זה התחיל פשוט. רציתי ליצור אסדת כרייה עם מאווררים מחוברים כדי שאוכל להריץ את זה שקט וקריר יותר.

זה הפך לפרויקט מן המניין שבסופו של דבר הקמתי את אסדת הכרייה האולטימטיבית עם מאווררים ענקיים וצינורות נחושת - כשרוב החיווט עובר דרך צינורות הנחושת (כמובן שאפשר להשתמש בו גם כמחשב רגיל). אני אראה לך איך אתה יכול גם ומה מצפה לגרסה 2!

הגרסה המסיימת 1

עיין בסרטון הווידיאו כדי לראות את גרסה 1 בפעולה. אם אתה רוצה לראות כיצד הוא נבנה, וודא שאתה קורא את המאמר, וגלה על השיפורים שאעשה בו בעתיד..


אני לא בטוח למה, אבל החלטתי שאני רוצה שהמתקן החדש שלי יהיה גם יפה, ובאופן טבעי (!) נכנסו לי צינורות נחושת. מחשבה אחת הובילה לאחרת, וכמובן, החלטתי שצריך לנתב את הכבלים דרך צינורות הנחושת רק כדי להפוך את הכל למסודר ביותר. הגיע הזמן לתכנן!

התוכנית

לפני שמבצעים פרויקט כה מאסיבי הגיע הזמן לתכנן. הוצאתי את ממציא Autodesk המהימן והתחלתי לתכנן. למזלי הצלחתי להשיג כמעט את כל החומרים הדרושים לי מ- GrabCAD או מספריית Autodesk עצמה. לכן, זה פשוט חשב לחשוב הכל. הייתה לי תוכנית נייר של לאן כל החיווט ילך ולאן הם ייכנסו ויצאו מהמסגרת. הייתי צריך גם ליצור מפרק 4-כיווני, שיצטרך להיות כרוך ב- CNC מכיוון שלצערי אין תקן צינורות נחושת לזה.

בניית אסדת כרייה

כמו בכל פרויקט, תמיד יש משהו שאתה מפספס במהלך CADing. למרבה המזל התוכנית שיצרתי הייתה גמישה למדי והמוצר המוגמר עדיין נראה נהדר! אחד ההבדלים העיקריים שאתה יכול לזהות הוא שבמקור תכננתי להשתמש במפרקי כרום המשמשים ליצירת יחידות תצוגה. עם זאת, בסופו של דבר הבנתי שהרבה יותר יעיל ועדיף להשתמש במפרקי צינור נחושת סטנדרטיים.

המקור לכלים & חומרים

כשהתכנית במקום הייתה כל מה שנותר לעשות היה למצוא את החומרים ולהרכיב אותם. בזמן שאני עושה את זה נשמע קל, המקור של החומרים הוא קל יחסית, ואתה יכול לקבל הכל בתוך השבוע. עם זאת, סמוך עלי כשאני אומר שההרכבה אינה. יהיו לך סיוטים על כבלים אחר כך.

צינורות ומפרקי אלומיניום

צינורות הנחושת והמחברים קלים למקור. מדובר בגדלים סטנדרטיים ותוכלו למצוא אותם ברוב חנויות החומרה. למרבה הצער, חלקי האלומיניום יכולים להיות מסובכים יותר. למרבה המזל יש לי חבר עם מכונת CNC והכננו את 8 החלקים הפינתיים תוך יומיים בעזרת קובץ ה- CAD שיצרתי. אני אעלה קבצים אלה ל- GrabCAD בקרוב, עם זאת, אתה יכול גם להשתמש בהדפסת תלת מימד או אפילו עץ כדי ליצור אותם.

תצטרך גם ליצור חורים וחריצים בצינורות הנחושת שלך כדי להקצות לכניסה / יציאה לחוט, ברגי הרכבה ומוטות GPU. אתה יכול לעשות זאת בעזרת מקדחה מדורגת, או שתוכל לבצע אותם במכונה מקצועית בסביבות 100 $. בנוסף תצטרך צמר פלדה כדי לנקות את הצינורות, חותך צינורות וקצת סרט PVC.

צינורות נחושת

חלקי מחשב & תוכנה

יהיה עליך לאסוף את כל חלקי המחשב הדרושים לך. מכיוון שאני משתמש במסגרת זו ובונה כמתקן כרייה, כך קיבלתי את החלטות הרכישה שלי. תוכל לקרוא עוד על כריית Ethereum כאן, כדי ללמוד עוד. כמו כן, למערכת ההפעלה בסופו של דבר השתמשתי ב- ethOS כי היא מושלמת אם אתה רוצה לכרות את Ethereum, Monero או ZCash.

חלקי מחשב

מעריצים

לצורך הקירור לגרסה 1, נוקטואה הייתה חביבה מספיק כדי לספק לי שמונה מאווררי מארז של 140 מ"מ וגם מקרר מעבד. לא רק שאני מאוד מרוצה מהביצועים של שני המוצרים הללו, אלא שהם גם תואמים את ערכת הצבעים בצורה מושלמת! אם אפשר להוסיף זאת, הם גם סיפקו לי תקעים נגד רטט, המאפשרים לי להפעיל את המאווררים בשקט ומבלי להעביר רעידות למסגרת..

אוהדי נוקטואה

לגרסה שנייה אוסיף קירור מים AIO באדיבות ארקטיקה.

חיווט

מכיוון שאף אחד מהמחברים (ללא סיכות המאוורר) אינו יכול להיכנס דרך צינורות הנחושת בכללותם, עלי ליצור חיווט משלי. לשם כך תצטרך הכל החל משרוולים, סיכות, כיסויים ואפילו מתכווץ בחום. מצאתי של- Mod-One יש הרבה אפשרויות ותכנים מעולים, אך הם לא בהכרח הזולים ביותר.

בנוגע לכלים, תזדקק למצת, חותכי חוט / חשפנית, כלי לחיצה ומגהץ..

הכל בא ביחד

שלב 1: בניית בסיס אסדות הכרייה שלך

ברגע שכל החומרים היו במקום, וצינורות הנחושת עברו מכונה, הגיע הזמן להתחיל את ההרכבה. השיטה הקלה ביותר לכך היא להתחיל בתחתית עם התקני ה- CPU וה- PSU. זה היה קל יחסית לעשות זאת. לפעמים ההתאמה בין צינורות הנחושת והמפרקים תהיה מעט רופפת, לכן השתמש בקלטת PVC או בסרט חשמל כדי ליצור התאמה הדוקה.

לרוע המזל, מכיוון שהחיווט עובר דרך המתקן, אינך יכול להדביק את אסדת הכרייה יחד עד הסוף.

אסדת כרייה שלב 1

שלב 2: הרכיב את לוח האם, ה- PSU וה- GPU

לאחר הרכבת הבסיס, בדקתי שאצליח לתקן את לוח האם למתקן בצורה יציבה. הבנתי שהמתקנים נגד רטט של נוקטואה כרומקס מושלמים לתפקיד זה. תושבות המעריצים האופייניות שלהם היו אידיאליות גם להעלאת הרטט הרגיל של ה- PSU. אהבתי את העובדה ששני אלה תואמים את צבע הנחושת, גם אם זה לא היה מכוון.

אספקת כרייה שלב 2

לאחר שסיימתי את חלק הבסיס, הגיע הזמן לעבור למתחם ה- GPU. אחד הגורמים שלא תיארתי בהם חשבון בעיצוב ה- CAD שלי, היה אורך כבלי מאריך ה- PCI. כלומר חוסר האורך. פירוש הדבר שהייתי צריך להפחית את הגובה הן של משענת הגב והן של תנוחות המתלה הקדמיות. למזלנו זה נעשה בקלות רבה ופשוט דרש את חותך הצינור.

עם זאת, בסופו של דבר, למקטע הקדמי באותו הגובה הכולל כמו המאווררים, הייתי צריך להוסיף חיבורי T נוספים ומוט חוצה אופקי נוסף.

שלב 3: הרכיבו את המסגרת המלאה

השלב הבא הוא קל יחסית, הרכיבו את שאר המסגרת החיצונית וודאו שהדברים קרובים לסימטריים ורמתיים ככל האפשר.

אספקת כרייה שלב 3

ברגע שאתה מרוצה מכך, הר את המעריצים בחלק האחורי, כפי שמוצג בתמונה הקודמת. זה כאשר תצטרך להתחיל את החיווט, מכיוון שכל חוטי המאוורר יצטרכו לעבור דרך צינורות הנחושת. כשאתה עושה זאת וודא שיש לך מערכת להערת החוטים השונים (למשל צבעים או מספרים), ולכן כשמדובר בחיבור כבלים אתה עושה זאת נכון ולא מקצר את המערכת שלך.

שלב 4: חבר את ה- GPU

זה הצעד הקשה ביותר. בעוד שב- CAD בדקתי ש -36 חוטים יתאימו די בקלות דרך צינורות הנחושת, לא הספקתי להסביר את השרוולים לא את הקוטר המופחת בעיקולים. לכן, בתוך צינורות הנחושת, אין לחוטים שרוולים.

בתחילה חתכתי את כל החוטים באותה אורך ושרוותי את קצותיהם. ואז הכנסתי את אלה דרך צינורות הנחושת עד שהם הגיעו ליציאה. ואז הנחתי את ה- PSU במקום וחתכתי כל אחד מהם באורך הנדרש. אם לא סימנת את החוטים שלך, תצטרך לתת לכל אחד משיכה קטנה כדי לגלות איזה מהם הוא כך שתחבר את הפינים בצורה נכונה.

הנחתי כמה טבעות פריט בתוך צינורות הנחושת כדי להפחית שדות חשמליים.

אסדת כרייה שלב 4

שלב 5: בדוק את המערכת

ברגע שהיו לי את כל החיווט במקום, הגיע הזמן לבדוק את המערכת. לצורך הבדיקה השתמשתי במחשב ישן, כך שאם משהו ישתבש לא אבזבז ציוד יקר.

התחלתי עם האוהדים. לרוע המזל היו לי כמה בעיות עם המחברים שמתפרקים בתוך הצינורות, מה שחייב אותי לפרק את כל חלק המאוורר. בעתיד אחלק את החוטים יחד במקום להשתמש בכבל מאריך.

לאחר מכן בדקתי כל אחד מחוטי ה- GPU עם 7950 ישן. למרבה המזל, כולם עבדו בצורה מושלמת. עם זאת בעתיד, אשתמש בכמה מסרקי תיל רק כדי שהחוטים ייראו נחמדים יותר קרוב ל- GPUs.

אספקת כרייה שלב 5

שלב 6: האסיפה הסופית

עם כל מה שעבד הגיע הזמן להרכיב את כל המתקן. זו הייתה המשימה הקלה ביותר, שכן כל מה שהיא נדרש היה חריץ יחד של הצינורות והמחברים.
אסדת כרייה שלב 6

צעד 7: בניית אסדת הכרייה שלך הושלמה

לאחר שעשיתי את המבחן הסופי של המתיחה, מרחתי על המפרקים כמות זעירה של דבק סופר. הקפדתי להשתמש רק בדבק במפרקים שבהם לא היו חוטים, כדי לא לאכול דרכם. כמו כן, התחמקתי מצמתים ליבה כך שאם אצטרך לתקן כל דבר הייתי יכול לפרק אותו בקלות.

עם זאת, אתה יכול להדביק את כל אסדת הכרייה יחד אם תרצה. על ידי יישום של כמות זעירה של חום, המפרקים צריכים להתפרק בקלות.

זהו זה; היופי שלם.

כיסוי אסדת כרייה אולטימטיבי

לא רק שהתוצאה הסופית בסופו של דבר נראתה נהדר, אלא שגם עם אוהדי נוקטואה המופלאים, הצלחתי להשיג קירור מעולה וטמפרטורות ריצה נמוכות משמעותית..

גרסה 2 תגיע בקרוב, והנה השינויים שאבצע.

  1. ה- GPUs יתקררו באמצעות מערכת Arctic Cooling Accelero Hybrid III.
  2. 100% מהחיווט יהיה דרך צינורות הנחושת
  3. מסרקי כבלים לחוטים
  4. גודל מופחת באופן משמעותי

אם תרצה לברר זאת, הירשם לניוזלטר שלנו ופעל אחרינו ברשתות החברתיות שלנו.
יש לך משוב? הודע לי בתגובות.

אוהבים את הפרויקט ואת הרעיון? שתפו אותו עם חבריך!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me