכיר אותך טוב יותר מכפי שאתה מכיר את עצמך!)

זה לא אומר שעובדי גוגל מתיישבים לקרוא את המיילים שלך - לפחות אנחנו מקווים שלא. עם זאת, היכולת קיימת והיא מהווה סיכון ברור לאנשים המודעים לפרטיות. לאחרונה אושר שגוגל יכולה להסתכל על מסמכים המאוחסנים ומשותפים במסמכי Google, כמו גם ב- Gmail. לכאורה, זה כדי שגוגל יכולה לשרש תוכן לא חוקי - אבל זה גם אומר שגוגל אינה פלטפורמה פרטית במיוחד לאחסון מסמכים בדואר אלקטרוני או באינטרנט..

למרבה הצער, אין דרך קלה להפוך את שירותי גוגל אלה לפרטיים ובטוחים יותר. זה מסתבר עד כמה אתה סומך על החברה ועד כמה אתה נוח עם קורבנות הפרטיות שאתה צריך לעשות. אם אתה מעדיף להתרחק מ- Gmail, אל תהסס לקרוא את המדריך שלנו לשירותי דוא"ל פרטיים מאובטחים.

המאמת של גוגל

גוגל מספקת מגוון אפשרויות לביצוע אימות גורמים כפולים בחשבון Gmail, חשבונות Google ושירותים מקוונים אחרים. ניתן להגדיר את 2FA באמצעות הודעות SMS, על ידי הדפסת קודים למצב שבו הטלפון שלך אינו זמין, באמצעות מקשי אבטחה USB או על ידי שימוש באפליקציה שימושית בשם Google Authenticator.המאמת של גוגל

המאמת של גוגל הוא אפליקציה למכשירים ניידים היוצרת ומעדכנת כל העת קודי התחברות חד פעמיים. תוכלו למצוא מידע עליו כאן. אתה יכול להשתמש בו כצעד שני לכניסה לגוגל ולחשבונות מקוונים רבים.

אם אתה משתמש באתרים רבים הדורשים כניסה ומאפשרים אימות דו-גורמי, המאמת של Google יכול להיות שימושי ביותר לביטחון נוסף. כדי להשתמש בו, המשתמשים מזינים את שם המשתמש והסיסמה הרגילים שלהם ואז פשוט מתייחסים לטלפון או לטאבלט שלהם לקבלת קוד הסיסמה החד-פעמי האחרון. זה ממש קל להגדרה, פשוט מחייב אותך לסרוק ברקוד עבור כל אתר שאליו אתה רוצה לצרף אותו.

לא חיוני להשתמש בו עבור חשבון Gmail שלך, אבל זו דרך נהדרת לשפר את האבטחה שלך בפלטפורמה. ורבים אחרים כמו מוצרים פיננסיים - שלעתים קרובות תומכים בהם המאמת של Google.

מסקנת הפרטיות של המדיה החברתית

מדיה חברתית ופרטיות אינן רווקות מיטות טבעיות. המידע במדריך זה נועד לסייע לכם להתפשר על מודעות בנושא פרטיות, ובכל זאת להישאר מחובר חברתית. לא לוקח הרבה זמן לעבור את הצעדים עבור כל פלטפורמה, מה שאומר שאתה יכול לשפר במהירות את הפרטיות שלך באינטרנט. עם זאת, זכור כי זהו תהליך שכדאי לחזור אליו מעת לעת כדי להבטיח שההגדרות שלך יהיו צפופות מספיק.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me