OpenVPN Connect היא אפליקציית OpenVPN גנרית עבור iOS, Android, Windows ו- macOS שניתן להשתמש בהם עם כל שירות VPN התומך בפרוטוקול OpenVPN.


סקירה זו מהווה חלק מסדרת מאמרים הבודקת את אפליקציות ה- OpenVPN הגנריות העיקריות בכל פלטפורמה מרכזית - האחרות הן OpenVPN GUI עבור Windows, Tunnelblick עבור macOS ו- OpenVPN for Android.

OpenVPN Connect מצוין כי הוא האפשרות היחידה OpenVPN הזמינה למשתמשי iPhone ו- iPad. שלא כמו היישומים האחרים שנסקרו בסדרה זו, OpenVPN Connect אינו קוד פתוח. עם זאת, מדובר באפליקציה הרשמית של OpenVPN Inc., הצוות שמפתח את פרוטוקול OpenVPN של הקוד הפתוח.

מחיר

אפליקציית OpenVPN Connect היא בחינם, אם כי הגרסאות הסלולריות כוללות קישור לשירות VPN של מנהרה פרטית בתשלום המופעל על ידי OpenVPN Inc.

כמובן ש- OpenVPN Connect היא רק אפליקציה, כך שכדי להשתמש בה תצטרך להירשם לשירות VPN שעולה בדרך כלל כמה דולרים בחודש..

תכונות OpenVPN Connect

  • הגנת דליפת DNS מלאה (IPv4 וגם IPv6)
  • ניתוב IPv6 מלא
  • מנהרה חלקה (נייד בלבד)
  • תמיכה בפרוקסי
  • תאימות ישירה לשרת OpenVPN Access

כמו בכל לקוחות OpenVPN הגנריים, עריכות פשוטות לקובץ תצורת OpenVPN (.ovpn) מאפשרות התאמה אישית גבוהה (אם נתמכות על ידי הספק שלך). רוב העריכות מסוג זה נתמכות, אם כי יש רשימה קטנה של כאלה שאינן זמינות.

איננו יכולים למצוא אישור כלשהו, ​​אך אנו רואים שזה הוגן להניח ש- OpenVPN Connect תמיד משתמש בגירסה המעודכנת ביותר של פרוטוקול OpenVPN..

גישה לשרת

OpenVPN Connect מקל מאוד על התחברות להגדרת שרת VPN באמצעות תוכנת OpenVPN Access Server. פונקציונליות זו אינה מוקד בסקירה זו אלא מכוסה במדריך שלנו כיצד ליצור שרת VPN משלך.

מנהרה חלקה (אפליקציות לנייד בלבד)

על פי התיעוד, תכונה זו עושה "המאמץ הטוב ביותר להשאיר את המנהרה פעילה בזמן מצבי השהיה, לחדש ולחבר אותה מחדש." היא "יכולה להפחית את שכיחות דליפת החבילות על ידי הפעלת המנהרה ברציפות עד שהיא מנותקת ידנית."

לפיכך, זה מתפקד במובנים רבים כמתג להרוג אך לא נראה חזק כמו מתג להרוג אמיתי.

ראוי לציין כי הגרסה החדשה יותר של אנדרואיד (Nougat 7+) כוללת מתג להרוג אמיתי שעובד עם כל אפליקציית VPN (כולל OpenVPN Connect).

פרטיות ואבטחה

OpenVPN Inc. הינה חברה בארה"ב ו OpenVPN Connect היא אפליקציית מקור סגור.

טענו בעבר כי קוד פתוח חשוב פחות מהרגיל בכל מה שקשור ליישומי VPN מותאמים אישית מכיוון שספק ה- VPN יכול בכל מקרה לראות את כל מה שאתה עושה באינטרנט. אבל OpenVPN Connect היא אפליקציה גנרית שיכולה, בתיאוריה, לשמש לרגל אחר פעילות האינטרנט שלך לא משנה באיזה ספק VPN היא מוגדרת להשתמש.

העובדה שהוא פותח על ידי אותו צוות שמפתח את פרוטוקול OpenVPN, פרוטוקול ה- VPN המהימן ביותר שיש, מדבר מאוד לטובתו. עם זאת אין מנוס מהעובדה שכל מה שאנחנו יודעים על ה- NSA מציע להתפשר על כלי פרטיות כמו OpenVPN Connect יכול להיות גבוה ברשימת המטלות שלו..

למשתמשים שאינם iOS אנו ממליצים להשתמש במקום זאת בחלופות קוד פתוח.

OpenVPN ב- iOS

ההנחיות המחמירות למפתחים של iOS של iOS (והגבלות רישוי) אוסרות למעשה את השימוש ב- OpenVPN במערכת iOS. מסיבה זו שום יישום מותאם אישית ל- VPN של iOS שאיננו מכירים אינו משתמש בפרוטוקול OpenVPN.

או אם לומר זאת אחרת, הדרך היחידה להשתמש ב- OpenVPN במכשיר iOS היא באמצעות OpenVPN Connect. כיצד יישום זה לא העריך את המגבלות המונעות מאפליקציות VPN להשתמש ב- OpenVPN אין לנו מושג, אבל זה המקרה.

דליפות DNS

לא גילינו דליפות DNS של IPv4 בשום פלטפורמה. חיבור האינטרנט שלנו אינו תומך ב- IPv6 נכון לעכשיו, ולכן לא הצלחנו לבדוק את הביצועים של IPv6.

OpenVPN Connect תומך בניתוב Pv6 מלא, עם זאת, לכן נופתע אם הוא מדליף כתובות IPv6 בכל דרך שהיא. יש לציין כי האפליקציה כוללת אפשרות לנתב חיבורי VPN דרך IPv4 בלבד. במקרה המאוד לא סביר שעשית דליפת IPv6 או דליפת DNS IPv6, בחירת אפשרות זו תתקן כמעט את הבעיה.

דליפות WebRTC RTC

במערכת iOS, העובדה ש- Safari, Chrome ו- Firefox אינם תומכים ב- WebRTC הופכת את השאלה האם OpenVPN Connect עבור iOS מונע דליפות WebRTC למדי..

לא גילינו דליפות WebRTC בפלטפורמות אחרות, אם כי שום הגנה מבוססת אפליקציה לעולם לא תהיה חזקה כמו פיתרון מבוסס דפדפן..

קלות שימוש

אתה יכול להוריד את היישומים הניידים ישירות מחנות האפליקציות או מחנות Play, ואת האפליקציות של Windows ו- macOS מהאתר הרשמי של OpenVPN. היישומים עובדים עם כל קובצי תצורה של OpenVPN תקפים, או ישירות עם שרת OpenVPN Access שיש לך את כתובת ה- IP ופרטי הכניסה עבור.

אם אתה משתמש בשירות VPN, הספק שלך יספק את קובצי ה- opn הנחוצים.

iOS

הודות לכך ש- iOS היא iOS, פתיחת פרופיל OpenVPN רגיל (קובץ .ovpn) ב- OpenVPN Connect יכולה להיות מעורבת קצת יותר ממה שהיא בפלטפורמות אחרות..

ייבא פרופיל

אף כי לא ברור מאליו, ספארי תציע לפתוח קבצי .ovpn שהורדו ב- OpenVPN Connect (לאחר התקנתם). מה שמקל על החיים.

קובצי .ovpn ב- openvpn

האפליקציה מספקת סטטיסטיקות חיבור די די מחוברות.

סטטיסטיקת חיבור

OpenVPN Connect plug-in לפונקציונליות ה- VPN המובנית של iOS. לאחר הגדרתו, ניתן להפעיל את פרופיל ברירת המחדל דרך חלון ההגדרות של iOS "VPN" מופיע בשורת ההתראות כאשר חיבור VPN פעיל..

סרגל ההתראות המציג VPN מחובר

מלבד מנהרה חלקה, רוב אפשרויות ההגדרה הן טכניות למדי, כמו גרסת TLS המינימלית (עד TLS 1.2) והאם משתמשים ב- OpenVPN UDP או TCP.

פרמטרים אלה צריכים כבר להיות מוגדרים על ידי ספק ה- VPN שלך בקבצי התצורה .ovpn שלהם, ולכן הם מיועדים אך ורק למשתמשי שרת Access שברשותך..

אנדרואיד

אפליקציית אנדרואיד כמעט זהה לאחיה iOS, אלא שבזכות מערכת הקבצים המקובלת יותר של אנדרואיד קל יותר לייבא קובצי תצורה .ovpn (למשל מתיקיית ההורדה או באמצעות העברת USB)..

שולחן עבודה

הבדלים מבוססי מערכת הפעלה שטחית בצד, נראה כי לקוחות Windows ו- macOS זהים. באופן לא מפתיע, הם דומים מאוד ל- OpenVPN GUI.

VPN בשולחן העבודה של מק ו- Windows

הם אפליקציות פשוטות שאין להן תכונות לדבר, אבל הן עובדות מצוין.

מחשבות אחרונות

אם היינו אדוארד סנודן, לא היינו משתמשים באפליקציית מקור סגור שפותחה על ידי חברה אמריקאית כדי להגן על פרטיותנו. מכיוון שזה לא המקרה, יתרונות הנוחות והביטחון של היכולת להשתמש ב- OpenVPN במכשיר iOS עולים על החששות הללו. ככזו, OpenVPN Connect היא אפליקציה טובה שעושה את העבודה שלה היטב. זה לא מפתיע שכן הוא פותח על ידי OpenVPN Inc. עצמה!

אנו מעדיפים לראות מתג הרג חזק יותר מאשר מנהרה חלקה. אין ספק סיבות טכניות טובות לכך שאין אחת, אבל עדיין. בשורה התחתונה עבור משתמשי iOS שרוצים פונקציונליות OpenVPN היא ש- OpenVPN Connect היא עדיין האפשרות הטובה ביותר.

עם זאת אנו לא יכולים לחשוב על שום סיבה מדוע משתמשי שולחן העבודה או אנדרואיד שאינם גישה לשרת צריכים לבחור בה על פני אלטרנטיבות קוד פתוח מעולות.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me