מרבית הדפדפנים המודרניים מאפשרים לאתרים לבקש מיקום גיאוגרפי. יש לכך יתרונות לגיטימיים, מכיוון שהיא מאפשרת לאתרים להתאים את שירותיהם לצרכים האישיים שלך ומקלה עליהם לספק תכונות ספציפיות למיקום..


זה גם משהו של סיוט פרטיות, שכן הדפדפן שלך יכול לשתף את המיקום האמיתי שלך עם אתרי אינטרנט גם בעת שימוש ברשת פרטית וירטואלית (VPN). למרבה המזל, תכונה זו היא הצטרפות כברירת מחדל ותוכלו לבחור אם להשתמש בה כל מקרה לגופו. עם זאת, ייתכן שתרצה לכבות אותו לחלוטין.

כיצד עובד מיקום מיקום גיאוגרפי ב- HTML5?

הפרטים המדויקים של אופן הפעולה של מיקום גיאוגרפי משתנים בהתאם לדפדפן. דפדפני שולחן העבודה משלבים רמזים כמו כתובת ה- IP שלך, מידע על סוכן המשתמש של הדפדפן ורשימה של רשתות Wi-Fi שזוהו באזורך יחד עם חוזקות האות שלהן כדי להעריך את מיקומך.

אם זה נשמע מפחיד, זה מחמיר במכשירים ניידים שבהם המידע שלמעלה משולב עם נתוני מעקב של טלפון נייד כדי לאתר את מיקומך עוד יותר. זה כולל את נתוני ה- GPS שלך, פרטי רשת סלולרית ומספר זיהוי IMEI של הטלפון שלך.

עד כמה מיקום גיאוגרפי מדויק?

בבדיקות שלי די מדויקות! למרות הפעלת VPN, mylocation.org הצליח לאתר אותי אל הכתובת שלי בפועל כאשר השתמשתי בדפדפן שולחן עבודה עם תכונת המיקום הגיאוגרפי של הדפדפן. בטלפון, הדיוק היה כמה מטרים!

מיקום גיאוגרפי

אבל אל תיבהל!

תמיכה במיקום גיאוגרפי של הדפדפן הינה הצטרפות

כברירת מחדל, כל הדפדפנים יבקשו את רשותך לפני שתשלח נתוני מיקום גיאוגרפי לאתרים.

מיקום גיאוגרפי אופציונלי

עם זאת, ייתכן ש (או אולי בן משפחה) שינית בטעות את הגדרות הדפדפן שלך כדי לאפשר מיקום גיאוגרפי כברירת מחדל. מקובל גם שתוכנות זדוניות משנות את הגדרות המיקום הגיאוגרפי של הדפדפן.

VPNs ו- HTML5 מיקום גיאוגרפי

VPN יסתיר את כתובת ה- IP שלך מאתרים שבהם אתה מבקר, אך זה עוקף אם אתה מאפשר לאתר להשתמש במיקום גיאוגרפי.

כפי שצוין, הדפדפן צריך לבקש רשות לפני שתשלח נתונים אלה, אך יתכן שהוא לא יעשה זאת. שליחת נתוני מיקום גיאוגרפי עלולה לגרום לדף לחסום אותך אם הוא אינו מאפשר חיבורים מהמיקום שלך.

אם אתר יכול לזהות את המיקום שלך כאשר פועל VPN, הדבר הראשון לעשות הוא לבדוק שאין לך דליפת IP על ידי ביקור ב- ipleak.com. אם בדף זה אתה יכול לראות כל כתובת IP השייכת לך באופן אישי או לספק שירותי האינטרנט שלך (ISP), הבעיה היא דליפת IP - לא מיקום גיאוגרפי HTML5.

לאחר שבדקת לוודא שדלף IP אינו האשם, אז אתה יכול לנסות להשבית ידנית מיקום גיאוגרפי בדפדפן שלך..

אתרים החוסמים את משתמשי ה- VPN

יותר ויותר מקובל ששירותי סטרימינג חוסמים את משתמשי ה- VPN כאשר הם מזהים אותם. הסיבה לכך היא שאנשים רבים משתמשים ב- VPN כדי לצפות בתכנים המוגבלים לקהלים במדינות מסוימות מסיבות רישוי.

עם זאת חשוב להבין ששירותים אלה אל תצליח איכשהו לדעת איפה אתה באמת. הם פשוט שומרים על בסיס נתונים של כתובות IP שידוע ששייך לשירותי VPN וחוסמים כל מי שמנסה לגשת לאתר שלו באמצעות אחד מאותם IP..

מניעת דליפות IP והשבתת מיקום גיאוגרפי של הדפדפן לא תעשה דבר כדי להתגבר על טקטיקה כה פשוטה אך יעילה.

כיצד להשבית מיקום מיקום HTML5

אתה יכול להשבית מיקום גיאוגרפי לחלוטין בדפדפן שלך בשיטות הבאות:

השבת מיקום גיאוגרפי בפיירפוקס (שולחן עבודה ואנדרואיד)

  1. הזן אודות: הגדר לסרגל הכתובות ולחץ על "אני מקבל את הסיכון" (שולחן עבודה בלבד).
  2. הקלד geo.enabled בתיבת החיפוש ואז לחץ פעמיים על הערך שלה כדי להגדיר את הערך שלה שקר.

מיקום גיאוגרפי של פיירפוקס

השבת מיקום גיאוגרפי ב- Chrome (שולחן עבודה)

עבור אל תפריט () -> הגדרות -> מתקדם -> פרטיות ואבטחה -> הגדרות תוכן -> מיקום ומצב "שאל לפני הגישה (מומלץ)" לבלוק.

מיקום גיאוגרפי של Chrome

השבת מיקום גיאוגרפי ב- Chrome (נייד)

זהה לאמור לעיל, למעט עבור לתפריט (⋮) -> הגדרות -> הגדרות אתר -> מקום.

השבת מיקום גיאוגרפי ב- ספארי (macOS)

עבור אל ספארי (למעלה משמאל בשורת המשימות) -> העדפות ... -> אתרי אינטרנט - > מקום. בחר באפשרות 'דחה' עבור כל האתרים הרשומים שאתה לא רוצה למיקום הגיאוגרפי שלך. כדי למנוע בעתיד גישה לכל נתוני הגישה למיקום גיאוגרפי, בחר בעת ביקור באתרים אחרים: -> דחה.

ספארי גיאוגרפי

השבת מיקום גיאוגרפי בספארי (iOS)

לך להגדרות > פרטיות > שירותי מיקום -> כפתור ההפעלה כבוי.

מיקום גיאוגרפי ספארי Ios

השבת מיקום גיאוגרפי ב- Microsoft Edge

Edge הוא אפליקציה של חנות Windows, לכן כדי להשבית מיקום גיאוגרפי עבור אל Start של חלון -> הגדרות -> פרטיות -> מיקום ומצב "מיקום" למצב כבוי.

קצה גיאוגרפי

השבת מיקום גיאוגרפי ב- Microsoft Internet Explorer

עבור לתפריט (סמל גלגל השמאלי למעלה) -> אפשרויות אינטרנט -> כרטיסיית פרטיות -> מיקום ובדוק "לעולם אל תאפשר לאתרים לבקש את המיקום הפיזי שלך" -> בסדר.

מיקום גיאוגרפי כלומר

השבת מיקום גיאוגרפי באופרה

עבור אל תפריט -> הגדרות -> אתרי אינטרנט -> מיקום ובחר "אל תאפשר לאף אתר לעקוב אחר המיקום הפיזי שלי."

אופרת הדפדפן

השבת מיקום גיאוגרפי בדפדפן: מסקנה

למרות שמיקום גיאוגרפי של דפדפן HTML5 יכול להיות פולשני מאוד בכל הנוגע לפרטיות, זה בדרך כלל לא בעיה שכן התכונה הצטרפה כברירת מחדל.

עם זאת, אם יש לך נטייה פרנואידית, או אם אתר יודע איפה אתה אפילו עם VPN מופעל ולאחר שבדקת אם קיימות דליפות IP, אתה יכול לנסות להשבית את המיקום הגיאוגרפי בדפדפן שלך..

קרדיט תמונה: מאת גרעין / Shutterstock.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me