הסטטיסטיקה מציעה שמעל 35 מיליון מכשירי "רמקולים חכמים", כמו אמזון אקו ו- Google Home, יהיו בשימוש קבוע בארה"ב בסוף 2017.


אין זה מפתיע שהמכשירים העתידניים למדי האלה כל כך פופולריים; הם יכולים לעשות חבורה שלמה של דברים, וכל מה שאתה צריך לעשות זה לשאול אותם - סגנון מסע בין כוכבים.

הנה רק רשימה קטנה של הדברים ש- Echo ו- Google Home יכולים לעשות רק עם פקודה קולית:

 • נגן מוסיקה
 • צור רשימות "לעשות" ורשימות קניות
 • הזמינו מוניות
 • הזמינו משהו מאמזון (במקרה של Amazon Echo ו- Alexa)
 • שלוט במכשירי בית חכם כולל אורות, מערכות חימום מרכזי ומנעולי דלתות
 • בדוק את הדברים ברשת - משעות הקולנוע ועד לתוצאות הספורט ועד לדוחות מזג האוויר
 • לפתור בעיות במתמטיקה

מכשירים אלה מציבים בבית עוזר אישי (יעיל למדי) במחיר נמוך. הפופולריות שלהם מובנת - די מלבד העובדה שהטכנולוגיה המודרנית כזו די משכנעת בפני עצמה.

אבל כל זה בא במחיר - והמחיר הזה הוא פרטיות. מאז ההשקה של המכשירים ראינו עלייה סביב החששות לאבטחה ופרטיות של Amazon Echo ו- Google Home.

הפוך את אמזון הד לפרטי; צעד אחר צעד

הד אמזון

 1. עיין בשאלות הנפוצות בנושא אמקס אלקסה. גם אם אתה לא מישהו שנוטה לקרוא את הדברים האלה, עם משהו שמשתלב כל כך עמוק בחיי הבית שלך, אתה באמת צריך.
 2. שקול למחוק מעת לעת את היסטוריית ההקלטות של Alexa שלך. זה יכול להשפיע לרעה על מידת הלמידה של המכשיר אודותיך - אך אם אתה שם את הפרטיות במקום הראשון, סביר להניח שזהו חשש קל.
 3. סקור את הגדרות הרכישה הקולית או השבת רכישה קולית לחלוטין. זה לא קשור בפרטיות אך יכול לחסוך לך קצת כסף אם יש לך ילדים שמבינים שהם יכולים להשתמש בגאדג'ט הביתי החדש שלך כדי להזמין דברים!
 4. הפעל את צליל "סוף הבקשה", כך שתוכל לשמוע מתי Alexa הפסיקה להאזין לבקשה.
 5. השתמש באילם כשאתה לא משתמש במכשיר.

הפוך את הבית של גוגל לפרטי; צעד אחר צעד

 1. הכיר את אזור הפעילות שלי בשירותים המקוונים של גוגל. כל האינטראקציות שלך עם Google מאוחסנות כאן, מה שמביא לחשיפה פוקחת עיניים על כמה שענקית האינטרנט יודעת עליך. הפעילות שלך ב- Google Home נמצאת גם כאן, וייתכן שתרצה לנקות אותה מעת לעת.
 2. השתמש באלם ובדוק באופן קבוע (באמצעות האורות שבמכשיר) אם המכשיר שלך מאזין. לדוגמה, באפשרותך לבטל את ההשתקה של ההתקן במהלך אבק.
 3. בדוק את ההגדרות שלך כך שתשתף רק עם Google את המידע שנוח לך לשתף.

הפיכת אמזון הד ל"פרטי "

אם אחד מלקוחותיי הייעוץ בתחום ה- IT היה שואל אותי כיצד להפוך את Amazon Echo לפרטי, התשובה האינסטינקטיבית (והכנה) שלי תהיה: "אל תקבל אחת כזו." הדבר תקף גם ל- Google Home.

כדי שהמכשירים האלה יבצעו את עבודתם ביעילות, הם חייבים להקשיב כל הזמן. הם צריכים "לשמוע" כשאתה אומר "היי אלקסה" או "אוקיי גוגל." אם יש לך אחד מהמכשירים האמזונס או גוגל בבית שלך, כל מה שאתה אומר סביב זה מצורף לשרתי הענן של "נתונים גדולים" שלהם. , עוזר לחברות הענק האלה ללמוד יותר עליך והרגלי היומיום שלך ברגע. (במקרה של Google Home, המידע נשאר מקומי למכשיר עד לשמיעת "OK Google").

החברות המעורבות אינן מסתתרות מכך שהן מנתחות את אופן השימוש במכשירים אלה. זה כדי שהם יוכלו לבנות תמונה מפורטת של מה שאתה עשוי לשאול את המכשירים בעתיד. זה נהדר לפונקציונליות - אבל לפרטיות, לא כל כך ...

כעת עמדות הפרט לפרטיות שונות. יש אנשים שאוהבים את הדרך בה פרסום מקוון תמיד כל כך מדויק. אחרים מוצאים את הדיוק הזה מפחיד ומרתיע. אם תיפול למחנה האחרון, סביר להניח שאתה לא מתכוון להתקין מכשיר שמאזין לך לצמיתות בביתך!

Amazon Echo ו- Google Home: שיפור הפרטיות

כשנזכרים לעיל לעיל, נניח להמשך מדריך זה כי אתה הבעלים של אקו של אמזון או של Google Home, או שאתה מתכנן להשיג אחד כזה, וכבר מרגישים בנוח עם פשרות הפרטיות שאתה פשוט לא יכול להימנע מהם אם תבחר להשתמש באחד של מכשירים אלה.

כל עוד אתה מקבל שאתה כבר סומך על אמזון או גוגל, וכל הצדדים השלישיים שהם עובדים איתם, מה אתה יכול לעשות כדי להפוך את האקו של אמזון או Google Home לפרטיים ככל שיהיו?

ראשית, הנה כמה טיפים החלים באופן שווה על שני המכשירים:

 1. שימו לב, אלא אם הם במצב "אילם" או כבויים, מכשירים אלה מאזינים לך תמיד (ולכל אחד אחר שמדבר בבית שלך). הגישה החכמה ביותר היא לא להגיד דבר מולם שלא הייתם אומרים בשמחה ברשות הרבים. אם לא היית אומר את זה בפומבי, או בדף אינטרנט ציבורי, עליך לחשוב פעמיים על אמירתו מול רמקול חכם.
 2. היה סלקטיבי לגבי חשבונות מקוונים שאתה משתמש איתך Amazon Echo או Google Home. למעלה מ- 3,000 אפליקציות (מיומנויות) זמינות עבור ה- Echo בלבד. אמנם כל אחד שאתה משתמש בו מוסיף להיקף הפעולה של המכשיר שלך, אך הוא גם מצמצם את פרטיותך עוד יותר. אל תפעיל יותר אפליקציות וחשבונות מקוונים לצורך זה.
 3. השתק את המיקרופון שלך בכל פעם שתרצה להפסיק את ההאזנה לאמזון או ל- Google Home. בשני המקרים, פונקציית ההשתקה מופעלת על ידי כפתור פיזי במכשיר עצמו. בשעת הכתיבה, אף אחד מהמכשירים לא מציע אילם שמופעל באמצעות קול. אי אפשר לדמיין שזה שום דבר אחר מאשר על ידי עיצוב. אם אינך סומך על החברות המעורבות, אולי אפילו תרצה לנתק את המכשירים - אך הדבר מעלה את השאלה מדוע מישהו היה קונה מכשיר אם לא נוח לו להשתמש בו.!
 4. התוודע כיצד למחוק את בקשת היסטוריית ההקלטות במכשיר שלך (עוד על כך בהמשך).

בשלב הבא יש לנו כמה טיפים ספציפיים לכל מכשיר.

סיכום

טבעם של מכשירי אמזון אקו ו- Google Home הוא שהם לא אמורים להיות פרטיים. אתם מחליפים קצת פרטיות מטעמי נוחות, וככל שתאפשרו לאמזון וגוגל לדעת עליכם, בצורה מדויקת יותר “עוזרי הבית” הללו יוכלו לעזור לכם.

אבל ממש כמו מנועי חיפוש ומדיה חברתית, תוצר לוואי של שיתוף כל כך רב הוא שהחברות המעורבות מקבלות תמונה מפורטת של חיי היומיום וההרגלים שלך. "נתונים גדולים" זה חשוב להם מאוד ולמפרסמים שלהם.

עבור חלק מהשימוש במכשיר כזה תמיד יהיה רחוק מכדי לשקול את קו הפרטיות. השאלה לא אמורה להיות איך להפוך את Amazon Echo (או Google Home) לפרטיים, אלא כיצד להפוך את השימוש בהם לפרטי יותר. הטיפים לעיל יעזרו לכם לעשות בדיוק את זה.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me