לאחרונה עשינו 'סקירה כללית על קושחה נתב בהתאמה אישית' אך לא הצלחנו לחרוג מעל פני השטח מכיוון שלא היה לנו נתב שיוכל להריץ את כל סוגי הקושחה. התמזל מזלנו כעת לשים יד על אסוס RT-N66U הפופולרית באדיבות חברינו סבאי טכנולוגיה.


החלטנו לא לכלול את OpenWRT מכיוון שהוא מעל היקף רוב האנשים ובמקום זאת החלטנו לכלול את קושחת המניות כבסיס להשוואה.

1. מבט מהיר

הסיבה העיקרית לכך שאנשים מתקינים קושחה בהתאמה אישית בנתבים שלהם היא שהיא מספקת שירותים נוספים שאינם זמינים בתצורת המניות או מכיוון שהם מעוניינים לבצע אופטימיזציה לתחום פעולה ספציפי אחד. להלן מבט מהיר מאוד לסוגי הקושחה עליהם אנו מסתכלים. אם אתם מעוניינים רק בהשוואה בסיסית, תוכלו גם לצפות במאמר שהוזכר בתחילת פוסט זה.

קושחה מלאי זו תוכנת המניות שאליה מגיעים הנתבים ומשתנה לפי יצור ודגם. ל- Asus N66U יש הרבה תכונות מתקדמות, כלומר הקושחה המותאמת אישית אינה מספקת תוספת גדולה כמו עם נתבים מקצה התחתון..
DD-WRT הקושחה המותאמת ביותר הנפוצה בהרבה בגלל תמיכת החומרה הנרחבת שלה והקהילה הרחבה שיש לה. הקושחה מאפשרת תוספות רבות בהן תוכלו להשתמש ומעניקה גמישות רבה לכל מה שתרצו להשתמש בו. ישנם גם מספר מבנים בגודל שונה המאפשרים שוב גמישות ותמיכה בחומרה. ניתן לרכוש נתבים שהובאו מראש מ FlashRouters או שמספק ספקי VPN מסוימים מוכרים אותם.
עגבנייה לעגבנייה יש הרבה מהתכונות הקיימות ב- DD-WRT אך היא מוגבלת בתמיכה בחומרה (אתה יכול להתקין אותה רק בנתבי Broadcom). לעגבנייה היתרון בכך שלא דורש אתחול מחדש לאחר מרבית השינויים - וזו בעיה שכיחה עם קושחה אחרת - ובנוסף בדרך כלל היא טובה יותר למעקב אחר ביצועים והתקנת VPN. למרות שלעגבנייה מספר ענפים שונים אנו משתמשים בעגבנייהUSB / Shibby כפי שהיא (לדעתנו) המעוגלת ביותר.
מערכת ההפעלה סבאי מערכת ההפעלה Sabai היא מבנה עגבניות מתקדם שפותח על ידי Sabai Technology ומכוון למטב את הגדרת VPN ומהירויותיו. יש להם גם כמה תכונות בלעדיות כמו Gateways המאפשרת לך לקבוע איזה מכשיר המחובר לנתב שלך משתמש ב- VPN ואיזה לא. אם כי קוד פתוח יש לה את צוות התמיכה המסור שלה, אם כי זה מגיע בעלות נוספת.

2. התקנה

תחת ההתקנה נשקול שני אזורים שונים; כמה קל להתקין את הקושחה וכמה קל להתקין תוספות לקושחה כך שתוכלו להשתמש בנתב שלך אפילו יותר.

2.1 קושחה

ההתקנה תשתנה מנתב לנתב אך בדרך כלל התהליך זהה ומחייב אותך לנקות תחילה את זיכרון NVRAM ואז להשתמש באפשרות השדרוג (באמצעות ממשק המשתמש של הקושחה) כדי לטעון את הקושחה החדשה / שדרוג הרצויה לך. עם ה- N66U, התהליכים דומים עם זאת מכיוון שמדובר במודל מתקדם למדי, יש לו תפריט איפוס מיוחד שהופך את התהליך ללא תלות בקושחה שאתה מתקין ובכך הופך כל אחד קל כמו השני. עם זאת, אנו ממליצים לבצע Googling של התהליך עבור הנתב שלך לפני שתתחיל מכיוון שהוא יכול להשתנות במידה מסוימת. הזמן הנדרש לביצוע התקנת הקושחה הוא 15 דקות אך אנו ממליצים להפריש לפחות שעה מכיוון שתצטרכו למצוא את הקושחה ולפחות להגדיר את ההגדרות הבסיסיות לאחר ההתקנה..

כפי שמופיע בטבלה שלהלן, הקושחה יכולה להשתנות במידה רבה בגודל. עלינו לציין כי גם DD-WRT וגם עגבנייה מגיעים בגדלים קטנים כמו 2MB כך שניתן להתקין אותם בנתבים ישנים / פחות חזקים. גודל הקושחה יכול להיות חשוב מכיוון שככל ששטח רב יותר תופס פחות מקום להתקנת קוד ותוספות נוספות לנתב שלך. ניצול שטח מלא בנתב יכול גם להגביל את המהירות שלו. לכן, טוב לראות שכל הקושחה המותאמת אישית קטנה בהרבה בהשוואה לקושחת המניות למרות שיש להם יותר פונקציונליות.

קושחה איפה למצוא גודל (עבור N66U)
המניה אתר היצרן 25.1 מגה בייט
DD-WRT נתבים תומכים ב- DD-WRT 7.46MB (מגה)
עגבנייה (שיבבי) עגבניה מאת ShibbyRouter List 11.7MB (AIO - הכל באחד)
מערכת ההפעלה סבאי Sabai GitHub או אתר Sabai Technology 6.45MB

2.2 תוספות

עם כל הקושחה המלאה ניתן להשתמש ב- PuTTy (או דומה) כדי להתקין הרחבות לנתב שלך. ערכנו בדיקה זו על ידי התקנת Transmission (לקוח סיקור) בכל שלוש חברות הקושחה. זה היה קל לעשות על כולם אולם עבור Sabai אתה צריך לשנות את כתובת ה- IP של הנתב ל- 192.168.1.1 כדי שזה יעבוד (או את קבצי תצורת השידור אבל זה קצת יותר קשה). המדריכים בהם השתמשנו היו כאן ל- DD-WRT וכאן לעגבנייה / סבאי.

אם אתה מתכנן לשחק הרבה עם הנתב שלך, מומלץ מאוד ללמוד כמה פקודות לינוקס בסיסיות שכן הדבר יעזור לך להבין מה קורה בדיוק..

3. תמחור

באופן תיאורטי, כל הקושחה היא בחינם, אולם ניתן לקנות נתבים שהובאו מראש אם אין לך נתב בו תרצה להשתמש. המחירים המוצגים כאן הם ספציפיים ל- Asus RT-N66U אך הם נראים באופן דומה עבור נתבים שונים.

קושחה מלאי זה הזול ביותר מכיוון שאין צעדים נוספים לביצוע. אתה יכול לקנות ישירות מהיצרן או לחפש באינטרנט את המחירים הזולים ביותר. כרגע 179.99 דולר באמזון.
DD-WRT אתה יכול להתקין אותו בעצמך לקנייה שהבליעה מראש באמצעות FlashRouters במחיר של 249.95 $
עגבנייה אתה יכול להתקין אותו בעצמך לקנייה שהבליעה מראש באמצעות FlashRouters במחיר של 249.95 $
מערכת ההפעלה סבאי אתה יכול להתקין אותו בעצמך או לקנות באמצעות Sabai Technology במחיר של 289.99 $ איתם אתה מקבל תמיכה נהדרת ומתקדמת נהדרת למשך שנה (אחרת 75 $ ואנחנו ממליצים לרכוש אותו אם אתה מתקין את עצמך).

יש להודות, גם FlashRouters וגם Sabai יקרים מעט בהשוואה למניה, אך אצל Sabai מחיר זה כולל תמיכה וערבות נרחבים המהווים הצדקה נהדרת למחיר..

4. תכונות

לכל קושחה יש מראה, תחושה וניווט שונים ואנחנו נבחן את הדברים הבאים.

4.1 אסתטיקה

אם כי לא ממש גורם מכריע, האסתטיקה של קושחה עוזרת לתת מושג מה אתה יכול לצפות מהתוכנה. בטבלה שלהלן תוכלו לראות צילומי מסך של דף הבית של כל קושחה. אנו יכולים לעשות כמה ניכויים מהתמונות הללו. הקושחה של Asus, עם דיאגרמות ברורות ואפשרויות תפריט ישירות, מצביעה בבירור שהיא מכוונת למשתמש היומיומי. ניתן לומר את אותו דבר לגבי סבאי אולם ברגע שההגדרות המתקדמות שלהם תקבלו ממשק הדומה מאוד ל- DD-WRT / Tomato שלמרות שזה יכול להיות קצת מבלבל, מראה בבירור עד כמה ניתן להשתמש בנתב..

דף הבית של אסוס דף הבית של DD-WRT
דף הבית של קושחת Asus דף הבית של קושחת DDWRT
הום ​​עגבניות דף הבית של סבאי טכנולוגיה
דף הבית של קושחת עגבניות דף הבית של הקושחה של Sabai

4.2 ניווט

התמונות שלעיל מציגות גם את תפריטי השורש של עץ הניווט ויעזרו לך להשיג את הגדרות הרצויות שלך. אפשרויות תפריט אלה גם עוזרות לתת אינדיקציה מסוימת לכמה ניתן להשיג באמצעות הנתב שלך. כאמור, קושחת המניות של אסוס מכוונת לאדם היומיומי ולכן היא מאוד פשוטה.

אנו מעדיפים את הניווט DD-WRT ביותר מכיוון שהוא נראה הכי הגיוני וקל למצוא הגדרות / פקודות שאולי אינך יודע היכן הוא ממוקם. אנו אוהבים גם את העובדה שהיא אופקית ומערכת הלשוניות מקלה על הבחירה בין האפשרויות.

הסבאי והעגבנייה זהים למעשה כאשר אתה פותח את האפשרויות המתקדמות ב- Sabai par VPN העדיפות עבורה. אף על פי שיש להם מעטפת מעט מוזרה, זה לא מסובך יתר על המידה, אלא רק צריך להתרגל.

5. מהירויות

יש לנו חיבור לאינטרנט 30.0 / 3.0 מגהביט לשנייה שכולנו מסוגלים להשתמש בו, ללא תלות בקושחה, כאשר המחשב שלנו מחובר לנתב שבתורו מחובר למודם. כדי לבדוק את מהירויות ה- WiFi דמייננו וממוצע משק הבית והצבנו את הנתב כ -10 מטרים מהמחשב בצד השני של קיר בטון עבה. שמרנו על כל מיקומי האנטנה זהים לבדיקות ובמקום זאת השתמשנו בביצוע תוכנה כדי לראות כמה נוכל לשפר את מהירויות החיבור.

5.1 מהירויות WiFi

כפי שאנו רואים מהמהירות שלמטה, כל חברות הקושחה יכולות לשמור על מרבית המהירות כאשר קושחת המניות מפשירה מעט אחריה ועגבנייה מביאה לביצועים הטובים ביותר. כמו כן, כצפוי המהירויות בערוץ 5GHz היו מהירות יותר אך כמובן שיש לזה טווח נמוך יותר.

המניה DD-WRT עגבנייה סבאי
2.4 גיגה הרץ 29.5 / 3.0 29.6 / 3.0 30.0 / 3.0 29.6 / 3.0
5 ג'יגה הרץ 29.9 / 3.0 30.0 / 3.0 30.0 / 3.0 30.0 / 3.0

5.2 מיטוב מהיר

למרות שהתוצאות היו די נהדרות כבר ניסינו לראות אם נוכל לסחוט קצת יותר מהמערכת. עשינו זאת בדרכים המתוארות בטבלה שלהלן כמו גם בשיפורים שהצלחנו להשיג. חשוב שתשתמש באיזה סוג של WiFi Analyzer (יש המון בחוץ שאנחנו ממליצים על זה לאנדרואיד ובחברות הקושחה יש גם מובנות).
שתי הערות חשובות לשיפור הביצועים ללא תלות בקושחה בה אתה משתמש:
1. שמור תמיד ערוצי 5GHz ו- 2.4GHz נפרדים על ידי שימוש ב- SSID שונים
2. השתמש בערוצים הפחות עמוסים והשתמש בהגדרת ערוץ n או air ייעודי אם כל המכשירים שלך תומכים בכך

התרכזנו בהשגת התפוקה הטובה ביותר באינטרנט, עם זאת, אם אתם מודאגים גם מהתפוקה הפנימית בעת השימוש ב- NAS, תוכלו להשתמש בכלי כמו LAN Speed ​​Test (Lite). חלק מההגדרות בהן השתמשנו יכולות להפוך את הנתב לא יציב ולהוריד את אורך חייו כך שתבצע שינויים רק אם אתה יודע מה אתה עושה.

קושחה מלאי לא הצלחנו לעשות הרבה ולכן רק ביצענו את שני השינויים שלעיל וגם ניסינו רוחב פס שונה בערוץ. לא הצלחנו להשיג שום שיפור בולט.
DD-WRT מלבד שינוי הערוצים הצלחנו להגביל את המעבד ל -632 מגהרץ ולהגדיל את כוח ה- TX ל -150. לאחר מכן הצלחנו להשיג את שני המהירויות האלחוטיות עד 30.0 / 3.0.
עגבנייה הצלחנו להעמיס יותר מדי את העגבנייה במהירות 663Mhz והגדלנו גם את כוח ה- TX ל -150. מכיוון שהוא כבר היה עד 30.0 / 3.0 לא שמנו לב לשינוי כלשהו (ניתן היה להשתמש בבדיקות פנימיות כאמור) אך שמנו לב שזה עזר בשיפור מהירויות ה- VPN שלנו.
מערכת ההפעלה סבאי ערכנו את אותם השינויים של העגבנייה והצלחנו להשיג 30.0 / 3.0 בשני הערוצים.

6. VPN

כמו תמיד, כאן ב- ProPrivacy הגורם החשוב ביותר עבורנו הוא השימוש ב- VPN. מכיוון שהנתב בו אנו משתמשים הוא מתקדם מאוד, קושחת המניות אכן תומכת בלקוחות OpenVPN וגם ב- PPTP, אך עבור רוב הנתבים, זה לא המקרה וכאן מגיע יתרון גדול של קושחות מותאמות אישית..

אנו לא ממליצים להשתמש ב- PPTP מכיוון שהוא מלא בפגמי אבטחה ולכן שקלנו רק את OpenVPN בבדיקה שלנו.

6.1 הגדרת OpenVPN

השתמשנו ב- VyprVPN לבדיקות שלנו מכיוון שהיא מספקת כמה מהמהירות המהירה ביותר בשוק אך אם עדיין אין לך חשבון VPN אז אנו ממליצים להסתכל סביבך כדי לגלות מה הכי טוב בשבילך.

היתרון של VyprVPN הוא בכך שיש לו קובץ .ovpn פשוט מאוד, מה שאומר שניתן להגדיר אותו בקלות בכל הפלטפורמות, אולם לרוב החברות יש קבצים מורכבים ולא היו בטוחים כיצד הקושחה של המניות תטפל בהן - אנו יודעים בוודאות הם עובדים מצוין בשאר הפלטפורמות.

הגדרת openvpn ddwrt

נתב עגבניות להתקנת openvpn - -

ההתקנה של סאבאי

קושחה מלאי הגדרת החיבור הייתה קלה למדי והצריכה העלאת קובץ ה- .ovpn והזנת שם המשתמש והסיסמה. עם זאת, היו לנו כמה בעיות קלות ונדרשנו להגדיר את שרת ה- DNS שרצינו להשתמש בו באופן ידני.
DD-WRT בשני עגבניות וגם ב- DD-WRT קיימות שתי שיטות התקנה שונות ועיקריות ואילו מהן אתה משתמש באמת תלוי באיזה מהן העדיף הספק שלך. אפשר להזין את כל הפרטים לפגזי הפקודות ולהריץ אותם בצורה כזו או שתוכלו להגדיר באמצעות הלקוח שמוגדר היטב..
עגבנייה הגדרת העגבניות מותאמת מאוד ומאפשרת גמישות רבה יותר מזו של ה- DD-WRT. יש לו גם מעקב אחר מצב טוב בהרבה מ- DD-WRT.

  • תצורת לקוחהגדרת עגבניות OpenVPN 1
  • ניטור סטטוס
    הגדרת עגבניות OpenVPN עגבניות 2
מערכת ההפעלה סבאי לסבאי יש מה שמכונה מנגנון הגדרת 3 לחיצות. אתה מעלה את קובץ ה- .ovpn, הכנס את שמך וסיסמתך ואתה מוכן ללכת. זה פשוט כמו הגדרת המניות ולמרות שאתה לא מקבל את אותה כמות ניטור כמו עם העגבנייה של שיביט כן מציג את החיבור המוצלח כמו גם את המיקום שלו.

  • שלב 1 - ייבוא ​​קבציםהתקנת Sabai OpenVPN 1
  • שלב 2 - ביצוע שינויים נדרשיםהתקנת Sabai OpenVPN 2

6.2 מהירויות VPN

בדקנו לראשונה את החיבור באמצעות תוכנת Windows VPN והתחברנו לנתב באמצעות Ethernet כדי להשיג מספר קו בסיסי: השגנו מהירויות של 28.3 / 2.7. באופן לא מפתיע, מהירויות CPU נמוכות והספק פירושו שלמעשה נעשה שימוש רק בשוליים ממהירות האינטרנט הזמינה שלנו.

מהתוצאות, אנו יכולים לראות כי באופן לא מפתיע הקושחה של המניות היא האיטית ביותר. אחריה במקום השלישי DD-WRT. מעניין לשתי חברות אלה, מהירויות ה- VPN בערוץ 5GHz היו איטיות יותר מאשר ב- 2.4GHz ואנחנו לא ממש בטוחים מדוע - אם כן, יידעו אותנו.

מכיוון שסבאאי הוא מבנה עגבניות מתקדם, אין זה מפתיע שהמהירות שלהם הייתה קרובה מאוד כשסבאי היה מעט מהיר יותר.

המניה DD-WRT עגבנייה סבאי
קווי 11.7 / 2.7 10.8 / 2.9 12.9 / 2.9 13.4 / 2.9
2.4 גיגה הרץ 8.5 / 2.7 10.2 / 2.9 10.5 / 2.8 10.5 / 2.9
5 ג'יגה הרץ 6.1 / 2.7 9.5 / 2.8 11.0 / 2.9 11.6 / 2.9

6.3 הערות VPN & דיון

סבאי טכנולוגיה טוענת כי קיימת התקנת VPN ומשתמשת במערכת מותאמת. זה מראה דרך התוצאות כיוון שלא רק שיש לך תהליך הגדרה קל אלא גם מראה שיש את המהירויות הטובות ביותר. בהמשך לכך היא התכונה המיוחדת של סבאי בשם 'שערים', שהיא בהחלט אחת התכונות הטובות ביותר שלה ולא יכולנו למצוא דבר דומה לאחרים. שערים מאפשרים לך להחליט אילו מכשירים המחוברים לנתב משתמשים ב- VPN ואילו לא.

כפי שהודגשה על ידי הקהילה, ההתקנה, המהירות והניטור של חיבורי VPN הם לא רק קלים יותר בעגבנייה אלא היא מאפשרת לך להגדיר 2 לקוחות כך שתוכל בקלות להחליף בין שרתים / ספקים שונים שאתה רוצה להשתמש בהם. לקוח ה- VPN במלאי הוא בבירור קצת גימיק וה- DD-WRT שוכן באמצע האמצע.

7. תמיכה

קושחה מלאי יש דעות מעורבות רבות של התמיכה באסוס, אולם היא נתפסת בעיקר כשלילית. לרוע המזל, בניסיון לברר כיצד לייעל את מהירויותיו או לפתור את הבעיות שהיו לנו עם תוכנית ההתקנה של OpenVPN, היו לנו תגובות שליליות / חסרות תועלת מהן ולא הצלחנו למצוא מאחוריה קהילה טובה ומוצקה. (מרלין, קושחת מניות משופרת מעט, עם זאת, מציבה מעט טוב יותר בחזית הזו).
DD-WRT ל- DD-WRT ללא ספק התמיכה הקהילתית הגדולה ביותר. למרות שזה עשוי לקחת קצת googling ולחפש בפורומי הוויקי אתה חייב למצוא תשובה / פתרון לבעיה שלך די מהר. 99% מהבעיות שהיו לנו עם DD-WRT הצלחנו לפתור או לפחות לגלות מדוע זה לא עובד.
עגבנייה הקהילה עבור עגבניות אינה נהדרת כמו עבור DD-WRT אבל עדיין יש הרבה עזרה בחוץ. כמו כן מכיוון ששתי חברות הקושחה הללו הן בונות לינוקס במקרים מסוימים תוכלו למצוא פתרונות בפורומים של DD-WRT.
מערכת ההפעלה סבאי תכונה נהדרת של סבאי, מלבד 'השערים' המוזכרים לעיל, היא תמיכה טכנית מהשורה הראשונה. אם כי מעט חסר בכל מה שקשור למערכות המתקדמות מאוד הם יכולים לפתור את מרבית הבעיות באמצעות תמיכה מרחוק, כרטיסים או אפילו טלפונים. אתה יכול גם להשתמש בפורומים של עגבניות מכיוון שהם גם יספקו לך עזרה רבה להשגת מטרותיך. כאמור בתמחור אם אתה רוצה תמיכה מרחוק או טלפונית זה עולה 75 $ לשנה.

8. מסקנה

השימוש בקושחה בהתאמה אישית בהחלט שווה את זה במיוחד אם יש לכם נתב מקצה לקצה מכיוון שהוא מאפשר להפיק ממנו הרבה יותר ביצועים והגדרות. חברות מניות אינן גרועות, אך בדרך כלל הן סתומות מאוד. קרוב לבלתי אפשרי להשיג מערך מורכב.

באופן אישי, תמיד היינו מעריצים גדולים של DD-WRT בגלל קלות השימוש בו ותמיכה קהילתית מדהימה. עם זאת, לאחר שניסיתי את העגבנייה במשך תקופה ארוכה יותר אני בהחלט יכול לראות את הערעור של זה מכיוון שתוכלו לחסוך זמן רב בכך שלא אצטרך לבצע אינסופיות מחדש אינסופיות ואת השיפור במעקב וביצועי VPN שתוכלו להשיג. בחירה בין עגבנייה ל- DD-WRT היא באמת בחירה אישית ותלויה באילו תחומי פעולה אתם מעוניינים למטב וכן באיזה חומרה יש לכם. עם זאת, אם אתה פשוט משתמש בקושחה מותאמת אישית כדי לשפר מעט את הביצועים ולאפשר כמה תכונות נוספות, אנו ממליצים על DD-WRT.

למרות שסבאאי מגיע בעלויות מסוימות על מנת להפיק את המיטב ממנו, זה בהחלט שווה את זה במיוחד אם יש לך מעט ניסיון בשימוש ובהגדרת קושחת נתב מותאמת.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me