NoScript הוא תוסף אבטחת פרטיות ואינטרנט זמין לדפדפני Firefox, Seamonkey ודפדפנים אחרים המבוססים על מוזילה - כמו גם Chrome. זוהי הרחבה שנחשבת כמתבקש על ידי תומכי פרטיות רבים. במדריך זה אנו מראים לך כיצד זה עובד ואיך להשתמש ב- NoScript.

NoScript פועל על ידי חסימת סקריפטים מיותרים ולא רצויים בדפים שבהם אתה מבקר. זה יכול למנוע ממך ליפול קורבן לניצולים הממנפים JavaScript ו- סקריפטים אחרים שעלולים להיות רעועים. סוגי הדברים שאתה יכול לחסום באמצעות NoScript כולל מודעות, סקריפטים זדוניים וקופצים מעצבנים.

אנו חושבים כי NoScript הוא תוסף מצוין שכדאי בהחלט לנצל אותו. עם זאת, יש לזה מוניטין שהוא קצת יותר מסובך לשימוש מאשר תוספות פרטיות רבות אחרות. עם זאת, הכנו מדריך זה שיעזור לכם להתחיל בעבודה עם NoScript.

לוגו NoScript


כיצד פועלת NoScript

כשאתה גולש באינטרנט, אתרים טוענים סקריפטים כדי לספק את התמונות והפונקציות הקשורות לדפים שלהם. בהתאם לאופי של סקריפטים אלה, חלקם עשויים להתקין בצד הלקוח של הדפדפן.

סקריפטים מסוימים נטענים ישירות מהדפים בהם אתה מבקר, אחרים מגיעים מאתרי צד שלישי הקשורים לדפים שאתה מבקר בהם. סקריפטים אחרים יכולים להיות בלתי רצויים לחלוטין - כגון סקריפטים זדוניים שהוטמעו באתרי אינטרנט שנפרצו על ידי האקרים..

NoScipt הוא בחינם לחלוטין וקוד פתוח לחלוטין

NoScript הוא תוסף בחינם וקוד פתוח המונע את ביצוע JavaScript, Java, Flash ותוספים אחרים על ידי ביצוע כל פרט לאתרים מהימנים. ההחלטה באילו אתרים לבטוח מתקבלת על ידיך, כלומר יש לך שליטה מלאה באילו טעונים של סקריפטים.

NoScript מספק גם הגנה על סקריפטים בין אתרים (XSS) מתוך הדפדפן שלך. אלה פגיעויות נפוצות הנגרמות כתוצאה מהטמעה לא נכונה באתר ושגיאות מפתחים, אשר גורמות לכך שהאקרים יכולים להחדיר קוד זדוני מאתר לאתר. האקרים משתמשים בפגיעויות אלה כדי לגנוב את האישורים שלך ולהתחזות לך באתרים הקורבן.

בנוסף, NoScript מספק הגנה נגד קליקים ג'אקטים בשם ClearClick. זה מבטיח שלעולם לא תלחץ על פריטים מוסתרים או עקורים על המסך - שתוכננו בכוונה להערים אותך על ידי האקרים..

כיצד להשתמש ב- NoScript

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להוריד את תוסף NoScript לדפדפן Firefox או Chrome שלך. לאחר שהורד והתקין, אתה מוכן להתחיל להשתמש בו. למרות שההרשאות ל- NoScript עשויות להיראות מעט מלאות, כדאי לזכור ש- NoScript אכן צריך להיות מסוגל לקרוא את הנתונים והנתונים שלך באתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר כדי לבצע את תפקידו..

כאשר NoScript מותקן אתה מוכן להתחיל להשתמש בו. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לעבור לאתר שאתה משתמש בו בדרך כלל. ביקרנו ב- CNN לצורך הכנת המדריך הזה, וכצפוי, העמוד לא נטען כמו שצריך בגלל התסריטים שנחסמו.

תוסף לדפדפן NoScript

כברירת מחדל, NoScript נוטה לחסום את כל הסקריפטים. פירוש הדבר כי תחילה נראה כי אתרים שבורים. אם אתר אינטרנט לא טוען את כל מה שאתה צריך - ואינו מתפקד כפי שהיית מצפה - אז יהיה צורך לבטל את חסימת הסקריפטים המסוימים הנדרשים כדי ליהנות מהדף ומהתוכן שלו.

במדריך זה אנו ננחה אתכם דרך ביטול החסימה של התוכן הדרוש בכדי לגרום ל- CNN לעבוד. עם זאת, שלבים אלה זהים לכל אתר שאתה מבקר בו. התחל בלחיצה על סמל NoScript בסרגל הכלים של התוספים שלך כדי לראות אילו סקריפטים נחסמים על ידי התוסף.

NoScript המציג אתרים מהימנים ולא מהימנים

בכדי לגרום לכך ש- CNN יעבוד, אנו נצטרך לשנות את ההגדרה של cnn.com מבלתי אמון לאמון. זה מושג על ידי לחיצה על S הכחול משמאל לכתובת האתר שאתה מעוניין בה.

הוסף אתר כאתר מהימן

לאחר שתגדיר את האתר אליו אתה מבקר מהימן, תוכל ללחוץ על כפתור הרענון הירוק כדי לטעון מחדש את האתר. כעת האתר צריך לטעון ללא בעיות - מכיוון שהסקריפטים הדרושים זמינים.

הוספת cnn.com כשירות מהימן

כפי שניתן לראות בצילום המסך שלמעלה, השארנו את postrelease.com ו- shareththrough.com חסומים על ידי NoScript, מכיוון שלא מדובר בשירותים חיוניים (מדובר במעקב אחר צד ג '). עם רענון העמוד, הצלחנו להתחיל להשתמש באתר CNN ללא בעיות. הדבר נכון גם לכל אתר אחר שתבקר בו.

לאחר שהדף נטען כראוי עם סקריפטי המעקב הלא רצויים שעדיין חסומים בתוסף, סקריפטים נוספים יתחילו להופיע. עבורנו אלה נטענים רק כאשר אנו מבטלים חסימת CNN (וזו הסיבה ש- NoScript חוסם אותם בנפרד כעת). ניתן להשאיר את הסקריפטים חסומים מכיוון שאינם נחוצים כדי ליהנות מ- CNN, והוא הדין לגבי כל סקריפטים מיותרים שעלולים להופיע באתרי האינטרנט שבהם אתה משתמש..

הוספת אתר כמקור מהימן

בתמונה למעלה תוכלו לראות כי התסריט היחיד שאנחנו מתירים כרגע לטעון הוא CNN.com שמוצג עם מנעול ירוק לצד כתובת האתר. המנעול הירוק הזה מדגים שהתסריט הזה לא נעול.

כעת, כאשר אתר ה- CNN נטען כראוי, אנו מבקרים באחד המאמרים כדי לבדוק אם יתכן שיהיה צורך בסקריפטים אחרים. המאמר בו ביקרנו אמור היה לכלול סרטון וידאו, אך הוא לא נטען. מבט חטוף ב- NoScript חשף כי התוסף חסם סקריפט CNN נוסף, והפעם הגיע משרת בכתובת האתר: CNN.io.

מציג אתרים חסומים

CNN.io היא כתובת ה- CNN היחידה שמופיעה ברשימה שלנו, מה שמבהיר שזה התסריט שדורש את תשומת ליבנו. כדי לתקן את הבעיה, המשכנו לקבוע את הכתובת הזו מהימן, ומאפשר לטעון את הווידיאו בדף.

כאשר ה- Ccn מוגדר כמקור מהימן אחר הוא גם מהימן

כאשר שני הסקריפטים של CNN מוגדרים כעת ל- מהימן, העבודה שלנו בהקמת אתר זה נעשית. בכל פעם שאנו מבקרים בדף זה מעכשיו, התוסף יתנהג כמבוקש ורק יחסום סקריפטים מיותרים שאינם נחוצים בכדי שהאתר יתפקד..

למרבה הצער, שליטה מלאה באה על חשבון הנוחות, כלומר תצטרך לחזור על תהליך זה עבור כל אתר אינטרנט אשר נתקל בבעיות טעינה כשאתה מבקר. הצד הבהיר הוא שזה צריך להיעשות רק פעם אחת באתר כלשהו והיתרונות הם גדולים - מה שמאפשר לך לבקר באתרים מבלי לטעון עוקבים לא רצויים, ותסריטים שעלולים להזיק, המאפשרים לפושעי סייבר לפרוץ לך.

יש להודות כי כמות הסקריפטים שנטענים בדף עשויה לגרום לבלבול מדי פעם, מה שמבקש ממך להשתמש בניסוי וטעייה כשאתה מחפש סקריפט שברצונך לחסום. למרבה המזל, ל- NoScript יש תכונות אחרות שיכולות להגן על פרטיותך כמוך.

הגדרות חשובות אחרות

למרות שהגדרת סקריפטים לנאמנים או לא מהימנים היא השיטה העיקרית לשימוש בתוסף NoScript, כדאי להבין עוד כמה מהתכונות שלה כדי להגן טוב יותר על עצמך.

אם אינך בטוח מה אתה צריך לבטל את החסימה, אתה יכול לבחור לסמוך עליהם באופן זמני באמצעות א טמפ.מהימן תייגו את הדף ורעננו אותו כדי לבדוק אותם. זה מבטיח שאם תגדיר משהו שאפשר לסמוך עליו ולשכוח ממנו, הוא לא ישפיע על הפרטיות והביטחון שלך באופן קבוע.

הרבה סקריפטים שמונעים מהמשתמשים לשחק וידאו

באתר החדשות בבריטניה Express.co.uk מצאנו שסרטונים לא יעמיסו רק כאשר כתובת האתר express.co.uk מוגדרת מהימן. מבט מהיר על הרשימה הקשה מאוד לראות איזה מבין התסריטים נחוץ בכדי להנגיש את הסרטון.

כמו תמיד כאשר משתמשים ב- NoScript, היינו צריכים לבדוק כל סקריפט בזה אחר זה כדי לגלות איזה סקריפט אנו דורשים. בתמונה למעלה תוכלו לראות כי הגדרנו סקריפט שמגיע מהכתובת Brightcove.com אל טמפה.

ההגדרה המהימנה באופן זמני שימושית ביותר מכיוון שהיא מאפשרת להשתמש בניסוי וטעייה מבלי לקבל החלטות קבועות. כשאתה מפעיל מחדש את הדפדפן, NoScript יחזיר אוטומטית את כל הסקריפטים של Temp.Trusted לברירת מחדל.

כאשר רענן את הדף עם סקריפט Brightcove.com מופעל - הסרטון נטען. מסיבה זו המשכנו לשינוי מ- Temp.Trusted ל- Trusted. זה מבטיח שאפשר לסמוך על סקריפט זה בפעם הבאה שנבקר באתר.

התלהב על סקריפט טעינת גופן

סקריפטים מסוימים מופיעים ברשימת ההיתרים על ידי NoScript ויוגדרו אוטומטית ל מהימן ממגוון סיבות. gostat.com הוא דוגמא במקרה שלנו, בהיותנו סקריפט לטעינת גופנים שזו דרישה ידועה לאתרי אינטרנט לעבוד. אתה יכול לסמוך על סקריפטים אלה ולא צריך לעשות איתם כלום, עם זאת, השאר יכולים להישאר ברירת מחדל או לא אמון.

הגדרות כלליות

בנוסף להגדרות האמון שנמצאות משמאל לכל סקריפט בודד, NoScript מספק הגדרות גלובליות בצד ימין למעלה. ניתן להשתמש בהם להגדרת כל הסקריפטים באתר מהימן, לא אמון, או ל טמפה.

אפשרויות מהימנות, לא מהימנות או סומכות

השימוש בהגדרה הגלובלית הוא דרך מהירה וקלה לגרום לאתר לעבוד אם NoScript שובר אותו כשאתה זקוק לגישה. עם זאת, ראוי לציין כי ביצוע כל הסקריפטים בדף לצמיתות מהימן פירושו ש- NoScript לא מספק לך יתרונות כשאתה מבקר בדף זה.

מסיבה זו, אנו בדרך כלל ממליצים להקדיש זמן רק לבטוח בסקריפטים פרטניים. אם תבחר להשתמש בהגדרות גלובליות, עדיף שתוכל לסמוך על הדף באופן זמני, כך שהוא יתאפס שוב לחסימת ברירת המחדל בפעם הבאה שתבקר באתר. ככה, אם יש לך זמן בעתיד, אתה יכול להקים את האתר כראוי על ידי אמון רק על סקריפטים החיוניים להפעלת הדף..

הגדרה מעניינת נוספת היא הגבלות השבת עבור כרטיסייה זו. זה מאפשר לך להשבית את NoScript כך שתוכל לגשת לכל התכונות בדף אינטרנט, אך רק בכרטיסייה שבה אתה משתמש. בדומה לתכונה Temp.Trust, הדבר מבטיח שבפעם הבאה שתבקר בדף האינטרנט, NoScript יחזור לברירת המחדל וחוסם את כל הסקריפטים..

הגדרות מותאמות אישית

למשתמשים מתקדמים, קיימת האפשרות להשתמש ב- NoScript כדי לבטל את חסימת האלמנטים הספציפיים בתחומים שהם מבקרים בהם. זה מאפשר למשתמשים לבטל את חסימת הסקריפטים האישיים ולא את כל התחום. ביטול חסימה מותאם אישית מאפשר למשתמשים לבטל את חסימת האלמנטים המפוצלים לשמונה קטגוריות שונות: סקריפט, אובייקט, מדיה, מסגרת, גופן, webgl, אחזור ועוד. אתה יכול לראות אפשרויות אלה בתמונה למטה.

הגדרות מותאמות אישית

בדוגמה שלנו, כל האפשרויות האפשריות מוגדרות כרגע לאפשר, מכיוון ש- CNN.com הוא תחום שהגדרנו בעבר אמון.

באופן כללי, מרבית המשתמשים לא ירצו להשתמש בתכונה מתקדמת זו. עם זאת, כל מי שיש לו הבנה מעמיקה יותר של מה שנטען בדפי האינטרנט שהם מבקרים בו יכול להשתמש בתכונה זו כדי להתאים אישית את NoScript עוד יותר.

לכל מי שרוצה להשתמש בתכונה המותאמת אישית כדי ללמוד כיצד לחסום אלמנטים בודדים של דפי אינטרנט - ניתן להשתמש בהתאמה אישית באופן זמני. משמעות הדבר היא ש- NoScript יחזור לברירת המחדל כשאתה מפעיל מחדש את הדפדפן. זה יאפשר לך לבדוק הגדרות מותאמות אישית בלי לדאוג שהן יהיו קבועות.

אפשרויות NoScript

לבסוף, ניתן להגדיר תכונות NoScript מסוימות על ידי לחיצה על סמל האפשרויות.

סמל אפשרויות

לחיצה על כפתור זה תפתח דף אינטרנט המאפשר התאמה אישית נוספת של התוסף. אפשרויות אלה מחולקות לארבע קטגוריות; כללי, הרשאות לאתר, מראה ומתקדם. מרבית ההגדרות הללו מסבירות את עצמן, עם זאת, יש כמה אפשרויות שכדאי לבחון מקרוב.

אפשרויות

לחיצה על כללי יכולה לאפשר לך להגדיר באופן זמני אתרים ברמה העליונה ל- TRUSTED. זוהי דרך קלה לגרום לכל הדומיינים ברמה העליונה לתפקד כרגיל, לפעול כדרך מהירה וקלה להגדרת NoScript כך שהיא עדיין תגן עליכם מפני סקריפטים זדוניים באתרים אקראיים שעשויים להיתקל בהם - מבלי לשבור את רוב אתרים שאתה אוהב להשתמש בהם.

לחיצה על הרשאות לכל אתר מאפשרת לך לבדוק אילו אתרים כבר הוגדרו מהימנים, כולל דומיינים שהוגדרו מראש על ידי NoScript, כגון YouTube.

סיכום

NoScript הוא הרחבת סקריפט מצוין שיכול לספק לך הרבה יותר פרטיות ואבטחה באופן מקוון. מומלץ לכל מי שמודאג להיפגע מקריאת מודעות הונאה, חלונות קופצים, אתרי אינטרנט זדוניים ותוכנות זדוניות מסוכנות כולל הורדות לפי דרישות, להתחיל להשתמש ב- NoScript בפיירפוקס או בכרום..

למרות שהגדרת NoScript דורשת מאמץ מסוים בפעם הראשונה שאתה מבקר בדף אינטרנט, אין ספק ש- NoScript יכול לספק רמות גבוהות של פרטיות ואבטחה. מסיבה זו, אנו ממליצים להקדיש זמן לקריאת מדריך זה כך שתוכלו להשתמש בביטחון ב- NoScript כדי לבטל את חסימת סקריפטים של אתרים בזמן וכאשר אתם זקוקים להם, תוך חסימה של כל שאר הדברים שאינכם זקוקים להם..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me