חנון. מפוח משרוקית. גיבור. נבל. לכל אחד יש דעה של אדוארד סנודן.


לדעתנו אדוארד סנודן הוא אלוף בחופש האינטרנט ופרטיות הנתונים.

להלן הביוגרפיה של אדוארד סנודן על קצה המזלג. אנו ניתן לך להחליט מה דעתך עליו.

מיהו אדוארד סנודן?

אדוארד סנודן הוא משרוקית אנליסט מחשבים. מיהו אדוארד סנודן

הוא סיפק לגרדיאן מסמכי NSA סודיות ביותר שהובילו לגילויים על מעקב ארה"ב בתקשורת טלפונית ואינטרנט.

בשנת 2013 עלו אדוארד סנודן וכונן האגודל שלו מלא מסמכי NSA מסווגים במטוס ושינה את העולם לנצח.

גבורתו אילצה את העולם להתחשב בתוצאות של מעקב המוני והעניקה השראה לדור חדש של משרוקיות.

חינוך אדוארד סנודן

אדוארד ג'וזף סנודן נולד בשנת 1983 בצפון קרוליינה. הוא בא ממשפחה עם רקע פעיל ממשלתי צבאי ופדרלי. הוא היה לגמרי "צפויים להמשיך באותה דרך. "חינוך

לפיכך זה לא הפתיע כאשר, בשנת 2004, הוא נפרד מהחינוך הפורמלי. לאחר מכן התגייס סנודן לשמורת הצבא של ארצות הברית כמועמד לכוחות המיוחדים.

"רציתי להילחם במלחמת עירק כי הרגשתי שיש לי חובה כבן אדם לעזור לאנשים לשחרר את הדיכוי."

זה לא היה צריך להיות. לאחר חמישה חודשי אימונים, סנודן השתחרר לאחר ששבר את שתי רגליו. נראה כי במהלך תקופה זו, סנודן התפכח מעט מהצבא:

"נראה שרוב האנשים שהכשירו אותנו היו מלאים ברצח ערבים ולא עוזרים לאף אחד."

מה עשה אדוארד סנודן?

עובד למען הזרם

לאחר שעזב את הצבא, סנודן שירת מעמד קצר כמאבטח בבית א "מתקן סודי ביותר" בבעלות NSA. זה דרש אישור מאוד ביטחוני, שבשבילו עבר בדיקות רקע קפדניות ועבר בדיקת פוליגרף.

סטורמבו

לא עבר זמן רב וה- CIA הציעה לסנודן עבודה. שם הוא ביסס במהירות מוניטין של היותו "אשף מחשבים", למרות שלא היה לו כישורים רשמיים. בשנת 2007 הועלה לשוויץ. שם הוא "נחשב למומחה הטכני והביטחון ברשת."

מוטרד מהאופי הציני של האירועים שהוא עדים להם בז'נבה, סנודן התפטר מ- CIA בשנת 2009. לדברי חבר, הוא "כבר חווה משבר מצפון מסוגים שונים."

קבלנות משנה עבור ה- NSA

עם זאת, ההיסטוריה שלו לעבוד עם "טיפוסים מפחידים" הייתה רחוקה מלהסתיים. סנודן קיבל עבודה עם חברת דל וניהל מערכות מחשבים ממשלתיות - ובמיוחד מרכז הפעילות האזורי של הוואי ב- NSA. בתקופה זו החל סנודן לאסוף עדויות למעקב המוני לא חוקתי על ידי ממשלת ארה"ב.קבלנות משנה של NSA

ה "נקודת שבירה, "עם זאת, הגיע כשסנודן צפה ב"מנהל המודיעין הלאומי, ג'יימס קלפר, שוכב ישירות בפני הקונגרס." סנודן פרש מדל והחל לעבוד אצל בוז אלן המילטון, חברת שירותי ממשלה..

שלגדן עדיין עבד בבסיס ההוואי של ה- NSA, והייתה לו ההזדמנות לאסוף עדויות על שימוש לרעה בכוח של ה- NSA.

במהלך תקופה זו, סנודן טוען כי העלה את דאגותיו בסדר גודל של תוכנית המעקב של ה- NSA עם הממונים והקולגות. אף שרבים הביעו דאגה ומורת רוח ממה שהוא אמר להם, איש לא היה מוכן להמשיך את העניין.

שריקה

בדצמבר 2012 יצר סנודן קשר עם העיתונאי הגרדיאן גלן גרינוולד. כשגרינוולד מצא את אמצעי האבטחה שדרש סנודן מסובך מכדי להפעיל נכון (בעיקר PGP), סנודן גם יצר קשר עם לורה פואטראס, קולנוענית תיעודית שכתבה מאמר משפיע על משרוקית ה- NSA וויליאם בייני..

בתחילת 2013 סיפק סנודן לגרינוולד ופויטרס את חנות המסמכים שלו. ב- 20 במאי טס להונג קונג לקראת פרסום המסמכים הראשונים, ב- 5 ביוני.

פריזמה

סנודן קיווה להתחבא בקרב פליטים בהונג קונג שיספק הגנה מסוימת מפני הסגרה בארצות הברית באשמת בגידה. עד מהרה כי ברור, עם זאת, כי עמדה זו אינה ניתנת לביצוע.

איפה אדוארד סנודן?

איך סנודן הסתיים ברוסיה תחת חסותו של ולדימיר פוטין נותר מעט לא ברור. נהוג לחשוב שרוסיה הסכימה לעזור לסנודן להימלט מהונג קונג ולהגיע למקלט באקוודור, דרך מוסקבה וקובה.איפה אדוארד סנודן

נראה כי בלחץ אמריקני קובה שינתה את דעתה, וסירבה לרשות סנודן לנחות בהוואנה. בעקבות אירוע מוזר בו הונע מטוס שהוביל את נשיא בוליביה, אבו מוראלס, שביקר ברוסיה כשניסה לעבור דרך אירופה, התברר כי סנואדן תקוע ברוסיה.

למזלו של סנודן, פוטין הציע לו מקלט. הוא היה שם מאז.

המסמכים שדלפו

איש אינו בטוח בדיוק כמה מסמכים מתפשרים שקיבל סנודן מ- NSA. עם זאת, סנודן אומר שהוא בדק את כל אחד מהם כדי לוודא שהם לא מכילים מידע שיפגע בביטחון ארה"ב.מסמכים שדלפו

ההערכות הנוכחיות טוענות כי הושגו כ- 1.7 מיליון מסמכים. סנודן מתבלט בהגנתו מפני אישומי בגידה לאחר שקיבל מקלט ברוסיה, ומתעקש כי העביר את כל המסמכים לכתבים לפני שברח מהוואי. המשמעות היא שלא היה לו שום מידע למסור לפוטין.

מה שנחשף המסמכים

גילויים של אדוארד סנודן הראו לעולם את הקנה המידה העצום של שאיפות ריגול ה- NSA של ארצות הברית. זה הראה כי ה- NSA מרגל כמעט כל מה שכולם עושים ברשת. למרות הגנות חוקתיות רבות על ההפך, זה כולל אזרחי ארה"ב.

ה- NSA השתמש בחקיקת חירום שהובאה לאחר ה -11 בספטמבר, בתוספת פרצות חוקיות רבות, כדי לרגל כמעט כל מה שכל אזרח אמריקני עושה ברשת.

תוכנית PRISM שלה שיתפה את ענקיות הטכנולוגיה של ארה"ב לרגל אחרי לקוחותיהן. זה כולל אנשים כמו מיקרוסופט, אפל, גוגל, יאהו ופייסבוק.

מה שנחשף המסמכים

היא ביצעה חיפושים יומיומיים בכמות גדולה, ללא אחריות, ברשומות טלפון השייכות לאזרחי ארה"ב, ערערה את תקני ההצפנה הבינלאומיות שכל משתמשי האינטרנט צריכים כדי לשמור על בטיחות הנתונים שלנו, פיקחו על כ -80% מתעבורת האינטרנט בעולם, הדביקו אלפי מחשבים בתוכנות זדוניות, ואפילו פנה לחילוץ מטא נתונים מאפליקציות לנייד כמו Angry Birds.

כלי החיפוש והניתוח של XKeyscore סיפק אמצעי למיין במהירות דרך מידע זה על מנת למצוא "כמעט כל דבר שנעשה באינטרנט.."

אדוארד סנודן הוא גיבור

סנודן היה מוכן להניח את כל מה שהיה לו כדי להתריע בפני אמריקאים אחרים על שימוש לרעה כזה בכוח. זה הופך אותו לגיבור. כדי שדמוקרטיה תקרא לעצמה כזו חייבת להיות שקיפות. אזרחים חייבים לדעת ולהבין מה נעשה בשמם.גיבור

אחרי הכל, אם ממשלה מסתירה את פעולותיה מהעם, היא לא יכולה להיות אחראית להם. לרוע המזל ממשלה שאינה אחראית אינה דמוקרטית.

אם ממשלה פועלת כנגד טובת אזרחיה, האם נאמנותו של אדם מוסרי צריכה להיות לממשלתם או לעמם? סנודן הראה שהוא אינדיבידואל מוסרי ואמיץ כאחד.

הגילויים שלו סיפקו, לכל הפחות, שקיפות מסוימת ועוררו דיון סביב הגבולות שניתן וצריך להציב בפרטיות בשם הערמומי של הביטחון הלאומי..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me