במדריך זה אנו מראים לך שתי דרכים ליצור ולהשתמש בפתרון אחסון ענן משלך באמצעות Nextcloud. כפי שאנו דנים בסקירתנו המלאה של Nextcloud, Nextcloud יכול להתארח באופן מקומי על גבי חומרה משלך, או לארח אותו מרחוק בשטח שרת שכור..


הגדרת מופע ענן של Nextcloud יכולה להיות מסובכת כמו שרוצים שיהיה, אך מדריך זה נועד להמחיש עד כמה קל לעבור משירותים מסחריים כמו Dropbox, Google Drive, iDrive, OneDrive וכדומה, לפיתרון ענן אשר יש לך שליטה מלאה עליו.

ככאלה, שתי השיטות שנדונו בהמשך מתארחות. כלומר, מופעי Nextcloud מותקנים בשרתים מרוחקים.

הגדרת חשבון Nextcloud המתארח במלואו

הרעיון של הגדרת אחסון ענן משלך אולי נשמע מפחיד, אך תוכנת שולחן העבודה של Nextcloud מקלה עליו מאוד. אם אתה יכול להגדיר חשבון Dropbox, תוכל להגדיר חשבון Nextcloud המתארח במלואו.

Nextcloud הצטרפה לשותפות עם מספר ספקי אחסון בענן אשר יקים וינהלו עבורכם מופע Nextcloud. מרבית אלה מציעים שכבת ניסיון בחינם עם אחסון מוגבל, שניתן להרחיב בתשלום.

עם זאת עליך להיות מודע לכך שחשבונות Nextcloud "אישיים" מנוהלים כולה על ידי הספק. בנוסף להשלכות הפרטיות (לספק יש גישה מלאה לקבצים ונתוני החשבון שלך) מרבית החשבונות הללו מגיעים עם מערך תכונות מוגבל אשר נקבע על ידי הספק..

חשבונות אלה בדרך כלל מספקים את כל מה שרוב האנשים צריכים משירות ענן אישי, כולל גלריית תמונות ונגן מוזיקה, אך יתכן שהם לא יציעו תכונות מתקדמות יותר כגון גרסת קבצים והצפנה מקצה לקצה..

ברוב המקרים, במקום פשוט להרחיב את האחסון, ניתן (תמורת תשלום) לשדרג את חשבונות מנהלי החשבונות "האישיים" האלה. ברגע שיש לך גישה למנהל, אתה יכול להתקשר לתוכן ליבך ולהוסיף את כל התכונות שאתה רוצה על ידי התקנת האפליקציה Nextcloud הרלוונטית..

רק להיות מודע לכך שלספק החשבון עדיין יש גישה למנהל לחשבון שלך, אם כי ניתן להקל בכבדות על השלכות הפרטיות של זה על ידי הפעלת קידוד מקצה לקצה..

1. הורד, התקן והפעל את לקוח שולחן העבודה של Nextcloud או אפליקציה לנייד עבור הפלטפורמה שלך. במדריך זה נשתמש באפליקציית Windows, אך התהליך זהה למעשה בכל הפלטפורמות.

2. בחר "הרשמה אצל ספק."

הירשם לענן הבא אצל ספק

3. הזן את כתובת הדוא"ל שלך ובחר ספק חשבון. התוכנה תמליץ על אחד כזה עבורך, או לחץ על "שנה ספק" לרשימה העדיפה שירותים הקרובים למיקום הגאוגרפי שלך (או אם אתה משתמש ב- VPN, המיקום הגאוגרפי שלך לכאורה!).

בחירת שירות להתחברות לענן הבא אליו

ללימוד זה בחרנו ב- OwnCube מכיוון שהחשבון האישי בחינם בנפח 5 ג'יגה-ביי הוא נדיב למדי, ואנחנו מעדיפים שרתים המבוססים בגרמניה על פני אוסטריה מטעמי פרטיות..

לאחר שתבחר את הבחירה שלך, תצטרך להסכים לתנאי השירות של Nextcloud לפני שתוכל ללחוץ על "הבא".

4. החלט אילו תיקיות תרצו לסנכרן למחשב מהשרת, ואילו תיקיות במחשב האישי תרצו לסנכרן עם השרת..

הגדרת התיקיה המקומית הבאה

הכה בחיבור ... כשאתה מוכן. וזה כל מה שאתה צריך לעשות. אמרנו שזה קל!

סנכרון תיקיה בענן הבא

הספק שלך ישלח לך דוא"ל אישור לכך שחשבונך נוצר ויספק את כתובת השרת ופרטי הכניסה שתצטרך לגישה לפורטל האינטרנט ולקישור אפליקציות במכשירים אחרים..

שילוב קוביה בענן הבא

הדבר הראשון שתרצו ככל הנראה לעשות הוא להיכנס לפורטל האינטרנט כדי לחקור את מכלול הפיצ'רים הזמינים לחשבונכם..

יצירת מופע Nextcloud בשרת מרוחק

למרות שקל מאוד להתקין, חשבון שמתארח באופן מלא כמו זה שנדון לעיל פירושו שאין לך שליטה מלאה על הענן שלך. זה מנוהל עבורך, גם אם שילמת עבור גישה למנהל.

אם אתה רוצה שליטה מלאה (שהיא, בסופו של דבר, הערעור העיקרי של Nextcloud מלכתחילה), הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות מתקין האינטרנט של Nextcloud..

1. רכוש שטח שרת. להלכה, אתה יכול להשתמש בחשבון שרת בחינם, אך במחקר מאמר זה מצאנו מעט מאוד חשבונות חינמיים שתואמים את דרישות מערכת השרת של Nextcloud. אנא בדוק שכל שירות אליו נרשמת תואם לדרישות אלה.

2. הורד את קובץ התקנת האינטרנט nextcloud, setup-nextcloud.php.

3. היכנס ללוח הבקרה של השרת שלך ונווט אל דף מנהל הקבצים. לחץ על כפתור העלאה ובחר את קובץ setup-nextcloud.php שהורדת בשלב האחרון. פרטים אלה עשויים להשתנות מעט לפי ספק אירוח אתרים אך בדרך כלל הם דומים מאוד.

4. בכל דפדפן, הקלד את כתובת האתר: www. [Yourdomainname.com] / setup-nextcloud.php (החלף [yourdomainname.com] בשם התחום שלך, ברור) כדי לפתוח את אשף ההתקנה של Nextcloud. הכה הבא.

שים לב שאם העלאת את הקובץ setup-nextcloud.php לספריית משנה ולא לשורש ישירות, תצטרך להוסיף את הנתיב המלא לכתובת האתר.

אשף ההתקנה שלב 1

5. Nextcloud ינהל בדיקה בכדי להבטיח כי כל התלות הדרושה להן זמינות. זה יכול לקחת כמה דקות. לאחר מכן תוכל להתקין בכל מקום שתרצה. אנו שמחים להתקין בספריית השורש הנוכחית, ולכן אנו נכנסים ".". הכה הבא.

אשף ההגדרות של nextcloud

6. לאחר מספר רגעים, עליכם לקבל הודעה המודיעה לכם כי ההתקנה מוצלחת. כעת לחץ על הבא.

הענן הבא מותקן כעת

7. יהיה עליך ליצור שם משתמש וסיסמא של מנהל מערכת המשמשים בכניסה לענן החדש שלך. כשתסיים, סיים את ההתקנה.

סיים את ההגדרה הבאה

שמענו על אזהרת הביצועים ונשדרג את ספריית SQL שלנו!

8. הזן את שם הדומיין שלך בסרגל הכתובות של הדפדפן והיכנס באמצעות האישורים שיצרת זה עתה. כשתתחבר לראשונה, הקונסולה תהיה חשופה מאוד, כדי להוסיף את התכונות לראש לסמל החשבון בפינה השמאלית העליונה -> אפליקציות.

הענן הבא להוסיף אפליקציות - -

9. עיין ברשימת האפליקציות והורד הפעל כל מה שאתה אוהב את המראה של. אם אינך מצליח למצוא את מה שאתה מחפש, השתמש בפונקציית החיפוש הנוחה.

המסך הבא של אפליקציית הענן

ואתה מוכן! יש, כמובן, המון אפשרויות שאתה יכול לשחק איתן כמנהל, אך אלה הן מעבר לתחום של הדרכה זו.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me